Gönderen Konu: Sonunda cıvıcıme lpg yi taktırdım  (Okunma sayısı 16936 defa)

nuri_kutlu

Ynt: Sonunda cıvıcıme lpg yi taktırdım
« Yanıtla #25 : Ekim 29, 2011, 01:01:39 ÖS »
ne alakası var gittikçe düşmeyle.. depo içindeki sensor tek tarafta arabayı dik biyere koyarsan yada cok manevralı kullanırsan yanıp sondugu oluyor.. herkes araba konusunda "usta" olmus arkadas :D

saday20

« Yanıtla #26 : Kasım 03, 2011, 11:57:44 ÖÖ »
ne alakası var gittikçe düşmeyle.. depo içindeki sensor tek tarafta arabayı dik biyere koyarsan yada cok manevralı kullanırsan yanıp sondugu oluyor.. herkes araba konusunda "usta" olmus arkadas :D

Öncelikle kardeşim ben benim aracımda birebir gözlemlediğimi söylüyorum, biyerimden sallamıyorum, lpg takılı bir çok araçta da böyle oluyor önce konuyu anla, sonra düşün ve cevap ver, arkadaşın sorunu birebir aynı durumdan dolayı, o da görecek bir müddet sonra ibrenin geri kalktığını, senin uslubunuda beğenmedim terbiyesizlik yapma! burada birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz, ukalalığın lüzumu yok 40 yaşında adamla nasıl konuşuyorsun sen terbiyesiz.

Grafink

« Yanıtla #27 : Kasım 03, 2011, 12:03:17 ÖS »
Şimdi arkadaşlar, LPG taktırdığınızda ustalar söyler ama söylemedilerse diye hatırlatma yapayım, benzin Deponuzun en az %25 i hep dolu olmalıdır. Çünkü yakıt pompası sürekli çalışmakta, bu yüzden boş depoda bu pompa arızlanabiliyor. Ayrıca benzin deponuz metal ise, oksitlenmeye karşı katkı koymanızı şiddetle öneriyorum. Benim önerim benzin deponuzu sürekli %30 oranında dolu tutmanız yönünde olacaktır. Böyle yaparsanız masraflı tamirlerden kurtulmuş olursunuz.

bhdrknk

« Yanıtla #28 : Kasım 03, 2011, 12:06:23 ÖS »

Öncelikle kardeşim ben benim aracımda birebir gözlemlediğimi söylüyorum, biyerimden sallamıyorum, lpg takılı bir çok araçta da böyle oluyor önce konuyu anla, sonra düşün ve cevap ver, arkadaşın sorunu birebir aynı durumdan dolayı, o da görecek bir müddet sonra ibrenin geri kalktığını, senin uslubunuda beğenmedim terbiyesizlik yapma! burada birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz, ukalalığın lüzumu yok 40 yaşında adamla nasıl konuşuyorsun sen terbiyesiz.
saday20 sana katılıyorum. bu lpg takılı farklı araçlarda da böyle. Araç km ilerledikçe ibre düşürüyor.
Bizzat şahit olduım..

erhan8395

« Yanıtla #29 : Kasım 03, 2011, 02:36:58 ÖS »
Arkadaşlar benzin aldığımızda benzin göstergesi şamandıraya göre benzin seviyesini gösteriyor.Ancak daha sonra yol alındıkça benzin seviyesi şamandıraya göre değil alınan yolun mesafesine göre aracın beyni hesaplayıp benzin seviyesini ona göre gösteriyor.Yani benzin harcamasak bile benzin harcıyormuş gibi seviye düşüyor.Benim araçta değişen bi durum yok yani yol aldıkça seviye düşüyor.Bu arada benzinden lpgye geçiş ısısını 40 tan 30 a düşürttüm.Şuanda bir terslik yok herşey normal araç çok kısa mesafede lpgye geçiyor.Benzin tüketimi azaldı gibi.

