TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: denizcan - Mart 22, 2013, 02:49:31 ÖS

Başlık: Yürüyen aksamı en dayanıklı (ve en dayanıksız) arabalar
Gönderen: denizcan - Mart 22, 2013, 02:49:31 ÖS
arkadasşar yürüyen aksamı en iyi otomobiller arastırılmış ve sonuçlar ortada siz neler düşünüyorsunuz bu sonuçlar hakkında ? iste link http://www.pclabs.com.tr/forum/topic/119061-yuruyen-aksami-en-dayanikli-ve-en-dayaniksiz-arabalar/
Başlık: Ynt: Yürüyen aksamı en dayanıklı (ve en dayanıksız) arabalar
Gönderen: AhmetCvc - Mart 22, 2013, 02:59:20 ÖS
Hyundaı ile Kia'nın bulunduğu yeri haketmediğini düşünüyorum.
Mazda ise daha yukarılarda olmalıydı,
Hyundaı ile Kia'nın oralarda olduğu listede Mercedes en dayanıksızların arasına yerleştirilmemeliydi bence.
(Hyundaı ile kia eskisi gibi değil biliyorum ama,Nissan,Mitsubishi,Mercedes varken okadar önde olmamalılardı.)
Gönderen: faw13 - Mart 22, 2013, 03:11:49 ÖS
Hyundaı ile Kia'nın oralarda olduğu listede Mercedes en dayanıksızların arasına yerleştirilmemeliydi bence.
(Hyundaı ile kia eskisi gibi değil biliyorum ama,Nissan,Mitsubishi,Mercedes varken okadar önde olmamalılardı.)

öyle olmalıydı böyle olmalıydı gibi bir liste değil ki, adamlar istatisti ki çalışma yapmışlar çıkan sonuçlar bunlar, yani atıyorum her 100 Honda'dan 3ü yürür problemiyle servise gitmişken her 100 Mercedes'ten 65 tanesi gelmiş ve böyle bir sonuç oluşmuş (rakamları salladım) motor farklı bir konu yürür farklı bir konu sonuçta

hyundai bence olması gereken yerde, evet eskisi gibi arabalar zaten yapmıyorlar kendilerini aştılar ama bu veriler uzatılmış garantisi olan araçlar için yani araçlar en aşağı 3 yaşında ve evet hyundai ve kia alt takımları son derece sorunsuz, ticarilerde fiatlar bi yerden sonra 2-3 ayda bir alt takım dağıtırken accentler çatır çatır yoluna devam ediyorlar :) sonuçta arabalar sadece motordan ibaret değil,her ne kadar biz Hondacı'lar öyle düşünsek de, evet motor problemsizliği çok önemli, ama bunun yanında sürüş konforu, yürür kalitesi, parçaların uzun ömürlülüğü vs de çok önemli şeyler
Gönderen: AhmetCvc - Mart 22, 2013, 03:14:42 ÖS
Hyundaı ve kia gerçekten güzel.Optima hele nedir o öyle :) Elentraya gelecek dizel motoru bekliyorum,alternatiflerim arasına girecek zaten...
Gönderen: denizcan - Mart 22, 2013, 03:57:29 ÖS

öyle olmalıydı böyle olmalıydı gibi bir liste değil ki, adamlar istatisti ki çalışma yapmışlar çıkan sonuçlar bunlar, yani atıyorum her 100 Honda'dan 3ü yürür problemiyle servise gitmişken her 100 Mercedes'ten 65 tanesi gelmiş ve böyle bir sonuç oluşmuş (rakamları salladım) motor farklı bir konu yürür farklı bir konu sonuçta

hyundai bence olması gereken yerde, evet eskisi gibi arabalar zaten yapmıyorlar kendilerini aştılar ama bu veriler uzatılmış garantisi olan araçlar için yani araçlar en aşağı 3 yaşında ve evet hyundai ve kia alt takımları son derece sorunsuz, ticarilerde fiatlar bi yerden sonra 2-3 ayda bir alt takım dağıtırken accentler çatır çatır yoluna devam ediyorlar :) sonuçta arabalar sadece motordan ibaret değil,her ne kadar biz Hondacı'lar öyle düşünsek de, evet motor problemsizliği çok önemli, ama bunun yanında sürüş konforu, yürür kalitesi, parçaların uzun ömürlülüğü vs de çok önemli şeyler
honda bu konuda sizce iyi değilmi hocam.konfor sorunsuzluk falan demişsiniz de tam anlayamadım ?
Gönderen: faw13 - Mart 22, 2013, 04:25:06 ÖS

honda bu konuda sizce iyi değilmi hocam.konfor sorunsuzluk falan demişsiniz de tam anlayamadım ?

ee 1. olmuş zaten bana söz düşmez :)

sorunsuzluk ok ama sınıfının en konforlu arabası diyemem ne yazık ki, donanım olsun, diğer konfor unsurları olsun (lastik sesi vs gibi şeyler) çok konforlu bir araç değil ha bunu da bilerek aldım, o sebepten şikayetçi değilim benim araba anlayışıma fazlasıyla uyuyor ama sınıf standartlarından uzak ve buna rağmen kendine üstünlüğü olan araçlarla aynı fiyatlara satılıyor (satamıyor da)

