Gönderen Konu: jetta comfort dsg mi yoksa yeni kasa civic elegans otom.mi?  (Okunma sayısı 32979 defa)

ozN

Ynt: jetta comfort dsg mi yoksa yeni kasa civic elegans otom.mi?
« Yanıtla #50 : Mayıs 18, 2013, 09:58:40 ÖS »
+1 vw satıcıları marka satıo die cok igrenc insanlar

alican_07

« Yanıtla #51 : Mayıs 19, 2013, 05:04:05 ÖÖ »
Vw de dizel icin fazladan 12000 tl vereceginizi, yok eger benzinli alirsaniz tsi motorun lpg uyumsuzlugunu dusunecek olursaniz. Civi eco alip lpg uygulatmak daha mantikli olmaz mi. 1,2 tsi olursa belki dusunulebilir, hani lpg ile yakin yakabilir diye

Dsg sanziman icin iyi konusan yok. Hondanin otomatigi icin kotu konusan yok. Bence tip olarak honda o kadar da kotu degil. Yeni kasa cok elestiriliyor ama bence dis gorunus olarak (ozellikle on taraf) jettadan asagi kalmaz...

Kokpit tasarimini zaten soylemiyorum. Civicin ici uzay ussu gibi...

Ben  golf 1,2 tsi mid plus dsg ile civic premium otm. Eco lpg arasinda kalmistim. Hondayi showroomda inceledim, iki kere test ettim, satiscilari ile bayagi sohbet ettim. Golf icin vw bayiine her gittigimde asagilandim, 4 ay sira var lafini duydum, degil test araci showroomda bile arac gostermek icin caba harcadim....

Tavir da onemli, vw bayiinden ciktigimde kendimi bocek gibi hissederken, honda bayiinden ciktigimda yuzumde gulumse oluoyrdu...

Tercihimi civic den yana kullandim. Umarim pisman olmam.
tsı motorun lpg ye uyumsuzluğu gibi durum yok etrafımda 3 ayrı tsı var lpgli . Fsı ıle karıstırmayın.

honda2002

« Yanıtla #52 : Mayıs 19, 2013, 08:24:02 ÖÖ »
Peki tsi motor belli devirlerde motora lpg nin yaninda benzin de gondermiyor mu?
Bu da onun lpg deki karliligini dusurmuyor mu?

alican_07

« Yanıtla #53 : Mayıs 19, 2013, 03:16:02 ÖS »
Peki tsi motor belli devirlerde motora lpg nin yaninda benzin de gondermiyor mu?
Bu da onun lpg deki karliligini dusurmuyor mu?

Dırect lıquı max sistemi adı verilen prinsin lpg sı arabada benzın hıc olmasa bıle aracı çalıstırıp yürütüyor yani benzine hiç ihtiyaç duymuyor bu sistem 2010 yılında tanıtıldı 2011 yılndan beride montajı yapılıyor buna benzer sistemleri başka markalarda da bulmak mümkün gene söylüyorum fsi motorla tsi motoru karıştırmayalım lütfen fsi tamamen yüzkarası bi motor tsi ı çıkarmasalardı kendilerini biraz zor aklarlardı ;)

alican_07

« Yanıtla #54 : Mayıs 19, 2013, 03:26:25 ÖS »
Ayrıca golf tsı 160bg araç benzınle 8.5 ile 9.0 litre arasında lpg ile 10-11 litre arasında yakıt tüketiyor ankara şehir içinde sabah ve akşam trafiğini görüyor nerdeyse hergün.Hesabınızı siz yapın arkadaşım ist. yolundaki milangaz dan şu an için 2.19 tl den gaz aldığını söyledi.160 bg bi araç için bence mükemmel değerler.Parayı bi bulsam alıcam da şu an biraz zor  :kiskis

honda2002

« Yanıtla #55 : Mayıs 19, 2013, 03:40:49 ÖS »
Tsi da benzin enjektoru direkt silindirin icine benzini puskurtuyor ve plastik turevi bir malzeme.
Ancak ayni ekjektor lpg puskurttugunde lpg yuksek oktani sebebiyle silindir daha fazla isiniyor bu da bu plastik alasimi bozuyor. Bu sorunu nasil cozmusler merak ettim dogrusu ???

