Gönderen Konu: 07 sedan cıvıc te yuksek süratte yol tutus ve fren sorunları  (Okunma sayısı 43136 defa)

fikito

Ynt: 07 sedan cıvıc te yuksek süratte yol tutus ve fren sorunları
« Yanıtla #50 : Nisan 28, 2008, 08:08:32 ÖS »
erdem abi sat şu arabayı kurtulalım abi ya :D

hattori hanzo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : Nisan 29, 2008, 12:00:51 ÖS »
arkadaslar konu bıraz sankı dagıldı ben genel tum hondalardan bahsetmıyorum ve kotulemıyorum sadece benım gıbı sıkıntı yasıyanlar varsa toplu bı sekılde servıse sıkıntımızı ve sıkayetımızı bıldırelım ve geregını yaptıralım dıyorum... bazı arkadasların arabaları sorunsuz olabılır onlara bısey demıyorum ama bazı araclarda benımkı dahıl buyuk bı ıhtımalle fabrıkasyon hata var bu sekıldede devam etmek sınır bozucu bakın arkadslar arabanın en hayati sıstemınden bahsedıyoruz en ufak hata olumle sonuclanır ALLAH korusun metın bey sızde benım gıbı honda fanatıgısınız galıba ama bu gercegıde yokmus gıbı saymak sacma olur...erdem kardesım sende frenlerı baska bı marka ıle degıstırecegını soyluyosun ama garantı olayını ya atlıyosun yada onemsemıyosun bence bu cagre degıl orjınalını hakkın olan garantıden bedava degıstırmek varken (tabıkı daha ii olacaksa) nıye masraf yapalım abi...

Typerkan

« Yanıtla #52 : Nisan 29, 2008, 03:11:58 ÖS »

frenler yüksek hızlarda ani fren yapınca titreme gibi bişey yapıyor..birde dreamlar gerçekten iyi değil , ama elegance bişey diyemem.. dreamın yol tutuşu bile bi garip ama VSA çok fark ediyormuş onu ögrendim..

Benim Araç 2008 Elegance, Evet yol tutuşu konuşunda iyi hele hele VSA Konusunda süper ne gerek var diyip 1 hafta kapalı gezdim farkı çok anladım.

Ama şu fren muhabbetine gelince aracı durduramıyorum ???? Sıren mesafesi inanılmaz kötü ve abs ' den gelen sesi hiç hesaba katmıyorum bu ses konusunu defalarca konuşmuştuk hatta..

Aracımın iki şeyinden şikayetciyim Birincisi BENZİN, İkincisi Fren mesafesi... :S

erdemsss

« Yanıtla #53 : Nisan 29, 2008, 03:23:25 ÖS »
fikito valla satma gücüm olsa satacam.kredili aldım.ama biraz daha bekliyelim bakalım.bi yay takalım lastikleri yumusak hamur bi lastik takalım.marşbiyerleri takalım.diskleri falan da bi değiştirelim.belki ozaman düzelir.sonuçta ticaret yapıyoruz sağlam bi iş kaparsam krediyi kapatıcam.ama önce saydıklarımı bi yapım.bakalım ozaman arabada neler değişecek

fikito

« Yanıtla #54 : Nisan 29, 2008, 03:25:34 ÖS »
inş abi belki düzelir :) kesin düzelir ama lastikleri 225 fln al alcaksan hayırlısı olsun :)

fikito

« Yanıtla #55 : Nisan 29, 2008, 03:25:57 ÖS »
neyse konuya güncel

erdemsss

« Yanıtla #56 : Nisan 29, 2008, 03:35:37 ÖS »
orjinalinde denicem yumuşak lastiklerle.olmadı 17 inçjant  225 45 lastikle değiştirecem.bizim bi abi var anlaştık.he bu arada türkiyeye fren ekipmanı getiren bi firmayla görüştüm.oradaki beyefendi de yeni civic varmış adam abi git michelın al bak o zaman nekadar değişiyo dedi.sonuçta adam satmak ister dimi.sunuda soliyim continental lastikler brıdstonedan daha yumuşak olduğu için daha iyi yol tutuş ve fren mesafesi sağlıyomuş.benim arabayı aldığım firmadaki sahıs söledi siyah hariç bütün civiclere continental geliyomuş.diyorumki belki metin beyin lastikleri conti dir.