komik gelecek hatta çok karşı çıkacaksınız ama önceki aracım fiat linea 1.3 dizel emotion otomatik (full paket), civicten vitesi hariç daha konforluydu ama işte o da servisten çıkmıyordu, hepsi bir arada olsun dersen en aşağı 100.000 vermen gerekiyor bir arabaya ben de" uğraşmayayım biraz yol sesi alsını" tercih ettim, yakıt tüketimi hariç de tercihimden hiç şikayetçi değilim, son derece severek kullanıyorum arabamı, ama şimdi yaş 26 40 yaşımda tercihim bu yönde olmaz, şimdi koymuyor ama yaş ilerleyince daha konforlu araçları ister insan ister istemez
Gönderen: ZAFER_37 - Mart 22, 2013, 05:01:00 ÖS
honda bence bu sırayı hak etmiyor...
Gönderen: AhmetCvc - Mart 22, 2013, 05:25:21 ÖS
Konfor,far sensörü,yagmur sensörü ya da dusuk hacimde yüksek güce göre sıralanmamış,nerden bu düşünce aklınıza geldi ?
Gönderen: bbhnda - Mart 22, 2013, 05:48:50 ÖS
yalnız renault yok vala dandik diyebilirsiniz ama reno megane 2 ile biz mezarlığa çıkmıştık :D ha dayanıklılığı falan noolur bilmem.süspansiyon konforunda bence civic sınıfta kalıyor benim tek beğenmediğim özelliği fd6 nın süspansiyonları.
Gönderen: denizcan - Mart 22, 2013, 06:14:02 ÖS
arkadaslar siz bence fd6'dan d sınıfı araclardaki konforu bekliyorsunuz.ya da hiç focusa yada leona falan binmemişsiniz.aracın süspansiyonları bence çok iyi ve bana göre sorunsuz.sadece çukurlara girdiğiniz zaman biraz ses yapıyor oda bağımsız süspansiyonun getirmiş olduğu bir handikap.kötü bir sistem olsa toyota bu sistemi avensis modelinde kullanmazdı.ayrıca bu süspansiyonun en önemli özelliklerinden birisi ise daha sorunsuz bir teknoloji olması.diğer araclarda arka lastiklerden biri çukura düştüğü zaman aynı dingile bağlı olmasından ötürü iki lastikte düşmüş gibi hissedebiliyosunuz kabin içindeki sallantı bir hayli artıyor.bence bu sistem en güzeli gecen gün ilk uzun yolumuda yaptım koltukları olsun süspansiyonu olsun bana çok iyi geldi ağrısız sancısız çok keyifli bir yolculuk yaptım.
Gönderen: denizcan - Mart 22, 2013, 06:15:31 ÖS
o zaman satın aracınızı ve hakeden bir arac alın bence.testler yanlış sizin düşünceniz doğru.
Gönderen: ozN - Mart 22, 2013, 07:44:43 ÖS
bence hondanın tek sorunu ses yalıtımı ( yakıtı saymıorum lpg de ben az yakıorumda cok yakanlar coğunlukta)
Gönderen: denizcan - Mart 22, 2013, 08:04:37 ÖS
bencede öle hocam.bana görede tek eksisi ses yalıtımı bunda herkes hemfikir.sonuçta honda babamızın malı değil arabanın fanatiğide değilim ama kalkıpta c sınıfı bir aractan d sınıfı arac konforu beklersen biraz haksızlık etmiş olursun.kaldıki aracın konforuda gayet iyi bence siz lastik değişimi yapmalısınız bu kadar sikayetciyseniz.
Gönderen: murat16 - Mart 22, 2013, 09:43:18 ÖS
mercedese dayanıksız diyen adamı allah taş yapar :) inanmayan bursalı arkadaşlar gelsin buyursun çayımızı içsin hemde araçlarımızı kontrol etsin 88 model orjinal ön takım hatta motora anahtar deymemiş tüm vidaları bile orjinal e200 ler var benim aracımda 97 model km 279 bin masaşallah tık yok daha anahtar deymedi :) yanlış anlamayın marka fanatikliği yapmıyorum öyle bişey yapsam honda forumuna üye olmam ancak hundai kia gibi markalar varken mercedese dayanıksız denmesi saçma :D
Gönderen: just4scream - Mart 22, 2013, 09:52:38 ÖS
Bu liste bana hiç inandırıcı gelmedi .Her yapılan test tarafsız olucak diye bir şey de yok.Mercedes en dayanıksızlar listesinde olmamalıydı bence .Motor dayanıklılığı sorunsuzlık kısmında honda iyidir fakat bozuk yollarda zor şartlarda toyota,mıtsubıshı gibi markalar hondadan daha dayanıklı  bence.Bizim hondalar biraz narin bence
Gönderen: AhmetCvc - Mart 23, 2013, 12:14:21 ÖÖ
Aynen bende belirttim.Mitsubishi,mazda,mercedes dururken Kia,Hyundai olmamali diye ama elestiri aldım :)
Gönderen: faw13 - Mart 23, 2013, 07:06:33 ÖÖ
arkadaslar siz bence fd6'dan d sınıfı araclardaki konforu bekliyorsunuz.ya da hiç focusa yada leona falan binmemişsiniz.aracın süspansiyonları bence çok iyi ve bana göre sorunsuz.sadece çukurlara girdiğiniz zaman biraz ses yapıyor oda bağımsız süspansiyonun getirmiş olduğu bir handikap.kötü bir sistem olsa toyota bu sistemi avensis modelinde kullanmazdı.ayrıca bu süspansiyonun en önemli özelliklerinden birisi ise daha sorunsuz bir teknoloji olması.diğer araclarda arka lastiklerden biri çukura düştüğü zaman aynı dingile bağlı olmasından ötürü iki lastikte düşmüş gibi hissedebiliyosunuz kabin içindeki sallantı bir hayli artıyor.bence bu sistem en güzeli gecen gün ilk uzun yolumuda yaptım koltukları olsun süspansiyonu olsun bana çok iyi geldi ağrısız sancısız çok keyifli bir yolculuk yaptım.

Farkindaysaniz d degil b sinifi bir aracla kiyasladim, hep bir noktasina odaklanip onu savunuyorsunuz, genel olarak cok iyi olsa da sacma noktalardan sacma eksikleri var onu demek istedim ben, zaten fabrikada ustunde gelen lastikler sessiz lastikler %5 ses dusecek diye de kimse 1500 TL harcamaz,  c degil b de bile neredeyse standart olmus bazi basit seyler 2013 civicte hala yok, ve bunlar ekstra donanim degil yazilim alakali konular, ses konusunda da gercekten 2000 yili sonrasinda fd6 dan daha fazla kabin sesi olan bir araca binmedim taksiler haric, sehir icinde cok sorun degil ama uzun yolda mal ediyor insani
Gönderen: kacaman - Mart 23, 2013, 08:09:57 ÖÖ
hondayı tek geçerim sağlamlıkta.
Gönderen: bbhnda - Mart 23, 2013, 09:15:31 ÖÖ

d sınıfıyla alakası yok maalesef denizcan bende ilk aldığımda 4 4lük çok süper diyodum arabama ama zaman geçtikçe bazı gerçekleri su yüzüne çıkıyor.ha hala benim için bir numara değişeceğim araç öyle passat massat olmaz yeni kasa 3.28i ayarı bir araç olur.o bazı gerçekler dediğimde boyası ince ve arka süspansiyon küt ediyo o yani aklınıza tuhaf şeyler gelmesin.bide uzun yolda arkası çöküyo ona ayarım işte arkayı komple kopartıp atasım geliyo.. :D ben yalıtımından o kadar da rahatsız değilim 150 den sonra biraz rüzgarı estiriyor o kadar :D ben özellikle yol sesiyle ilgili focus 3 sahibi arkadaşı yanıma oturttum dedim dinle şunu bakalım bi karşılaştır fordla bana dediği aynen şu abi bundan iyisi şamda kayısı ... :D eğer her konuda 4 4 lük isteyen varsa 100 liranın üstünde bi bedel ödemesi lazım araba işinde böyle maalesef :D senin yorumlarda geçen seneki beni gördüm denizcan ama fd6 gerçekten çok süper bir tercih bunuda zaman geçtikçe gördüm... :D ama dediğim gibi boya ve süspansiyon dan memnun değilim.onun dışındaki tüm etmenler yakıtda dahil olmak üzere maşallahı var.ha şunuda ekleyim 150 den sonra biraz estiriyor (rüzgar sesi) dedim salavat getire getire gitmektense biraz estirsin sıkıntı yok 160 da direksiyon bırakarak yolculuk ettiğimi daha öncede söyledim yani yola oturmada da maşallahı var.bu listeyede pek güvenmedim çünkü kia ya sağlam diyipte mersoya sağlam dememek yukarıda bir arkadaşın dediği gibi Allah çarpar mazallah :D
Gönderen: bbhnda - Mart 23, 2013, 09:19:09 ÖÖ

Farkindaysaniz d degil b sinifi bir aracla kiyasladim, hep bir noktasina odaklanip onu savunuyorsunuz, genel olarak cok iyi olsa da sacma noktalardan sacma eksikleri var onu demek istedim ben, zaten fabrikada ustunde gelen lastikler sessiz lastikler %5 ses dusecek diye de kimse 1500 TL harcamaz,  c degil b de bile neredeyse standart olmus bazi basit seyler 2013 civicte hala yok, ve bunlar ekstra donanim degil yazilim alakali konular, ses konusunda da gercekten 2000 yili sonrasinda fd6 dan daha fazla kabin sesi olan bir araca binmedim taksiler haric, sehir icinde cok sorun degil ama uzun yolda mal ediyor insani

kesinlikle katılıyorum saçma bazı donanım eksiklikleri var.ya keşke şu arabanın etiketine 55 60 diyelerdide o saçma maliyet kaygılarını bi kenara bırakıp karı tavan yaptırlardı ... yani endüstri müh. 3. sınıftayım yemin ederim hondaya fd6 için olması gereken üretim planını gönderecem valla :D bi daha üretsinler :D :D
Gönderen: denizcan - Mart 23, 2013, 11:16:21 ÖÖ
adın mertti sanırım tam bilmiyorum ama yanlışsam affet :) ben fd6'yı emin ol senden fazla arastırmısımdır.yani nasıl söylesem ben araba konusunda haddinden fazla pimpirikliyimdir.arabada en ufak anormal bir ses duysam takarım kafaya nerden neden geliyor diyedüşünürüm.kaldıki bu psikolojiyle honda'yı haddinden fazla arastırarak ve eksilerini bilerek almış birisiyim.günümüzde bir arabayı almak için aylarca arastıran insan modelinin pek olucağınıda zannetmem :) ben fd6'nın boyasının ince olduğunu çukurlara düşünce vurma sesi geldiğini hep duydum bunları eksileri olarak yazdım ama diğer emsali arabalarla karşılastırınca diğer araclardaki handikapların daha ciddi sorunlar olduğunu gördüm.sen beni biraz yanlış anlamışsın benim önceki halim gibisindensin falan demişsin ama alakası olmadığını çok samimi olarak söyleyebilirim.nedense ülkemizde herkes kendi bindiği arabayı övmeyi çok sever.hatta toyota forumlarına girin toyota hakkında kötü yorum yapana saldırıyorlar :) saka bir yana diğer arabalarla kıyaslayınca ne fd6 daki dıs tasarımı yakalayabiliyorum nede iç tasarımı.mekanik/motor aksamını saymıyorum bile.yani eksilerin olduğunu bizde biliyoruz mesela çukura girince gelen ses banada rahatsızlık veriyor ama kalkıpta bu arabaya konforsuz dersen birkerede bu konu yüzünden çarpılsın :) yani kısacası otomobil işi beklenti işi çoğu kişi civicteki saydığımız bu problemlerden habersiz rahat rahat arabasının keyfini çıkarırken biz burda en ufak deyatı atlamadan problem olarak sayıyoruz.biz bağımsız süspansiyonun artılarını değilde hep eksilerini ele alıyoruz.yani demek istediğim 4*4 lük araba isteyen kişi zaten yanlış adreste dediğin gibi nerden baksan bir 100 bini gözden çıkarması lazım.ama mevcut fiyata göre alınabilecek en iyi aracın ben yine fd6 olduğunu tekrar söylemek istiyorum.
Gönderen: ozN - Mart 23, 2013, 08:03:43 ÖS
bizde 95 e200 var oda en bos paketi yine o saglam dedikleri kia'yı amortisör niyetine tekerine takar :D
Gönderen: denizcan - Mart 23, 2013, 08:13:00 ÖS
zaten otomobil sınıflandırması Mercedes ve diğerleri olarak yapılmalı :)
Gönderen: ozN - Mart 23, 2013, 08:26:37 ÖS
fabrikasında yazıomus dogrumu bilmem de daha iyisini tanrı yapar :D
Gönderen: bbhnda - Mart 23, 2013, 09:04:57 ÖS
bizde 95 e200 var oda en bos paketi yine o saglam dedikleri kia'yı amortisör niyetine tekerine takar :D

danagözler dimi efsane o kasalar w210 dedimmi duracan haastalık resmen tıpkı ae101 corollalar gibi.
Gönderen: denizcan - Mart 23, 2013, 10:24:24 ÖS
bbhnda adın mert'ti sanırım yorumumu görmedin galiba sordum ama :).birkaç kere yorumlarına denk geldim ama tam hatırlayamadım yanlışssam affola :)
Gönderen: bbhnda - Mart 23, 2013, 10:56:58 ÖS
bbhnda adın mert'ti sanırım yorumumu görmedin galiba sordum ama :).birkaç kere yorumlarına denk geldim ama tam hatırlayamadım yanlışssam affola :)

adım berkan denizcan :D
Gönderen: galantus - Mart 24, 2013, 10:15:07 ÖÖ
Arkadaşlar genelde donanım olarak fd6 yı ( yeni bir önceki modeli ) baz alıp donanım eksikliğinden bahsedilmiş. Hepimizinde bildiği gibi hondanın yeni modeli fb7 donanım olarak bence sınıfındaki hiçbir araçtan geri kalmaz. Yani demek istediğim honda eski modellerdeki donanım eksiğini gördü ve yeni modelde bu sorunu epeyce düzeltti.
Gönderen: denizcan - Mart 24, 2013, 10:39:54 ÖÖ

berkanmıdı mert'miydi diye düşündüm yanlış olanı seçdim demekki :D gecen gün bir sayfada yorumlarınıza denk gelmiştimde diğer arkadasın adı mert'ti sanırım yanlış hatırlamısım kusura bakma dostum :)
Gönderen: denizcan - Mart 24, 2013, 10:46:52 ÖÖ
Arkadaşlar genelde donanım olarak fd6 yı ( yeni bir önceki modeli ) baz alıp donanım eksikliğinden bahsedilmiş. Hepimizinde bildiği gibi hondanın yeni modeli fb7 donanım olarak bence sınıfındaki hiçbir araçtan geri kalmaz. Yani demek istediğim honda eski modellerdeki donanım eksiğini gördü ve yeni modelde bu sorunu epeyce düzeltti.
hocam bu adamlar 6 ileri vitese bile gecemedi yağmur sensörü far sensörü koyması bence pek önemli değil.yağmur yağdığı zaman sileceği bir kademe aşağı indirmek araba kullanan hiçbir insanı yormaz diye düşünüyorum.ama eklemeleri gereken asıl önemli donanımlar fb7'de dahi yok.tasarım olayı göreceli bir kavramdır fakat bende dahil çevremde bir Allahın kulunun yeni kasa civiği beğendiğini görmedim.zaten satıs rakamları ve showromlardaki durgunluk herseyi özetliyor.araba almak veye kullanmak kimisi için ulaşım aracıyken kimisi için yasam stili olmuştur.benim için ulaşım aracı diyen insanların rahatlıkla alabileceği bir araba.fd6 kullanıyorum diye fanatiklik falan  yaptığım anlaşılmasın bana göre hondanın en iyi kasaları vtec 05-06 ve fd6 dır.
Gönderen: erdoganalyaz - Mart 24, 2013, 11:01:07 ÖÖ
Honda'nın yürüyen aksama 6 yıl/150.000km garanti vermesinden anlaşılmalıydı zaten. Kaldı ki kanımca Honda'lar 600.000km sorunsuz gider.
Gönderen: Sabuda - Mart 24, 2013, 11:13:51 ÖÖ
peugeot niye yok?ben 206 kullanmış birisi olarak alt takımı çok zayıf bir araba olarak onu görüyorum. en alt sırada opel var. şimdi opel peugeottan daha mı dayanıksız yani. saçmalamışlar bence. mercedes bmw en dayanıksızlar arasında.
Gönderen: bbhnda - Mart 24, 2013, 11:52:38 ÖÖ

berkanmıdı mert'miydi diye düşündüm yanlış olanı seçdim demekki :D gecen gün bir sayfada yorumlarınıza denk gelmiştimde diğer arkadasın adı mert'ti sanırım yanlış hatırlamısım kusura bakma dostum :)

problem değil kardeşim tanıştığıma memnun oldum :D
Gönderen: ilkercom - Mart 24, 2013, 12:35:34 ÖS
Liste sorunsuzluk yolda kalmama gibi sebeplerden dolayı yapılmış. ve son derece doğru. hatta almanyada müşteri memnuniyeti anketi yaptıror bizzat mercedes kendisi. 10. olmuşlar. honda birinci oluyor :D

Dayım 30 seneden fazla zamandır mercedesci. 30 sene kadar yetkili serviste çalıştı şimdi kendi servisi var. hep söyler mercedesler çok sorunlu araba diye. hatta emekli olana kadar mercedes almadı bile kendine :D
BMw yi de bizzat arkadaşımdan biliyorum.

Honda ve toyota her zaman sorunsuzlukta birinci olmuştur. Konfor ayrı bişey.

Bana sorarsan bende mercedes ve diğerleri derim. fakat paran yoksa binmeyeceksin mercedese. bi sabah araban çalışmaz. 1600 kg arabayı çekmeye kalksan çekemezsin mecbur çekici - kurarıcı ararsın. servisten çıktığında göz yaşlarını tutamazsın. fatura en az 1000 liradır. hele radyatör filan değiştiyse devir-daim filan 4 bin lira kuş olup uçar gider.
Gönderen: ozN - Mart 24, 2013, 01:40:35 ÖS
hayatımda ilk defa meredes e sorunlu dien birini gördüm
Gönderen: bbhnda - Mart 24, 2013, 01:48:11 ÖS
Liste sorunsuzluk yolda kalmama gibi sebeplerden dolayı yapılmış. ve son derece doğru. hatta almanyada müşteri memnuniyeti anketi yaptıror bizzat mercedes kendisi. 10. olmuşlar. honda birinci oluyor :D

Dayım 30 seneden fazla zamandır mercedesci. 30 sene kadar yetkili serviste çalıştı şimdi kendi servisi var. hep söyler mercedesler çok sorunlu araba diye. hatta emekli olana kadar mercedes almadı bile kendine :D
BMw yi de bizzat arkadaşımdan biliyorum.

