Gönderen Konu: LPG DOLUM YERİ  (Okunma sayısı 33277 defa)

sarıkule

Ynt: LPG DOLUM YERİ
« Yanıtla #25 : Ağustos 27, 2014, 08:34:31 ÖÖ »
Lpg dolum ağzının 2000 model civic için benzin kapağının yanına aldırma işlemini yaptırabilirmiyiz acaba. Yaptıran var mı forumda?
Yaptirilir tabi neden yaptirilmasin yeni nesil dolum ucu al intetnetten avrupa icin olandan benzin depo ici kivrimli bile olsa yapiliyor ikitellide ustam var istersen yonlendirirm uygun fiyaya halleder diger yaptiracagin ustalarada fazla para verme

İkitelli'nin neresinde haftasonu oraya gidip yaptırayım hocam alabilirmiyim bilgilerini?

erdinc35

Ynt:
« Yanıtla #26 : Ağustos 28, 2014, 02:38:05 ÖS »
Dolum yerini benzin deposu yanına alsak vize den gecer mi 7 ay sonra vize bitiyor

teachers71

Ynt:
« Yanıtla #27 : Ağustos 28, 2014, 10:14:29 ÖS »
Yenilerde öyle zaten. Biz Vize aldığımıza göre sorun olmuyor demekki.

piscocuk

« Yanıtla #28 : Ağustos 31, 2014, 03:22:20 ÖS »
Dolum yerini benzin deposu yanına alsak vize den gecer mi 7 ay sonra vize bitiyor

bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.ben aracımı o şekilde montajlatıp gitmiştim sorun çıkmadan geçtim.
tek sıkıntı LPG alırken bir parça var onu takıp çıkarmak zorunda kalıyorsun

teachers71

Ynt:
« Yanıtla #29 : Ağustos 31, 2014, 03:49:23 ÖS »
Dolum aparatından bahsediyorsanız onuda kısalttırdık. Hiçbişş söküp takmıyoruz. :) dolum ağzının ortasındaki küçük tapayı saymazsanız. Oda şart değilmiş zaten.

piscocuk

« Yanıtla #30 : Ağustos 31, 2014, 11:47:27 ÖS »
Dolum aparatından bahsediyorsanız onuda kısalttırdık. Hiçbişş söküp takmıyoruz. :) dolum ağzının ortasındaki küçük tapayı saymazsanız. Oda şart değilmiş zaten.

oda kısaldıysa tamam ozaman sorun kalkmış ortadan :)

erdinc35

« Yanıtla #31 : Eylül 01, 2014, 04:23:54 ÖS »
gayet güzel olmuş en kısa zamanda bu işlemi yaptıracağım

murat can

« Yanıtla #32 : Eylül 02, 2014, 06:36:57 ÖS »
muayeneden gecmıyor galıba  benzın depo  yanı

savas

« Yanıtla #33 : Eylül 03, 2014, 10:07:04 ÖÖ »

@murat can muayeneden geçmese yeni civic lerde bu şekilde olmazdı sizin usta uğraşmamak için öyle söylemiş. Benim aracım bu şekilde geçti muayeneden.

mfatihtuba

• FATİH
« Yanıtla #34 : Eylül 07, 2014, 09:41:43 ÖS »
Ankara'da Kayra Otogaz'a montaj yaptırdım. "Benzin depo kapağına yapabilir misiniz? TÜVTÜRK Muayenede sorun çıkarır mı?" dedim. Onlar da: "Abi bizim yaptığımızda sorun olmaz." dediler. Hiçbir sorun olmadan hem MMO'dan hem de TÜVTÜRK'ten geçtim. Ayrıca pompacılar da dua ediyor.
« Son Düzenleme: Eylül 07, 2014, 09:42:21 ÖS Gönderen: mfatihtuba »

erdinc35

« Yanıtla #35 : Eylül 08, 2014, 09:45:20 ÖÖ »
Ankara'da Kayra Otogaz'a montaj yaptırdım. "Benzin depo kapağına yapabilir misiniz? TÜVTÜRK Muayenede sorun çıkarır mı?" dedim. Onlar da: "Abi bizim yaptığımızda sorun olmaz." dediler. Hiçbir sorun olmadan hem MMO'dan hem de TÜVTÜRK'ten geçtim. Ayrıca pompacılar da dua ediyor.
Bu işlem için ne kadar ödediniz

mfatihtuba

• FATİH
« Yanıtla #36 : Eylül 12, 2014, 12:50:20 ÖÖ »

İlave bir ücret ödemedim. Zaten aracıma ilk kez montaj yapılıyordu. Doğrudan benzin depo kapağı içine bağladılar.

fcelik06

« Yanıtla #37 : Eylül 14, 2014, 10:21:14 ÖS »
25+14 TLdolum ucu
20 TL tornacıda dolum ucunu kısaltma (dost işi)
70 TL LPG ustasına verdim. tank ile dolum ucu arasındaki bakır boruyu yeni çektiler.
Çoğu LPG Dönüşüm istasyonu sonradan yapmaya yanaşmıyor.

mfatihtuba

• FATİH
« Yanıtla #38 : Eylül 15, 2014, 08:04:31 ÖS »
25+14 TLdolum ucu
70 TL LPG ustasına verdim. tank ile dolum ucu arasındaki bakır boruyu yeni çektiler.

