Gönderen Konu: lpgde motor arıza ışıgı yakması  (Okunma sayısı 19728 defa)

sanli90

Ynt: lpgde motor arıza ışıgı yakması
« Yanıtla #50 : Ekim 10, 2011, 08:50:38 ÖÖ »
Arıza ışığı yakmıştı 2 gün sonra (hiç birşey yapmadım) kendiliğinden söndü ustama gitmeye gerek kalmadı bakalım tekrar yakacakmı galantus dediğin gibi ben lpg taktırınca bakımda yaptırdım zamanı geldiği için o sırada sibop ayarıda yapıldı ama dediğim gibi en son gittiğimde kontrole usta az yaksın diye biraz daha kıstı sabah çalıştırdığımda motor soğukken tekleme yaptı lpg ye geçince ve stop etti ondan sonra yaktı herhalde kafası karıştı :)

rich5053

« Yanıtla #51 : Ekim 11, 2011, 10:22:46 ÖÖ »
2010 Temmuzda aracımı aldıktan sonra Milano LPG taktırdım. Yaklaşık 3 ayda bir gider gaz ayarı yaptırırım. Arıza ışığı sürekli olarak devrede. Ara ara sönüp tekrar yanıyor. Her ayar yaptırmaya gittiğimde arıza ışığını söndürtüyorum ama sonuç gene aynı.

carousal

« Yanıtla #52 : Ekim 11, 2011, 07:25:10 ÖS »
Milano lpg nedir ya, ilk defa duydum. Bu tarz bilinmedik markaları taktırmaya nasıl cesaret ediyorsunuz, anlamıyorum. Şaşırmamak elde değil. Arıza ışığı sürekli devredeyse yaptıkları montajda bir sakatlık olduğu alenen ortada, neden sönmesi için mücadele etmiyorsunuz, 3 ayda bir gaz ayarına gidilir mi hiç? Nasıl LPG montajcıları var ya, bu gibi kişiler yüzünden millet LPG'yi öcü olarak görüyor. Bu gibiler yüzünden kapalı otoparklara giremiyoruz.

Not: Siz üzerinize alınmayın. Tamamen ustalar ile alakalı bir serzeniş.
« Son Düzenleme: Ekim 11, 2011, 07:26:34 ÖS Gönderen: carousal »

Agino

« Yanıtla #53 : Ekim 11, 2011, 08:01:31 ÖS »
Özellikle izmir lpg ustası konusunda biraz sıkıntılı galiba!Türkiye'ye lpg sistemi dağıtan izmir in en büyük firmasına aracım için hangi lpg sistemlerinin uygun olduğunu ve fiyatını sordum.2 kez aracımın 2010 civic olduğunu söyledim adam ne dese beğenirsiniz?Aracınız fsi veya tsi değil dimi!!! >%6rol ondan sonra gel lpg taktır.... siteden tavsiye edilen servislere gittim ikisininde kapısından döndüm içerisi Allah sizi inandırsın leş gibi yazık ya adamların işlerine iş yerlerine saygısı yok ki size arabanıza olsun....

rich5053

« Yanıtla #54 : Ekim 13, 2011, 12:25:56 ÖÖ »
Milano lpg nedir ya, ilk defa duydum. Bu tarz bilinmedik markaları taktırmaya nasıl cesaret ediyorsunuz, anlamıyorum. Şaşırmamak elde değil. Arıza ışığı sürekli devredeyse yaptıkları montajda bir sakatlık olduğu alenen ortada, neden sönmesi için mücadele etmiyorsunuz, 3 ayda bir gaz ayarına gidilir mi hiç? Nasıl LPG montajcıları var ya, bu gibi kişiler yüzünden millet LPG'yi öcü olarak görüyor. Bu gibiler yüzünden kapalı otoparklara giremiyoruz.

Not: Siz üzerinize alınmayın. Tamamen ustalar ile alakalı bir serzeniş.

Milano italyan markası bir lpg sistemi. Arıza ışığı dışında herhangi bir sorun yaşamadım. Ayrıca tüketim olarak şehir içi 0,20 TL yakıyor aracım. 80 TL gaz ile 390-400 Km arası yol yapıyorum şehir içi. Yaşadığım yer Erzurum ve Arıza ışığını söndürecek doğru dürüst servis yok.Denemediğim servis kalmadı. Dediğim gibi yapacak bir şey yok sonuç hep aynı değişmiyor.