Honda ve toyota her zaman sorunsuzlukta birinci olmuştur. Konfor ayrı bişey.

Bana sorarsan bende mercedes ve diğerleri derim. fakat paran yoksa binmeyeceksin mercedese. bi sabah araban çalışmaz. 1600 kg arabayı çekmeye kalksan çekemezsin mecbur çekici - kurarıcı ararsın. servisten çıktığında göz yaşlarını tutamazsın. fatura en az 1000 liradır. hele radyatör filan değiştiyse devir-daim filan 4 bin lira kuş olup uçar gider.

hahahah 1600 kg araba çeksen çekemezsin :D :D hiç bu yönden düşünmemiştim :D yeni kasalar pek öyle sabah çalışmamazlık yapmaz gibime geliyor ya varmı dayınızın servisine gelen 2010 üstü absürd problemlerden merso ??
Gönderen: ilkercom - Mart 24, 2013, 01:54:49 ÖS
Demek ki daha gorecegin var. Yolda kalmayan mercedes yoktur. Adamlar her yeri elektronik yapmis. Daha si mekanikleri de öyle super değil. Kaporta çürümeye yatkin. Kapi fitillerinin ici hep çürür.

Eğer bakarsan 97 modeller bile sifir accorddan sessizdir ayri konu :)

Neler geliyor. Bi kismi kullan içi hata si, adamlar bilgisiz merci hata affetmez. Biri silecek suyu bitince motora su koymuş. Yetkili servis 50 bin euro fatura cikarmislar, özel serviste 20 bine yapildi, araç ml500 olma si lazim

Yazim için kusura bakmayin tablet abuk subuk yazio
Gönderen: ZAFER_37 - Mart 24, 2013, 04:53:31 ÖS
Konfor,far sensörü,yagmur sensörü ya da dusuk hacimde yüksek güce göre sıralanmamış,nerden bu düşünce aklınıza geldi ?
o zaman satın aracınızı ve hakeden bir arac alın bence.testler yanlış sizin düşünceniz doğru.
  Arkadaşlar bende de honda var ama bazı şeyleride sırf bu araç bende var deyipte gurur yaparak saklamaya gerek yok ,,,
-viraja girdin yolda u hız yavaşlatmak için kedi gözler,veya asfaltta herhangi bir ek veya 2-3 cm lik kot farkı olan biyerden geçerken arabanın nasıl savrulduğunu,veya giryosun çamurlu yağmurlu bi yola sanki arabanın içine su doluyomuş gibi davlumbazlardan gelen ses,radyonun çekmemesi,frenler,uzun yolda içeri gelen ses, hadi bunları geçtim arabanın kabortası tam bi hüsran bi kaza yaptığınızda neden hemen parça değişiyor çünki sacı çok ince ,boyanızda özelikle kabut üstünde görebilirsiniz taş gelmiş herhangi bi yere bakın boya ve hemen ardından sac var  altta astar vs. hiçbişey yok,benim aracımda müzik sistemi var inanın sesi açtığımda bagaj kapağı yerinden fırlayacak gibi oluyor özellikle orta kısmı rahat  1 cm esniyor diyebilirim. ,tamponlar ,aynalar boyalı tüm plastik aksamlar dahil yüksek basınçlı suyla yokamayın boya atar,birde imkanınız varsa arabayı lifte kaldırın ve alt kısmındaki yalıtımı görün tam bi hüsran.       Ama güzel yanlarıda var motor şanzuman sorunsuz ,iç dizayn mükemmmel ,dışarıdan baktın mı araba ben burdayım diyor yakıt sınıfının araçlarına göre gayet makul...Arabayı satmama gelince 18 aysonra büyük ihtimal satarım çünki 3. senesi  olacak ....
Gönderen: bbhnda - Mart 24, 2013, 05:26:56 ÖS
  Arkadaşlar bende de honda var ama bazı şeyleride sırf bu araç bende var deyipte gurur yaparak saklamaya gerek yok ,,,
-viraja girdin yolda u hız yavaşlatmak için kedi gözler,veya asfaltta herhangi bir ek veya 2-3 cm lik kot farkı olan biyerden geçerken arabanın nasıl savrulduğunu,veya giryosun çamurlu yağmurlu bi yola sanki arabanın içine su doluyomuş gibi davlumbazlardan gelen ses,radyonun çekmemesi,frenler,uzun yolda içeri gelen ses, hadi bunları geçtim arabanın kabortası tam bi hüsran bi kaza yaptığınızda neden hemen parça değişiyor çünki sacı çok ince ,boyanızda özelikle kabut üstünde görebilirsiniz taş gelmiş herhangi bi yere bakın boya ve hemen ardından sac var  altta astar vs. hiçbişey yok,benim aracımda müzik sistemi var inanın sesi açtığımda bagaj kapağı yerinden fırlayacak gibi oluyor özellikle orta kısmı rahat  1 cm esniyor diyebilirim. ,tamponlar ,aynalar boyalı tüm plastik aksamlar dahil yüksek basınçlı suyla yokamayın boya atar,birde imkanınız varsa arabayı lifte kaldırın ve alt kısmındaki yalıtımı görün tam bi hüsran.       Ama güzel yanlarıda var motor şanzuman sorunsuz ,iç dizayn mükemmmel ,dışarıdan baktın mı araba ben burdayım diyor yakıt sınıfının araçlarına göre gayet makul...Arabayı satmama gelince 18 aysonra büyük ihtimal satarım çünki 3. senesi  olacak ....

boyası ince bundan bende rahatsızım da sac konusunda söylediklerinize tam olarak katılmıyorum.biz maalesef türk milleti olarak nicelliğe önem veririz yani sacı kalın araçlar isteriz şu vw lerin meşhur mottosu -kapı tokk edecek abi :D (o söylemede tavım ya neyse :D) ancak yapılan kaza testleri araacın sacının kalınlığının birşey ifade etmediği önemli olan o sacın kaza anında ortaya çıkan dalgayı aractan atabilme kabiliyeti ve yaşam kafesi denilen yerin sağlam olarak kalabilmesi olarak göstermiştir.ve honda araçlarında ACE şasinin farklı kazalarda dahi rijit kalması özelliği vardır.ayrıca kalın sac demek daha ağır sac demektir bu da ekstra yakıt tüketimi demek.size birşey sorcam siz hangi aracı tercih ederdiniz sac koruması konusunda size göre yani hangisi daha iyi o zaman ??
Gönderen: ilkercom - Mart 24, 2013, 05:36:13 ÖS
çarpışma testlerinde artık honda mercedesi geçti zaten. dışardan bakınca çok dağılmış oluyor ama içindekiler sapasağlam. hatta geçen sene kadın bir doktor üstten uçmuştu. hiç bişey olmadı telefonla konuşuyordu.
Gönderen: bbhnda - Mart 24, 2013, 05:40:08 ÖS
çarpışma testlerinde artık honda mercedesi geçti zaten. dışardan bakınca çok dağılmış oluyor ama içindekiler sapasağlam. hatta geçen sene kadın bir doktor üstten uçmuştu. hiç bişey olmadı telefonla konuşuyordu.

