Gönderen Konu: Vtec 2 Conta Help!!!  (Okunma sayısı 825 defa)

serdarD

Vtec 2 Conta Help!!!
« : Ağustos 08, 2021, 11:46:39 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar size sormak istediğim bir konu
2006 vtec 2 LS aracım var 199 binde
Aracımda biraz su eksiltme mevcuttu usta kapaktan olabileceğini ama ara ara kontrol et değişemeye gerek yok dedi.Bu muhabbetten bir kaç gün sonra aracım hararet yaptı yaklaşık 1-2 saate yakın aracı stop etmeden çalışıp bıraktık klimayı açtık( klima açık iken fanlar çalıştığı için klima hep açıktı) o kadar uzun süre çalışmasına rağmen herhangi bir düşme olmadı radyatör üstüne 2-3 kova su döktük yine etkilenmedi gece saatlerinde olduğu için usta stop et yarın getir bakalım dedi.Aracı stop ettim ertesi gün bıraktım sanayiye bana termostat arızalı dedi yenisni aldık birede aracımda arada ufak bir titreme vardı bujilerden şüphelendim termostat ile birlikte bujileride değiştik. Şimdi 2. Bujiyi söktüğümüzde buji paslanma ve hafif nemlenme olduğunu gördük ama sadece 1 tanesinde usta arabanın contanın yanık olduğunu söyledi.
 Biraz uzun bi anlatım oldu ama şimdi sorum başka ustalara göstermeme gerek var mı? Bujide pas ve nem olması conta yanık anlamına mı gelir? Yanık olduğunu anlamanın başka bir yolu var mı? Sizce ne yapmalıyım?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim