TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Cr-x Cr-z => Konuyu başlatan: onur34 - Ağustos 16, 2011, 04:37:28 ÖS

Başlık: CR-Z artık Türkiye'de.
Gönderen: onur34 - Ağustos 16, 2011, 04:37:28 ÖS
http://www.honda.com.tr/SeriesContentPages.aspx?series=cr-z&page=genel-bakis

şimdilik iki renk seçeneği var. Siyah ve Beyaz.

Motor ise 1500 cc ve 174nm-124hp

fiyatlar biraz ucuk :)

Hayırlı olsun yeni CR-Z ..........
Başlık: Ynt: CR-Z artık Türkiye'de.
Gönderen: deniz - Ağustos 16, 2011, 04:38:33 ÖS
ablacım resimleri direk yükle istersen ;)
daha net görelim :D
Gönderen: onur34 - Ağustos 16, 2011, 04:45:56 ÖS
(http://i52.tinypic.com/2822u1f.jpg)
(http://i51.tinypic.com/214bhpx.jpg)
(http://i54.tinypic.com/1y0c52.jpg)
(http://i56.tinypic.com/29c78m0.jpg)
Gönderen: onur34 - Ağustos 16, 2011, 04:46:40 ÖS
tam yükleme aşamasındaydım abla :)
Gönderen: oguzhanbekar - Ağustos 16, 2011, 04:48:30 ÖS
way işte bu,
fiyatta çok aman aman uçuk değil ,yani 2011 civic 43-44 yeni crz benzin+elektrikli motor 55bin uçurum yok bence,haydi hayırlı olsun :D
Gönderen: deniz - Ağustos 16, 2011, 04:50:11 ÖS
tam yükleme aşamasındaydım abla :)
ilk tıkladığımda açılmadı bende link sonradan açıldı ondan dedim ablam.eline sağlık :D
hmmm güzelmişte heee :D :D :D
Gönderen: zeybek - Ağustos 16, 2011, 05:15:17 ÖS
eee şimdi modaya uymamak olmaz diyorum ve hemen karşılaştırma tartışmasını başlatıyorum:
fd6 mı? cr-z mi? ies mi? vtec2 mi? roll-drag sonuçlar nolur? :kiskis :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gönderen: BraTo - Ağustos 16, 2011, 05:18:07 ÖS
Hayırlı olsun vatana millete.
Gönderen: BraTo - Ağustos 16, 2011, 05:19:19 ÖS
eee şimdi modaya uymamak olmaz diyorum ve hemen karşılaştırma tartışmasını başlatıyorum:
fd6 mı? cr-z mi? ies mi? vtec2 mi? roll-drag sonuçlar nolur? :kiskis :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Yeter abi içimiz dışımız ies oldu :) karşılaştırmaya dur demek lazım.
Gönderen: emre16 - Ağustos 16, 2011, 05:20:13 ÖS
bu çok iyi oldu cr-z şekli çok iyi araç Hondaya tr de biraz can katar...
Gönderen: vtec05 - Ağustos 16, 2011, 05:22:44 ÖS
2012 civicten çok satar bence :D :D
Gönderen: hsncck26 - Ağustos 16, 2011, 05:24:05 ÖS
2012 civicten çok satar bence :D :D
aaahahah +1 :D
Gönderen: MerT01__civic - Ağustos 16, 2011, 06:10:13 ÖS
bence 10 numara :) Honda Tr için iyi olmuş :) 52.000'e golf alıncağına CR-Z alınır :D + elektrikli motor..
Gönderen: Utku Ataç - Ağustos 16, 2011, 07:33:46 ÖS
çok çok iyi fiyat bence.tebrikler honda
Gönderen: fastest40 - Ağustos 16, 2011, 08:20:05 ÖS
hem spor hem ucuz bu segmente göre helal çok satar bu...
Gönderen: mthonda - Ağustos 16, 2011, 10:53:00 ÖS
çok güzel olmuş
3 . resime bakılırsa ön göğüs problemini ortadan kaldrmışlar
bununla yola düşmek var
Gönderen: oguzhank1 - Ağustos 16, 2011, 11:16:02 ÖS
mükemmel bi araç olmuş ön ledler cok güzel ben bayıldım beyazıda civic gibi deil sedefli galiba cok hoş maviside güzelmiş ama o daha yok renk seçenekleri arasında yakıt tüketimi iyi sonuçta hybrid fiyatta iyi daha yeni civic aldım bilsem vallahi almazdm helal olsun hondaya gittikçe kendine kalite katıyor şimdide accord un makyajlısı gelicekmiş ondada ledler fln war bakalım 
Gönderen: ozN - Ağustos 17, 2011, 12:04:13 ÖÖ
alınır arabada insan elektrik motora güvenemio şahsen ben öyleyim
Gönderen: CioBassWorLd - Ağustos 17, 2011, 12:12:17 ÖÖ
çok güzel ve iddalı ;)
Gönderen: battalgazi - Ağustos 17, 2011, 01:38:06 ÖÖ
performansda güzel 174 torklu 0-100 9.9 sn 1.5 motor için baya iyi
Gönderen: nos61 - Ağustos 17, 2011, 02:50:38 ÖÖ
sanırım cr-z zamanı geldi diebiliriz :D bizim hondalara elveda :D
Gönderen: cndmr - Ağustos 17, 2011, 08:18:25 ÖÖ
Tam bu araç ile ilgili konu açıcaktım, gün kavacıkta giderken.bi tane tırın üstünde gördüm ,beyaz coupe.Burda sormayı düşünüyodum, bu araç nedir diye.Herkezin haberi olmuş bile :))
Gönderen: ursus - Ağustos 17, 2011, 08:25:19 ÖÖ
gt ile sport un arasındaki fark nedir?
Gönderen: canguder - Ağustos 17, 2011, 08:45:44 ÖÖ
off off diyorum , işte teknoloji harikası diye buna denir. hondadan beklediğim araç buydu. golf astra falan hikaye hepsi. 55 bin liraya hibrit araba mükemmel fiyat mükemmel yakıt mükemmel performans. ben her zaman söylüyordum hondanın turboya ihtiyacı olmadığını. en yakın zamanda crz almayı planlıyorum.
Gönderen: Grafink - Ağustos 17, 2011, 08:50:52 ÖÖ
evet fiyat bence oldukça makul, umarım bu makuliyet yeni kasa civic de de olur. jettanın atmosferik boş modeli 50 lira, yeni focus keza öyle... bu markaları dizel isterseniz 60 lirayı gözden çıkarıyorsunuz ama 55 liraya hybird  spor ve acayip yakışıklı bi araç alabiliyorsunuz... Bence çok başarılı bir fiyat politikası... Ayrıca slogan da çok güzel,