piercing__01

« Yanıtla #30 : Kasım 15, 2011, 01:12:32 ÖS »
arkadaşlar bende 3 gün önce 2011 elegance cıvıcıme brc my11 taktrdım..ilk aldımda benzn 2 çızgydı ve bı gün sona 0a dştü sona 1 e çktı sanrım park ederken arabanın açısından..sonra benzini yarım depo yaptım 1000km yol yaptm ama  benzn dşmedi...
bu arada pıpolu sistemle klsik sistem arasıda fark varmı performans yekıt tüketimi arasında..
benmkı manifolt delınerek yapıldı..yetkılı servste..lpg geçişlerinde faln hissetmiosun kmse sıkıntı yapmasın...

erhan8395

« Yanıtla #31 : Kasım 15, 2011, 03:09:45 ÖS »
Hayırlı olsun.Benzin seviyesi çizgisinin düşmesi olayı şehir içi kullanımda oldu bende.Bayramda uzun yola çıkmadan 25 tl lik benzin aldım 7 çizgi vardı.Tam 600km yol yaptım dönüşte gösterge hiç düşmedi.Ama şehir içinde bir oynama oluyor.Bu arada nerde taktırdınız.Yakıt verilerini yazabilirmisiniz.Bayramda uzun yolda 1300 km yol yaptım.Yaklaşık 300 liralık gaz yaktı.Ama hız 120nin altına düşmedi.Hatta bazı yerlerde 175 falan.Yani 23-24 kuruş yaktı.

piercing__01

« Yanıtla #32 : Kasım 15, 2011, 05:51:31 ÖS »
sehır ıcınde ılk benzınle calıstıgı ıcın benzın harcıyor olabılır...34 lt lpg ile 400 e yakın yol yaptım yanı ortalama 20krs yaktı..benım depo 42 lık fakat 33 lt dolduktan sonra baya bı ses yapıo bende 34 te kesıyorum..sızde böle bı durum varmı??

erhan8395

« Yanıtla #33 : Kasım 15, 2011, 06:13:21 ÖS »
Şamandıradan geliyor o ses.bendede var.Sizin araç otomatikmi:20 kuruş çok iyi.Ben pipolu sistem taktırdım.Manifold delinmden takıldı.Ama performansa ve yakıta pek bi etkisi yok sanırım.400 km şehir içimi yaptınız.
« Son Düzenleme: Kasım 15, 2011, 06:14:12 ÖS Gönderen: erhan8395 »

piercing__01

« Yanıtla #34 : Kasım 15, 2011, 06:30:49 ÖS »
evet otomotık..hayır keske sehır ıcı olsa:)uzun yolda yaptım ara ara yokus vardı yokusta yaktıgını hıssedıosun..bende pıpolumu taktrsaydım acaba dıye kafaya taktım 2 gun zamanım vardı aceleye geldı bırz...benım anlamadım 3 tane brc yetkılı servısnı aradım 2 sı manıfolt delıyoruz daha vermlı oluyor sızın araca daha uygun dıyor...biri pıolu takıyoruz daha ıyı dıyor..kendı aralarında ayrılıyorlar anlayamadım hepsı aynı egıtımı almıyormu bunların..sizin goruslerınız nasıl memunmusunuz pıpoludan..

piercing__01

« Yanıtla #35 : Kasım 15, 2011, 06:32:01 ÖS »
evet samandıradan gelıoda bır oncekı aracımda baska marka vardı doldugu zaman tık dıye atıodu bunda cazz cuzzz ses gelıo baya bı sure...

