Gönderen Konu: 07 sedan cıvıc te yuksek süratte yol tutus ve fren sorunları  (Okunma sayısı 43252 defa)

fikito

Ynt: 07 sedan cıvıc te yuksek süratte yol tutus ve fren sorunları
« Yanıtla #75 : Nisan 29, 2008, 06:12:57 ÖS »
hayırlı olsun metin abi :)

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #76 : Nisan 29, 2008, 06:14:03 ÖS »

doğrudur.ama ya siz arabalarınızı çok sevip toz kondurmak istemiyosunuz yada bazı seyleri görmezden geliyosunuz.CVC2008 arkadaşımızın dediğine göre frenlerde kronik hata var demiş servis .bu forumdakilerin neredeyse hepsi frenlerden sikayetçiyken metin bey senin sikayetçi olmamanız çok ilginç hemde focus tan daha iyi olduğunu iddaa ediyosun.metin bey zaten frenlerden gelen sesi bi sürü elektronik olaya bağlıyo.nasıl bi elektronik sesse resmen demir dövülüyo be arabamda.heralde honda size civic frenleri yerine accord frenleri takmış olabilirmi?
abs ve acil fren destek sistemli araçlarada frene fazla yüklenince ani frenlemede bu sessin gelmesi normaldir kitapçığına göz gezdirisen görürsün yazıyordu sanırım

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #77 : Nisan 29, 2008, 06:15:42 ÖS »

hayırlı olsun metin abi :)

sağol teşekkürler hondada çalışan olarak bu aracı kullanmamam çok büyük hata olurdu

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #78 : Nisan 29, 2008, 06:21:56 ÖS »
ayrıca ben güvenmediğim  bir hatasını gördüğüm şey hakkında asla olumlu yorum yapmam bir kötü tarafını görsem olumsuz eleştiri yazardım.Bu araçlar segmentindeki araclara göre çok üstün bunu kabul edin

CVC2008

« Yanıtla #79 : Nisan 30, 2008, 05:44:18 ÖS »
Tasarım, motor gücü konusunda rakiplerini aşıp bir üst sınıfı yakalama gibi bir üstünlüğü olsada frenaj ve yol tutuş allaha emanet bir araç artık 120 yi geçmiyorum çünkü aracımın frenlerine güvenmiyorum. Dürüst söylemek gerekirse benim 2004 ford fiesta m daha sağlam basıyordu yere.

CVC2008

« Yanıtla #80 : Nisan 30, 2008, 05:45:38 ÖS »
beyler abs deki seste gayet normal ama aracın yalıtımı zayıf olduğu için ses olduğu gibi içeride :) yoksa her araçta öyle sesler var

forzablack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #81 : Mayıs 06, 2008, 10:20:44 ÖS »
ben 1 ay kadar oldu hondamı alalı..07 premium..Daha önce 2 sene kadar focus kullandım..Bana göre yol tutuş açısından pek bir farkı yok...Frenlerde gayet iyi şimdilik..Ama sizler anladığım kadarıyla benden daha uzun zamandır kullanıyorsunuz hondaları..Bana şimdilik bir sorun varmış gibi gelmedi..İyi muhabbetler

_ulu_

« Yanıtla #82 : Mayıs 07, 2008, 02:57:58 ÖS »
Fren konusunda haklı olabilirsiniz ama civic' in vites aralıklarına bence focus yanasamaz bile! Cok saglıklı bi oneri olmasa bile gozunuz arkada kalmadan cok cok rahat bir sekilde 100 km de 2.vitese cekip motor freni ile durmanız mumkun! Degisken motor gucune sahip vvt-i, vtec, gibi motorların aksamları herzaman daha saglam elementlerden yapılır. Yani korkmayın motoru kucaklamazsınız, hondanız varsa motor freninin keyfine varın derim! Saygılar...

fikito

« Yanıtla #83 : Mayıs 07, 2008, 09:22:24 ÖS »
geçenlerde bir abimiz typerla 4 ten 2 ye çekmiş sonuç 22 milyar :D :D :D

Badboy®

« Yanıtla #84 : Mayıs 07, 2008, 11:37:43 ÖS »
Oha almış mı vitesi ? Koruma olması gerekiyor...Bende 5'ten 4 yerine 2 ye çekmiştim bi kere..Almamıştı şanzıman..Koruması varmış..