"Sportif zeka, Yeşil bir kalp" :D
Gönderen: SONE-R - Ağustos 17, 2011, 09:17:56 ÖÖ
honda hibrid mibrid gibi işlerle boşuna zaman harcıyor. tamam geleceğin otomobilleri elektrikli, belki de hidrojenli olacak ama günümüzde bu modeller tr'de tutmaz. honda inadı bırakıp turbo dizel ve atmo motorlara geçmek zorunda. bu konuda VW örnek alınacak durumda. 1,4 TSi 180 hp ve şehir içi tüketimi 7,0 lt..

ne idüğü belirsiz, bozulunca tamir edilebileceği bile meçhul bir hibrid arabaya 60 milyar vermezdim. polo GTi alırdım..
Gönderen: Grafink - Ağustos 17, 2011, 09:51:01 ÖÖ
elbette zevk renk tartışılmaz. Ama mesela ben turbo ve yüksek beygir bir araç istesem, kalkıp polo almazdım. belki bir impreza, belki de önceki nesik type R alıp, kafama göre turbosunu takıp. 300-400 beygir aralığna getirirdim. cebimde de daha bi 10 lira kalırdı... Daha geçen gün serviste beyaz bir 2006 type R ya takıyordu usta, 10 lira gibi bi total maliyet sölyedi, beygir gücü 370 civarı olacakmış...

