TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => Motorsporları => Konuyu başlatan: ForEnginePOWER - Haziran 24, 2009, 12:52:01 ÖÖ

Başlık: Kendi yaptığım Go-Kart(Karting) Aracı
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 24, 2009, 12:52:01 ÖÖ
Go Kart tan hevesimi alamayınca kendi aracımı yapmaya karar verdim elimden geldiği kadar kısa bir sürede çıkarmaya çalıştım üzerinde bulunan motor 110cc 4 zamanlı 8Hp 23Nm tork  ve 4 ileri şanzuman, elektirik marşlı CUP  motorudur    Renault 12 Direksiyon kutusu kullandım ve Mobylette Fren kampana sistemi kullandım, teker ler ile ilgili çok büyük bi sıkıntı var teker bulamıorum  el araba tekerleri ile başladım işe arka lastikler motorun bu gücüne pek fazla dayanamadı ve teker leri Arçelik Triportör tekeri ile değiştireceğim maliyet olarak motor 200TL elektirik tesisatı motor beyni felan 80TL,  tümüne yaklaşık 500TL harcadım şu an ki hali bu şekil 1 haftaya kadar da arka tekerleri değiştireceğim 1 Aydan kısa bir sürede yaptım aracı
(http://img32.imageshack.us/img32/336/dsc01979jjv.jpg)
(http://img32.imageshack.us/img32/1254/dsc01981sto.jpg)
(http://img32.imageshack.us/img32/8528/dsc01982j.jpg)
(http://img32.imageshack.us/img32/70/dsc01983s.jpg)
(http://img32.imageshack.us/img32/7606/dsc01985f.jpg)
(http://img32.imageshack.us/img32/3360/dsc01986m.jpg)

Bu Link de de Aracın videosu var
http://www.akilli.tv/video/392376/Kendi-yaptigim-Go-Kart.aspx (http://www.akilli.tv/video/392376/Kendi-yaptigim-Go-Kart.aspx)
Başlık: Ynt: Kendi yaptığım Go-Kart(Karting) Aracı
Gönderen: ultrakif - Haziran 24, 2009, 12:55:45 ÖÖ
Helal Walla Emeğine Sağlık Kardeş
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 24, 2009, 12:57:57 ÖÖ
Eywallah!....Biraz aceleye geldi ama
Gönderen: 34N1005 - Haziran 24, 2009, 01:03:27 ÖÖ
ellerine sağlık tebrik ederim kazasız belasız :)
Gönderen: halishan - Haziran 24, 2009, 01:04:15 ÖÖ
eliniza sağlık bya ii olmus sürmeside keyiflidir eminim =))
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 24, 2009, 01:06:23 ÖÖ
eliniza sağlık bya ii olmus sürmeside keyiflidir eminim =))
Keyiflidir Ne kelime abicim Drift çekecem die arka lastikler yarıldı...:D
Gönderen: Cumhur - Haziran 24, 2009, 01:21:11 ÖÖ
Düz yol videosunuda bekleriz nasıl gidior diye :D
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 24, 2009, 01:26:48 ÖÖ
Yeni tekerleri takınca hemen video çekip koyacağım abicim
Gönderen: et302gti - Haziran 24, 2009, 01:30:47 ÖÖ
cidden güzel görünüyo, emeğinize sağlık...
Gönderen: dewir - Haziran 24, 2009, 01:39:58 ÖÖ
e pes diyorum ya  gerçekten emeğine sağlık ama gokart pistine falan sokmayı düşünüyorsan etrafına birde koruma yapmak lazım malum darbeler ve istenmeyen kazalar olabiliyor
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 24, 2009, 01:55:51 ÖÖ
e pes diyorum ya  gerçekten emeğine sağlık ama gokart pistine falan sokmayı düşünüyorsan etrafına birde koruma yapmak lazım malum darbeler ve istenmeyen kazalar olabiliyor
evt abicim bir ufak kaza yaptık 2. günü ön jant eğildi kaldırıma vurunca yeni resim yok elimde ön tarafa traktör ağırlık demiri attım 15Kg ön çok hafif kaldığı için ve koruma amaçlı ilerleyen günlerde yeni değişikliklerim var onlarıda ve yeni videolarınıda eklicem
Gönderen: 7641 - Haziran 24, 2009, 02:25:33 ÖÖ
Dostum harika olmuş. İşine yararmı bilmem ama. Hani şu çim biçme makinaları var. Onların tekerleri önler küçük arkalar büyük. Belki dirift atmanı önler ama mükemmel yol tutar. İstanbul'da bulunabilir. Fiyatları istanbul'da makul bulunabilir. Keyifli sürüşler...
