Gönderen Konu: ACCORDUNA LPG TAKTIRMAK İSTEYENLERE BİLGİ VEREBİLİRİM  (Okunma sayısı 21739 defa)

CBR600F

Ynt: ACCORDUNA LPG TAKTIRMAK İSTEYENLERE BİLGİ VEREBİLİRİM
« Yanıtla #25 : Şubat 22, 2010, 07:12:48 ÖÖ »
bende 2003 model 2,4 accord aldım ve lpg taktırmak istiyorum...yalnız şimdi LPI diye bir sistem çıkmış,bilen varmı acaba bu sistemi??accorda en uyumlu lpg markası hangisi??tşk ler...

okanalgun

« Yanıtla #26 : Nisan 01, 2010, 12:55:13 ÖS »
Bu Bahsetikleriniz İstanbul dışında sanırım bende 2.4 Kullanıyorum ve Prins var 2 yıldır 230-260 Kuruş arası değişiyo yakıtım. Lpg de.... gerçi prinsin ecusunda ayar var isterseniz Performans ayarı isterseniz cimri ayarı... :) genece istanbul trafiğinde dur kalk dur kalk  arkadaşların bahsettiği gibi 160-180 hiç görmedim ...
+
Prins Bu Olayda 100 üzerinden 100 alır .diğer gaz sistemlerine lafım yok ama 2.4 aktı araç olsa diğer leri düşünilebilir.

Teymurhan

« Yanıtla #27 : Ağustos 12, 2010, 05:09:16 ÖS »
valla lpgde öyle ayar varsa o ayarı hiç kısamam :) full olacak %100 performans lazım 200 bg araç :)

birolerguven06

« Yanıtla #28 : Eylül 20, 2010, 12:48:41 ÖS »
Selam,
Prince markalı LPG sordum 2000 TL dediler ama birde Prince in enjektörlerini
kullanan (usta bişeyler söyledi ama anlamadım.) MTM marka varmış çok met
hetti usta birde memnun kalmazsan söküm ve para iade garantili 1600 TL
gerçi aynı garanti PRİNCE içinde geçerli
bilgisi olan varmı acaba?

xsailor

« Yanıtla #29 : Eylül 21, 2010, 09:44:22 ÖS »
merhabalar..
çok güzel rakamlardan bahsediyorsunuz, 2.4 Accord için. peki 2.0 Accord için de aynı rakamlar geçerli olur mu acaba.. Eğer bahsettiğiniz rakamların biraz üstünde olsa bile taktırırım...

accord55

« Yanıtla #30 : Eylül 23, 2010, 12:45:39 ÖS »
Yakıtı kastediyorsan bizden az yakman lazım

benim aracım ortala 0,25 tl yakıyor

havuckral

« Yanıtla #31 : Ekim 08, 2010, 10:44:35 ÖS »
merhabalar..
çok güzel rakamlardan bahsediyorsunuz, 2.4 Accord için. peki 2.0 Accord için de aynı rakamlar geçerli olur mu acaba.. Eğer bahsettiğiniz rakamların biraz üstünde olsa bile taktırırım...

Ben de  2004 Accord 2.0 Sport var. BRC Turuncu Enjektörlü sıralı sistem takıllı. İstanbul tarafiğinde ilk 1000 km de 264 TL lik LPG tüketti. Ortalama km de 27 kuruş yaktı diyebilirim. Şimdi 1000 km LPG bakımına gireceğim bakalım ayar bişeyler yapınca düşecek mi.

accord55

« Yanıtla #32 : Ekim 13, 2010, 12:59:07 ÖS »
Eagle1975,

atiker normal sıralı sistemden memnunmusunuz?

biz üst versiyon sıralı sistem taktığımız halde bazı problemlerimiz oluyor (arıza ışığı, yokuş performansı v.b) sizin sistem nasıl merak ediyorum.

emre666

« Yanıtla #33 : Kasım 27, 2010, 07:14:17 ÖS »
arkadaşlar 3 gün önce 2010 model accord aldım ikinci el...
daha önceki aracımda 2007 model 2.4 accord idi. eski aracımda brc sistem lpg vardı fakat 5000 devirden sonra hop benzine atıyordu aracı...
ayrıca sübap ayarlarım cok kısa zamanda bozuluyordu.
o yüzden yeni aracıma brc taktırıp aynı sıkıntıyı yaşamaktan cekiniyorum...
aklımdan geçen prins marka... ankarada bu montajı sıkıntısız gerçekleştirebilecek bir bayi arıyorum...
tavsiyelerinizi bekliyorum....

carousal

« Yanıtla #34 : Kasım 27, 2010, 08:56:49 ÖS »
Ankara'da teleflex'i de düşünmenizi tavsiye ederim. Prins- Teleflex dışına çıkmaya gerek yok 2010 Accord için.
Teleflex'i Acity'nin arkasında Tunalı'da takıyorlar, kendileri Teleflex'in Türkiye distribütörü, yani ana dağıtıcısı.

emre666

« Yanıtla #35 : Kasım 28, 2010, 07:26:48 ÖÖ »
ilginiz için tesekkürler....
bugün gidip bir görüşeceğim...
benim isteğim sürekli sübap ayarıyla uğraşmak istemiyorum...
performans delisi biri de değilim tek istediğim sıkıntısız çalışsın ve en yüksek tasarrufu sağlasın...
kısacası honda için en iyisi hangi markaysa onu bulmaya çalısıyorum...