fikito

« Yanıtla #57 : Nisan 29, 2008, 03:37:35 ÖS »
metin abininde siyah civic var benimde civic siyah :)

mars

« Yanıtla #58 : Nisan 29, 2008, 03:52:40 ÖS »
Metine yüklenmeyin arkadaşlar.o honda aşığı birisi.bazı olaylara çok fazla objektif yaklaşamıyor .ama tanıdığım birisi olduğu için söylüyorum arabasını alsın oda aynı sorunlardan muzdarip olucak.sonuçta bunları bizde yaşıyoruz.ve bize hak verecek!!!

fikito

« Yanıtla #59 : Nisan 29, 2008, 03:54:52 ÖS »
abi metin abinin 2008 civici var

erdemsss

« Yanıtla #60 : Nisan 29, 2008, 03:59:02 ÖS »
doğrudur.ama ya siz arabalarınızı çok sevip toz kondurmak istemiyosunuz yada bazı seyleri görmezden geliyosunuz.CVC2008 arkadaşımızın dediğine göre frenlerde kronik hata var demiş servis .bu forumdakilerin neredeyse hepsi frenlerden sikayetçiyken metin bey senin sikayetçi olmamanız çok ilginç hemde focus tan daha iyi olduğunu iddaa ediyosun.metin bey zaten frenlerden gelen sesi bi sürü elektronik olaya bağlıyo.nasıl bi elektronik sesse resmen demir dövülüyo be arabamda.heralde honda size civic frenleri yerine accord frenleri takmış olabilirmi?

fikito

« Yanıtla #61 : Nisan 29, 2008, 04:00:36 ÖS »
abi focustan iyi oldugunu savunan benim :)

erdemsss

« Yanıtla #62 : Nisan 29, 2008, 04:02:02 ÖS »
bu arada metin 2008 SİYAH HONDA CİVİC i alsın gibi bi ibare kullanıldı.inş yanlış bilgi dir metin abi rezil olmaz tüm foruma

fikito

« Yanıtla #63 : Nisan 29, 2008, 04:06:02 ÖS »
metin abinin civic 2008 i varmış öle söledi kendi hatta siyah dedi ben sordum kendi aracıda kendi elinden geçmiş metin abi'nin dogruları söliceginden eminim

erdemsss

« Yanıtla #64 : Nisan 29, 2008, 04:10:04 ÖS »
valla ne diyim doğrudur inş.ama diğer arkadaşımızın dediğini dikkatli okursan tanıdığım birisi diyo o yüzden söledim

mars

« Yanıtla #65 : Nisan 29, 2008, 04:15:09 ÖS »
gençler onunda civici var diyimde şu gereksiz tartışmayı bitirin artık!!walla renodan sonra frenler bana mükemmel geldi.ama dediğiniz gibi sınıf farkı var...karşılaştırmak bile hata.ama genel anlamda da dediğiniz gibi uçak indirsek daha iyi.o gelen ses yüzünden araba parçalandı sandım bi ara :) sordum abs devreye giriyormuş.ben sizin gibi düşünmüyorum arkadaşlar.madem honda araçlarına güveniyor madem 6 yıl garanti veriyor.ne olursa olsun yapıcaklar (onlardan kaynaklananları) onun için benim içim çok rahat :)

