Gönderen Konu: renault kaleos 2.0 dizel otomatik mi? benzinli CR-V ya da RAV 4 mü?  (Okunma sayısı 2139 defa)

adyobatik

arkadaşlar herkese merhaba, yaklaşık 12 yıldır otomobil kullanıyorum ama ailemize 4 çeker yüksek jipler girmeye başladığından beri (ki bu ablamın aldığı 2011 freelander la başladı) otomatik 4 çeker jipler çok hoşuma gidiyor, 3 ay öncede babama 2012 CR-V executive aldık, daha 14.000 de, şimdi ben aracımı 4 yıl önce ki maddi imkanlarım doğrultusunda almıştım, masrafsız, 0 km, hızlı, yeterli donanıma sahip, ve zarar ettirmeyecek gibi kriterlerle gidip linea t-jet almıştım, hala da kullanırım, ama borca girecek olsam da, öncelikle daha güvenli oldukları için çünkü çocuk sahibi olduk bu arada, sonrasında bagaj kullanım alanı çok rahat, ve balık avı merakım yüzünden 4 çeker bir SUV istiyorum, şimdi kalkıp 80 bin para veremem, verebileceğim bütçe 55-60 bin , 2006-2008 CR-V yada RAV 4 lere bakıyorum, bunlar hantal diyebileceğimiz benzinli (lpg takılması şart) 100.000 civarı araçlar, yaşları ve km releri dolayısıyla bakım isterler, bu bakımlarda çok ucuz olmaz doğal olarak,  ya da renaultun kaleos diye bir modeli var, çok tutulmadı kasasından dolayı, yoksa araç konfor donanım olarak çok iyi gerçekten, hele arazi performansı müthiş, Nissan X-Trail ile aynı şasi, motor ve aktarmaları kullanıyor, dizel 150 beygir, 350 NM tork, 6 ileri otomatik, isteğe bağlı olarak 4x2    4x4   yada 4x4 LOCK modları var, cr-v yada rav 4 e göre çok seri bir araç, arazi performansı olarak da onlardan üstün, servis yaygınlığı da var, sadece kasası güzel olmadığı için tutulmadı türkiyede, 60 bin liraya bu aracın 2010-2011  model,  40-50 bin km dekiler alınabiliyor, servise sordum arıza durumu nedir diye, çok sağlam olduğunu söylediler, konforu laguna ile eşdeğermiş, tek handikapı 2. eli çok yavaş, gerçi zaten 2. el niyetlendiğim için zararım çok olmaz, ama uygun fiyatlı bile satılmak istense 2. eli zayıf, fikirlerinizi yazarsanız sevinirim, binen kullanan varsa, yada etrafında olan varsa tecrübelerini anlatırsa sevinirim, siz olsanız ne yaparsınız??

KADiFE

Ynt: renault kaleos 2.0 dizel otomatik mi? benzinli CR-V ya da RAV 4 mü?
« Yanıtla #1 : Nisan 03, 2014, 03:33:21 ÖS »
2009 model 2.4lt crv kullandim 150bin km kadar. Karli ortamda bircok kisi dudak ısırdı,

Saydigin araclar icinde kafa agritmayip en genis kullanim alani bana göre crv.

Suan gene arac alma durumum var, gene crv dusunuyorum ama otomatik ve dizel istedigimden dolayi 3008 alma durumuna geldim.

Crv de 4wd sistemi var bu sistem quattro gibi deyil babaniniz aractan tanidik olabilirsiniz.
Yakit konusunda uzun yolda 6.4lt/100km kadar gördüm ben.
Max hiz 195~ gördüm
Eger benim gibi dizel ve otomatik sartiniz yoksa kesinlikle tavsiye ederim.

levo

Ynt: renault kaleos 2.0 dizel otomatik mi? benzinli CR-V ya da RAV 4 mü?
« Yanıtla #2 : Nisan 03, 2014, 03:49:02 ÖS »
Ben olsam kesinlikle Japonların dışına çıkmazdım.
Hayat tecrübeden ibarettir...