Yani demek istediğim TSI sistemine karşı değilim, hatta Türkiye'deki başarısını görmezden gelemem. Aynı şekilde DSG 7 ileri de başka başarılı bir gelişme.  Ancak sadece fabrika modifiye etti diye 1.4, 1.6 motor bi araca hele ki amacım performans ise 60 lira bağlamam... sonuçta bu araçtan alabileceğini başka bi performans yok. Adamlar zaten suyunu sıkıp teslim ediyor size, Honda ise, 100 binlerce km'ye meydan okuyan taş gibi motorlar veriyor, ister modifiye et ister etme... Ha modifiye ettin paranın yettiği yere kadar istersen 450 beygire çıkar aracı...

CRZ ise 124 beygirlik oldukça başarılı bir performansa sahip olmasının yanı sıra, şehir içi 6.0 değeri ile, hem şekil, hem performans, hem de ekonomi vaadediyor, üstelik bunu garantilemek için modlar koymuş, yani eko modda 6.0 olmasa bile 6.5 ten yukarı çıkmayacağımız garanti gibi... Tamir edilememesi gibi birşey olmamalı sonuçta bu araçlar da Honda'nın 6 yıllık garantisi içinde, En kötü ihtimalle dediğiniz gibi tamir edemezse size yenisini verecek :)

Toplamam gerekliyse, hem performansı hem de ekonomiyi aramak akıl karı bi çözüm değil, Keza 180 beygirlik TSI araç belki 100km'de  7.0 litre yakıyor ama 90-110 km hızın üstüne çıkmazsanız yakıyor... E Crz Benzer koşullarda 6.0 diyor... Hızımı bu aralıklarda tutacaksam aradaki 1 litrelik farkı önemserim elbette... Yok cadde cadde, sokak sokak coşacaksam zaten ekonomi için pek bir şansım yok... bi 10 liradaha verip yüksek beygirli spor modellerin peşinden gitmek çok daha mantıklı değil mi?

ama 60 liram olsa, adrenalin seviyor olsam; şu formulu uygulamak daha mantıklı gelirdi...
30-35 liraya 2.0 Type R ( önceki kasa) 10 lira Trubonun alası, 10 lira diğer eklentiler... cebimde kaldı 5-10 lira... Hangi TSI beni tokatlayacakmış şaşarım...
Gönderen: Castiel - Ağustos 17, 2011, 09:55:54 ÖÖ
hımmm valla hem tasarım olarak hemde fıyat olarak super

bu elektrıklı motorlarda aklıma takılan bıse var

sıkısık trafıkte dur kalkta elektrıklı motor devrede boylece benzın harcamıyor orası tamam o yuzden yakıt baya dusuk oluyor.

pekı uzun yolda 100 km sabıt hızla gıderken elektrıklı motorun bır etkısı varmı yoksa o hızlarda artık benzın yakmayamı baslıyo ?

sanırım bu elektrıklı motor konusunda en ıısı toyota dedıgım gıbı uzun yol performanslarını cok merak edıyorum
Gönderen: oguzhanbekar - Ağustos 17, 2011, 09:59:42 ÖÖ
Euroncap testleri;

http://www.youtube.com/watch?v=QMu9WkD1uFw

http://www.youtube.com/watch?v=5j41DxrQpv4&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=VrNi83LWX6g

http://www.youtube.com/watch?v=9hXDlOvs7j8
Gönderen: Grafink - Ağustos 17, 2011, 09:59:52 ÖÖ
Civic Hybrid te olduğu gibidir tahmin ediyorum. Firen kullandıkça elektrikli motor şarj oluyor. şarjı bitmedikçe elektrikli motor sürekli benzinli motoru destekliyor fabrika verisi 4.4 Lt  gibi birşey uzun yol için
Gönderen: canguder - Ağustos 17, 2011, 10:04:00 ÖÖ
honda hibrid mibrid gibi işlerle boşuna zaman harcıyor. tamam geleceğin otomobilleri elektrikli, belki de hidrojenli olacak ama günümüzde bu modeller tr'de tutmaz. honda inadı bırakıp turbo dizel ve atmo motorlara geçmek zorunda. bu konuda VW örnek alınacak durumda. 1,4 TSi 180 hp ve şehir içi tüketimi 7,0 lt..

