TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: kmorbulut83 - Ekim 14, 2007, 08:08:45 ÖS

Başlık: yeni type r mı yeni leon cupra mı ?
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 14, 2007, 08:08:45 ÖS
abıler hemen hemen aynı fıyat ve 240 beygır ?sızce hangısı
Başlık: Ynt: yeni type r mı yeni leon cupra mı ?
Gönderen: Seko - Ekim 14, 2007, 08:10:58 ÖS
http://www.superchips.co.uk/curves/LeonCupra%20240bhp.pdf
600 sterlin 294 bhp ve 395 nm baska soze gerek yok  >=ok
Gönderen: SONE-R - Ekim 14, 2007, 08:15:58 ÖS
Bence Cupra R...
Gönderen: tuner zafer - Ekim 14, 2007, 08:17:58 ÖS
cupra R..turbosu yeter  >=ok
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 14, 2007, 08:18:32 ÖS
pekı sole bır sorum olsa sadece performans yonunden dııl her yonden baksak
Gönderen: SONE-R - Ekim 14, 2007, 08:19:08 ÖS
eğer siparişi değiştirme imkanın varsa bence Cupra R al...
Gönderen: Seko - Ekim 14, 2007, 08:21:18 ÖS
leon un goruntusu kotu bir arac degil hele birde beyaz cupra olacak oy oy oy  :gitar
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 14, 2007, 08:21:49 ÖS
soner abı sımdı gordum zaten sok oldum 67 cıkmıs ..ben su acıdan sıze danısdacam yanı kalıte sorunsuzluk acısından?
Gönderen: SONE-R - Ekim 14, 2007, 08:25:32 ÖS
valla yeni type-r ın performansı pek iyi değil gibi EP3 le kıyaslandığında. bence aynı fiyata düşünme Cupra R ı al... Seat'ı VW aldığı için kalite konusunda bir sorun yaşamazsın.. sorunsuzluğuna bişey diyemem...
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 14, 2007, 08:27:48 ÖS
ıste abı benım kafamda o kurcalıyor yanı honda gıbı sorunsuz mu...bıde soner abı ben pek bılen kesme gırmıyorum amasole dusundum yanı 40 beygırle sadece 0.2 sanıye onde gozukuyor leon

Gönderen: Seko - Ekim 14, 2007, 08:29:39 ÖS
Stoktan cupra veriyorlarsa al gazla derim
Gönderen: M.KAM - Ekim 14, 2007, 08:33:13 ÖS
aslında gereksız bı kapısma olur stock type r ara turbolu bı makına.. tabıkı cupra
Gönderen: SONE-R - Ekim 14, 2007, 08:35:58 ÖS

ıste abı benım kafamda o kurcalıyor yanı honda gıbı sorunsuz mu...bıde soner abı ben pek bılen kesme gırmıyorum amasole dusundum yanı 40 beygırle sadece 0.2 sanıye onde gozukuyor leon

Ama ufak bir çip takviyesi ile 30-40 beygir güç kazanacaksın. bu gücü atmosferik motorda kazanmak çok zor ve çok pahalı... Cupra al... EP3 olsa Type-R al derdim...
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 14, 2007, 08:40:26 ÖS
abı yarın bır gorusecem bakalım ama genel kanım en azından sızlerınde cevap vermedıgıne gore ole olmalı honda kadar sorunsuz olacagı dusuncesı yok seat ıcın
Gönderen: SONE-R - Ekim 14, 2007, 08:41:33 ÖS
Cupra R al.... Aynı fiyata düşünme bile....
Gönderen: Seko - Ekim 14, 2007, 08:44:22 ÖS

Cupra R al.... Aynı fiyata düşünme bile....

>=ok
Gönderen: Tolga-R - Ekim 14, 2007, 08:46:22 ÖS
bence hiç düşünmeden evo 9 :)
Gönderen: SONE-R - Ekim 14, 2007, 08:46:56 ÖS

bence hiç düşünmeden evo 9 :)

Ah nerde o günler be Tolga  :lovee para olsa ben alacam direk Evo 9 u...
Gönderen: Seko - Ekim 14, 2007, 08:51:18 ÖS
evo 7 vardı 2 ay once 42 ye o olmazmı  :vaww
Gönderen: SONE-R - Ekim 14, 2007, 08:51:59 ÖS
Evo 7 olmaz, Evo 9 olmalı 6 ileri.. 5 vitesli yüksek performans arabası almam ben...
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 14, 2007, 08:52:35 ÖS
abı hazır herkes burdayken sızce seat honda kadar sorunsuz mudur kalıtelımıdır bırde tıp olarak???
Gönderen: SONE-R - Ekim 14, 2007, 08:55:13 ÖS
Cupranın tipi bence güzel. Az önce seat.com.tr den baktım. Sorunsuzluk olarak ta 3-4 yıl başını ağrıtmaz. Sonra da satarsın zaten...
Gönderen: Seko - Ekim 14, 2007, 09:04:10 ÖS
turbo olduktan sonra 5 ileri de olur bolca guc ve tork var her vites atısında yeteri kadar guc alınır  >=ok
Gönderen: M.KAM - Ekim 14, 2007, 09:22:18 ÖS