o araç siyah fd6 dı.%20 small lap testten merso çakmış.hatta sonra demişlerdi biz araçlarımıza güveniyoruz ama bu tür testlere güvenmiyoruz diye.halbuki testi yapanlar american insurance test merkezi bırakın amerikayı dünyada söz sahibi bir test merkezi.acura geçti s60 geçti bmw 3.20 de tam sınırda puan almıştı yanlış hatırlamıyorsam.vw cc a4 te c180 le aynı şekilde çakmış...
Gönderen: denizcan - Mart 24, 2013, 05:49:52 ÖS
-viraja girdin yolda u hız yavaşlatmak için kedi gözler,veya asfaltta herhangi bir ek veya 2-3 cm lik kot farkı olan biyerden geçerken arabanın nasıl savrulduğunu,veya giryosun çamurlu yağmurlu bi yola sanki arabanın içine su doluyomuş gibi davlumbazlardan gelen ses,radyonun çekmemesi,frenler,uzun yolda içeri gelen ses, hadi bunları geçtim arabanın kabortası tam bi hüsran bi kaza yaptığınızda neden hemen parça değişiyor çünki sacı çok ince ,boyanızda özelikle kabut üstünde görebilirsiniz taş gelmiş herhangi bi yere bakın boya ve hemen ardından sac var  altta astar vs. hiçbişey yok,benim aracımda müzik sistemi var inanın sesi açtığımda bagaj kapağı yerinden fırlayacak gibi oluyor özellikle orta kısmı rahat  1 cm esniyor diyebilirim. ,tamponlar ,aynalar boyalı tüm plastik aksamlar dahil yüksek basınçlı suyla yokamayın boya atar,birde imkanınız varsa arabayı lifte kaldırın ve alt kısmındaki yalıtımı görün tam bi hüsran.       Ama güzel yanlarıda var motor şanzuman sorunsuz ,iç dizayn mükemmmel ,dışarıdan baktın mı araba ben burdayım diyor yakıt sınıfının araçlarına göre gayet makul...Arabayı satmama gelince 18 aysonra büyük ihtimal satarım çünki 3. senesi  olacak ....
bana kalırsa bizim civicler diğer araçlar gibi maşşallah diyeyimde sorun açmadığı için kendi kendinize kuruntu yaparak sorunlar buluyorsunuz.yağmur suyunun davlumbazlara geldiği zaman ses yapması çoğu japon arabalarında var.boya meselesine gelince arabanın boyası su bazlı çevreye karşı sağlıklı olmak adına yapılmış o nedenle dediğiniz gibi ufak tefek sıçramalarda kolay zarar görüyor buraya kadar hemfikiriz. fakat astar diye birsey yok demişsiniz burda büyük hata yapıyorsunuz.bu arabayı tasarlayan mühendisler size göre astar atmaya gerke yok demiş herhalde :)benim aracımın çamurluğuna sürttüler boya kalktı fakat astar gözüküyordu pasta vurdurdum çizik büyük ölçüde kapandı.diyeceğim oki beklentinize göre araç seçmediyseniz zaten en büyük yanlışı yapmışsınız.kaldıki ben arabanın yol tutusundan da gayet memnunum yani yapmayın bu kadar da çamur atmaya gerek yok.ben hiçbir arabanın fanatikliğini yapacak kadar amigo olmadım sonuçta hepsi metal yığını fanatiklik çok anlamsız ama olmayan birsey içinde yorum yapmak yanlış diye düşünüyorum.sizin aracınızda continental lastikler varsa ve hava basıncı yüksek ise dediğiniz doğruda olabilir fakat arabaya maal edicek bir durum yok.japaon arabaları yol ve motor sesini bir nebze içeri alır.bu bilindik bir tablo zaten.ama yok ben ses alamayan konforlu giden ama arıza çıkarmasınada heran hazır biriyim dersen sana çok altarnatif var neden honda'ya binip işkence çekiyorsunki.
Gönderen: bbhnda - Mart 24, 2013, 05:58:04 ÖS
vala ben yol tutuş olarak şöyle bir örnek vereyim ankarada oturan arkadaşlar yazdığım yeri anlayacaktır zaten ümitköy köprüsünün biraz gerisinde üst geçite dönüş için yola neredeyse 90 derecelik bir viraj var o viraja 105 ile girdim aslında yapacağım birşey değildir ama cruze un tekini tokatladım sol şeritte hızım 125 ti sonra dönmem lazımdı döneyimmi dönmeyeyimmi derken kırdım direksiyonu :D viraj içinde (virajda demiyim sağa dönüş diyim :D) 75 e düştü sürat vsa devreye girdi yattı ama çizgisini kaybetmedi... o günden sonra yol tutuş tamam dedim :D
Gönderen: bbhnda - Mart 24, 2013, 06:00:09 ÖS
tabi oraya o hızla girmek te biraz maça işii biraz tehlikeee :D :D
Gönderen: denizcan - Mart 24, 2013, 06:08:32 ÖS
berkan dediğin gibi bebim önceki aracım megane 2 idi ondan inip fd6 yı gecince gerçekten büyük fark olduğunu görüyorsun.sınıf atlamadan farkı hissedebiliyorsun.yol tutus konusunda bende burdaki bazı arkadasların sayesinde denemek istedim resmen broadway muamelesi görmüş :D çok denedim istanbulda ama araba hiçbir sekilde şeritten ayrılmıyor.kaldıki araba çoğu zaman vsa'yı dahi devreye sokmuyor.bunda mıchelın lastiklerinde payı büyük.bizler aracların eksilerini tabikide anlatıcaz neler yapmamız gerektiği hakkında konusacağız ama bu sekilde tutarsızca araca çamur atmak bana biraz garip geliyor açıkcası.boyası ince ses izalasyonuda biraz zayıf kaldıki bu bütün japonlarda böyledir.ben bunların dısında bir problem göremiyorum.çukurlara girince arkadan bir küt sesi gelmesi bağımsız süspansiyonun bir handikapı fakat bu sistemin artılarını konusmayı nedense hiç akıl edemiyoruz.neyse fazla uzatmiyım fanatik muamelesi görmek istemiyorum :) ben bu eksileri bilerek bu aracı aldım ve gayette memnunum.üst sınıf a4,c180,3.20d tarzı araclar alamayana kadar aracımı değiştirmem.herkes aractan beklentisine göre haraket etmeli diye düşünüyorum.
Gönderen: alimagar - Mart 24, 2013, 06:27:09 ÖS
bende yeni kasa city sahibiyim zafer arkadaşın dediği gibi yalıtım çok kötü  o konuda hem fikiriz süspansiyonuı çok sert  okonudada haklı sert süspansiyon viraj gabiliyetini artıyor  benim 120 ile girdiğim viraja benim diyen lüks araçlar fren yapıp hız düşürüyorlar  yol tutuşu bence çok iyi arabada ne bi yatma ne bi savrulma oluyor  boya ince o konudada çok haklı kaporta ince tamam ondada haklı  ama şuana kadar kullandığım araçlarda markalrada  motor ve şanzuman uyumunun bu iyi olan bir araç daha görmedim motorla şanzumanına hayran kaldım  benzinli bi araç yapıp bu kadar az yakıt harcatan başka bir marka daha yoktur 1-4 olsun 1-6 olsun gerçekten çok az yakıyor ülkemizde benzin çok puhalı yapcak bişe yok benim araçım 1-4 i-vitec haftada 300 km yolum var  yolum tam karmada sayılmaz her türlü yol güzergahı var yaptığım kmde 90 lira lık benzin harcıyorum daha ne olsun 300 kuruş yapıyor  tamam hondanın eksileri var diğer markalra göre ama artıları daha çok  araçlar beklentilere göre alınır  ben bu araçı almadan önce linea almayı düşünüyordum kayın peterim aldı lineayı  çok sık olmasada bende kullanıyorum iyikide almamışım lineayı  lineadan inip city bindiğimde atla eşşek kadar fark var biri dizel kmde 300 kuruş yakıyor biri benzinli oda 300 krş yakıyor  buda hondanın başarısı istediğiniz dizel araç sahibine sorun araçları 300 -350 den aşağı yakmıyordur  honda gerçekten az yakan benzinli motorlar yapıyor  gel gelelim dünyanın en puhalı benzinin kullanıyoruz  yapacak bişe yok
Gönderen: denizcan - Mart 24, 2013, 06:33:42 ÖS
bende yeni kasa city sahibiyim zafer arkadaşın dediği gibi yalıtım çok kötü  o konuda hem fikiriz süspansiyonuı çok sert  okonudada haklı sert süspansiyon viraj gabiliyetini artıyor  benim 120 ile girdiğim viraja benim diyen lüks araçlar fren yapıp hız düşürüyorlar  yol tutuşu bence çok iyi arabada ne bi yatma ne bi savrulma oluyor  boya ince o konudada çok haklı kaporta ince tamam ondada haklı  ama şuana kadar kullandığım araçlarda markalrada  motor ve şanzuman uyumunun bu iyi olan bir araç daha görmedim motorla şanzumanına hayran kaldım  benzinli bi araç yapıp bu kadar az yakıt harcatan başka bir marka daha yoktur 1-4 olsun 1-6 olsun gerçekten çok az yakıyor ülkemizde benzin çok puhalı yapcak bişe yok benim araçım 1-4 i-vitec haftada 300 km yolum var  yolum tam karmada sayılmaz her türlü yol güzergahı var yaptığım kmde 90 lira lık benzin harcıyorum daha ne olsun 300 kuruş yapıyor  tamam hondanın eksileri var diğer markalra göre ama artıları daha çok  araçlar beklentilere göre alınır  ben bu araçı almadan önce linea almayı düşünüyordum kayın peterim aldı lineayı  çok sık olmasada bende kullanıyorum iyikide almamışım lineayı  lineadan inip city bindiğimde atla eşşek kadar fark var biri dizel kmde 300 kuruş yakıyor biri benzinli oda 300 krş yakıyor  buda hondanın başarısı istediğiniz dizel araç sahibine sorun araçları 300 -350 den aşağı yakmıyordur  honda gerçekten az yakan benzinli motorlar yapıyor  gel gelelim dünyanın en puhalı benzinin kullanıyoruz  yapacak bişe yok
objektif bir yorum yapmıssınız gerçeten tebirkler :)
Gönderen: AhmetCvc - Mart 24, 2013, 06:40:00 ÖS
Az yakan benzinli motor olarak,Mitsubishi ön planda görünüyor.Honda rakiplerine oranla çok da iyi değil gibi
Gönderen: alimagar - Mart 24, 2013, 06:46:25 ÖS
Az yakan benzinli motor olarak,Mitsubishi ön planda görünüyor.Honda rakiplerine oranla çok da iyi değil gibi
ahmet bey ben 1-4 motorlar arasında tüm benzinli araçları netden resmi sayfalarında teknik verilerini inceledim ve kendi tecrubemle bu kanıya vardım aynısı 1-6 yeni civic içinde geçerli  bu motor dada ondan daha az yakan yok  benzinli olarak
Gönderen: kacaman - Mart 24, 2013, 06:46:49 ÖS
arkadaşlar, yalıtım sorunu çözülebilir bir sorun, yada eksik olarak gördüğümüz far sensörü. cam modülü, ne bilim katlanır ayna, gerçi cıty elıt lerde katlanır ayna var, fd6 ya takılsa olurdu aslında, yani diyeceğim telafi edilip iyileştirmeyi yapabileceğimiz, öyle değilmi, ses izolasyonu yapılabilir fakat şanzumanı iyileştiremezssiniz, fren diskini benim gibi değiştirip iyileştirebilirsiniz ama aracın mekanik sağlamlığını ve uyumunu çok değiştiremezsiniz, teferruata takılmayalım. fd6lar gerçekten gerek çizgileri gerek sunduğu performansı bakımından yeterli bir araç, daha iyi olamaz mı elbette olur.
Gönderen: ZAFER_37 - Mart 24, 2013, 06:47:21 ÖS
arkadaşlar muhabbet başka bi tarafa doğru kayıyor ama yinede yazıcam kimseye marka fanatiği dediğim yok  bende size bi yer örnek veriyim cevizlibağın oradaki üst geçitte bi deneyin bakalım yol tutuşunu bana ne kadar hak vereceksiniz.
 işkence konusuna gelince sıkıntı yok istesem şimdi değişirim arabayı ama ist. gibi yerde arabay  çok para bağlamaya değmez...