alican_07

« Yanıtla #56 : Mayıs 19, 2013, 06:40:36 ÖS »
Tsi da benzin enjektoru direkt silindirin icine benzini puskurtuyor ve plastik turevi bir malzeme.
Ancak ayni ekjektor lpg puskurttugunde lpg yuksek oktani sebebiyle silindir daha fazla isiniyor bu da bu plastik alasimi bozuyor. Bu sorunu nasil cozmusler merak ettim dogrusu ???
o kadar derınlemesıne bılmıyorum fakat adamlar çözmüs sonuçta

honda2002

« Yanıtla #57 : Mayıs 19, 2013, 09:18:27 ÖS »
o kadar derınlemesıne bılmıyorum fakat adamlar çözmüs sonuçta

En son ki durum bahsettigim gibi idi ve en buyuk handikap enjektoru sogutmak icin belli devirlerde lpg ile beraber enjektorden benzin puskutmek idi. Bu da atiyorum olusacak %30-35 lik maliyet kazancini %15-20 lere dusuruyordu. O yuzden lpg donusumunu pek mantikli kilmiyordu.

Asil soruya gelirsek DSG hakketen surus konforunu cok artiyor kesintisiz guc sagliyor.
Ancak kesinlikle Honda nin sanzumani kadr guvenemezsin. Tamam yenilik getirmis hizli vites degisimi sagliyor ancak ucuz etin yahnisi hesabi audi deki bmw deki sistemler muhtemelen DSG den daha sofistike, saglam bu yuzden de pahali. VW bunu halka indirgemis ancak dusuk maliyetten oturu pek cok handikapi var sistemin...

Son soz cok param olsa kesin DSG yi tercih edebilirdim sonucta daha konforlu ve hizli ancak olasi arizalar icin cebimde de param olurdu. Ariza oldugunda da zoruma gitmeden harcardim. Uzun yolda vs de kalsam arac kiralar yoluma devam eder gocumazdim.

Ancak butce kisitli o yuzden honda kadar guvenip binemem su an icin :)

honda2002

« Yanıtla #58 : Mayıs 19, 2013, 09:27:49 ÖS »
Direkt liquid i bi ara yanlis hatirlamiyorsam temsa hollandadan getirmisti bi abimizde toyota camry 2.4 une  takmisti 3 sene evvel. Fiyati da 3.500 tl falandi.

Lpg sivi puskurtuyor filitre yok gazi buharlastirma yok mevcut benzin enjektorlerini kullaniyor, aracin manfoldu, radyator hortumu vs delinmiyor super bir sey. Bi de aracin marka modeline uygun kit geliyor ki bu da ayara gerek yok demek. Filtre de olmadigindan bakim maliyeti de sifir...

Ancak fiyat 3000 tl nin uzeri ve hondaya uygun kit de ithal edilmiyordu en son...

alican_07

« Yanıtla #59 : Mayıs 19, 2013, 09:44:24 ÖS »
Direkt liquid i bi ara yanlis hatirlamiyorsam temsa hollandadan getirmisti bi abimizde toyota camry 2.4 une  takmisti 3 sene evvel. Fiyati da 3.500 tl falandi.

Lpg sivi puskurtuyor filitre yok gazi buharlastirma yok mevcut benzin enjektorlerini kullaniyor, aracin manfoldu, radyator hortumu vs delinmiyor super bir sey. Bi de aracin marka modeline uygun kit geliyor ki bu da ayara gerek yok demek. Filtre de olmadigindan bakim maliyeti de sifir...

