Gönderen Konu: LPG SİSTEMLERİNE DAİR TÜM SORU VE SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ  (Okunma sayısı 207537 defa)

ozN

Ynt: LPG SİSTEMLERİNE DAİR TÜM SORU VE SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ
« Yanıtla #250 : Eylül 01, 2013, 10:27:18 ÖS »
simit taktırmada ne taktırırsan taktır :D

f_gelmez

« Yanıtla #251 : Eylül 03, 2013, 01:06:12 ÖS »
Neden simiti tavsiye etmediniz acaba

By_emre

« Yanıtla #252 : Eylül 03, 2013, 01:09:03 ÖS »
Neden simiti tavsiye etmediniz acaba

Simit Tank + Gizli dolum ağzı  bu şekil taktırın boş yere avm'lerden sorun yaşamayın hemde bagajınızda yer kaplamasın, 2 tanede lastik tamir kiti alırsınız 10 tl'den 20 tl yapar lastiğide eve,depoya bir yere bırakırsınız :)
« Son Düzenleme: Eylül 03, 2013, 01:09:19 ÖS Gönderen: By_emre »

ozN

« Yanıtla #253 : Eylül 03, 2013, 08:05:53 ÖS »
eger arkadasın dedigi gibi lastık kiti alacaksanız smit iş görür yoksa tekerle ugrasmak zulum

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
    • www.yildizotogaz.com.tr
« Yanıtla #254 : Eylül 09, 2013, 12:20:07 ÖS »
Sönmez usta simit mi kullanalım silindir mi araç honda civic 2012 fd6 prins takılacak önümüzdeki Cumartesi tavsiyen nedir şimdiden teşekkür ederim...

merhaba  cvabım geç oldu kusura bakmayın :( depo seçimi tamamıyla kullanıcının tercihi aktif olarak bagajı kullanıyorsanız simit ama kullanmıyorsanız silindir olmasında fayda var .

prins doğru tercih olmuş güvenli ve keyifli sürüşler

hayırlı olsun PRİNS iniz :)

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
« Yanıtla #255 : Eylül 10, 2013, 06:41:40 ÖS »
Merhabalar, aracı stop edince bu cam ızgarasına eğilip kokladığımda bi lpg kokusu oluyor bir de fısır fısır bir ses geliyor kaputu açınca bir sorun olabilir mi koku sürekli gelmiyor ses de bir süre sonra kesiliyor 20-30 sn sonra felan seyir halinde de içerde felan koku yoktu

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #256 : Eylül 11, 2013, 02:22:09 ÖS »
Merhabalar, aracı stop edince bu cam ızgarasına eğilip kokladığımda bi lpg kokusu oluyor bir de fısır fısır bir ses geliyor kaputu açınca bir sorun olabilir mi koku sürekli gelmiyor ses de bir süre sonra kesiliyor 20-30 sn sonra felan seyir halinde de içerde felan koku yoktu

merhaba aracı stop ettirkten sonra gelen lpg kokusu sistemdeki gazın sızdığına işarettir regülatör ile enjektör arsındaki bağlantıları detaylı olarak kontrol ettirin lütfen .

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
« Yanıtla #257 : Eylül 11, 2013, 04:29:48 ÖS »

merhaba aracı stop ettirkten sonra gelen lpg kokusu sistemdeki gazın sızdığına işarettir regülatör ile enjektör arsındaki bağlantıları detaylı olarak kontrol ettirin lütfen .

tşkler geçenlerde borular değişmişti belki iyi takamamış olabilirler ama sızıntı varsa eğer normal park halinde de gelir mi koku ? bazı yerlerde stop eder etmez gelen koku normaldir yazıyor kafam karıştı usta da yok kaldığım yerde

By_emre

« Yanıtla #258 : Eylül 11, 2013, 05:07:15 ÖS »

tşkler geçenlerde borular değişmişti belki iyi takamamış olabilirler ama sızıntı varsa eğer normal park halinde de gelir mi koku ? bazı yerlerde stop eder etmez gelen koku normaldir yazıyor kafam karıştı usta da yok kaldığım yerde

Köpüklu su yapınız şişeyede koyunuz  aracı çalıştırın rolantide çalışsın kelepçe olan kısımlara köpüklu suyu sıkınız kaçak olduğunu anlarsınız zaten tüm aksamlara sıkınız + olarakda kaçak bulamazsanız kelepçeleri bıraz daha sıkın