Gönderen: kacaman - Mart 24, 2013, 06:49:21 ÖS
bu arabanın yol tutuşu benim ve ailemin hayatını kurtardı, ben eleştiremiyorum, başka c segmenti bir araç olsaydı sonuçlarını düşünmek bile istemiyorum.
Gönderen: bbhnda - Mart 24, 2013, 06:51:44 ÖS
benim donanımsal olarak eksk  gördüğüm en önemli 3 şey far sensörü  , katlanır ayna ve coming leave home.ama bunlar sanayi işi yapılır.
Gönderen: alimagar - Mart 24, 2013, 06:57:23 ÖS
yol tutuşu hakkında  araba ilk aldım aman allahım ben ne yaptım  demeye başladım kendi kendime ilk defa birbirinde bağımsız çift salıncaklı bi araç kullanıyordum sanki bana yol gezeyormuş hissi veriyordu  aslında araba gezmiyor sana o hissi veriyor daha sonra kullandukça alışmaya başladım şimdi bana çok güven veriyor çok rahatım alıştım çünkü 120lerle virajlara giriyorum artık  daha önce kullandığınız araçların karakterleri ve şuanki araçların karakterleri çok farklılıkar göstere biliyor önemli olan kullandığınız araçın karakterin iyi bilmek lazım
Gönderen: bbhnda - Mart 24, 2013, 06:58:29 ÖS
arkadaşlar muhabbet başka bi tarafa doğru kayıyor ama yinede yazıcam kimseye marka fanatiği dediğim yok  bende size bi yer örnek veriyim cevizlibağın oradaki üst geçitte bi deneyin bakalım yol tutuşunu bana ne kadar hak vereceksiniz.
 işkence konusuna gelince sıkıntı yok istesem şimdi değişirim arabayı ama ist. gibi yerde arabay  çok para bağlamaya değmez...

yoo arabama aşığım ama inanın marka model fanatikliğim yok (ama fd6 bi başka bea :D ) beğendiğim arabayı söylerim beğenmediğimi de direk söylerim mesela 2011 vw polo arkadaşta var süspansiyonları sessiz ama araba 100 den sonra geziyo.golf 6 arkadaşta var arabanın bana göre hiçbir albenisi yok ve sürekli serviste dsg yüzünden.ama golf 7 daha güzel olmuş ben beğendim.amcamda suberp 2.0 tdi elegance var torkun dibine vuruyor ve arabayı ben naptıysam yoldan çıkaramadım.böyle böyle ilgiden çok çeşitli araçlar kullandım kısa süreliğinede olsa 2.0 tdi a4 vardı araba sessiz donanımlı konforlu ama ne bilim honda bi farklı yaw.dediğim gibi bunu değişceğim araba passat massat olmaz 3 kasa ayarı bişey olur premium sınıf yani.ama iş onları almaklada bitmiyo bakımları falan bmw merso ve audi nazik arabalar ve periyodik bakımları bizim fd6 ların en az 2 katı.sürpriz bişey çıktığında da kafadan bin tl leri çıkartıveriyor yetkili servisleri.
Gönderen: just4scream - Mart 24, 2013, 07:01:49 ÖS
FD6 nın yol tutuşu konusunda o kadar abartılacak bir şey yok C sınıfının ortalamasında  kötü değil gerçekten de ama yol tutuş konusunda bir focus değil bence .Az yakma noktasına gelirsek C sınıfının en az yakan arabası mıtsubıshı LANCERDİR.Fabrika verileri ve günlük kullanım bunu doğruluyor . Tabi bu değerler benzinde geçerli.
Gönderen: kacaman - Mart 24, 2013, 07:05:04 ÖS
FD6 nın yol tutuşu konusunda o kadar abartılacak bir şey yok C sınıfının ortalamasında  kötü değil gerçekten de ama yol tutuş konusunda bir focus değil bence .Az yakma noktasına gelirsek C sınıfının en az yakan arabası mıtsubıshı LANCERDİR.Fabrika verileri ve günlük kullanım bunu doğruluyor . Tabi bu değerler benzinde geçerli.
size focus konusunda katılmıyorum, bununla ilgili videolar vardı sitede daha önceleri izlemiştim, eminim aratsak buluruz tekrardan, civic in yol tutuş performansı focustan iyi, ben 2009 sedan focus kullandım uzun kısa yol tecrübem var, daha sert yatma hissi yok ama yolu bıraktımı gittin.
Gönderen: just4scream - Mart 24, 2013, 07:08:11 ÖS
Dediğiniz olabilir FD6 çok yana  yatıyo belki ondan öyle geliyo olabilir .Fd6 gibi yatmadığından öyle gelmiş olabilir .Onun dışında kalas gibi arabadır kendisi  :D
Gönderen: denizcan - Mart 24, 2013, 07:08:56 ÖS
babamda 2011 corolla elegant d4d var.araba sürekli yağ yakıyor çekileek dert değil.iç dıs tasarımını fd6 ile mukayese bile etmiyorum.sırf dizel diye aldık ama babamda bende pişmanız o arabayı aldığımız için.depodan full dahi olsa çalkalanma sesi geliyor.ön göğüsten sürekli tıkırtılar geliyo arabanın konforuda yine fd6 kadar yok.sonuçta ikiside benim arabam ama ben size fd6'nın corolla'dan çok daha iyi olduğunu söyeleyebilirm.yani araç seçimi her zaman söylüyorum beklenti meselesidir.fd6'yı eleştiren insan premimum marka araclara yönelmeli yoksa sonu hüsran olur.
Gönderen: kacaman - Mart 24, 2013, 07:09:46 ÖS
http://www.akilli.tv/video/508655/Arap-Drift-Kotu-Bitti.aspx