hattori hanzo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #66 : Nisan 29, 2008, 04:18:38 ÖS »
abi ben en iyisi bi servıse gıdıım de bı bakıım nolcak frenler zayıf ve problemlı abı kım ne derse desın bıkere kesın dısklerde bı arıza var artı balatalar yetmıyo abıcım yol tutusa gelınce ondada sorunlar var ama nasıl cozulur bılmıyorum belkı sımdıye kadar 15-20 araba gectı elımden bu kadar yuksek hızda korktugumu hatırlamıyorum resmen havalanıyo abi arac

erdemsss

« Yanıtla #67 : Nisan 29, 2008, 04:18:43 ÖS »
bencede halledicektir.ama honda ya bu hiç yakışmadı.bilirsiniz hondalara yağını suyunu koy başka bişy istemez derler.ki bende ilk defa honda almıyorum bundan öncede 2000 civic almıştım sıfırdı yemin ediyorum servise ssadece bakımdan bakıma gitti.ama bununla sürekli gidicez gibi geliyo

erdemsss

« Yanıtla #68 : Nisan 29, 2008, 04:21:08 ÖS »
çok doğru solüyosun hattori.valla bizde suan 407 var onu hiç sevmiyodum ama şimdi o bambaşka geliyo bana yüksek hızlarda.

hattori hanzo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #69 : Nisan 29, 2008, 04:35:36 ÖS »
aslında honda yapmazdı boyle ama arabaya cok talep oldu da yetıstırmek ıcın cokmu sısırdıler naaptılar anlamadım yada ılk uretım sıkıntılarını mı cekıyoruz nedır bıde cabuk dokulecek gıbı bı hıs var ıcımde 6 yıl garantı aklıma gelınce rahatlıyorum valla neyse ınsallah baska sıkıntılar olmazda servıste ısı yokusa surmeden yardımcı olursa ii olur diyorum...

hattori hanzo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #70 : Nisan 29, 2008, 04:37:32 ÖS »
bıde arkadaslar ben yazeks hondadan aldım arabayı servıse oraya gıdıyorum bı kere 10000 bakıma gıttım bıde ufak bı onden tampon kırılmıstı onun ıcın gıttım servıs notum ehh iidir diicem sızın servısler farklıysa dusuncelerınızı paylasırmısınız...

Badboy®

« Yanıtla #71 : Nisan 29, 2008, 05:00:17 ÖS »

abi focustan iyi oldugunu savunan benim :)

Kardeşim bunu sakın başka biyerde söyleme :)

fikito

« Yanıtla #72 : Nisan 29, 2008, 05:45:23 ÖS »
abi ben söledigim herşeyin arkasındayım :) daha önce focus ve golf kullandım golf belki biraz daha iyiydi ama arada inanın ki çok fark yok focus tan daha iyi frenler bana göre görüş faklılıgı ama ses konusunda haklısın yüksek hızda sert fren yapınca herkez size bakıyo  :emo :emo

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #73 : Nisan 29, 2008, 06:10:53 ÖS »

bu arada metin 2008 SİYAH HONDA CİVİC i alsın gibi bi ibare kullanıldı.inş yanlış bilgi dir metin abi rezil olmaz tüm foruma

yeni aldım aracı ok daha önce aracı kullandım bu araçların tüm huylarını bilirim

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #74 : Nisan 29, 2008, 06:11:58 ÖS »

orjinalinde denicem yumuşak lastiklerle.olmadı 17 inçjant  225 45 lastikle değiştirecem.bizim bi abi var anlaştık.he bu arada türkiyeye fren ekipmanı getiren bi firmayla görüştüm.oradaki beyefendi de yeni civic varmış adam abi git michelın al bak o zaman nekadar değişiyo dedi.sonuçta adam satmak ister dimi.sunuda soliyim continental lastikler brıdstonedan daha yumuşak olduğu için daha iyi yol tutuş ve fren mesafesi sağlıyomuş.benim arabayı aldığım firmadaki sahıs söledi siyah hariç bütün civiclere continental geliyomuş.diyorumki belki metin beyin lastikleri conti dir.
brıdgestone turanza