ne idüğü belirsiz, bozulunca tamir edilebileceği bile meçhul bir hibrid arabaya 60 milyar vermezdim. polo GTi alırdım..

geleceği görmezden gelemeyiz arkadaşım , tsi güzel seri az yakıyor ama basıncada benzini içiyor. crz bence mükemmel olmuş.
Gönderen: Grafink - Ağustos 17, 2011, 10:07:58 ÖÖ
Aslında Gönül ister hidrojen teknolojisi Hybrid ya da elektrikten daha önce gelişsin... Yakıt için bir yerleri delmek ya da devasa santraller kurmak gerekmesin, Gaza bastıkça egzostan karbon değil de su buharı çıksın...
Gönderen: rebeloghy - Ağustos 17, 2011, 10:13:25 ÖÖ
grafink önceki yazında cok mantıklı acıklamıssın olayı tebrik ederim.
Gönderen: Grafink - Ağustos 17, 2011, 10:17:01 ÖÖ
Teşekkür ederim. fikirlerimi söyledim sadece. Ama genelde aklın yolu birdir. :)
Gönderen: chevasil - Ağustos 17, 2011, 11:31:30 ÖÖ
param olsa alırım peşinede mugen style yaptımı şahane olur işim güzel olursa bizim ufaklıgı satar alırım bu aracı. şekil a-1 aşşagıda yapmak istedigim mod. bu araca 10 numara hayalim hep gelse diyordum geldi sonunda tr'ye.

(http://i52.tinypic.com/dff7k0.jpg)
Gönderen: SONE-R - Ağustos 17, 2011, 12:21:17 ÖS
1 yıl sonra satış rakamlarını hep beraber görürüz.. keşke 130 hp 1.6 HDi Civic Sedan üretilseydi..
Gönderen: emre16 - Ağustos 17, 2011, 12:35:42 ÖS
bence tr de çok satıcak cr-z honda iyi bir atak yaptı,hem ekonomik hem güçlü ve en önemlisi çevreci, Honda işte burdan ayırıyor kendini,diğerleri gibi işin kolayına kaçıp turboyu koyup güç kazanmıyor.... sadece müşterileri tatmin etmek için gerisi umrunda mı?
Gönderen: nos61 - Ağustos 17, 2011, 01:20:22 ÖS
satarrrr satar bu kasa son civiclerden sora efsane olcak :) fiyatıda makul :)
Gönderen: oguzhank1 - Ağustos 17, 2011, 01:30:07 ÖS
buda mugeni türkiyeye asıl bu gelsin bize buda lazım

(edit:reklam içerikli kelime)/cr-z/1863-honda-cr-z-mugen.html
Gönderen: oguzhank1 - Ağustos 17, 2011, 01:30:55 ÖS
malesef link atılmıoo :(
Gönderen: canguder - Ağustos 17, 2011, 01:44:03 ÖS
honda artık ilklere imza atmaya başladı. tasarımı ve çevreci motorları sayesinde hem yakıtı hemde doğayı düşünüyor. 55 bin lira gerçekten çok uygun bir fiyat. hondadan beklediğimde buydu. helal olsun diyorum. en kısa zamanda honda bayisine gidip aracı inceleyeceğim.
Gönderen: Castiel - Ağustos 17, 2011, 01:46:58 ÖS
ah bee hersey guzelde neden otomatık getırmemısler :(