Cupranın tipi bence güzel. Az önce seat.com.tr den baktım. Sorunsuzluk olarak ta 3-4 yıl başını ağrıtmaz. Sonra da satarsın zaten...

ben wv alt yapısına olan guvenımı servıslerıne gıdıp gorunce yıtırdım.hatta bır cok aracı ınceledım tamır ettım..ama japonlar gıbı saglamları yok.wv de 40.000 de degısen salıncak hondada 120.000 lerde degısıyo.. oyuzden only japan cars  
Gönderen: can34 - Ekim 14, 2007, 10:06:26 ÖS
cupra r al bencede!!turbo olması cok büyük avantaj
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 14, 2007, 10:15:37 ÖS
abı ıste benımde krıterım aynı zamanda salamda olsun ama cupranın da fıyatı cok cezbedıcı gelsede sankı marka bazında hıonda daha kalıtelı gbıme gelıyor...ısın aslı ok tamam ıyı soforum ama belkkı cogunuz kadar degıl...aradaıgım arabada performans kalıte saglamlık ...bıde su type r ın yenı kasası nekadar elestırılsede motor yıne hemen hemen aynı ve honda ne bılım ama yarın yınede bır leonu soracamda dedıgım gıbı ısınamadım suan arabaya tek caıp yerı 40 beygır fazlası ve aynı fıyat olması :)
Gönderen: Faruk - Ekim 15, 2007, 05:35:38 ÖS
bence type-R :lovee çünkü karşılaştırdığımız arabaların birinde turbo var diğerinde ise turbo yok
+ seat turbolu olduğu için bakım masrafı + yakıt vb. daha fazla olacağını düşünüyorum..  :artis
Gönderen: candogan - Ekim 15, 2007, 06:04:39 ÖS
kenanım ne demıstık pilavdan dönenin kasığı kırılsın , turbo bızı bozar hem subatta bende alınca rollıng yapıcaz sen sımdı seat a goz dıkersen ne anlamı kalıcak

olumune type r

daha okulda mıllet bıze bakıcak anladın sen  >=ok
Gönderen: G-Turk - Ekim 15, 2007, 06:16:56 ÖS
HONDA FOREVER
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 15, 2007, 07:16:57 ÖS
canım o youtubea ozel 1 takım lastık alıp yakacaz kafana takma sen bugun seat ıcın bır seatcı arkadasla konustum o da honda dedı zaten kıvrem :) buarada msnını neden yollamadın ozelden at da kaydedım kıvbremı :)
Gönderen: SONE-R - Ekim 15, 2007, 07:20:39 ÖS
morbulut sen hangi şehirdeydin? aldığında bir rolling yapardık...
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 15, 2007, 07:31:06 ÖS
abi mersindeyim ve malesef sanırım sen ankaradaydın abı bukadar zor olmasa gerek soner abı bıraz ozenle neler yapılmaz bu cıtroen forumda gercekten adamlar arbanın sorunları uzerıne ınanılmaz bır bırlık olmustu ama canları yanıyor dıe nedır bılmem ya ankardan bır kalkıs olsa canlı canlı sole ızlesek ama stocklar tabı
Gönderen: EnZo - Ekim 16, 2007, 12:45:11 ÖÖ
Type-r al Cok canını sıkarlarsa turbo takarsın   :seytani Stock halinin görüntüsü yeter ...
Gönderen: infaztim - Ekim 16, 2007, 07:54:58 ÖS
illede typer.
Gönderen: ert16 - Ekim 16, 2007, 08:02:52 ÖS
ikiside çılgın ama bnce Type-R ın yeni kasası diğer arabalara kıyasla çok farklı çok dikkat çekici bütün gözler üstünde olucak honda tercihin olmalı..cupra yı hem daha zor satarsın
Gönderen: zebani01 - Ekim 16, 2007, 09:12:58 ÖS
yakit tararufu acisindan type r derim tipide guzel ayrica atmosferik oldugu icin daha fazla devir cevirir buda daha cok zevk alman anlamina gelir
Gönderen: astracoupe - Ekim 16, 2007, 11:22:13 ÖS
kardeşim ne güzel TypeR siparişini vermişsin artık. neden dönüyorsun. ne işin olur cupra ile.
inan bir haftadır yeni TypeR ın üsütündeyim. şu an yeni bir araba alacak olsam yine typeR olurdu.
bence boş yere başka şeylerle sakın yönelme
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 17, 2007, 12:17:40 ÖÖ
yok canım abım benım yok ...bır ara aklım krıstı :) bugun aradım hondayı da fırcaladım kesın bır tarıh verın dıe :)  senın memnun olmana sevındım elımde olsa 24 saat sana type r la ılgılı sorular sorarım aslında daha once cesıtlı spor arabalar kullandım ama bura sevdım typer ı sızlerle
Gönderen: G-Turk - Ekim 17, 2007, 12:49:41 ÖÖ
her ne olursa olsun typeR gibi bi efsaneden waz geçmek soradan pişmanlık yaratır die düşünüyorum..
Gönderen: EnZo - Ekim 17, 2007, 01:29:46 ÖÖ
siparişini verdigim gün aklımda anlasamadıgım tek sey hangi renk almam konusuydu  :) Suanda rengsizini versinler yinede   Type-R ...Sitemizde Bu 4. FN2 olucak inşallah... Napıcaz Cupra R ı :) Type-R varken ....
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 17, 2007, 01:42:34 ÖÖ
abı sıparısı verdım artık olmek var donmek yok ıkı ay oldu umarım buaralar gelır
Gönderen: astracoupe - Ekim 18, 2007, 07:33:34 ÖÖ