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
« Yanıtla #259 : Eylül 11, 2013, 07:22:52 ÖS »

Köpüklu su yapınız şişeyede koyunuz  aracı çalıştırın rolantide çalışsın kelepçe olan kısımlara köpüklu suyu sıkınız kaçak olduğunu anlarsınız zaten tüm aksamlara sıkınız + olarakda kaçak bulamazsanız kelepçeleri bıraz daha sıkın

tamam çok teşekkür ediyorum :) haftasonu denerim zaten bu aralar iş - ev arası kullanıyorum günde 5 km bile yapmıyor ondan hep benzine aldım lpg gitmez zaten motora değil mi

By_emre

« Yanıtla #260 : Eylül 11, 2013, 07:26:52 ÖS »

tamam çok teşekkür ediyorum :) haftasonu denerim zaten bu aralar iş - ev arası kullanıyorum günde 5 km bile yapmıyor ondan hep benzine aldım lpg gitmez zaten motora değil mi

Benzine aldığınız taktirde lpg sistemi kapanır kaçağı tespit ettikden sonrada sürekli lpg ile kullanırsınız :)

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #261 : Eylül 12, 2013, 08:37:28 ÖÖ »
eğer lpg servisleri yoksa yanınınzda emre beyin dediğini uygulamanızda fayda var fakat şu bir gerçek bu sorunu ustanın görmesi yararınıza olcaktır .
selamlar

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
« Yanıtla #262 : Eylül 14, 2013, 06:28:12 ÖS »
yardımcı olan herkese tşkler motora giren hortumlarda sorun varmış sanırım bir de map borusu mu ne değişti eski adamlar da filtreyi ters takmışlar şimdi sorunum kalmadı :)

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #263 : Eylül 16, 2013, 09:33:03 ÖÖ »
yardımcı olan herkese tşkler motora giren hortumlarda sorun varmış sanırım bir de map borusu mu ne değişti eski adamlar da filtreyi ters takmışlar şimdi sorunum kalmadı :)

rica ederim keyifli sürüşler...

le10cu

« Yanıtla #264 : Eylül 21, 2013, 11:49:29 ÖS »
[2.4 accorduma prins vs-2 tüp taktırdım onbin km oldu sakin kullanımlarımda taktırdıgım günden beri sürekli arıza lambası yakıyor taktırdıgım yer P0420 arızası veriyor bizle alakalı degil diyor bu sorunu nasıl çözülecek arıza lambası söndürtmekten bıktım biri bana bu konuda yardımcı olabilirmi

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #265 : Eylül 23, 2013, 07:41:13 ÖÖ »
[2.4 accorduma prins vs-2 tüp taktırdım onbin km oldu sakin kullanımlarımda taktırdıgım günden beri sürekli arıza lambası yakıyor taktırdıgım yer P0420 arızası veriyor bizle alakalı degil diyor bu sorunu nasıl çözülecek arıza lambası söndürtmekten bıktım biri bana bu konuda yardımcı olabilirmi

merhaba

vermiş olduğunuz arıza kodunun sebebi katalitik konvertördür (katalizör) .işinin ehli bir honda ustasına baktırmanızda fayda var .lpg servisinizin bu konuda pek yapacak bir şeyi yok malesef :(

cem_kilinc

« Yanıtla #266 : Eylül 26, 2013, 10:49:11 ÖÖ »
sönmez ustam aracım 2012 fd 6  civic .prins taktırmayı düşünüyorum . silver line olacak büyük ihtimalle. konyada prinsin iki bayisi var. doğaner ve ece otogaz. hangisini önerirsiniz özel den yazabilirmisiniz acaba? birde yağlama sistemi önerir misin?

cem_kilinc

« Yanıtla #267 : Eylül 26, 2013, 10:55:08 ÖÖ »
birde konyada bu iki yere dönüşüm yaptıran arkadaşların yorumlarıda yol gösterici olacaktır.