Ancak fiyat 3000 tl nin uzeri ve hondaya uygun kit de ithal edilmiyordu en son...
yok ben tsı ıçın dedım o sıstemı bu sıstemde 0 benzın ıhtıyacı oluyor motorun

honda2002

« Yanıtla #60 : Mayıs 19, 2013, 09:46:45 ÖS »

yok ben tsı ıçın dedım o sıstemı bu sıstemde 0 benzın ıhtıyacı oluyor motorun

O zaman yeni bir sistem o zaman. Ancak deneyimler, kendini kanitlamasi, motora verilecek garanti onemli.

Glthns

« Yanıtla #61 : Mayıs 20, 2013, 03:43:20 ÖÖ »
lpi mıydı o sistemin adı ? Lpg sıvılaştırılıyor diye biliyorum. Ama sıfır benzinle çalıştığını sizden duyuyorum. Lpg oktan olarak benzinden yüksek zamanı geldiğinde benzine ihtiyaç kalmıcak gibi görünüyor. Benzinin tek avantajı çabuk yanması fazla enerji çıkarmasıydı. Gazı değerlendirlerse şahane olur. :)

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #62 : Mayıs 20, 2013, 05:41:12 ÖÖ »
Peki, diyelim ki tsi ler sorunsuz ve gayet ekonomik sekilde lpg ye gecirilebiliyor. Honda, lpg li aracina 6  yil garantiyi verirken, vw ye lpg yaparsak garanti gitmiyor mu. Benim bildigim gidiyor. Vw alip ekonomi yapacaksaniz dizel sart, o da 12  bin tl civari pahali

Ben dsg yi de oyle ahim sahim konforlu bulmadim. Tamam 7 ileri, sarsintisiz gecis... Vs ancak hondanin da gecisleri gayet iyi. Oyle cok rahatsiz edecek bisey gormedim.

nick06

« Yanıtla #63 : Mayıs 20, 2013, 08:44:37 ÖÖ »
kardeş jettaya tup takılırsa jetta bnce

alican_07

« Yanıtla #64 : Mayıs 20, 2013, 11:21:01 ÖÖ »
Peki, diyelim ki tsi ler sorunsuz ve gayet ekonomik sekilde lpg ye gecirilebiliyor. Honda, lpg li aracina 6  yil garantiyi verirken, vw ye lpg yaparsak garanti gitmiyor mu. Benim bildigim gidiyor. Vw alip ekonomi yapacaksaniz dizel sart, o da 12  bin tl civari pahali

Ben dsg yi de oyle ahim sahim konforlu bulmadim. Tamam 7 ileri, sarsintisiz gecis... Vs ancak hondanin da gecisleri gayet iyi. Oyle cok rahatsiz edecek bisey gormedim.
dostum bmw mercedes hatta porsche bile arabasına tüp takıldığında garanti kapsamı dışına çıkarıyor hatta ferrari tüp taktırınca arabasını geri alıyor demekki neymiş honda bu markaların alayından daha kaliteli daha ileri teknolojiye sahip kusura bakmada bu senin dediğin buna denk geliyor.Dsg ile konfor,performans,yakıt tüketimi konularında hondanın otomatik şanzımanını kıyaslayamassın dsg en az 5 gömlek üstündür iş sağlamlıa geldimi honda şanzımanı üstündür dsg şanzıman alıpta 200.000 km yi sıkıntısız geçen insanlarda gördüm ama daha 70.000 km de şanzımanı değiştirende var biraz şans işi ama dsg alınacaksa benzinli motor da sıkıntısı çok çok daha az oluyor dsg nın derdi dizel ile daha doğrusu yüksek tork ile.

bbhnda

« Yanıtla #65 : Mayıs 20, 2013, 03:06:46 ÖS »

dostum bmw mercedes hatta porsche bile arabasına tüp takıldığında garanti kapsamı dışına çıkarıyor hatta ferrari tüp taktırınca arabasını geri alıyor demekki neymiş honda bu markaların alayından daha kaliteli daha ileri teknolojiye sahip kusura bakmada bu senin dediğin buna denk geliyor.Dsg ile konfor,performans,yakıt tüketimi konularında hondanın otomatik şanzımanını kıyaslayamassın dsg en az 5 gömlek üstündür iş sağlamlıa geldimi honda şanzımanı üstündür dsg şanzıman alıpta 200.000 km yi sıkıntısız geçen insanlarda gördüm ama daha 70.000 km de şanzımanı değiştirende var biraz şans işi ama dsg alınacaksa benzinli motor da sıkıntısı çok çok daha az oluyor dsg nın derdi dizel ile daha doğrusu yüksek tork ile.

benim yakın arkadaşımda var golf 6 2011 tsi highline benimde bildiğim bir araç arabanın dsg beyni değişti hergün yürek pıtırtısı ile biniyor araca sadece dsg değil çözülemeyen torpido tıkırıtıları klima problemleri de cabası... ve bana söylediği " abi illallah ettim bu arabadan servis elemanlarıyla whatsapp tan görüşür olduk.." yani benzine dizele bakmıyor 7 ileri kuru sistem dsg şanzıman saatli bomba.. 6 ileri yağlı sistem şuan 2.0tdi passatta kullanılıyor ve önceki kasalarda amcamda 2.0 tdi suberp var elegance o da sanırım 6 ileri yağlı sistem.vw arabaları alınacaksa alınıp garantisine elden çıkarılmalı bence ... yağlı sistem kuru sisteme göre nispeten daha iyi ancak dediğim gibi vw dsg falan alınmaz.

bbhnda

« Yanıtla #66 : Mayıs 20, 2013, 03:10:07 ÖS »
ha ama fd6 kulakçıklı şanzımanı alırsın istersen 7000 devirde kulakçıklı kalkış yaparsın devirlenirsin zorlarsın birşey olmaz ömürlük. illaki vw hastasıysan manuel vites alacaksın mesela polo gti da var 1.4 tsi 180 hp (dsg şanzıman) onunda sıkıntısı adam yağ bidonuyla gezer oldu arkadaşım... ha iyi araba kaçıyor uçuyor ancak sorunlu.düz vites 160 hp lik tsi dediğim gibi almanyada olması lazım ancak o alınır garantiye satılır işte 2 yıl binersin rahatlıkla ama türkiyedeki 160 lıklar dsg diye biliyorum.

alican_07

« Yanıtla #67 : Mayıs 20, 2013, 04:15:58 ÖS »

benim yakın arkadaşımda var golf 6 2011 tsi highline benimde bildiğim bir araç arabanın dsg beyni değişti hergün yürek pıtırtısı ile biniyor araca sadece dsg değil çözülemeyen torpido tıkırıtıları klima problemleri de cabası... ve bana söylediği " abi illallah ettim bu arabadan servis elemanlarıyla whatsapp tan görüşür olduk.." yani benzine dizele bakmıyor 7 ileri kuru sistem dsg şanzıman saatli bomba.. 6 ileri yağlı sistem şuan 2.0tdi passatta kullanılıyor ve önceki kasalarda amcamda 2.0 tdi suberp var elegance o da sanırım 6 ileri yağlı sistem.vw arabaları alınacaksa alınıp garantisine elden çıkarılmalı bence ... yağlı sistem kuru sisteme göre nispeten daha iyi ancak dediğim gibi vw dsg falan alınmaz.
dıkkat edersen ben demısım kı 70.000 km de sanzıman degıstırende var 200.000 km yapıp sıkıntı çıkarmayanda benzinlide hiç sıkıntı çıkmaz demedım sadece tork tan ötürü dizel de problem çıkması daha olası dedim.Hondanın sağlamlıkta daha iyi oldugunuda söyledım ama performans ve yakıtta dsg nın çok daha önde oldugu tartısılmaz ne honda fanatıgıyım nede vw sadece objektıf konusmaya çalısıyorum.