abı sıparısı verdım artık olmek var donmek yok ıkı ay oldu umarım buaralar gelır

inşallah kardeşim. heyecanla bekliyoruz :)
Gönderen: ahk - Ekim 18, 2007, 08:06:43 ÖÖ
ya niye cupra ne var cupra da sadece turbo +40hp mi?
ben s2000'i alırken opel gt'ye baktım ve opel gt daha bayilere verilmedigi için gümrük sahasına kadar gittim (izmir'de) fiyatı s2k ile aynıydı ama yinede s2k aldım araba işi zevk işi ama amacın illa birilerini geçmekse amaç gümrükten bi hurda çıkar motoru sıfır al bi de turbola herkesi geç.
Opel GT :
motor 2.0 L 260 Hp
iki kişilik soft cabrio (tente manuel)
0-100 km : 5.7 sn.
max hız    : 220 km/h (yani 220'ye kadar chip ile m3 bile ayırır)
Gönderen: Seko - Ekim 18, 2007, 10:43:01 ÖÖ
Bence cupra cunku goruntusu daha guzel ve 4 adet kapısı var ayrıyetten sadece chip ile sorunsuz bir sekilde 300 beygirlik bir aracın oluyor  >=ok
Gönderen: vtimania - Ekim 18, 2007, 07:32:32 ÖS
Cupra-R iyidir
Gönderen: maestro_es - Ekim 19, 2007, 08:08:07 ÖS
arkadaşlar o kadar para ancak type-r'a verilir bana güvenin. type-r siparişi veren arkadaşlar çok iyi etttiler çünkü cupra alsalardı type-r'dan aldıkları zevkin katılımını bile alamayacaklardı. başka markadan arabası olanların içinde hep bi v-tec sevdası, tatlı bir kıskançlık vardır. hondası olan da hondadan vazgeçemez. aynı zevki alamayacaktır çünkü. hele type-r'ı olanın hali de başka. bu arada type-r cupradan çok daha dikkat çekici onu da ekliyeyim..
Gönderen: G-Turk - Ekim 20, 2007, 11:10:37 ÖÖ

siparişini verdigim gün aklımda anlasamadıgım tek sey hangi renk almam konusuydu  :) Suanda rengsizini versinler yinede   Type-R ...Sitemizde Bu 4. FN2 olucak inşallah... Napıcaz Cupra R ı :) Type-R varken ....
>=ok
Gönderen: ibratice - Ekim 20, 2007, 06:42:12 ÖS
benim arkadaşımda cupra alıcaktı kandırıp typer aldırdım kırmızı ilk gelen arabaydı araba çok zevkli bir bakan bidaha bakıyor ve lüks bir araba motora gelince teknoloji olarak hondayla  kıyaslayamassın birkere çok sağlam bir motoru var millet canını alıyo ama genede tık yok. öbür arabaya gelince üzerinden turboyu sökünce ancak 1998 vtec lere kafa tutar ama typer.e bir 8 ps turbo atınca cupra  zupra olur onlar teknelojiyi takip edemeyen markalar motoruna üflenirse ancak öyle giderler buda ctı kapak olsun  
Gönderen: sSPAM - Ekim 21, 2007, 02:57:49 ÖS

Ama ufak bir çip takviyesi ile 30-40 beygir güç kazanacaksın. bu gücü atmosferik motorda kazanmak çok zor ve çok pahalı... Cupra al... EP3 olsa Type-R al derdim...