GÖKHAN066

« Yanıtla #36 : Kasım 29, 2010, 02:25:44 ÖS »
Aracım 2.4 accord ve prins marka kit taktırdım bugüne kadar çok şükür bi sorun yaşamadım herhangi bi performans kaybı felanda olmadı..

emre666

« Yanıtla #37 : Kasım 29, 2010, 02:49:20 ÖS »
gökhan bey nerde ve ne zaman taktırdınız lpg sisteminizi...

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #38 : Kasım 29, 2010, 03:29:18 ÖS »
Ben geçenlerde atiker ankara mekrezine gittim ordaki arkadaş aracımda bazı ayarlar vs. yaptı. Aygaz kullanma dedi bana katkılı o gaz birşeylere zarar veriyor dedi ama hatırlamıyorum. Milangaz total felan al dedi bana ama dene dedi pombacı sahtekar olduktan sonra hepsi aynı dedi..
Katkılı otogaz, lpg filtresinin yağlanmasına ve tıkanmasına sebep olur.

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Kasım 29, 2010, 11:38:34 ÖS »
Arkadaşlar LPG pompa üreten bir fabrikada çalışıyorum. Ve katkılı otogazı bende kimseye tavsiye etmiyorum. Özellikle de enjeksiyonlu araçları olan arkadaşlara. Katkılı gazlar en başta enjektörlerde yağ kalıntısı bırakmaktadır. Filtre yağlandıktan sonra zaten özelliğini kaybetmekte ve tabiri caizse yağdanlık halini almaktadır. Filtre normalde 15.000 km de değişmesine rağmen katkılı gaz kullanan araçlarda yarı km lerde ömrünü tamamlar ve sonrasında tuttuğu pisliği ve yağı bırakmaktan başka işe yaramaz. Filtreden çıkan bu yağ ve pislikler enjektörlerde ve hepsinden önemlisi map sensöründe arızalara sebep olur. Yağlanan sensör basıncı düzgün okuyamadığı için araçta tekleme, sabahları zor çalışma, stop etme gibi sorunlar çıkartır. Yada gaza geçmeme sıkıntıları çıkartır. İşin daha kötü yanı katkılı lpg motordaki yağlanma sorununa çözüm olup, sıradan dökme gazların açığını kapatacağı yerde sonuç tam bir hüsrandır. Arap yağı bol bulunca şamandırasına enjektörüne sıvarmış hesabı :D
LPG pompalarına gelince unutmamanızı istediğim bir şey var LPG pompaları akaryakıta göre daha hassas ve teknolojik cihazlardır. Elektronik olarak ısıya göre kendini otomatik olarak kalibre eder ve ne fazla ne de az satılmasına engel olur. yazın çok alıyoruz, kışın az gibi saçma yorum yapanlar içinde bunu belirtmek istedim.
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2010, 11:39:34 ÖS Gönderen: a_tunc »

GÖKHAN066

« Yanıtla #40 : Kasım 30, 2010, 07:28:35 ÖS »
gökhan bey nerde ve ne zaman taktırdınız lpg sisteminizi...

Ankara şaşmaz oto sanayide prins yetkili bayisi var memduh usta aracıma orda lpg taktırdım ben yaklaşık 4 ay oldu çok şükür bi sıkıntım yok sadece bugün bi hata verdi fakir karışım diye oda önemli bi sorun değil araçtan kaynaklanan bi sorun

emre666

« Yanıtla #41 : Kasım 30, 2010, 07:54:40 ÖS »
tesekkürler bende bugün görüştüm memduh ustayla...prins takalım dedi ayrıca yağlama sistemide takılmasıda gerekiyormuş.yeni accordların sübapları farklı bir malzemeden yapıldığı için mutlaka takılması gerekiyormuş...sanırım bende prins taktıracağım...