yukarıdaki videoyu izleyin, civic ve focus ard arda çıkmışlar, 2.20 den sonrasını özellikle.
Gönderen: denizcan - Mart 24, 2013, 07:09:59 ÖS
Dediğiniz olabilir FD6 çok yana  yatıyo belki ondan öyle geliyo olabilir .Fd6 gibi yatmadığından öyle gelmiş olabilir .Onun dışında kalas gibi arabadır kendisi  :D
focus' mu kalas gibi civic mi ? :D
Gönderen: alimagar - Mart 24, 2013, 07:11:43 ÖS
FD6 nın yol tutuşu konusunda o kadar abartılacak bir şey yok C sınıfının ortalamasında  kötü değil gerçekten de ama yol tutuş konusunda bir focus değil bence .Az yakma noktasına gelirsek C sınıfının en az yakan arabası mıtsubıshı LANCERDİR.Fabrika verileri ve günlük kullanım bunu doğruluyor . Tabi bu değerler benzinde geçerli.
yeni civic daha az yakıyor lancer dan fabrika verilerinde karma  ve uzun yolda yeni civic daha az yakıyor şimdi yine baktım sitelerine  
Gönderen: kacaman - Mart 24, 2013, 07:12:13 ÖS
http://www.streetfire.net/video/Dynamic-Test_634390.htm

bu videoyu da izlemenizi tavsiye ederim.
Gönderen: just4scream - Mart 24, 2013, 07:12:51 ÖS
babamda 2011 corolla elegant d4d var.araba sürekli yağ yakıyor çekileek dert değil.iç dıs tasarımını fd6 ile mukayese bile etmiyorum.sırf dizel diye aldık ama babamda bende pişmanız o arabayı aldığımız için.depodan full dahi olsa çalkalanma sesi geliyor.ön göğüsten sürekli tıkırtılar geliyo arabanın konforuda yine fd6 kadar yok.sonuçta ikiside benim arabam ama ben size fd6'nın corolla'dan çok daha iyi olduğunu söyeleyebilirm.yani araç seçimi her zaman söylüyorum beklenti meselesidir.fd6'yı eleştiren insan premimum marka araclara yönelmeli yoksa sonu hüsran olur.

Neden FD6 nın kötü yönü yok mu arkadaşım eleştiren insan premium alacakmış :D İnsanlar tonla para veriyo bu araçlara eleştirmek tabiki hakkı
Gönderen: bbhnda - Mart 24, 2013, 07:16:20 ÖS
o da var eniştemde 2012 focus 3 yol tutuşu güzel de şöyle bir durum var fd6 focus karşılaştırmasında fd6 nın yaylar ve süspansiyonlar virajda yatmaya eğilimli yatıyor ancak çizgisini kaybetmiyor aracı tanımayan ( söz meclisten dışarı) insanlarda ne yattı bea tutmuyo bu diyolar.focus ta ise mühendisler az pay bırakmışlar araba yatmıyor yolu tutuyor ancak yattığında da sıkıntı var demektir.gerçi şimdi focus 3 lerde esp standart ama yol tutuş olarak böyle bir durum var. ama o da çok güzel tutuyor.sözümün özü fd6 da bırakılan pay fazla araç yatıyor ama çizgisinden sapmıyor vsa zorlanana dek limitlerdesiniz demektir direksiyon elden kaçtıığı anda geçmiş olsun.focus 3 te ise (2 yi bilmiyorum) bırakılan pay az araç yatmıyor çizgisinden sapmıyor esp devredeyse limitlerdesiniz demektir ama araç yatmıyor tam o anda.bir tık sonrasında ise focus 3 te (başıma geldi ama çok sarp bir virajdı) direksiyon istem dışı gitmeye başlıyor frene basma ihtiyacı hissediyorsunuz.kendi aracımda direksiyon hakimiyetini bir kere kaybeder gibi oldum sağanakta solu kapatmışken (hız 140 civarı) su birikintisine girdim araç bir anda kaydı vsa yı gördüm yola girdim ancak baya sıkıntılı bir durumdu çok şükür bişey olmadı.q7 ler falan orta şeritten tırıs tırıs gidiyodu :D
Gönderen: denizcan - Mart 24, 2013, 07:17:13 ÖS

Neden FD6 nın kötü yönü yok mu arkadaşım eleştiren insan premium alacakmış :D İnsanlar tonla para veriyo bu araçlara eleştirmek tabiki hakkı
insanlar üst segment araçlara daha fazla para veriyor ve inanın fd6 dan daha ciddi sıkıntılarla karşılasabiliyorlar.amacını anlayamıyorum ama benim düşüncelerim bunlardır.iki arabada netice olarak benim malım.ben ikisininde artı ve eksilerini söylüyorum.ama corollanın eksileri (yakıt hariç) civic'e göre daha fazla.bunu toyota forumundaki arkadaslar kabul ediyor sen etmiyorsan senle polemiğe hiç girmek istemem.
Gönderen: bbhnda - Mart 24, 2013, 07:17:16 ÖS
Dediğiniz olabilir FD6 çok yana  yatıyo belki ondan öyle geliyo olabilir .Fd6 gibi yatmadığından öyle gelmiş olabilir .Onun dışında kalas gibi arabadır kendisi  :D

aynen öyle dediğiniz gibi focus 3 tam bir kalas ama genede o da güzel araba :D
Gönderen: bbhnda - Mart 24, 2013, 07:17:51 ÖS
benim pederde de corolla var :D
Gönderen: just4scream - Mart 24, 2013, 07:19:52 ÖS