erhan8395

« Yanıtla #36 : Kasım 16, 2011, 03:38:29 ÖS »
evet otomotık..hayır keske sehır ıcı olsa:)uzun yolda yaptım ara ara yokus vardı yokusta yaktıgını hıssedıosun..bende pıpolumu taktrsaydım acaba dıye kafaya taktım 2 gun zamanım vardı aceleye geldı bırz...benım anlamadım 3 tane brc yetkılı servısnı aradım 2 sı manıfolt delıyoruz daha vermlı oluyor sızın araca daha uygun dıyor...biri pıolu takıyoruz daha ıyı dıyor..kendı aralarında ayrılıyorlar anlayamadım hepsı aynı egıtımı almıyormu bunların..sizin goruslerınız nasıl memunmusunuz pıpoludan..
Bende çok araştırma yaptım taktırmadan.Banada kimi olur dedi kimisi olmaz dedi ama çokta güzel oluyor.İşçiliği fazla olduğu için yapmak istemiyorlar.Diğer sisteme göre daha zahmetli.Ama ben çok memnunum.Hiç bir sıkıntım yok.Performans kaybı hiç yok diyebilirim.Pipoluda benzin enjektörleride sökülüyor araya bir parça konulup hem benzin hem lpg enjektörleri bu parçaya monte ediliyor.Yani lpg benzin gibi en yakın noktadan yanma odasına püskürtülüyor.Şehir içi yakıt sarfiyatını ölçebildinizmi.

piercing__01

« Yanıtla #37 : Kasım 16, 2011, 07:52:30 ÖS »
sehır ıcınde olcemedım cunku burda sehır ıcı yok:)amasradayım ben ılcede ile gıdıp gelıyorum gunluk ama yollar sehı ıcı gbı yaktırıyor vıraj ve yokus...adanada sehır ıcınde daha az yaktrdım..burda depoyu fulledım baklım nası yakacak bıtınce yazarım..performans benıkındede cok ıyı yokus faln dınlemıyor gayet memunum bakalım smdılık..

erhan8395

« Yanıtla #38 : Kasım 16, 2011, 10:00:43 ÖS »
Benimki istanbulda şehir içi 25-27 kuruş arası yakıyor.Bence iyi bir değer.Benzine göre %30-40 arası tasarruf oluyor hesaplarıma göre.İstanbul şehir içinde benzin dayanmıyordu.Montaj düzgün yapıldıysa pipolu olmasın kafanıza takmayın pek bir fark olacağını zannetmiyorum.Yakıt verilerini paylaşırsanız sevinirim.bu arada aracınız kaç binde benimki 34000 oldu yeni.
« Son Düzenleme: Kasım 16, 2011, 10:01:42 ÖS Gönderen: erhan8395 »

piercing__01

« Yanıtla #39 : Kasım 17, 2011, 05:38:12 ÖS »
depo bıtsın bakalım gorcez ne yaktıgnı..paylasırım burda..12000 de faln...

onteo

« Yanıtla #40 : Kasım 17, 2011, 07:15:26 ÖS »
Benimki istanbulda şehir içi 25-27 kuruş arası yakıyor.Bence iyi bir değer.Benzine göre %30-40 arası tasarruf oluyor hesaplarıma göre.İstanbul şehir içinde benzin dayanmıyordu.Montaj düzgün yapıldıysa pipolu olmasın kafanıza takmayın pek bir fark olacağını zannetmiyorum.Yakıt verilerini paylaşırsanız sevinirim.bu arada aracınız kaç binde benimki 34000 oldu yeni.

İstanbulda hangi serviste yaptırdınız acaba ?

onteo

« Yanıtla #41 : Kasım 19, 2011, 10:42:48 ÖÖ »

UP UP!

ozkan333

« Yanıtla #42 : Kasım 19, 2011, 08:49:10 ÖS »
Harika bir ortalama kardeş bence.

erhan8395

« Yanıtla #43 : Kasım 19, 2011, 11:04:48 ÖS »
Ben maslakta çevre otogaza taktırdım.Eğer taktırmayı düşünürseniz tavsiye ederim.Pişman olmayacağınızı düşünüyorum.Ben brc my 11 pipolu sistem taktırdım birbuçukay önce.Şu ana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım.Hem kullnadıkları malzemeler hem işçilikleri çok iyi.Motor lambası falanda yanmadı.Brc nin yetkili servisi zaten.

onteo

« Yanıtla #44 : Kasım 20, 2011, 09:02:43 ÖÖ »
Ben maslakta çevre otogaza taktırdım.Eğer taktırmayı düşünürseniz tavsiye ederim.Pişman olmayacağınızı düşünüyorum.Ben brc my 11 pipolu sistem taktırdım birbuçukay önce.Şu ana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım.Hem kullnadıkları malzemeler hem işçilikleri çok iyi.Motor lambası falanda yanmadı.Brc nin yetkili servisi zaten.