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 24, 2009, 02:40:57 ÖÖ
Ben 68 Aksaraydayım abicim herkes dedi İstanbulda bulması kolay die ama buraya gelince o dediğin tekerleri bende biliorum tekine 120tl dio adam 2 tane alsam 240TL bu paray ben bi tane daha araç yaparım abicim önerilerin için teşekkür ler
Gönderen: loiz - Haziran 24, 2009, 02:56:05 ÖÖ
kardeş..tebrikler güzel olmuş..zamanında bende büyük araştırmalar içindeydim bi tane yapmak için.3 4 sene öncesine tekamul edicek ama teker konusunda ben orj. go-kart tekeri için ankarada bi go-kart firmasını aramıştım.go-kartların üstündeki arka fren sistemiyle birlikte o geniş tekerlerin tanesine 200 demişti..tabi buda vazgeçmeme yetmişti..umarım güzel geliştirmeler elde edersin canavar gibi duruyo.maşallah..
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 24, 2009, 03:15:24 ÖÖ
kardeş..tebrikler güzel olmuş..zamanında bende büyük araştırmalar içindeydim bi tane yapmak için.3 4 sene öncesine tekamul edicek ama teker konusunda ben orj. go-kart tekeri için ankarada bi go-kart firmasını aramıştım.go-kartların üstündeki arka fren sistemiyle birlikte o geniş tekerlerin tanesine 200 demişti..tabi buda vazgeçmeme yetmişti..umarım güzel geliştirmeler elde edersin canavar gibi duruyo.maşallah..
Yorumun için çok Teşekkür ederim abicim sadece arka teker ler sorun çıkardı ön tekerler bu şekilde 2 sene idare eder,ve arkaya 10inç lik teker buldum hurdacıdan 20 tl ye 2 tane aldım sadece porya ları yok yani göbekleri onlarıda abime tornadan çektirecem ve bir disk, tutucusunuda kendim yaparım hidrolikli değilde halatlı bi sistemle olmassa bi hidrolikli tutucu bulurum bizim dükkanda da çok çıkma parça var oda olmassa bir Renault kampanası içine 2 balata çıkmalarından tamam olur Diferansiyel olayı da yapmak baya bi zahmetli olacak bu hazır araçları inceledim mondial in çelik motorun kanuni nin ATV araçlarında felan diferansiyel yok bende koymadım 
Gönderen: fikito - Haziran 24, 2009, 10:56:57 ÖÖ
eline saglık çok güzel olmuş :)
Gönderen: can_gnr - Haziran 24, 2009, 11:00:09 ÖÖ
elinize sağlık uzerındekı motor ne motoru yada ne motoru kullanabılırız
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 24, 2009, 11:40:18 ÖÖ
Benim aracın üzerindeki motor bu motorsikletin motoru
(http://image1.sahibinden.com/photos/015/big_12865187_398420_ni8a015.jpg)
Gönderen: focusn70 - Haziran 24, 2009, 12:24:17 ÖS
ellerinize sağlık süper olmuş çok güzel bi duygu olmalı bu arbayı yapmak ben bi ara almak istemiştim go kart arabalarından 6000 euro filan dediler sonra caymıştım.
