Gönderen Konu: ARACIM ÇOK BENZİN YAKIYOR YARDIM  (Okunma sayısı 4538 defa)

terranova

ARACIM ÇOK BENZİN YAKIYOR YARDIM
« : Nisan 28, 2010, 11:36:56 ÖS »
Arkadaşlar arcım 97 1.6 ils euro civic alalı 2 hafta oldu .ancak yakıtı km 0.50 krş yakıyor.bunun nedeni ne olabilir acaba.lpg taktırmam gerekiyor ancak lpg takınca yakıt düşermi sizce.sıralı sistem için şu anda o kadar para veremem.arkadaşlarım normal lpg taktır dediler ama ben ne kadar randımanlı olur bilmiyorm.bu kanuda görüşlerinizi bekliyorum.

tuncersahan

Ynt: ARACIM ÇOK BENZİN YAKIYOR YARDIM
« Yanıtla #1 : Nisan 28, 2010, 11:48:23 ÖS »
Aynı sorun bendede vardı ( 93 Sİ) 90 liralık benzinle 130 km gidince sanayiye koştum gösterdim enjeksiyon değişicek dediler şuan hala enjeksiyon arıyorum

erdal_51

« Yanıtla #2 : Nisan 29, 2010, 09:09:41 ÖÖ »
Bende de 99 civic 1.4 var. Aracı 170 000 de aldım hiç lpg takılmamıştı. Bende taktırmak istemedim ama km de 350-400 lira yakınca brc sıralı taktırdım şuan ş i 170 lira yakıyor gayette memnunum. Benimde maddi durum olmadığı için düz sistem taktırmak istedim ama kısa bir araştırmadan sonra kimse tavsiye etmedi. Bende mecburen sıralı taktırdım.

poseidon999

« Yanıtla #3 : Nisan 29, 2010, 09:48:58 ÖÖ »
enjeksiyonlu araçlara düz sistem taktırmayın arkadaşlar
yazık edesiniz aracınıza.
Ayrıca 1,6 bir civic 50 kuruş yakmaması lazım.
Kesin bir problemi vardır. Önce bir ustaya göster istersen.
Bujilere enjeksiyonlara vs.. bi bakıversin.
En çok karma kullanımda 30-35 kuruş yakarsın.

terranova

« Yanıtla #4 : Nisan 29, 2010, 12:31:57 ÖS »
normal lpg taktıranlar memnun olduklarını söylüyorlar.bende ikilemde kaldım ne yapayım bilmiyorum.en iyisi ben araca tam bir baktırayım ona göre kararımı veririm.yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

terranova

« Yanıtla #5 : Nisan 29, 2010, 12:37:18 ÖS »
Arkadaşlar aşağıdaki yazıyı 98 1.6 ies aracı olan bir arkadaş yazmış brc normal lpg takılı olduğunu söylüyor aracını satışa çıkarmıştı sahibinden.com da bende mesaj atmıştım lpg de sorun varmı diye gönderdiği mesaj aynen aşağıda ----hemşerim ben 1 yıla yakın kullanıyorum istanbula gittim geldim 2 ay önce 168 bin lira yaktı yakıtı mükemmel hiç bir performansındsa eksilme yok taktır normal tüp hiç gerek yok diğerine bence .-----
mesajı aynen böyle kullanan kişinin görüşleri o nedenle sıralı ile normal lpg konusunda karasız kaldım.

poseidon999

« Yanıtla #6 : Nisan 29, 2010, 12:46:37 ÖS »
Brc distribütörü 2a mühendisliktir.
İnternet sitesine girip araştır. İkincisi sen yetkili brc servisine gittiğinde
zaten sıralının senin aracına daha uygun olduğunu söyleyecekler.
O ilandaki arkadaş sıralı sistem yaygın olmadan taktırmış ve sorun çıkarmamış olabilir
ama bu sorun çıkarmayacak demek değildir. Artık enjeksiyonlu araçlar için düz sistem devri bitmiştir.
Çünkü eski bir teknolojidir.
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2010, 12:47:43 ÖS Gönderen: poseidon999 »