??

Sınırda

« Yanıtla #45 : Aralık 17, 2011, 11:16:33 ÖÖ »
Sınırda sizin aracınız cıvıcmı.3000 KM DE 50 tllik benzin çok iyi.Şuanda 25 tllik benzin aldıktan yaklaşık 300 km yaptım.şu anda benzin ışığı yanıyor.Acaba benzin varda gösterge yanlış gösteriyor olabilirmi.300kmde bu kadar benzin sarfiyatı çok değilmi.İlk çalştırmadan sonra yaklaşık 700-800 metre sonra lpgye geçiyor.Hava soğuk olmazsa 300-400 metrede lpgye geçiyor.

benzin ışığı üç çizgi kalıncada yanıyor bence pek dikkate almamak lazım :) ben hiç çizgi kalmamıştı yine kullandım bir süre ama kaç km bilmiyorum sonra uzun yola çıkacaktım onun için aldım . birde basmak çok fark ettiriyor yani ben istanbuldan çıktım burda depoyu fulledim 76 tllik gaz aldı yuvarlak 80 diyelim ankaraya gelmeden bitti 370 de sinyal verdi aç kapa 400 km yaptı ama epey bastım yanı
dönüşte depoyu yine fulledim ve 90 a sabitledim bağdaş kurup geldim :) 550 km yaptı. artık seçim sizin :D

inusta01

« Yanıtla #46 : Aralık 17, 2011, 06:58:34 ÖS »
merhaba arkadaşlar bende sonunda arabama my11 taktırdım ama bana biraz enjektörlerden fazla ses geliyor gibi geldi.mesela çok ince bir ses içeri veriyor sizlerde de bu ses olayları var mı acaba?sistem manifort delinerek yapıldı pipolu sistem degil.

ASVTEC19

• Moderator
« Yanıtla #47 : Aralık 17, 2011, 08:31:37 ÖS »
Merhaba Inusta01;
DH de yazdıgım mesajı burda da yayınlıyorum :)
Enjektor sesını arac ıcerısınden kesınlıkle duymamanız gerekıyor,muhtemelen enjektor hattında bır parca arac govdesı ıle temas ettıgı ıcın enjektor sesını arac ıcerısınden duyuyorsunuz.Lutfen yetkılı servısınıze basvurup sorununuzun cozumunu talep edınız.

erhan8395

« Yanıtla #48 : Aralık 17, 2011, 10:17:51 ÖS »
Sınırda sizin aracınız cıvıcmı.3000 KM DE 50 tllik benzin çok iyi.Şuanda 25 tllik benzin aldıktan yaklaşık 300 km yaptım.şu anda benzin ışığı yanıyor.Acaba benzin varda gösterge yanlış gösteriyor olabilirmi.300kmde bu kadar benzin sarfiyatı çok değilmi.İlk çalştırmadan sonra yaklaşık 700-800 metre sonra lpgye geçiyor.Hava soğuk olmazsa 300-400 metrede lpgye geçiyor.

benzin ışığı üç çizgi kalıncada yanıyor bence pek dikkate almamak lazım :) ben hiç çizgi kalmamıştı yine kullandım bir süre ama kaç km bilmiyorum sonra uzun yola çıkacaktım onun için aldım . birde basmak çok fark ettiriyor yani ben istanbuldan çıktım burda depoyu fulledim 76 tllik gaz aldı yuvarlak 80 diyelim ankaraya gelmeden bitti 370 de sinyal verdi aç kapa 400 km yaptı ama epey bastım yanı
dönüşte depoyu yine fulledim ve 90 a sabitledim bağdaş kurup geldim :) 550 km yaptı. artık seçim sizin :D
Bir depo gaz ile 550 km nasıl yaptınız .Sizin araç neydi.Ben uzun yolda bir depo ile 350 km zor görüyorum.Şehir içi ne kadar yol yapıyorsunuz bir depo ile.Bu arada depo kaç litrelik.