insanlar üst segment araçlara daha fazla para veriyor ve inanın fd6 dan daha ciddi sıkıntılarla karşılasabiliyorlar.amacını anlayamıyorum ama benim düşüncelerim bunlardır.iki arabada netice olarak benim malım.ben ikisininde artı ve eksilerini söylüyorum.ama corollanın eksileri (yakıt hariç) civic'e göre daha fazla.bunu toyota forumundaki arkadaslar kabul ediyor sen etmiyorsan senle polemiğe hiç girmek istemem.
Arkadaşım ben corolla daha iyi fln demedim yazıları daha dikkatli okursan görürsün.Sadece kötü yönü yok mu diye sordum .Corolla ve civic kıyaslamasına değinmedim bile .FD6 sürekli övülmesi hoşuna gidiyor galiba .Bir araba 4*4 lük olamaz illa bir eksi yönü vardır yani .
Gönderen: alimagar - Mart 24, 2013, 07:20:39 ÖS
ben bi city sahibi olarak konudan çekilsem daha iyi olcak galiba :kiskis :kiskis :kiskis  herkese saygılar kimse kimseyi kırmadan üzmeden eleştilere devam sonuçta bunlar  hepsi bi metal yığını ama insan metalden yapılma deyil >=ok
Gönderen: just4scream - Mart 24, 2013, 07:21:32 ÖS
yeni civic daha az yakıyor lancer dan fabrika verilerinde karma  ve uzun yolda yeni civic daha az yakıyor şimdi yine baktım sitelerine  
   Yeni civic
Şehir içi (lt)       8,9
Şehir dışı (lt)       5,3
Birleşik (lt)       6,7
 Lancer
Şehir içi   lt /100km      7.6   
Şehir dışı   lt /100km      4.7   
Karışık   lt /100km      5.8
  Bunlar manuel vites değerleri
Gönderen: denizcan - Mart 24, 2013, 07:27:01 ÖS

Arkadaşım ben corolla daha iyi fln demedim yazıları daha dikkatli okursan görürsün.Sadece kötü yönü yok mu diye sordum .Corolla ve civic kıyaslamasına değinmedim bile .FD6 sürekli övülmesi hoşuna gidiyor galiba .Bir araba 4*4 lük olamaz illa bir eksi yönü vardır yani .
ben size fd6 4*4 lük araba kötü hiçbir yanı yok dedimmi ? iki arabayıda kendimce kıyaslayıp ikisinde eksi ve artılarını bu forumda defalarca söyledim.ama siz anlatılanları anlamak istemezseniz zaten anlayamazsınız.corolla sanki benim değilmi insan durduk yere arabaya çamur atarmı ben gördüğüm eksilerini anlattım fd6 daki eksileride arkadaslar anlatmış zaten onlarıda kabul ediyoruz zaten ama iki aracı kıyaslayınca durum fd6 nın aleyhine işliyo ben bunu anlatmaya çalışlıyorum.
Gönderen: just4scream - Mart 24, 2013, 07:31:11 ÖS

ben size fd6 4*4 lük araba kötü hiçbir yanı yok dedimmi ? iki arabayıda kendimce kıyaslayıp ikisinde eksi ve artılarını bu forumda defalarca söyledim.ama siz anlatılanları anlamak istemezseniz zaten anlayamazsınız.corolla sanki benim değilmi insan durduk yere arabaya çamur atarmı ben gördüğüm eksilerini anlattım fd6 daki eksileride arkadaslar anlatmış zaten onlarıda kabul ediyoruz zaten ama iki aracı kıyaslayınca durum fd6 nın aleyhine işliyo ben bunu anlatmaya çalışlıyorum.
Corolla civic karşılaştırmasına ben bir şey demedimki zaten onun altına alıntı yapınca öyle sandın heralde.Corolla civic karşılaştırmasında hemfikiriz civic corolladan çok daha iyi bir araç bence.
Gönderen: hakko modelistlik - Mart 24, 2013, 07:33:56 ÖS
zaten satıs rakamları ve showromlardaki durgunluk herseyi özetliyor.
satış rakamlarımı düşük körler sağırlar birbirini ağırlar >%6rol(http://img839.imageshack.us/img839/2757/f62ba1d73b7e419fb13be56.jpg)
Gönderen: just4scream - Mart 24, 2013, 07:34:39 ÖS

Attığın linklerdeki videoları izledim .Focus 2 yoldan çıktığında tutulmuyor resmen .Fd6 çok zıplıyor çok yatıyor ama kontrol edilebiliyor.Focus sert bir araba esnemediğinden ve  rijit gittiğinden yol tutuşu çok iyi izlenimi veriyor ama sadece iyi  izlenimi veriyormuş :)
Gönderen: bbhnda - Mart 24, 2013, 07:37:02 ÖS

Attığın linklerdeki videoları izledim .Focus 2 yoldan çıktığında tutulmuyor resmen .Fd6 çok zıplıyor çok yatıyor ama kontrol edilebiliyor.Focus sert bir araba esnemediğinden ve  rijit gittiğinden yol tutuşu çok iyi izlenimi veriyor ama sadece iyi  izlenimi veriyormuş :)

aynen iş benim dediğime ve gözlemlerime geldi yani. 2 yi bilmiyorumda 3 iyi izlenimi vermiyor  iyi ama fd6 da kesinlikle aşağı kalır yanı yok sınıf standartlarını paylaşabilirler yani.piyasada maalesef fd6 kötü yol tutuyor gibi bir izlenim var biz bunu kırmaya çalışıyoruz :D
Gönderen: just4scream - Mart 24, 2013, 07:39:35 ÖS
C segmentindeki araçların hemen hemen hepsini kullandım en kötüsü ise fluence idi.Araç yüksek bide  Fd6 dan alışmışız yerde gitmeye sürüş zevki hiç vermemişti.Ama araç kiralıktı belki kötü durumda oldugu için olabilr fakat 2011 modeldi oda
Gönderen: Vtec_01 - Mart 24, 2013, 07:57:36 ÖS
Honda'lar yol tutmak yerine, yoldan kaçtığı için tabiki yürüyen aksamı yıpranmıyor.  >%6rol
Gönderen: denizcan - Mart 24, 2013, 08:37:13 ÖS
zaten satıs rakamları ve showromlardaki durgunluk herseyi özetliyor.
satış rakamlarımı düşük körler sağırlar birbirini ağırlar >%6rol(http://img839.imageshack.us/img839/2757/f62ba1d73b7e419fb13be56.jpg)
sen fb7 aldığın için kendini böyle uyduruk tablolarla kandırmaya devam et arkadasım.birkere göz var izan var.fd6 ile fb7 yi yanyana tut ben daha baska bişey diyemem sana.altunizadedeki ay ışığıı honda servisinde satıs temsilcisi bizim komsumuz bizzat bana kendisi ilk defa showromlarda bu kadar durgunluk var.honda bu kasayla resmen kendisni bitirmeye çalışıyor dedi.ben istanbul anadolu yakasasında oturuyorum.hergün 100 km'ye yakın yol yapıyorum.fb7 günde tek tük görüyorum.fd6 zebil gibi.birkaç donanım eklemişler onlara lafım yok ama tasarımı içler acısı ben bunu söylemeye çalışıyorum sen anladığın gibi yorumlamaya devam t üstadım.
Gönderen: denizcan - Mart 24, 2013, 08:39:53 ÖS

Corolla civic karşılaştırmasına ben bir şey demedimki zaten onun altına alıntı yapınca öyle sandın heralde.Corolla civic karşılaştırmasında hemfikiriz civic corolladan çok daha iyi bir araç bence.
iletişim sıkıntısı çektik biraz demekki üstadım kusura bakma.
Gönderen: ilkercom - Mart 24, 2013, 11:29:59 ÖS
Focusun direksiyonu kötüydü düzelttiler mi?

Lan er ile test sürüsü yapmistim iyi araba ama gitmiyor çok yakiyordu. O zaman yeni dikmişti.
Gönderen: denizcan - Mart 25, 2013, 05:55:40 ÖS
Focusun direksiyonu kötüydü düzelttiler mi?

Lan er ile test sürüsü yapmistim iyi araba ama gitmiyor çok yakiyordu. O zaman yeni dikmişti.
focus'un direksiyonu kötü derken ? bunu ilk defa duyuyorum valla.focus 2'lerden mi bahsediyosun acaba ?
Gönderen: ilkercom - Mart 25, 2013, 07:46:12 ÖS
Hissiyat yok ve kivrak değil. Odun gibi 2006 filandi surdugum