Gönderen Konu: /// arka sisler için çift duy \\\  (Okunma sayısı 52153 defa)

zeybek

/// arka sisler için çift duy \\\
« : Ağustos 01, 2011, 12:41:52 ÖS »
arkadaşlar kısaca durum şu: 4 gün önce arka sislere tıpkı frenlerdeki gibi park lambası bağlamak için çift duy sordum amacım sedan typerlardaki gibi arkaları 4'lü park yapmaktı, servis bir duya 80 lira dedi  :vaww tabi bende koşarak uzaklaştım :kiskis
çift duylu 21/5W'lık ampulü uzun aramalarım sonunda temin edebildim ama ampulü 5 lirayken duyu 80 lira olması bana çok saçma geldi yine servisin ayaküstü kazıklama politikası güttüğünü düşündüm

aşağıdaki linkte çift duyun resimleri ve montajı var, acaba nereden temin edilebilir ve gerçekten fiyatı bu kadar fahiş midir?

yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi adım gibi biliyorum  O:)  şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum..

http://forum.donanimhaber.com/m_29664774/mpage_1/key_/tm.htm
« Son Düzenleme: Ağustos 01, 2011, 12:43:14 ÖS Gönderen: zeybek »

ctr07

Ynt: /// arka sisler için çift duy \\\
« Yanıtla #1 : Ağustos 01, 2011, 01:11:18 ÖS »
başka bir servise sordunuzmu acaba ordada fiyat aynı mı?

zeybek

« Yanıtla #2 : Ağustos 01, 2011, 02:37:14 ÖS »
başka bir servise sordunuzmu acaba ordada fiyat aynı mı?

yok sormadım ama çok da fark olacağını zannetmiyorum. yani en fazla 10-15 lira daha ucuz olabilir yanlız 15 lira ucuz olsa bile bi duyun o kadar da pahalı olmayacağını zannediyorum hem başka serviste bulsam bile yol parasıyla yine aynı fiyata gelir :kiskis örneğin; ankarada bi serviste 15 lira daha ucuzsa kargo gönderimiyle yada gidip alıp gelmeyle fiyat 80'i bulur hatta belki geçer :)

ben servis harici bi yerde bulunabilir mi onu merak ediyorum. eğer bulunabilirse çok makbule geçicek çünkü gerçekten çoooookk pahalıı. 80+80=160 e bide işçilik fiyatı e oldu sana en az 200  :vaww 200 liraya duy taktırdığım duyulursa millet benle dalga geçer :|

ctr07

« Yanıtla #3 : Ağustos 01, 2011, 02:47:50 ÖS »
çok para.

livindead

« Yanıtla #4 : Ağustos 01, 2011, 05:04:11 ÖS »
Ben yetkili servise gittim arka sisleri çiflemek için servis takmadı orjinaline dokunmuyoruz gibi saçma bişey söyledi

bende özel servise gittim taktırdım 30tl felan verdim sanırım tam hatırlamıyorum

zeybek

« Yanıtla #5 : Ağustos 01, 2011, 10:01:38 ÖS »
Ben yetkili servise gittim arka sisleri çiflemek için servis takmadı orjinaline dokunmuyoruz gibi saçma bişey söyledi

bende özel servise gittim taktırdım 30tl felan verdim sanırım tam hatırlamıyorum

denizlide özel servis olduğunu zannetmiyorum, hem özel servis olsa da farketmez ben yine dışardan alıp servise taktırcam, işte maksat dışardan cüzî fiyata temin etmek..

Fatih!

« Yanıtla #6 : Ağustos 02, 2011, 10:50:20 ÖÖ »
Ben gecen sene sordugumda 65 tl demişlerdi.
Calisan elemanın cebine 20 lira sıkıstırdım kırık stopların icinden söktü getirdi.

Sis icin tekli olanını aldım. iki tarafıda söküp icten lehimledim çiftli yaptım.

hondaciwic

« Yanıtla #7 : Ağustos 02, 2011, 01:41:26 ÖS »
cook para

zeybek

« Yanıtla #8 : Ağustos 02, 2011, 03:46:10 ÖS »
Ben gecen sene sordugumda 65 tl demişlerdi.
Calisan elemanın cebine 20 lira sıkıstırdım kırık stopların icinden söktü getirdi.