Neden peki yarım saniyelik fark için mi?
Gönderen: caucass - Ekim 22, 2007, 04:12:17 ÖS
seat araba değil ya, ne anlar ispanyollar araba yapmaktan
Gönderen: honda_team - Ekim 22, 2007, 04:30:09 ÖS
cupra al derim
 >=ok >=ok >=ok
Gönderen: maestro_es - Ekim 22, 2007, 06:28:41 ÖS
top gear'da cupra'yı 30 hot hatch arasından 23. seçmişler. bakın bakalım birinci kim?

http://www.topgear.com/content/timetoburn/sections/galleries/other/hot_hatch_debate/02/
Gönderen: Seko - Ekim 24, 2007, 10:41:27 ÖÖ
Evo magazine e gore de Megane R26 en iyi secilmis ki o da en az top gear kadar referans kabul edilir bilenler icin , bu adamlar fiyat / fayda oranına cok daha fazla onem veriyorlar bana gore . Normalde yeni S3 te hot hatch kabul ediliyor ve mevcut tum type r - megane rs - astra opc nin icinden geciyor alet performans olarak ama pahalı yani demek istedigim degerlendirmenin nasıl yapıdıgı  >=ok
Gönderen: maestro_es - Ekim 24, 2007, 05:34:00 ÖS
bence bu sıralamada tipe göre (megane r26 sınıfta kalır),  performansa göre  (astra opc sınıfta kalır), fiyat/fayda oranına göre (s3 sınıfta kalır) sıralama yapmışlar bana göre. zaten bu üç kategorinin hepsinde iyi olan üç araba golf gti, focus st, type-r... dolayısıyla doğru bir sıralama olmuş. cupraya da yazık olmuş... :)
Gönderen: Seko - Ekim 24, 2007, 08:45:46 ÖS
R25 ile R26 arasında cok fark var deniyor , ST belki cok basarılı bir alet TR de vergiden dolayı tutamadı mearak ediyorum standart focus bile anormal yol tutarken ST nasıldır , Leon cupra 240 beygir fakat nasıl olmusta neyine takmıslarda 23.sıraya atmıslar ki bu alet cok rahat 200 ustu hızlarda  +40 beygir avantajını yola aktaracaktır Type r a karsı ilginc geliyor bana  =ok
Gönderen: maestro_es - Ekim 25, 2007, 06:52:15 ÖS

R25 ile R26 arasında cok fark var deniyor , ST belki cok basarılı bir alet TR de vergiden dolayı tutamadı mearak ediyorum standart focus bile anormal yol tutarken ST nasıldır , Leon cupra 240 beygir fakat nasıl olmusta neyine takmıslarda 23.sıraya atmıslar ki bu alet cok rahat 200 ustu hızlarda  +40 beygir avantajını yola aktaracaktır Type r a karsı ilginc geliyor bana  =ok

evet konuyu açan kardeşim morbulut çok iyi seçim yaptı hayırlı olsun diyelim.
Gönderen: Seko - Ekim 25, 2007, 09:20:48 ÖS
Kesinlikle R logolu bir arac ve altındaki alet ne olursa olsun insan yolsa gorunce iç gecirmeden edemiyor yeni kasa eski kasa fark etmez o tad her eve lazım , ben neler diyorum yaw birde kullanmıs olsa hrld yeni kasa icin simdiden sıraya girecem  >%6rol
ha bu arada benim leon cupra dan vermek istedigim ornek diyelimki otobanda keyifle gidiyorsun stock aracınla yanına geldi bir cupra alet 240 adet beygir ve 247 km/h hıza sahip allah muhafaza hele birde yanlıslıkla chipli filansa 300 beygirlik bir alet arada dusunsene 100 adet beygircik fark var, bassan nereye gidecen mecbur ilk cıkıstan cıkacan dusmanımın basına vermesin  :emo
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 26, 2007, 03:06:54 ÖS
saol kardesım bu type r konusunda
ilk konustugum kişi sensin ve en buyuk secımımdekı paya katkı yapanda sensın :)..ve sabırla sorularıma cevap veren herkes....ısın acıgı ben bu konuyu acarken gercekten bır an kararsızlıga dustum hatta suan bıle zaman zaman kararsılıga dusuyorum belkıde cogumuzun kıyaslayamıyacagı arabalara kayıyor aklım :) ama en son yıne type r a tutuklu kaldım >%6rol >%6rol >%6rol

evet konuyu açan kardeşim morbulut çok iyi seçim yaptı hayırlı olsun diyelim.
Gönderen: kmorbulut83 - Kasım 02, 2007, 03:32:09 ÖS
yeni cuprayı fuarda gorme ımkanım oldu ....sıyah rendı soledıklerıne gore de yurt dısından fuar ıcın getırırmıstı....ben begenmedım arkadaslar bana ıcı baya bır basıt geldı dısıysa mesela jantları sonradan takılmıs gıbı duruyordu ,bodykıtı de onden normal bır seat gıbı leon yanı arkadanda ayırt etmek guc tabı motorunu deneme ımaknım olmadı bu yuzden :D belkı o butun bu dusuncelerımı degıstırebılırdı ama ben gorunus olarak begenmedım
Gönderen: Seko - Kasım 02, 2007, 03:58:23 ÖS
Bence beyazı cok guzel duruyor hem siyah hastalık oldu herkeste var  :gitar
Gönderen: ahk - Kasım 02, 2007, 05:54:55 ÖS