GÖKHAN066

« Yanıtla #42 : Kasım 30, 2010, 08:01:40 ÖS »
tesekkürler bende bugün görüştüm memduh ustayla...prins takalım dedi ayrıca yağlama sistemide takılmasıda gerekiyormuş.yeni accordların sübapları farklı bir malzemeden yapıldığı için mutlaka takılması gerekiyormuş...sanırım bende prins taktıracağım...
Taktırmadan önce bende çok ustayla görüştüm araştırdım herkes genelde prinsi önerdi bende buna uyarak prins taktırdım şuana kadar bi sorun yaşamadım inş sizde memnun kalırsınız...

emre666

« Yanıtla #43 : Kasım 30, 2010, 08:37:35 ÖS »
yaa aslında teleflex de kafamı cok karıştırıyor...beğenen de cok ama servis ağı cok az deniyor. benim daha önceki aracımda biraz başım ağrıdığı için tedirginim marka konusunda.neyse hayırlısı olur inşallah.yorumlar için cok tesekkür ederim bu arada.

carousal

« Yanıtla #44 : Aralık 01, 2010, 08:53:14 ÖS »
Alıntı
bende bugün görüştüm memduh ustayla...prins takalım dedi
emre666 aracını atiker bayine götürsen oradaki usta sana aracına atiker takalım der, brc'ye götürsen brc bu motora en iyi uyumlu kittir der vs. yani satış yapılan yerdeki söylenenlere pek inanma. Sen dışarıdan kendi araştırmanı yapıp kararını öyle ver. Yani anlatmak istediğim şu, kimse kendi malını sana kötülemez, adam prins takıyorsa accord'a en iyi uyan kit prins der, olay bu kadar basit.

Benim şahsi fikrim teleflex ve prins ile montaj aşamasında hata yapılmazsa, bir problem yaşamazsın kolay kolay. Bu iki kitin de piyasadaki yeri belli.

Ben aracımı şehir içi kullandığım için, yetkili servis olayını göz önünde bulundurmadım, gidip Teleflex taktırdım, eğer sürekli şehir dışı seyahat ediyorsanız, yetkili servis ağı geniş bir marka taktırmakta fayda var. Şehir içinde bir arıza ile karşılaşırsam zaten benzine atar Teleflex montajını yaptırdığım yere gidebilirim.

Ben de Teleflex taktırırken, çevremde pek çok kişi BRC-Zavoli öneriyordu, ancak ben ani bir kararla gidip Teleflex taktırdım, hiç pişman değilim kullandığım şu süre zarfında. Kendileri taahhüt ettiği gibi bir kere bile arıza lambası yanmadı, benzine atma gibi problemler olmadı, rölanti düzensizliği olmadı, aracın orijinaline minimum müdahale ile bağlantı yapıldı.

Ayrıca 5 yıl da garantisi var, daha ne olsun. Prins ürünlerine kaç yıl garanti veriyor mesela?
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2010, 08:57:15 ÖS Gönderen: carousal »

havuckral

« Yanıtla #45 : Aralık 01, 2010, 10:33:55 ÖS »
Bende 2004 2.0 Sport var. 1600TL/12 taksit BRC Kiti takılı. İlk 1000 km hariç hiçbir porblem olmadı. 100 km de 10 -14 lt arasında yakıyor.

47 lt lik stepne tank 42-43 lt alıyor.

badit

« Yanıtla #46 : Şubat 06, 2011, 10:27:46 ÖÖ »
Prins takan arkadaşlar! yeni bilgiler var mı?
Memnun musunuz?
Varsa yaşadığınız sorunlar neler?
Güncel tüketim değerlerini paylaşırsanız sevinirim.

cengizhan66

« Yanıtla #47 : Mart 20, 2011, 06:39:29 ÖS »
Gökhan kardeşim ben de 2008 Model Accord 2.0ex aldım , aracın halen 3 yıl garantisi varmış ve galiba lpg taktırdığım zaman motor ve elektronik aksamın garantisi bitiyormuş. Aracı biraz agrasif kullanıyorum ve yakıtım 50 kuruş altına düşmüyor. Prins lpg sistemi hakkında yazdıklarını okudum. Şöyle düşünüyorum Honda bu arabaya 6 yıl garanti veriyorsa zaten kolay kolay bir servislik durumu olmayacaktır , sence garantisini öldürtmeye değer mi ?

06FAT68

« Yanıtla #48 : Mart 20, 2011, 09:37:44 ÖS »
2003 2.4 accord aldım prins taktırdım 120 sabit hızla 210krş yaktı kmde ş.içi 222 falan 20tl lpg ile ş.içi 90km gidiyorum agresif kullanımla

06FAT68

« Yanıtla #49 : Mart 20, 2011, 09:39:39 ÖS »
1850 peşin taktırdım 1 kez arıza yakar 1000km bakımında söndürdükten sonra bir daha yakmaz dedi usta bidahda yanmadı performastan yanada hiç eksiğim yok çok çok rahat 200 ve üstüne çıkabiliyorum