Sis icin tekli olanını aldım. iki tarafıda söküp icten lehimledim çiftli yaptım.

valla ben lehim yapmasını bilmem de ama eniştem elektirk-elektronik mühendisi o yapar mı bilmem :kiskis
en iyisi hiç bi işlem gerektirmeyecek şekilde duyu almak :)
« Son Düzenleme: Ağustos 02, 2011, 03:47:24 ÖS Gönderen: zeybek »

zeybek

« Yanıtla #9 : Ağustos 03, 2011, 03:21:39 ÖS »
evet güncelling... çift duy aranıpduru!! duyanlar duymayanlara deyivesin gari :kiskis
« Son Düzenleme: Ağustos 03, 2011, 03:22:55 ÖS Gönderen: zeybek »

Muratica

« Yanıtla #10 : Ağustos 03, 2011, 11:56:06 ÖS »
ankarada dediğin işlemi yaptırdım aracıma 25tl verdim. düğ taktırken dikkat dipsiz ampulun girdigi düğlerden takdır. diğer yuvarlak ampul takarlarsa eğer fazla bir ışık vermiyor. dipsiz ampul orjinal olanı bilgin olsun :) eğer ankarada isen adresi verebilirim sana

ozzy_oasis

Ynt: /// arka sisler için çift duy \
« Yanıtla #11 : Ağustos 04, 2011, 07:51:52 ÖÖ »
ben ankaradaım,  adresi almam mümkün mü acaba :)

Muratica

« Yanıtla #12 : Ağustos 04, 2011, 10:08:32 ÖÖ »
ankara iskitlerde  ekom var orası yapıyor. buyuk sanayi 1. cadde olması gerekiyor. herkeze sor gösterirler zaten eğer bulamazsan özel mesaj olarak numaramı göndereyim sana ararsın tarif ederim sana

pashatorunu

« Yanıtla #13 : Ağustos 04, 2011, 11:21:47 ÖÖ »
ben geçen sene serviste yaptırmak istedim yapamadılar sağ tarafa uygun duy ayarlayamadılar bakalım bu bilgiden faydalanıp kendim yapabilirim paylaşım için teşekkürler

Muratica

« Yanıtla #14 : Ağustos 04, 2011, 11:39:42 ÖÖ »
dipsiz tombul ampul takılacak derseniz onlara daha iyi olur  sol daki ampul o sekil duğüde ona göre ayarlıyorlar. dipsiz ampul yerine yuvarlak ampul takarlarsa eğer biraz daha az yanıyor. :)

zeybek

« Yanıtla #15 : Ağustos 04, 2011, 12:21:21 ÖS »
ankarada dediğin işlemi yaptırdım aracıma 25tl verdim. düğ taktırken dikkat dipsiz ampulun girdigi düğlerden takdır. diğer yuvarlak ampul takarlarsa eğer fazla bir ışık vermiyor. dipsiz ampul orjinal olanı bilgin olsun :) eğer ankarada isen adresi verebilirim sana

oo fiyat gerçekten çok uygun :) 80 lira neree 25 lira nere :kiskis ama malesef ankarada değilim :( yolum bile düşmüyo :(

dipsiz ampulleri tanesi 5 liradan temin etmiştim daha önceden, ampulleri aldığım dükkan çift duy da sipariş etmiş ama bulalamışlar. yani bana sadece çift duy lazım.
bu arada duyların tanesi mi 25 lira yoksa tüm yapılanlara mı 25 lira verdin?

Muratica

« Yanıtla #16 : Ağustos 04, 2011, 12:27:35 ÖS »
yapılan komple işleme 25tl verdim dipsiz ampulun fiyatıda 5tl değil 3.5 :)) taktırdıgım zaman söylemişlerdi

Muratica

« Yanıtla #17 : Ağustos 04, 2011, 12:32:55 ÖS »
çift dug almana gerek yok normal düğ takıyorlar  diğer  düğe kablo çekiyorlar  sorunsuz oluyor yani tek düğ ile sorun çözülebilir

Fatih!

« Yanıtla #18 : Ağustos 04, 2011, 12:48:35 ÖS »
Tekli duy takarsan sadece park yanar sisler iptal olur.
Var olan tekli sis duyunun bir ucunu kesiceksin, bir ucunda kendi kablosu olcak diğer ucuna kablo lehimliceksin.
Aynı islemi bulacağın tekli duya da yapacaksın.
Var olan uca sisi bağlayip diğer tarafa + ucu cekeceksin diğer sise bağlıcaksın.
Lehim yaptıgın 3. ucunuda plaka lambasının + ucuna bağlıcaksın.

Parklarda 4 adet 5 watt
Sislerde ortada 2 adet 21 watt
Frenlerde dıslarda 2 adet 21 watt yanıcak..