Kesinlikle R logolu bir arac ve altındaki alet ne olursa olsun insan yolsa gorunce iç gecirmeden edemiyor yeni kasa eski kasa fark etmez o tad her eve lazım , ben neler diyorum yaw birde kullanmıs olsa hrld yeni kasa icin simdiden sıraya girecem  >%6rol
ha bu arada benim leon cupra dan vermek istedigim ornek diyelimki otobanda keyifle gidiyorsun stock aracınla yanına geldi bir cupra alet 240 adet beygir ve 247 km/h hıza sahip allah muhafaza hele birde yanlıslıkla chipli filansa 300 beygirlik bir alet arada dusunsene 100 adet beygircik fark var, bassan nereye gidecen mecbur ilk cıkıstan cıkacan dusmanımın basına vermesin  :emo

Merak etme o cupra'da turbolanmış bi s2k'dan kaçmak için ilk kavşağı arıyor  >%6rol
Gönderen: Seko - Kasım 02, 2007, 05:58:39 ÖS

Merak etme o cupra'da turbolanmış bi s2k'dan kaçmak için ilk kavşağı arıyor  >%6rol

Olayları süzmek ve anlamakta bir problem yasıyosun galiba hocam ben aynı sınıfta aynı fiyatlardaki araclardan bahsediyorum turbo bir araca chip yapmak ile 12:1 CR ya sahip bir aracı turbolamayı aynı kefeye koyuyorsan problem yok  >=ok
Gönderen: kmorbulut83 - Kasım 02, 2007, 06:10:56 ÖS
seko kardes beyazını gormedım hıc ama canlı olarak sıyahını gordum sankı sıyah o aracı bogmus gıbı ne bılım nette gordugum  beyaz cıdden daha sık duruyor ama sımdı bıde red type r ı gorecem ozaman tam kıyaslama yaparım
Gönderen: Seko - Kasım 02, 2007, 11:24:56 ÖS
type r baska bir alem kıyaslama yapmıyorum ben artık o klasman dışı  >=ok
Gönderen: Seko - Kasım 02, 2007, 11:26:08 ÖS
Bu sabah gordum galiba pasaport uzatmaya giderken sahrayıcedid de erya var beyaz bir cupra yada cupra body kit li arac vardı gercekten guzel duruyor  :kurba
Gönderen: aSil - Kasım 02, 2007, 11:59:15 ÖS
Cupra R Type R dan çok daha fazla yakacaktır. Bilginize... Type R daha mantıklı bir araçtır. Turbo'nun bakımı ve masrafı nispeten fazladır. Yakıtı da ekle... Bu biraz senin önceliklerine bağlı. Yakıt ve masraf benim için sorun değil dersen Cupra R alıp filtre, egzos, chip gibi temel uygulamalarla güzel sonuçlar alırsın.
Gönderen: maestro_es - Kasım 03, 2007, 12:54:09 ÖÖ
cupra'yı öneren arkadaşların kulağına küpe olsun. bakınız:  http://www.teamhondaturkey.com/forum/karsilastirmalar/top_gear_hot_hatch_karsilastirmasi-t10779.0.html
Gönderen: ahk - Kasım 03, 2007, 03:46:13 ÖS

Olayları süzmek ve anlamakta bir problem yasıyosun galiba hocam ben aynı sınıfta aynı fiyatlardaki araclardan bahsediyorum turbo bir araca chip yapmak ile 12:1 CR ya sahip bir aracı turbolamayı aynı kefeye koyuyorsan problem yok  >=ok

s2k olarak geyikten bi örnek verdim jazz'da yazabilirdim veya tayyar veya herhangibirşey.... Ne önemi var ben sadece bi arabanın  başka arabayı geçmesinin gayet dogal oldugunu anlatmaya çalıştım ama senin süzme gibi atlayacagını düşünmedim yazdıklarını okumadan gönder butonuna tıklama olur mu!
Gönderen: Seko - Kasım 03, 2007, 04:35:41 ÖS

s2k olarak geyikten bi örnek verdim jazz'da yazabilirdim veya tayyar veya herhangibirşey.... Ne önemi var ben sadece bi arabanın  başka arabayı geçmesinin gayet dogal oldugunu anlatmaya çalıştım ama senin süzme gibi atlayacagını düşünmedim yazdıklarını okumadan gönder butonuna tıklama olur mu!