Bu arada arabının frenleri yetersiz ama motor freni yaptırın şanzıman aralıkları müsait demek biraz komik olmuş...
Araba otomatikse ne olacak?

fikito

« Yanıtla #85 : Mayıs 08, 2008, 01:30:05 ÖS »
ewt vitese geçmiş motor patlamış ve şanzıman dagılmış araç 4 aydır serviste :) benim araç otomatik yani motor freni malasef olmuyo ve bu konu üstüne denedim frenleri 100 km hıza kadar bence çok iyi ama biraz daha yüksek hızlarda problem yaşatıyo malasef ama bence rakiplerinden geri degil genede :)  

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #86 : Mayıs 08, 2008, 01:37:42 ÖS »
frenler muhteşem

CVC2008

« Yanıtla #87 : Mayıs 09, 2008, 12:51:13 ÖÖ »
metin beyi 160 tan sonra golf le fren yapma ile civic ile fren yapmaya davet ediyorum. Bir soru sormak istiyorum metin bey'e. eğer bu derece frenler iyi ise neden ilk kullanıcılar veya düşük sınıf araç kullanıcıları hariç iyi diyen görmedim? varmı böyle biri?

Badboy®

« Yanıtla #88 : Mayıs 09, 2008, 01:14:56 ÖÖ »

metin beyi 160 tan sonra golf le fren yapma ile civic ile fren yapmaya davet ediyorum. Bir soru sormak istiyorum metin bey'e. eğer bu derece frenler iyi ise neden ilk kullanıcılar veya düşük sınıf araç kullanıcıları hariç iyi diyen görmedim? varmı böyle biri?

Abi boşuna yazma ya modena 1 ,civic 2 zaten :) aşk insanın gözünü kör edermiş

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #89 : Mayıs 09, 2008, 09:43:09 ÖÖ »
ben kimsenin görüşüne karışmıyorum iyi diyende olur kötü diyende.Saygı duyarım ama bence cıvıc ın frenleri gayet iyi.Her düşünce yazana saygım vardır.

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #90 : Mayıs 09, 2008, 09:44:46 ÖÖ »
evet dediğin gibi honda frimasına büyük sevgim var.Ama kötü olna birşey için iyi diye yazamam

TIBURON80

« Yanıtla #91 : Mayıs 09, 2008, 02:07:30 ÖS »
Bu fren konusunu forumda dün ilk kez okudum tesadüf akşam kasisi biraz geç farkedince 80-90 km. hızla giderken frene bastım ama araba biraz zor durdu. Hatta frene bastıktan sonra hiç duramayacağım gibi bir hava verdi. Frenlerden çıkan sesi tarif etmeme gerek yok. Açıkçası arabanın frenleri beni tedirgin etti. Servise götüreceğim gibi görünüyor.  

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #92 : Mayıs 09, 2008, 02:23:45 ÖS »

Ben düşük sınıf hiç kullanmadım. 2000 yılından beri 2 yılda bir değişken olarak honda cıvc alarım ve 2000 yılından beri çıkan cıvıclerin içinde en iyisi ses yalıtımı olarak freanler olarak danamım ve kalite olarak.Sadece cıvıc değil bazen diğer firimaların araçlarınıda kullandım orta sınıf ve onlara göre çok iyler tabi topluluk içinde kimsis iyi der kimisi kötü saygı duyarım

mars

« Yanıtla #93 : Mayıs 09, 2008, 03:51:36 ÖS »
dün gece başkan benim arabayı test etti onayladı.frenleri ii dedi.o söylüyorsa doğrudur konu kapanmıştır ark lar :)  bi ayarına daha baktı ama adını unuttum.neden unuttum ? hepimiz kafamızı camlara çarptık.ama o ayarını beğenmedi!!başkan neydi onun adı???  >%6rol