Benim montaj yaptırdığım yerde mi yaptırdınız yoksa başka bir yerde mi? Hayırlı olsun bu arada. Bir de şu hususa dikkat edin: Dolum ağzı yeni olduğu için, dolumdan sonra pompanın çekilmesi sırasında kasma yapabiliyor. Pompacıyı uyarın insan gibi çeksin. Ben birine baya kızmıştım.

fcelik06

« Yanıtla #39 : Eylül 15, 2014, 08:12:21 ÖS »
25+14 TLdolum ucu

Benim montaj yaptırdığım yerde mi yaptırdınız yoksa başka bir yerde mi? Hayırlı olsun bu arada. Bir de şu hususa dikkat edin: Dolum ağzı yeni olduğu için, dolumdan sonra pompanın çekilmesi sırasında kasma yapabiliyor. Pompacıyı uyarın insan gibi çeksin. Ben birine baya kızmıştım.
Ostim deki prins bayisi Çuhadar Otogaz da LPG dönüşümü yapılmıştı. LPG dolum ucununun yerini değiştirmek için tekrar buraya gittim fakat sonradan dolum ucunun yerini değiştiremeyeceklerinibelirttiler. Kahramanmaraş'ta bir LPG'ci yapabileceğini söyleyince ona yaptırdım.

bombom41

« Yanıtla #40 : Eylül 15, 2014, 08:17:06 ÖS »
selamlar..2013 elegance da depo kapağındaki lpg dolum yerinde bir sorun oluştu..dolum esnasında pompa takılıp gaz dolumu yapılacağında sanırım pompa aşağı doğru ağırlık yapıyor ve dolum aparatının üst tarafından gaz kaçırıyor..istasyon görevlisi pompayı tutmak zorunda kalıyor dolana kadar..10.000 bakımında servis ile görüşeceğim..benzer sorun ile karşılaşan varsa ve yazarsa sevinirim..ayrıca Ankara da kısa dolum aparatı bulunabilecek yer konusunda bilgisi olan var mı..

Pompa ucu dolum ağzının içine giriyor o kadar büyük bi ağırlık yapmaz..O pompada sorun olabilir başka biyerdeki istasyonda dene..ama sen dolum ağzını kontrol ettir yerinden oynamış olabilir belki de..Aslında bu pompacıları da uyarmak gerek bazen dan dun insanlık dışı yerleştirip çekiyolar..

Eren53

« Yanıtla #41 : Eylül 15, 2014, 10:47:01 ÖS »
lpg dolum ağzını tamponun altından benzin kapağına almaya 100 tl fiyat istediler.çiftkurtların dönüşüm yaptırdığı yer.sizce fiyat nasıl.bana biraz tuzlu geldi

sarıkule

« Yanıtla #42 : Eylül 16, 2014, 07:45:17 ÖÖ »
lpg dolum ağzını tamponun altından benzin kapağına almaya 100 tl fiyat istediler.çiftkurtların dönüşüm yaptırdığı yer.sizce fiyat nasıl.bana biraz tuzlu geldi

İstanbul/Alibeyköyde bir dönüşüm servisi benden 80 TL istedi. Müsait bir zamanda gel yapalım demişti ama henüz gitmedim. İsterseniz adresini verebilirim. Başka yerlere sorduğumda 250 TL isteyenler bile oldu.

Eren53

« Yanıtla #43 : Eylül 16, 2014, 08:43:21 ÖÖ »

İstanbul/Alibeyköyde bir dönüşüm servisi benden 80 TL istedi. Müsait bir zamanda gel yapalım demişti ama henüz gitmedim. İsterseniz adresini verebilirim. Başka yerlere sorduğumda 250 TL isteyenler bile oldu.
saolun.
birde araca lpg takan yere gidicem bakalım orda halletmeye çalışıcam

mustalli

« Yanıtla #44 : Eylül 26, 2014, 04:01:42 ÖS »
25+14 TLdolum ucu
bende sipariş verdim 25artı 19 tl kargo verdim sipariş verenler kargo parasına dikkat etsin bu aras denen edit:kural dışı kelime)ler el kadar şeye 19 tl kargo parası aldı satıcıya sormuştum nekadar tutuyo kargo dıye 5-6 lıra demıstı ama 19 verınce keske almasaydım dedım, almdan önce kargo ıcıne dahıl pazarlık yapın 15-19 tl kargo vermeyın

araf07

« Yanıtla #45 : Eylül 26, 2014, 04:50:58 ÖS »
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/dolum-agzi-lpg-otogazli-araclar-icin-atiker-124983972

burda da ücretsiz kargo diyor
ama "LOVATO SİSTEMLER HARİÇ BÜTÜN MARKALAR İLE UYUMLUDUR." lavatonun ne farkı var ?

mustalli

« Yanıtla #46 : Eylül 26, 2014, 09:10:32 ÖS »

fcelik06

« Yanıtla #47 : Eylül 26, 2014, 09:35:49 ÖS »

mustalli

« Yanıtla #48 : Eylül 26, 2014, 11:45:01 ÖS »
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/dolum-agzi-lpg-otogazli-araclar-icin-atiker-124983972

burda da ücretsiz kargo diyor
ama "LOVATO SİSTEMLER HARİÇ BÜTÜN MARKALAR İLE UYUMLUDUR." lavatonun ne farkı var ?
:) İyi de bu normal dolum ağzı tek parça , sök tak dolum ağzı değil ki
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-lpg-avrupa-tipi-dolum-ucu-144293952/detay

Hayırlı olsun montajı yaptırdnız mı?
Teş. henüz fırsatım olmadı lpg montajı yapılırken Avrupaidolum ucu bulunmadıgı için sabit olanını depo kapağı içine taktırmıştım şimdi sadece dolum ağzı sabit olan sökülüp tak çıkar olan takılacak

bombom41

« Yanıtla #49 : Ekim 01, 2014, 07:21:06 ÖS »
honda servisine gidin taktırın hiç uğraşmaya degmez..