ok herhangi bir araba alalım ne oldugu fark yapmaz bir turbo ekleyelim yada yetinmeyip birde supercharger ekleyelim sonra lego ya bu tak ne istersen sonra sök baska birsey yap neyse selametle  >=ok
Gönderen: GMZCIK - Kasım 08, 2007, 10:44:53 ÖÖ

type r baska bir alem kıyaslama yapmıyorum ben artık o klasman dışı  >=ok

BEN BUNA KATILIYORUM
Gönderen: 61/osman - Kasım 10, 2007, 10:52:25 ÖÖ
Yeni Civic Type R'ın güç kaynağı, geliştirilmiş 2.0 litre DOHC i-VTEC motor. 201 PS /7800 rpm gücündeki üstün motor sayesinde Type R, 235 km/s maksimum hıza çıkabiliyor ve 100 km/s hıza ulaşması yalnızca 6.6 saniye alıyor.
Geliştirilmiş altı ileri şanzıman Type R’ın DOHC i-VTEC motoru ile mükemmel bir uyum sağlayarak hızlı ve hassas vites değişimi sunuyor.

sen typer al kardeşimm honda kolay kolay arıza  çıkartan bi araba değildir 1 -2 cuprayı alıpta bu istanbul yollarında :D son gazla gidebilicekmisin -3 benzin 3.4 ytl olduu farkındamısın :D   cupra çok yakar     ve   satmaa kalkarsanda   hondanın her modeli seat a göre daha çok tutuluyoo  seatın parçası çok pahalı olduğunda 61 AR 444 PLAKALI ARABANIN SAHİBİ AKRABAĞAM OLUR O ARABAYIDA HERKEZ BİLİR O CUPRAYI KEŞKE TYPER ALSAYDIM DİYO AŞIRI YAKIYO CUPRALAR GENEDE SENİN ZEVKİNE KALMIŞ Bİ SEÇİM SAYGILAR... ::D
Gönderen: Berkay_1907 - Kasım 10, 2007, 11:23:05 ÖÖ

http://www.superchips.co.uk/curves/LeonCupra%20240bhp.pdf
600 sterlin 294 bhp ve 395 nm baska soze gerek yok  >=ok

+9999999
Gönderen: niitroo - Kasım 11, 2007, 12:43:31 ÖÖ
yeni type r lar bencede güzel değil her konuda birincisi performansı eski type_r lar gibi değil ikinciside o güzel sadelik gitmiş üzerine şişirme kasa bişi yapmışlar arabanın kıçı desen hawalarda böle ne o öle yaa sewmem ben öle arabayı bencede leon al her bakımdan leon derim....
Gönderen: maestro_es - Kasım 11, 2007, 12:59:48 ÖÖ

yeni type r lar bencede güzel değil her konuda birincisi performansı eski type_r lar gibi değil ikinciside o güzel sadelik gitmiş üzerine şişirme kasa bişi yapmışlar arabanın kıçı desen hawalarda böle ne o öle yaa sewmem ben öle arabayı bencede leon al her bakımdan leon derim....

sen bi kere type-r'ın direksiyonuna geçsen böyle söylemezdin emin ol.
Gönderen: EnZo - Kasım 11, 2007, 01:42:52 ÖÖ
Kesinlikle katılıorm....  Meaestro.... Yeni Type-r Eskisinden cok cok iyi Kim ne derse desin Hiç yoktan teyp var :)))
Gönderen: R-13239 - Kasım 11, 2007, 01:44:45 ÖÖ

Kesinlikle katılıorm....  Meaestro.... Yeni Type-r Eskisinden cok cok iyi Kim ne derse desin Hiç yoktan teyp var :)))

Ortalığı kızıştırmayalım :)

Konfor adına performanstan ödün verenler utansın :)
Gönderen: maestro_es - Kasım 11, 2007, 03:59:32 ÖS

Ortalığı kızıştırmayalım :)

Konfor adına performanstan ödün verenler utansın :)

ben eskisinin yenisinden kötü olduğunu kasdetmedim yanlış anlaşılmasın. zaten yenisinde teyp var ama istediğin teybi takamıyosun bu sefer. bi de cuprayı tavsiye eden arkadaş onu ep3'e de tercih eder. ben type-r'ın içine binmek derken herhangi bi type-r'ı kasdett,m zaten yani fn yada ep demedim. neyse zaten ikiside cupradan iyidir işte niye uzatıyosak :))
Gönderen: kmorbulut83 - Kasım 11, 2007, 11:26:07 ÖS
abı cuprayı gordum hakkaten olmamıs be abıler yanı o motora kı dayanıklılıgı nasıl bılmem ... o ıc tasarım yazık olmus dıs tasarıma gelınce bu da ıc gıbı kısısel bır zevk meselesı ama bence ıyı degıl ..jantlar fılan sonradan yapılmıs gıbıydı gercı burdakı sıyahtı belkı renk farkeder...type r ı almam ıcın dergıden gormem yeterlı oldu