Gönderen: Fitos - Haziran 24, 2009, 12:30:28 ÖS
çok eğlenceli aletmiş ya bi konu var sitede adam palioya yüklenmiş türkiyede tekmiş falan. Türkiyede tek olan bu işte, süpermiş eline sağlık
Gönderen: King.10 - Haziran 24, 2009, 03:42:42 ÖS
heheh super olmus valla .. farlarda benim sislerle aynı :D
Gönderen: SERVET - Haziran 24, 2009, 03:52:44 ÖS
Ellerine sağlık. Emeğine sağlık çok güzel olmuş. Lastik sorununuda en kısa zamanda ve en ekonomik biçimde halledersin umarım. Sadece br şey soracağım. 8 bg 23 nM tork  hafif görünen bu aracı güzel götürür ama lastikler ve araç biraz yüksek şasede  muhtemel hıza göre biraz dar gibi değil mi. Devrilme riski olmasın denedin mi ?
tekrar tebrikler
Gönderen: burak reis - Haziran 24, 2009, 04:31:59 ÖS
emeginize saglık...
Gönderen: despe - Haziran 24, 2009, 04:46:04 ÖS
custom işleri herzaman çok severim tebrikler güzel iş çıkmış :) bizim fabrikada da bi abi yapmıştı seninkinin biraz daha büyüğünü
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 24, 2009, 06:23:54 ÖS
Ellerine sağlık. Emeğine sağlık çok güzel olmuş. Lastik sorununuda en kısa zamanda ve en ekonomik biçimde halledersin umarım. Sadece br şey soracağım. 8 bg 23 nM tork  hafif görünen bu aracı güzel götürür ama lastikler ve araç biraz yüksek şasede  muhtemel hıza göre biraz dar gibi değil mi. Devrilme riski olmasın denedin mi ?
tekrar tebrikler
Yorumun için teşekkür ederim abicim devrilme riskini azaltmak için dediğin gibi biraz arka tara fı genişlettim ve şaşse yi uzattım teker ler biraz büyük ama çok dayanıklı birde tornadan göbek yaptık
(http://img526.imageshack.us/img526/2325/dsc01994v.jpg)
(http://img526.imageshack.us/img526/3920/dsc01990.jpg)
(http://img526.imageshack.us/img526/4508/dsc01997r.jpg)
(http://img526.imageshack.us/img526/4208/dsc01995z.jpg)
(http://img526.imageshack.us/img526/6529/dsc01992u.jpg)
(http://img526.imageshack.us/img526/5061/dsc02000u.jpg)
Gönderen: loiz - Haziran 24, 2009, 11:43:28 ÖS
sparco +10000 :D kardeş tam haliyle yeni resimlerini ve cideolarını bekliyoruz :D ilk turdan yanlamaya başlamda lastikler biraz dayansın :D
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 25, 2009, 12:13:18 ÖÖ
yorumlarınız için herkese teşekkür ederim... 
LOİZ abicim bu arka tekerler kendi aracında(Arçelik Triportör) 1 Ton Taşıyan tekerler  o yüzden tekerler bitecek die korkum pek yok :D :D Yanlamanın keyfine varacaz YANİİİ  Bitince tabii
Gönderen: yalçınn - Haziran 25, 2009, 12:55:39 ÖÖ
hocam meslek nedir valla helal olsun elinize sağlık...
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 25, 2009, 01:27:02 ÖÖ
hocam meslek nedir valla helal olsun elinize sağlık...
Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümü Mezunuyum abicim
Gönderen: firstcevher - Haziran 25, 2009, 01:29:04 ÖÖ
eline emeğine sağlık çok güzel ötesi olmuş ;) Bende bu aralar pocket bike a sardım şimdi bunuda görünce gidip alasım geldi valla :D
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 25, 2009, 01:32:32 ÖÖ
Pocket olayı da beni çok etkilio onada ilerde el atarız abicim ++++Aynen ama motoru güçlü olacak
Gönderen: firstcevher - Haziran 25, 2009, 01:39:43 ÖÖ
Pocket olayı da beni çok etkilio onada ilerde el atarız abicim ++++Aynen ama motoru güçlü olacak

zaten ilk başlarda sarar sonra boş gelir ;) İlla motora gireriz ilerde başka çaresi yok ;) :D
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 25, 2009, 01:46:19 ÖÖ

zaten ilk başlarda sarar sonra boş gelir ;) İlla motora gireriz ilerde başka çaresi yok ;) :D
mobylette olayında da iii bi başarım var motora bi kapak taşlama yapıodum 50cc 2 zamanlı motor 85Km hıza ulaşabilen motor yanma odasını küçültüp Elektirik avansını da geriye kaydırdığımda 130Km hıza kadar ulaştım otomobil ile ölçtük motor larla uğraşmasını seviorum ilgi duyuncada insan istemesede anlıo motordan:D
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 25, 2009, 01:49:22 ÖÖ
Bu işler küçükten başlıo zaten abicim Bi kereden olmuyo Büyük olarak da HONDA CBR900 veya CBR F600 düşünüyorum veya iii sabredersem CBR 1100XX de alabilirim bun motosikletlerin sesine dayanamıorum nasıl vuruyo öle 14.000Rpm i bi kerede bitirio resmen beni
Gönderen: firstcevher - Haziran 25, 2009, 01:53:31 ÖÖ

mobylette olayında da iii bi başarım var motora bi kapak taşlama yapıodum 50cc 2 zamanlı motor 85Km hıza ulaşabilen motor yanma odasını küçültüp Elektirik avansını da geriye kaydırdığımda 130Km hıza kadar ulaştım otomobil ile ölçtük motor larla uğraşmasını seviorum ilgi duyuncada insan istemesede anlıo motordan:D

tabi yaa illaki ilgin olacak ;) ozmn benim köydeki mobileti getiririm bi ara sana :D 80 den yukarı çıkmıyor :D  

aman motorlara dikkat et, tamam sesi falan bi harika ama trafikte olacak iş değil ;) Süreceksen hafta sonları boş alanda pistte falan süreceksin ;) Çünkü onunla kazadan kurtuluş yok ;) Dengesiz aletler sonuçta... Al oyna tadını çıkart ama gözünü seveyim trafikten uzak dur ;)
Gönderen: whitehan - Haziran 25, 2009, 08:50:36 ÖÖ
tebrıkler kardesım emegıne saglık...
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 25, 2009, 12:49:53 ÖS
tebrıkler kardesım emegıne saglık...
Saol abicim Teşekkür ederim
Gönderen: ForEnginePOWER - Haziran 25, 2009, 12:50:52 ÖS

tabi yaa illaki ilgin olacak ;) ozmn benim köydeki mobileti getiririm bi ara sana :D 80 den yukarı çıkmıyor :D  

aman motorlara dikkat et, tamam sesi falan bi harika ama trafikte olacak iş değil ;) Süreceksen hafta sonları boş alanda pistte falan süreceksin ;) Çünkü onunla kazadan kurtuluş yok ;) Dengesiz aletler sonuçta... Al oyna tadını çıkart ama gözünü seveyim trafikten uzak dur ;)
Bu Pocket lerin İnsanın altından fırlayıp gittiğini ii biliorum abicim dediğin gibi o yüzden çok tehlikeli
Başlık: Ynt: Kendi yaptığım Go-Kart(Karting) Aracın Düz yol Videosu
Gönderen: ForEnginePOWER - Temmuz 08, 2009, 03:01:49 ÖS
Aracı köy yerinde kullandığım için Belirli bir hızdan sonra yerler düzgün olmadığı için mutlaka süspansiyon şart yolda tutmak zorlaşıo zıplamadan dolayı