sol ayak bılegım sakat cok fazla zorlayamıyorum o yuzden otomatık kullanıyorum 1.5 senedır sununda otomatıgı olsaydı cok super olurdu valla
Gönderen: Ghan - Ağustos 17, 2011, 01:49:07 ÖS
Araç çok hoş.O ekonomiye,çevreciliğe ve o performansa o fiyat harika bence.Bu araba konusunda kullanıcılar açısından tek - yön elektirik motoru sorun yaratırmı düşüncesi olacaktır.Servislerde verdiği garantilerle ve ikna yetenekleriyle bunu da aşacaktır.Yollarda görmeye sabırsızlanıyorum.
Gönderen: faw13 - Ağustos 17, 2011, 02:22:22 ÖS
yanlız şunu algılayamadım araç 2 kişilik mi 4 kişilik mi? :D
Gönderen: chevasil - Ağustos 17, 2011, 02:25:04 ÖS
http://www.youtube.com/watch?v=ffkMramzHbM devirler iyi ama anlamadıgım bu arac 5.viteste kalıyor tr'ye gelen 6 vitesli. arac 4 kişilik :)
Gönderen: chevasil - Ağustos 17, 2011, 02:30:07 ÖS
yalnız bu cr-z de ses yalıtım işini çözmüşler heralde. :D
Gönderen: oguzhanbekar - Ağustos 17, 2011, 02:33:50 ÖS
yalnız bu cr-z de ses yalıtım işini çözmüşler heralde. :D

e çözsün artık  :D
Gönderen: chevasil - Ağustos 17, 2011, 02:34:42 ÖS
karşılaştırmayı merak edenler japonlar yapmış kalkışa dikkat !!!!!! cr-z 1.5lt ve typer fn2 izleyin görün. http://www.youtube.com/watch?v=mq-PB54s4cc&feature=related
Gönderen: zack - Ağustos 17, 2011, 02:43:31 ÖS
Fiyat yüksek, bence değmez.
Gönderen: oguzhanbekar - Ağustos 17, 2011, 02:47:21 ÖS

yok daha neler ya, fiyat yüksekmi ? 2011 model civic alıyosun 43-44 veriyosunda hybrid bir otomobilemi 55bin çok ?
Gönderen: zack - Ağustos 17, 2011, 02:49:45 ÖS

yok daha neler ya, fiyat yüksekmi ? 2011 model civic alıyosun 43-44 veriyosunda hybrid bir otomobilemi 55bin çok ?

Hocam aile kişi sayısı, motor performansı, arabadan beklentiler vesaire bunları göz onüne alırsak benim acımdan bu araba bu parayı haketmiyor. O yüzden kendi görüşümü yazdım saygılar sevgiler :) 55.000 yazıp sahibin...com da aratınca bakalım neler cıkıcak :)
Gönderen: ilkercom - Ağustos 17, 2011, 02:52:47 ÖS
yahu bunun standardını gran turismo 5 te kullanıyorduk kağnı gibiydi :D spoon olduğu için mi böyle iyi yürüyor. Gerçi arada bir jenerasyon teknoloji farkı var ama neticede type R.

Fiyat aslında hibrid olduğu için fena değil ama neticede 1.5 motorlu araba vergi dilimi üst değil. Çok ucuz dediğiizi anadolu honda duyarsa S2000 gibi fiyatı coşturur da coşturur. :D
Gönderen: chevasil - Ağustos 17, 2011, 02:55:00 ÖS

Hocam aile kişi sayısı, motor performansı, arabadan beklentiler vesaire bunları göz onüne alırsak benim acımdan bu araba bu parayı haketmiyor. O yüzden kendi görüşümü yazdım saygılar sevgiler :) 55.000 yazıp sahibin...com da aratınca bakalım neler cıkıcak :)

bi yukarıda verdiğim karşılastırmaya bakı ver üstadım motor performansı için kullanılan araç hybrid trye gelen araç.param olsa verirdim bu araca. zevkler illaki tartışılmaz ama piyasadaki tsi ve ıvır zıvırlı turbolular motor bittimi bu arac onların yanında efsane olacak yıne ben şahsi olarak turbo sevmiyorum. düşüncem bu yönde. nasıl crx hala bir efsane,vti bir efsane,typer bir efsane ise ufak motorlularda buda bir cr-z efsanesi olarak herkesin klında kalacak birkaç yıl sonra.
Gönderen: chevasil - Ağustos 17, 2011, 02:56:22 ÖS
yahu bunun standardını gran turismo 5 te kullanıyorduk kağnı gibiydi :D spoon olduğu için mi böyle iyi yürüyor. Gerçi arada bir jenerasyon teknoloji farkı var ama neticede type R.