saygılar
Gönderen: EnZo - Kasım 18, 2007, 04:39:53 ÖÖ

Yeni Type-R a Teyp Takılıo Maestro Kardeşim .. hemde LCD ler harika oluo .... Eskisinde oldugu gibi ...
Cupra-R bence Type-R ı Sevmienlern arabası olabilir :) bilmem anlataildim my :)
Gönderen: Seko - Aralık 01, 2007, 04:42:03 ÖS
auto motor sport son sayı leon cupra testi var bir bakın derim aynı derginin type r testi var ve arada daglar kadar fark 400 mt gecisinde fark neredeyse 1 sn den fazla  
Gönderen: Tolga-R - Aralık 01, 2007, 06:11:45 ÖS

yemişim teybi a. teyp neymiş bana pc yetiyor... :))

(http://img512.imageshack.us/img512/9939/photo0028sj2.jpg)
Gönderen: Tolga-R - Aralık 01, 2007, 06:12:51 ÖS
ha bu arada yeni cupra mı yeni typer mı derseniz ? cupra derim...
Gönderen: maestro_es - Aralık 01, 2007, 08:24:34 ÖS
cupra o turbolu motoruyla istediği kadar hızlı olsun, benim üzerimde hiçbir albenisi yok. ha ama type-r'dan alcağım keyfin yarsını verse belki parasına değebilir diycem ama maalesef değmez. piyasada type-r ya da bi derece golf gti varken bu cupraya hakkaten gerek yok arkadaşlar. fn2'Yi sevmeyebilirsiniz ama nolur cupra'yı da bu kadar yüceltmeyin. topgear dergisi hiç mi anlamıyo bu işten yani de type-r'ı 1. cupra'yı 23. seçiyo?
Gönderen: Tolga-R - Aralık 01, 2007, 08:39:51 ÖS
tamam maestro kızma fn2 i sevmeyen ölsün . :))  ..  ben seviyorum valla
Gönderen: maestro_es - Aralık 01, 2007, 08:42:57 ÖS

tamam maestro kızma fn2 i sevmeyen ölsün . :))  ..  ben seviyorum valla

yok valla kızmadım da, cupra'yı tercih etme fn'nin üstüne gözünü seveyim. bak ferrari enzo'yu, audi r8'i, porche gt2'yi tercih edebilirsin onlara bişey demiyorum :))
Gönderen: Seko - Aralık 01, 2007, 11:52:00 ÖS

yemişim teybi a. teyp neymiş bana pc yetiyor... :))

(http://img512.imageshack.us/img512/9939/photo0028sj2.jpg)

olaya bittim hocam eger cidden kpro nun ayarlarınıda kendi basına yapabiliyorsan  helal olsun olayı bitirmsin  >=ok
Gönderen: Seko - Aralık 01, 2007, 11:54:34 ÖS

cupra o turbolu motoruyla istediği kadar hızlı olsun, benim üzerimde hiçbir albenisi yok. ha ama type-r'dan alcağım keyfin yarsını verse belki parasına değebilir diycem ama maalesef değmez. piyasada type-r ya da bi derece golf gti varken bu cupraya hakkaten gerek yok arkadaşlar. fn2'Yi sevmeyebilirsiniz ama nolur cupra'yı da bu kadar yüceltmeyin. topgear dergisi hiç mi anlamıyo bu işten yani de type-r'ı 1. cupra'yı 23. seçiyo?

hocam sen zaten secimini yapmısın birsey denemez sana lakin cupra kagıt ustunde cok guzel yuruyor gercekte ise cıkar yakında piyasaya 3-5 araclar denenir anlasılır  >=ok
Gönderen: maestro_es - Aralık 02, 2007, 02:40:52 ÖS
iyide benim demek istediğim, cupra daha hızlı olabilir, hatta kesin daha hızlı olduğuna eminim yani fizik kurallarına göre elbette 40 beygir fazlasıyla ve aynı kiloda olmasıyla zaten daha hızlı olması normal. ama cidden sevemedim ben cuprayı. ne dış görünüşünü ne içini ne de yol tutuşunu. şimdi type-r almasaydım da bana gelip cupra mı alcan type-r mı die sorsalar gene yemin ederim type-r derdim.
Gönderen: kmorbulut83 - Aralık 02, 2007, 05:06:27 ÖS
abı krıterler farklı ama bencede type r
:d ben burda gordum solemıstıme tıp olarak kesınlıkle type r motor olarak ta kıyaslıyamam cunku cupra yı surme sansım olmadı olanıda gormedım ..
Gönderen: Seko - Aralık 02, 2007, 10:10:35 ÖS

iyide benim demek istediğim, cupra daha hızlı olabilir, hatta kesin daha hızlı olduğuna eminim yani fizik kurallarına göre elbette 40 beygir fazlasıyla ve aynı kiloda olmasıyla zaten daha hızlı olması normal. ama cidden sevemedim ben cuprayı. ne dış görünüşünü ne içini ne de yol tutuşunu. şimdi type-r almasaydım da bana gelip cupra mı alcan type-r mı die sorsalar gene yemin ederim type-r derdim.

