Gönderen Konu: Kayseri'de LPG Serüvenim  (Okunma sayısı 2661 defa)

Seyinno

Kayseri'de LPG Serüvenim
« : Şubat 28, 2016, 01:33:49 ÖS »
Merhaba arkadaşlar, geçen hafta 2010 model Honda civic premium OV aracımı aldım ve bir haftadır LPG araştırması yapıyorum. Malum bu araştırmalar hem marka bazında hem de usta bazında devam ediyor :)

Marka olarak Prins ile BRC arasında kaldım. Usta olarak da (Kayseri için) nette iki yerde dempa lpg nin önerildiğini gördüm. burada gittiğim özel honda servisindeki ustam da direkt dempa yı ve prins i tavsiye edince tamam dedim dempa da taktırıyım. usta işini kolay halletsem de marka olayı beni baya bir düşündürdü.

Dempa dan Prins silverline a 2450 tl, BRC sequent 32 ye 1950 tl fiyat aldım.  

Sabah gittim ve son anda BRC olsun dedim. bıraktım aracı, çıktım. en azından ustalara içimde güven oluştu.. Resimleri de ekliycem  inş..

Seyinno

Ynt: Kayseri'de LPG Serüvenim
« Yanıtla #1 : Şubat 28, 2016, 01:49:02 ÖS »
Resim ekleme yok herhalde..  Şöyle link paylaşıyım:
https://drive.google.com/folder/d/0BwUtBMJlANroaC1HY3hhS2NzVE0/edit

Bu arada pipolu sistem kullanılmadı. Manifolt delinerek yapıldı montaj. 41 lt silindir tank kullanıldı ve tank bagajın uç  kısmındaki köpük kesilerek gömüldü arkaya..

Yorumlarınız bekliyorum.  Nasıl olmuş sizce?

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #2 : Şubat 28, 2016, 02:27:37 ÖS »
Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle,BRC iyi bir seçim olmuş.Montajı yapan yer özenli bir yer resimlerden belli.Pipo sistemi kullanılmaması daha iyi bencede manifolt yanma odasına en yakın yerden doğru açıyla delinerek yapıldığında performans kaybı olmuyor/daha az oluyor.
   Prins enjektörleri kaliteli ve açma kapama hızları daha yüksek fakat aracınız için gerekli değil bu,Brc çok rahat görecek bu işi.Brc kalite ve enjektör hızları olarak araca fazlasıyla yeterli.Sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.
   Sizde artık LPG li değil,BRC li diyebilirsiniz :)
Tekrar hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Seyinno

« Yanıtla #3 : Şubat 28, 2016, 04:53:40 ÖS »
Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle,BRC iyi bir seçim olmuş.Montajı yapan yer özenli bir yer resimlerden belli.Pipo sistemi kullanılmaması daha iyi bencede manifolt yanma odasına en yakın yerden doğru açıyla delinerek yapıldığında performans kaybı olmuyor/daha az oluyor.
   Prins enjektörleri kaliteli ve açma kapama hızları daha yüksek fakat aracınız için gerekli değil bu,Brc çok rahat görecek bu işi.Brc kalite ve enjektör hızları olarak araca fazlasıyla yeterli.Sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.
   Sizde artık LPG li değil,BRC li diyebilirsiniz :)
Tekrar hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Teşekkür ederim. İnş sorun çıkmaz.. An itibariyle  lpg takılalı 50 km oldu. Ortalama yakıt tüketimi başta 12-13 lt iken şu anda 9.3 lt ye düştü.. 500 km de bakım var inş..
« Son Düzenleme: Şubat 28, 2016, 04:56:18 ÖS Gönderen: Seyinno »

Nyzdlk

« Yanıtla #4 : Mart 02, 2016, 05:06:56 ÖS »
Hayırlı olsun aracınız ve Lpg'niz... Ben de 2008 Model Honda Civic 1.6 otomatik aracıma 20 gün önce Brc marka Lpg'li taktırdım;şu an hesaplamalarıma göre şehir içi 25-30 kuruş yakıyor, tabi bu İstanbul'da şehir içi belki Kayseri'de bu kadar trafik yoktur. Usta benim araca 52'lik tank taktı 45 litre Lpg alıyor benim araba, manifoldu delmedi; şu an memnununm ama delinmesi ya da delinmemesi ne ifade eder onu pek bilemiyorum... Sadece benim araçta trafikte ışıklarda dururken durduk yere ara sıra titreme oluyor.
Önceki aracım Peugeot 2005 modeldi adını anmak istemediğim bir Lpg taktırdım araba da ben de mahvoldum, Brc ve Honda şimdilik iyi bir ikili olarak gözüküyor...

eskemre

« Yanıtla #5 : Mart 03, 2016, 11:35:38 ÖÖ »
Yeni Honda Civic Sedan ve HB hakkında detaylı bilgi için ; www.yenicivic.net