Fiyat aslında hibrid olduğu için fena değil ama neticede 1.5 motorlu araba vergi dilimi üst değil. Çok ucuz dediğiizi anadolu honda duyarsa S2000 gibi fiyatı coşturur da coşturur. :D

spoonda yalnız motorda oynama yok videoda degerlerı verıyor :D şaka gibi. tr'ye gelen 1.5lt lik arac o
Gönderen: ilkercom - Ağustos 17, 2011, 03:00:09 ÖS
Honda felsefe olarak turboya uzak. Adamlar  açıkladı bizim olayımız artık çevreci hızlı ve dayanıklı araç üretmek dedi. kaynaklarımızı hep bu yönde harcıycaz dediler. kısacası turboyu unutun.

Kaldı ki 20 25 sene önce litre başına 100 hp yi aşmış bir firma için bence de turboya gerek yok.

Ef EG Ek civic ler 1,6 olarak 160 170 hpleri buldu zaten. Opel Vw gibi firmalar daha turboyla o kadar oranı yakaladılar. :D
CRz nin olayı manuel hibirid olması. dünyada ilk ve tek.
Gönderen: SONE-R - Ağustos 17, 2011, 03:02:49 ÖS
fiyatını uygun bulanlar bir alın kullanın da, biz de yorumlarınızı buradan okuyalım :D :D
Gönderen: ilkercom - Ağustos 17, 2011, 03:04:41 ÖS
walla bi otursun piyasaya ben ilerde hb civic den sonra düşünürüm. bi crz olur bi tane de 1, araba olarak jazz olur ohh misss :D
Gönderen: zack - Ağustos 17, 2011, 03:19:47 ÖS
fiyatını uygun bulanlar bir alın kullanın da, biz de yorumlarınızı buradan okuyalım :D :D

Katılmamak mümkün değil bunun üstüne yorum yapmam zaten kullanıcı yorumlarına bakalım artık, hoşgelmiş sefa gelmiş :)
Gönderen: Grafink - Ağustos 17, 2011, 03:24:09 ÖS
4 kapı olaydı alırdım ben bunu , da 2 kapı bana ters :D Yeni Kasa Cvicleri bekliyoz bakalım.
Gönderen: emre16 - Ağustos 17, 2011, 03:24:42 ÖS
tsi ve dsg kullananlarıda görüyoruz şikayetleri,yolda kalan hdi pejo fordların haddi hesabı yok...
Gönderen: Grafink - Ağustos 17, 2011, 03:24:52 ÖS
4 kapı olaydı alırdım ben bunu , da 2 kapı bana ters :D Yeni Kasa Cvicleri bekliyoz bakalım.
Ama 2 kapı araç alacak olsaydım, civicleri beklemezdim... Orası bi gerçek...
Gönderen: Grafink - Ağustos 17, 2011, 03:25:55 ÖS
tsi ve dsg kullananlarıda görüyoruz şikayetleri,yolda kalan hdi pejo fordların haddi hesabı yok...

:D merak eden çeşme otobanında pazar günleri sıraya dizilmiş TSİ lar görebilir :D
Gönderen: HondaCivic10 - Ağustos 17, 2011, 03:28:54 ÖS
Deli Makine ;)
Gönderen: oguzhanbekar - Ağustos 17, 2011, 03:32:26 ÖS
peki bide buna + lpg taksak nolur ? :D
Gönderen: SONE-R - Ağustos 17, 2011, 03:34:41 ÖS
valla VTi, TypeR ve Vtec2'den sonra Clio RS, Megane III DCi ve şimdi de Citroen C3 HDi kullandım. hiç problem yoktu.. hele Megane 3'üm çok iyiydi.. tek kusuru arkası biraz dardı.. :)  dünya sadece hondadan ibaret değil.. diğer markaları da kullanmak insanın ufkunu genişletiyor.. :)
Gönderen: HondaCivic10 - Ağustos 17, 2011, 03:35:59 ÖS