hocam sana dedigim gibi tabiki type r sahibi birine kalkıpta cupra denemez zira secimini yapmıssın , goruntuyu sevmiyorum diyorsun  cupra isterse 300 beygir olsun 2 kat daha hızlı gitsin senin icin bir albenisi yok sonucta kimse cok hızlı gidiyor diye kendisine cok cirkin gelen bir arabaya yaklasık 70 bin ytl para vermez  >=ok ha bu arada ben ikisinide cok seviyorum goruntu olarak cupra nın 4 kapı olusu cok kolay 300 beygir olabilmesi benim icin bir artı degerdir o kadar  :kurba
Gönderen: hasanhonda - Aralık 19, 2007, 12:33:48 ÖS
yalnızca motor açısından düşünülecek olursa leon ama iç ve dış görünüm güzelliği , modifiye olayı ayrıca sağlamlık yönünden honda. :lovee
Gönderen: CBV - Aralık 24, 2007, 11:29:36 ÖÖ
70bin ytl harcayacak olsam 2.el bi evo 9 alırdım , ama illede type r mı cupra mı derseniz , araç yüklenecekse type r yok stock bineceksem cupra daha mantıklı.
Gönderen: SONE-R - Aralık 24, 2007, 06:04:33 ÖS
bugün Samsun çiftlik caddesi kavşağında gördüğüm gümüş gri FN2 Enzo'nun arabası mı?
Gönderen: CBV - Aralık 24, 2007, 10:36:23 ÖS
evet onun galiba bi ep3 le deneyecem diyodu sende samsundaysan deneyin işte 2.-3. vites rolling ama samsunda musait yol pek yok bende oralıyım
Gönderen: CBV - Aralık 24, 2007, 10:54:40 ÖS
ep3 type r- leon cupra

http://www.mantartube.com/v2/view_video.php?viewkey=fb9384c4cf38708677c4&page=2&viewtype=&category=mr
Gönderen: SONE-R - Aralık 25, 2007, 11:09:19 ÖÖ
CBV; kardeş ben ankaradayım ama şimdilik 1 haftalığına samsuna geldim. Benim kara şeytan otoparkta dinleniyor... :)
Gönderen: typer-piz - Aralık 25, 2007, 12:33:52 ÖS
her yönden çupra diyorum  
Gönderen: EnZo - Aralık 25, 2007, 02:58:52 ÖS
Sone-R Geliosun kardeşim insan bi Mesaj yazar Bi misafir etseydik seny ..
Gönderen: SONE-R - Aralık 25, 2007, 05:45:23 ÖS
Eyvallah sağolasın. Bu ctesiye kadar burdayım. Senin arabayı dün gördüm. AE 471 miydi plakası?
Gönderen: EnZo - Aralık 26, 2007, 11:35:17 ÖÖ
AE 772 :) Bi akşam buluşalım ne Dersin Hem Fn2 yi Test etmiş olursun ?
Gönderen: SONE-R - Aralık 26, 2007, 11:43:44 ÖÖ
Ben arabasız geldim kardeş. Otobüsle yani.
Gönderen: EnZo - Aralık 27, 2007, 11:08:57 ÖÖ
Ne Farkeder ,Özelden Cebini Yollarasn, Ben seny cuma Akşamı ararım dükkanı kapattıktan sonra ..  7 giby .. eger bi işin
 yoksa taby ..
Gönderen: SONE-R - Aralık 27, 2007, 11:50:51 ÖÖ
peki kardeşim sağol. özelden cebimi yolluyorum, işim yok sıkıldım zateş eş dost arkadaş olmayınca buralarda. annemin gönlü hoş olsun diye gelmiştim...
Gönderen: alfaus007 - Nisan 05, 2008, 11:55:06 ÖÖ
EP3 olsa type r derdim ama leon cupra dehşet!!
Gönderen: CemVteC - Nisan 06, 2008, 02:10:35 ÖS
arkadasım ben bıraz gec gordum karsılastırmayı kusura bakmasyın ama bende soner abıye katılıyorum ve cupra al derım manısada abımızde var beyaz oda yenı aldı o torkun verdıgı hazz olagan ustu eger alırsan memnun kalırsın kesın al derım konfor ve kalıte yonundende hıc supen olmasın