By_BuGr4

« Yanıtla #94 : Mayıs 09, 2008, 03:58:34 ÖS »
hayret yaw bu kadar kişi neden bu kadar şikayet edior bu frenlerden bizim crv de çok şükür ne fren problemi ne içeriye ses alması var koyuyoruz benzini gidio :) gerçi yakında gaz koycaz ama :)

infaztim

« Yanıtla #95 : Mayıs 09, 2008, 04:05:34 ÖS »
beyler ben daha önce bi civic otomatik kullandım onun frenlerini cidden beğenmedim ama dün selçuğun aracını test ettik 120 km de panik fren yaptım sonuç benim mercedes kadar iyi durdu.

demekki frenlerda hata var hepsi bir değil selçuğun frenler harikaydı

60 km ile giderken ayak sağa dayalı 45 derece direksyon hareketleri ile bir nevi hunisiz slalom yaptık 8 manevra sonrası araç kopmadı ama 2 manevra daha olsaydı kopucaktı yavaşça.amartsorler yumuşak oyüzden kaynaklanıyo ve bu onun kötü yol tuttuğu anlamına asla gelmio

mercedeslerde böledir yumuşak süspasnsyonu muhteşem komfor verir fakat ani üst üste manevralarda içerdekileri çok sarsar.

sonuç olarak ben frenlerini beğendim civic in daha önce metin babayla konuşuoduk ve diodumki frenleri iyi değil ve o bana ısrarla iyi olduğunu sölüyodu haklıymışsın metin baba ;)

benim test ettiğim araç dream modeli üstündede berbat bi lastik var tümsek çıkışlarında yerden bağlantısı kesilebiliyo.

bu araçlar daha çok ergonomi ve komfor hedef alınarak üretilmiştir honda bilmiomuki bu işi kötü yapsın bakınız typera pistte 4 çeker arabadan wrx den 1 saniye daha hızlı dereceye imza attı.demekki bu aracın layıkı böle süspansyon adamlar yıllarca mühendislik hesapları yapıyo bi bildikleri vardır dimi.

şimdi bu araç daha daha iyi yol tutsun diye sert amartsor kullansalar ozaman bu araç 2 senede dökülür çünkü çok yumuşak bir montajlama var kokpitte ve komplike bir düzenek ile kurulu ozaman ne diicektik ulan okadar sert suspansyon varki heryeri dökülüo zamanla darbelerden.

ben iyi bir lastikle çok daha iyi bir yol tutuşu ve frenaj yakalanıcağını iddia ediyorum

misalen michelin takın lastiğiniz bitince ozaman farkı görüceksiniz. bide şöle bişe var çoğumuzun araçlarının amartsorleri daha kıvam aşamasında bi müddet sonra o asıl inme ve çıkma değerini yakalayacaktır ozaman dahada iyi basacaktır yere.

hepimnize keyifli sürüşler.

infaztim

« Yanıtla #96 : Mayıs 09, 2008, 04:12:08 ÖS »
absden gelen o ses ve pedala o baskıyı uygulayan sarsıntı tüm arabalarda var

sadece yeni nesil mercedes modellerinin bi modelinden itibaren gidrerilmiş olarak piyasaya sunuldu yenilik olarak

bunuda sanırım hassas yaya sistemi ile çözdüler düşününce aklıma bu gelio sadece civa kullanmış olabilirler pedal körüğüne.

fikito

« Yanıtla #97 : Mayıs 09, 2008, 05:21:49 ÖS »
serkan abi noktayı koydu galiba :)

CVC2008

« Yanıtla #98 : Mayıs 12, 2008, 05:06:04 ÖS »
bilmiyorum kendi aracım hariç bir civic kullanmadım o yüzden yorum yok ama benimkiler pek iyi gibi gelmedi aslında yakınım metin bey e bi gün teste beklerim benim aracı...

onur34

« Yanıtla #99 : Mayıs 19, 2008, 08:44:51 ÖS »
ark ben edırne yolunda 190 gordum tııkk yok (elegance) frenlerde sert bastıgın zaten ses gelıyor oda abs tıtresımı....