Lpg takarız,borbet atarız,işiyen çocukla örümcek stickeri yapıstırırız,patlak bass koyarız olur sana Faça Cr-Z  :D
Gönderen: ilkercom - Ağustos 17, 2011, 03:36:45 ÖS

ayıp olur. :P
Gönderen: oguzhanbekar - Ağustos 17, 2011, 03:38:45 ÖS

ayıp olur. :P

nie abi kmde 0.10 krş yaksa fenamı olur,çokta güzel olur :P
Gönderen: ilkercom - Ağustos 17, 2011, 03:39:44 ÖS
o zaman 1,0 yaris alıp ona takıcan. bu araba keyif arabası bakmıycan 3 e 5 e
Gönderen: zack - Ağustos 17, 2011, 03:58:27 ÖS
vw bora 1.9 tdi
vw polo 1.4
vw gold 1.4 tsi 140hp izmirde il trafiğe cıkan araba.

şimdide vtec 2 ve leon tdi kullanıyorum ben de hiç sorun yasamadım yoldada kalmadım tsi ile cok arac cektirdim güvenlik seridine cesme otobanında ama ben hiç cekmedim tsi güvenliğe yorum yaparken kullandıgımız ürünler markalar üzerinden yorum yapalım lütfen.

artı olarak ta kac yıldır yılın motoru ödülüne aldıgına bakarsak:
google search : TSI Yılın Motoru  daha saglıklı yorumlar cıkartabiliriz.
Gönderen: ctr07 - Ağustos 17, 2011, 04:43:17 ÖS
hayırlı olsun türkiyeye..güzelmiş cr-z.:)
Gönderen: Grafink - Ağustos 17, 2011, 04:53:24 ÖS
Hocam ben gördüğümü söyledim... ayrıca 1.4 hacimden 180 beygir güç almak... Mantığım da bunun uzun vadede güvenli olmayacağını söylüyor... Ha yılın motoru seçilmiştir, kullananlar memnundur bişey diyemem. ben kullanmadım. ama hemen her hafta ilgili otobanı kullanıyorum. hiç görmediysem 3-4 kere görmüşümdür, tsi motor kullanan markaları, Hatta rüzgardan tamponu açılan scenic bile gördüm yine aynı otobanda... "Skoda, Seat, W" ha inip sormadım motoru tsi mı tdi mı... mantığıma dayalı tahminler...
Gönderen: zack - Ağustos 17, 2011, 05:32:59 ÖS
Hocam ben gördüğümü söyledim... ayrıca 1.4 hacimden 180 beygir güç almak... Mantığım da bunun uzun vadede güvenli olmayacağını söylüyor... Ha yılın motoru seçilmiştir, kullananlar memnundur bişey diyemem. ben kullanmadım. ama hemen her hafta ilgili otobanı kullanıyorum. hiç görmediysem 3-4 kere görmüşümdür, tsi motor kullanan markaları, Hatta rüzgardan tamponu açılan scenic bile gördüm yine aynı otobanda... "Skoda, Seat, W" ha inip sormadım motoru tsi mı tdi mı... mantığıma dayalı tahminler...

Neyse Crz konusunu pert etmeyelim hayırlısı olsun Türk milletine yeni crz. Yakın zamanda forumdada kullanıcısı olur inşallah.
Gönderen: nos61 - Ağustos 18, 2011, 03:05:28 ÖÖ

spoonda yalnız motorda oynama yok videoda degerlerı verıyor :D şaka gibi. tr'ye gelen 1.5lt lik arac o
  kral nasıl motorda oynama yok :D   kafa karıstırmayalm Bisimoto's CRZ-550whp ghymkana version :D
Gönderen: chevasil - Ağustos 18, 2011, 10:20:02 ÖÖ

kral nasıl motorda oynama yok :D   kafa karıstırmayalm Bisimoto's CRZ-550whp ghymkana version :D

bisimoto olanlara dikkatli bak turbo var. bu aracta turbo varmı sesi dinle anlarsın.
Gönderen: oguzhank1 - Ağustos 18, 2011, 02:54:21 ÖS
buda mugen versiyon arkadaşlar