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #268 : Eylül 27, 2013, 01:39:43 ÖS »
sönmez ustam aracım 2012 fd 6  civic .prins taktırmayı düşünüyorum . silver line olacak büyük ihtimalle. konyada prinsin iki bayisi var. doğaner ve ece otogaz. hangisini önerirsiniz özel den yazabilirmisiniz acaba? birde yağlama sistemi önerir misin?

doğaner de yaptırabilirisniz .sayısız cıvıc dönüşüm yapmış biri olarak şunu samimiyetle belirteyim PRİNS silverline serisini içiniz raHat taktırabilir sorunsuz ve keyifle kullanabilirisniz .

en doğru tercihi yaptığınızdan emin olabilirisniz

paramedikyunus

« Yanıtla #269 : Eylül 30, 2013, 12:05:49 ÖÖ »
slm benim sorunum honda 2008 civic aldım bayiden ikinci el lpg yi bayi taktı brc garanti bozulmasın diye ama benim sorunum uzun yolda benzin yakması devirle ilgilimi bilmiyorum ama 3000 devirden hızlı kullandımı benzinde düşüyor
forumda benzin göstergesi düşer ama benzin bitmez dediler ama gecen gün aracım benzin göstergesi düşmüştü ve ben benzin var diye almadım arac çalışmadı benzin koydum çalıştı
bu konuda ssizdede aynı sorun oldumu çözümler neler olabilir örneğin 600 km yol gittim lpg nin yanında 50 tl lik 10lt civarıda benzin yaktı cevabınızı bekliyorum teşekkürler

paramedikyunus

« Yanıtla #270 : Eylül 30, 2013, 12:06:55 ÖÖ »
slm benim sorunum honda 2008 civic aldım bayiden ikinci el lpg yi bayi taktı brc garanti bozulmasın diye ama benim sorunum uzun yolda benzin yakması devirle ilgilimi bilmiyorum ama 3000 devirden hızlı kullandımı benzinde düşüyor
forumda benzin göstergesi düşer ama benzin bitmez dediler ama gecen gün aracım benzin göstergesi düşmüştü ve ben benzin var diye almadım arac çalışmadı benzin koydum çalıştı
bu konuda ssizdede aynı sorun oldumu çözümler neler olabilir örneğin 600 km yol gittim lpg nin yanında 50 tl lik 10lt civarıda benzin yaktı cevabınızı bekliyorum teşekkürler

normal devirlerde de düşme oluyor benzinde lpg yanında benzinde yakıyor araç

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #271 : Ekim 01, 2013, 08:40:13 ÖÖ »

merhaba

aracınızın ayarları yapılırken yüksek devirlerde benzin takviyesi stratejisi aktif hale getrildi ise seçilen devirlerin üzerinde bir miktarda benzin kullanacaktır .bunu anlamanın en doğru yolu lpg servsisne gidip bu durumu kontrol ettirmeniz olur .

muhasip

« Yanıtla #272 : Ekim 02, 2013, 03:02:16 ÖS »
BENDE 98 1.4 CİVİC VAR LPG TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM VİKARS - ATİKER - ZAVOLİ HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ

sönmez yıldız

• PRİNS SÖNMEZ USTA
« Yanıtla #273 : Ekim 08, 2013, 12:59:31 ÖS »
BENDE 98 1.4 CİVİC VAR LPG TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM VİKARS - ATİKER - ZAVOLİ HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ

merhaba

illede bu üç cihaz arasından bir tercih yapmanız gerekiyor ise kesinlikle zovoli dönüşümü yaptırın .

ozzy_oasis

« Yanıtla #274 : Ekim 22, 2013, 09:37:11 ÖS »
Merhabalar, 2013 model civic eco modeli aracım var. Ufak bir problemim var. Araç 1800-2000 devir arası 3-4-5 inci viteslerde ufak bir silkeIeme yapıyor. Bu silkemeyi belirttiğim devir aralığında ayağımı gazdan çekip tekrar gaza yüklenince yapıyor. Honda Bora'da araca ayar yapıldı ancak olmadı, mavi denizler BRC'de ayar yapıldı gene düzelmedi. Sıkıntının emme manifotuna giden hortumun kısa olmasından kaynaklandığını hortumun uzatılması gerektiği söylendi mavidenizler BRC tarafından. Ancak Honda Bora ise böyle birşeyin mümkün olmadığını lpg tankı basıncı ile ilgili bir ayarlama sonucu problemin giderileceğini belirttiler. Ustanın yoğunluğu nedeni yapılamadı. Birde Sizin yorumunuzu almak isterim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.