 yeni video ları biraz kötü oldu ama

http://www.akilli.tv/video/399259/Doya-doya-Karting.aspx (http://www.akilli.tv/video/399259/Doya-doya-Karting.aspx)
http://www.akilli.tv/video/399262/Karting.aspx (http://www.akilli.tv/video/399262/Karting.aspx)
Gönderen: DENON - Temmuz 08, 2009, 03:33:45 ÖS
ehehe süper olmus ellerıne saglık arkadasım
Gönderen: Melih-Ö - Temmuz 08, 2009, 04:38:39 ÖS
emeğine sağlık çok güzel olmuş :)
Gönderen: ForEnginePOWER - Temmuz 08, 2009, 04:38:44 ÖS
ehehe süper olmus ellerıne saglık arkadasım
Eywallah abicim
Gönderen: I0I_y_I_L_m_A_z_I0I - Temmuz 08, 2009, 04:40:55 ÖS
arkadasım elllerıne saglık :P tawsiye istersen lastiklerini silik yap cunkı uzerınde  8bg lık bı motor takmısssın bıraz guclu :) sakatlık cıkartmasın
Gönderen: ForEnginePOWER - Temmuz 08, 2009, 04:43:06 ÖS
arkadasım elllerıne saglık :P tawsiye istersen lastiklerini silik yap cunkı uzerınde  8bg lık bı motor takmısssın bıraz guclu :) sakatlık cıkartmasın
Asvalt üzerinde kullansam bi problem yok ama toprak yüzeyde kullandığım için orda baya bi tepki değişikliği oluyo
Gönderen: I0I_y_I_L_m_A_z_I0I - Temmuz 08, 2009, 04:44:29 ÖS
Asvalt üzerinde kullansam bi problem yok ama toprak yüzeyde kullandığım için orda baya bi tepki değişikliği oluyo
  güle güle hoplaya zıplaya bın arkadasım :artis
Gönderen: ForEnginePOWER - Temmuz 08, 2009, 04:58:37 ÖS
  güle güle hoplaya zıplaya bın arkadasım :artis
>%6rol >%6rol >%6rol
Sağol abicim aynen öle oluyo hoplaya zıplaya gidiom yollarda
Gönderen: aRas - Temmuz 16, 2009, 07:29:55 ÖS
Abi süper olmuş gerçekten de.Benim çok hoşuma gitti.
El emeği,göz nuru.
Gönderen: adilhcl - Temmuz 17, 2009, 09:35:05 ÖÖ
Emegıne saglık allah kaza bela vermesın cok guzelmıs yaa az da yakar bu sımdı :D:D
Gule gule kullanman dılegı ıle ınsallah..
Gönderen: ForEnginePOWER - Temmuz 17, 2009, 11:16:58 ÖÖ
Emegıne saglık allah kaza bela vermesın cok guzelmıs yaa az da yakar bu sımdı :D:D
Gule gule kullanman dılegı ıle ınsallah..
Saol abicim yorumun için Teşekkür ederim   100km de 1.9 litre yakıo
Gönderen: fikito - Temmuz 17, 2009, 11:18:36 ÖÖ
vayyy beee sadece 1.9 litre ben istanbulu turlarım bunla :D
Gönderen: drag monster - Temmuz 17, 2009, 11:19:58 ÖÖ
süper ya helal olsun...
Gönderen: ForEnginePOWER - Temmuz 17, 2009, 11:20:46 ÖÖ
EEE nede olsa üzerindekii Karbüratör Orjinal JAPON malı fikito abi
Gönderen: fikito - Temmuz 17, 2009, 11:21:39 ÖÖ
valla süper abi bir tanede bana yapsana beee ne olur :D :D
Gönderen: ForEnginePOWER - Temmuz 17, 2009, 11:23:10 ÖÖ
süper ya helal olsun...
Eywallah Babacan
valla süper abi bir tanede bana yapsana beee ne olur :D :D
1 ay sonra askerim aga askere gitmeyecek olsam bu aracı bağımsız amartisör ve diferansiyelli yapardım
Gönderen: fikito - Temmuz 17, 2009, 11:24:32 ÖÖ
hayırlı teskereler inşallah :) bu haliyle bile süper o zaman dehşet olur :)
Gönderen: ForEnginePOWER - Temmuz 17, 2009, 11:26:31 ÖÖ
hayırlı teskereler inşallah :) bu haliyle bile süper o zaman dehşet olur :)
Sağol abicim İnşallah hayırlısı ile görevi yaparız bitiririz
Gönderen: smtkrgz - Temmuz 17, 2009, 11:44:20 ÖÖ
usta askerden sonra seri üretim düşünüyonmu :D
Gönderen: #KemaL - Temmuz 17, 2009, 11:52:04 ÖÖ
hani bunun body kiti :):D şahane olmuş bi mekanikcinin farkı olsa gerek..