http://www.youtube.com/watch?v=E_2QQbsTm5I
Gönderen: onur34 - Ağustos 18, 2011, 03:11:36 ÖS
Mugen body kit gerçekten harika oluyor bu araca !
Gönderen: oguzhank1 - Ağustos 18, 2011, 04:18:07 ÖS
aynen bayıldım hele plakalık etrafındaki ledler muhteşem
Gönderen: mthonda - Ağustos 18, 2011, 08:20:54 ÖS
manyak bir şey olmuş
Gönderen: ctr07 - Ağustos 20, 2011, 08:28:58 ÖÖ
dikkatinizi çektimi?
Gönderen: ctr07 - Ağustos 20, 2011, 08:41:16 ÖÖ
dikkatinizi çektimi?

c4 vts ile olan benzerliğini?
http://img.donanimhaber.com/upfiles/358218/38BE93D4DE834297BDEDFE505A13BB8D.jpg
Gönderen: canguder - Ağustos 20, 2011, 10:16:07 ÖÖ
benim bildiğim kadarıyla crx modelinin devamı olarak çıktı. crx ile daha çok benziyorlar. c4 vts zaten crx'ten çalmıştı zamanında :)
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=crx&gs_sm=e&gs_upl=105l703l0l1039l3l3l0l0l0l0l218l530l0.2.1l3l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=802&bih=530&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi
Gönderen: ctr07 - Ağustos 20, 2011, 10:22:01 ÖÖ
benim bildiğim kadarıyla crx modelinin devamı olarak çıktı. crx ile daha çok benziyorlar. c4 vts zaten crx'ten çalmıştı zamanında :)
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=crx&gs_sm=e&gs_upl=105l703l0l1039l3l3l0l0l0l0l218l530l0.2.1l3l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=802&bih=530&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi
bende öle biliyorum zaten cr-z vts den kat be kat daha güzel ama baya benziyolar birbirlerine..
Gönderen: oguzhank1 - Ağustos 20, 2011, 03:16:52 ÖS
arkadaşlar ztn crz istek üzerine crxin yenisi olarak üretilmiş servisten aldığım bilgi bu şekilde ..
Gönderen: kayacan03 - Ağustos 26, 2011, 03:41:11 ÖS
dikkatinizi çektimi?

c4 vts ile olan benzerliğini?
c4 vts ne zaman çıktı bilmem ama, crz, dört kapılı ve daha uzun honda insigthtan esinlenmiş. insigt da zaten 2-3 senedir ABDde satışta. bekir.
http://img.donanimhaber.com/upfiles/358218/38BE93D4DE834297BDEDFE505A13BB8D.jpg
Gönderen: olcaytobulut - Eylül 10, 2011, 09:18:59 ÖÖ
bunun 4 kapısı olsa ne olurdu ..ahhhhh.....
Gönderen: canguder - Eylül 10, 2011, 01:15:53 ÖS
4 kapısı olsaydı hb olduğu için millet almazdı. nedense sedan araba hep fazla satıyor. civic sedan bagajı 400 litre bile değil ama hb civicten kat kat fazla sattı. benim bildiğim sedan arabayı genelde aileler bagaj için alır.
Gönderen: ilkercom - Eylül 10, 2011, 01:25:37 ÖS
sedanın satma sebebi yerli üretim ve 1.6 olması. vergi avantajı var. parça desteği var :D

Yoksa HB çok daha üstün özelliklere sahip.
Gönderen: cvcvtec - Eylül 10, 2011, 02:30:38 ÖS
c4 vts ile ne ilgisi var crz tamamen ayrı bi boyut ayrı bi orjinalliği var makinanın honda yaparsa böyle yapar ....
Gönderen: ctr07 - Eylül 10, 2011, 07:34:55 ÖS
c4 vts ile ne ilgisi var crz tamamen ayrı bi boyut ayrı bi orjinalliği var makinanın honda yaparsa böyle yapar ....

nasıl yok göz var nizam var basbağa benziyo lar işte ama honda başka duruyo..
crz zaten crx in devamı c4 vts sanki hondadan kopya gibi.