Muratica

« Yanıtla #19 : Ağustos 04, 2011, 10:23:21 ÖS »
tek olarak yanan sis lambasından kablo cekiliyor diğer sis yuvasına arka sisleri açtıgın zaman direk olarak 2side yanıyor. parklarda yanıyor sönme filan olmuyor ayrıca. aracın resimlerini cekip koyardım ama arac antalyada suanda. forumdonanimda verilen örnekle bire bir aynı sekilde yanıyor

zeybek

« Yanıtla #20 : Ağustos 05, 2011, 12:27:21 ÖÖ »
Tekli duy takarsan sadece park yanar sisler iptal olur.
Var olan tekli sis duyunun bir ucunu kesiceksin, bir ucunda kendi kablosu olcak diğer ucuna kablo lehimliceksin.
Aynı islemi bulacağın tekli duya da yapacaksın.
Var olan uca sisi bağlayip diğer tarafa + ucu cekeceksin diğer sise bağlıcaksın.
Lehim yaptıgın 3. ucunuda plaka lambasının + ucuna bağlıcaksın.

Parklarda 4 adet 5 watt
Sislerde ortada 2 adet 21 watt
Frenlerde dıslarda 2 adet 21 watt yanıcak..

tamam zaten benim istediğim de sislerde park da olması.. ampulleri de ona göre almıştım zaten
valla kesip lehimleme işlemini ben yapamam, bizim burdaki sanayide elektrikçiler de yapar mı bilmem çünkü bizim arabayı gördüler mi 'abi biz bunu ellemeyelim çünkü capon arabasının sağı solu belli olmaz' deyip işin içinden çıkıyolar :kiskis elektrik-elektronik mühendisi eniştem var  işe yarar mı ki :D
ben o yüzden direk çift duy temin edip serviste taktrıma niyetindeyim. ha ama tabi çift duy bulamazsak dediğin gibi serviste bizim bi akraba var ondan rica edip tek duy isticez artık
ama ben yinede forum sakinlerinden çift duy bulma için yardımlarını esirgememesini diliyorum O:)
« Son Düzenleme: Ağustos 05, 2011, 12:28:12 ÖÖ Gönderen: zeybek »

zeybek

« Yanıtla #21 : Ağustos 05, 2011, 12:45:24 ÖÖ »
tek olarak yanan sis lambasından kablo cekiliyor diğer sis yuvasına arka sisleri açtıgın zaman direk olarak 2side yanıyor. parklarda yanıyor sönme filan olmuyor ayrıca. aracın resimlerini cekip koyardım ama arac antalyada suanda. forumdonanimda verilen örnekle bire bir aynı sekilde yanıyor

bende ilk o sitede görmüştüm
belki bu işlemler en fazla yarım saat sürer ama dediğim gibi bizim burdaki elektrkçiler hondaya bulaşmaya korkuyo. çünkü adamlar daha önce hiç honda araba kurcalamamışlar. e onlar da haklı tabi sanayiye kaç kere arızalı honda gelio ki :mrgreen: koca sanayinin gördüğü tek honda bizimki, hani onu da arkadaşın dükkanına sohbet etmeye gittiğimde görüyolar yoksa nerdeee :kiskis

powerbymugen

« Yanıtla #22 : Ağustos 05, 2011, 01:26:47 ÖÖ »
elimde  arka  duy  var   isteyen varsa   soketi  ve ampulu  30 tl  veririm   1  metrede  kablo  alacıksanız  bir  tane  matakapa  ihtiyacınız  var ampulun giricegi  yer  kapalı  kesiğ ampulu  takıcaksınız  sonra  sıcak  silikon   1  metrelik  kabloyuda  diger  apulun  kablosuna  baglayacaksın   hepsi  bu  elektirikçiye  bile  gitmene  gerek yok

battalgazi

« Yanıtla #23 : Ağustos 05, 2011, 12:06:51 ÖS »
arkadaşlar arkada tek yanan sis lambası haliyle parlak yanıyor,yukarda arkadaşın yazdıklarından anladığım kadarıyla sisler 21w şimdi arkada sisleri ikilesek  parklar mat sisde parlak pek hoş durmayacak bu farkı kapatmak için sisin içindeki ampulu 5w olarakmı değiştirmeliyim umarım anlatabilmişimdir..

zeybek

« Yanıtla #24 : Ağustos 05, 2011, 06:02:03 ÖS »
elimde  arka  duy  var   isteyen varsa   soketi  ve ampulu  30 tl  veririm   1  metrede  kablo  alacıksanız  bir  tane  matakapa  ihtiyacınız  var ampulun giricegi  yer  kapalı  kesiğ ampulu  takıcaksınız  sonra  sıcak  silikon   1  metrelik  kabloyuda  diger  apulun  kablosuna  baglayacaksın   hepsi  bu  elektirikçiye  bile  gitmene  gerek yok

arka duy sisler için olanı mı bide çift duy mu? çünkü tek duyu alıp kesip biçmeye çekinirim hani kaş yapalım derken duydan da olamıyalım :kiskis