Gönderen: 34NDV88 - Temmuz 17, 2009, 12:03:34 ÖS
el emeği göz nuru buna denir tebrikler,,bide basmak lazım bu aracı :D:D
Gönderen: ilke-R - Temmuz 17, 2009, 12:25:03 ÖS
valla mükemmel emeğine sağlık
Gönderen: 06FAT68 - Temmuz 17, 2009, 12:30:24 ÖS
kardeşim her zamanki gibi 10 numara aracında sende :) emegine sağlık askere gitmeden önceki son çalışmalar mı diyelim buna
Gönderen: ForEnginePOWER - Temmuz 18, 2009, 10:21:04 ÖÖ
Geri vites olsa neler neler yapardım altını komple kapatırdım ilk başta sonra Aynen Body kit çamurluk kabarta işlemi kaput uzatma:D komple 38 lik Hıdır motoru da enjeksiyon a çevirip bi SC
tabi bu şekilde yüklemeye küçük orjinal Pro Go-Kart tekerleri lazım
Gönderen: ForEnginePOWER - Temmuz 18, 2009, 10:22:00 ÖÖ
kardeşim her zamanki gibi 10 numara aracında sende :) emegine sağlık askere gitmeden önceki son çalışmalar mı diyelim buna
Evet Mustafa abi Son çalışmalar
Gönderen: digalo - Ekim 31, 2009, 03:13:14 ÖS
güzel olmuş birader. birer tane sipariş verebiliriz.
Gönderen: SeRKaNCa-16 - Ekim 31, 2009, 03:19:46 ÖS
super zeka vallahı sasırdım :)
Gönderen: bashcantlee - Ekim 31, 2009, 03:20:25 ÖS
helal walla.. bide angel takalıp süper durur :D
Gönderen: mcanx - Aralık 03, 2009, 07:47:10 ÖÖ
elinize sağlık..
Gönderen: alp55 - Aralık 21, 2009, 02:59:35 ÖS
yürekten tebrik ediyorum kardeş
keşke istanbulda olsaydın
benimde bu tür düşüncelerim oldu hep ama birinin hep dürtmesi lazım
birazda gerçekten zaman ayırmak gerekli
Gönderen: ForEnginePOWER - Aralık 04, 2010, 01:11:26 ÖÖ
pehhh özlemişim makinemi yaaa
Gönderen: scarface - Aralık 04, 2010, 01:14:19 ÖS
helal olsun. memlekette böyle yetenekli arkadaşlarımızın olduğunu bilmek gurur verici.
Gönderen: ForEnginePOWER - Aralık 04, 2010, 01:54:03 ÖS
Teşekkür edrim abicim ben askerden gelene kadar bizim yiğenlar kuru şase sini pert etmişler toparlamak baya bi iş ve zman istiyo
Gönderen: mustafaa_akca - Aralık 12, 2010, 08:45:28 ÖS
hayırlısı olsun..askerde bos waktın cok olur yennı projeler dusunurusun
Gönderen: Can_GnyL - Eylül 04, 2011, 01:32:14 ÖS
tam benlik
Gönderen: gökhan0507 - Ocak 11, 2012, 10:26:07 ÖS
benimde go-kart yapma planım var akrabamında yardımıyla halledicem ama bana takıcağım motor hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz? bu motorları 2.el alabilceğim bi yerde önerebilirseniz sevinirim
Gönderen: ForEnginePOWER - Ocak 19, 2012, 01:30:42 ÖS
motosiklet tamircilerine gidip sorabilirsin kazalı çin ve türk motorlarından bu işi halledebilirsiniz...
Gönderen: MertAltin - Ocak 31, 2012, 02:20:06 ÖS
Ellerine sağlık çok güzel olmuş Bende istedim şimdi bir tane :)