alican_07

« Yanıtla #68 : Mayıs 20, 2013, 04:19:09 ÖS »
antalya ya yolun düserse eskı sanayıde antalyanın en büyük ve en bılınen emın oto vw özel servısı var orası bızım sayılır amcamın orda çok ugrastım ordan dolayı vw grubu hakkında burdakı çogu kısıden daha çok bılgım var emın olun dızelde çok daha fazla sıkıntı çıkarıyor dsg

can3520

« Yanıtla #69 : Mayıs 20, 2013, 04:31:12 ÖS »
İzmir'de scirocco topluluğu var. Oradaki arkadaşların çoğunda daha araçlarının 1. yılında şanzıman problemi çıktı. Sağlamlık veya konfor diyorsanız vw'ye söz söylenmez ama şanzıman konusunda hondayla karşılaştırılmaz bence :)

tolgaacar

« Yanıtla #70 : Mayıs 20, 2013, 05:13:39 ÖS »
arkadaşıma scırocco almaya karar verdiğimizde dod a götürdüğümüz bütün dsg roccoların kavramaları değişmişti.hatta birinin motor yatağına kadar değişmişti..dsg aman diyim..

bbhnda

« Yanıtla #71 : Mayıs 20, 2013, 05:32:07 ÖS »

dıkkat edersen ben demısım kı 70.000 km de sanzıman degıstırende var 200.000 km yapıp sıkıntı çıkarmayanda benzinlide hiç sıkıntı çıkmaz demedım sadece tork tan ötürü dizel de problem çıkması daha olası dedim.Hondanın sağlamlıkta daha iyi oldugunuda söyledım ama performans ve yakıtta dsg nın çok daha önde oldugu tartısılmaz ne honda fanatıgıyım nede vw sadece objektıf konusmaya çalısıyorum.

valla bilmiyorum doğrudur ben gördüklerimi söylüyorum elbetteki herkesin bilgisi farklıdır benim yanımda öyle bir örnek var ve geçişlerinden de aman aman süper demedim.silkiyor gibi...  işin tuhaf tarafı amcamın dizel dsg de birşey yok yalnız o makam aracı olarak kullanılıyor.ama pek devirlenmeye gelmiyorlar anlaşılan.işin daha tuhaf tarafı 122 lik tsi ın motor karakteristiğini ben beğenmedim şimdi yükleniyorum buna 3 sn sonra devir alıyor turbo devreye giriyor ve 200 torkun etkisiyle ara hızlanmalar güzel ancak 6000 devire geldimi arabanın eli ayağı boşalıyor kendini geri çekiyor gibi.. aksine benim fd6 da 6000 de resmen kükrüyor yol benim diyor... 180 lik tsi polo da etkileyici ben beğendim 160 lık tsi kullanmadım.

bbhnda

« Yanıtla #72 : Mayıs 20, 2013, 05:35:07 ÖS »
en iyi motor ya yüksek beygirli hacimli bir atmosferiktir yada gene yüksek hacimli ve beygirli bi-turboşarj ünitelerdir. örneğin merso abd de e350 den başlatır motorlarını.. tek turbo düşük hacimde benim istediğim tadı vermedi dizel desen kamyon gibi yeni i-dteci de test ettim motor gürültülü....

alican_07

« Yanıtla #73 : Mayıs 20, 2013, 07:09:27 ÖS »
en iyi motor ya yüksek beygirli hacimli bir atmosferiktir yada gene yüksek hacimli ve beygirli bi-turboşarj ünitelerdir. örneğin merso abd de e350 den başlatır motorlarını.. tek turbo düşük hacimde benim istediğim tadı vermedi dizel desen kamyon gibi yeni i-dteci de test ettim motor gürültülü....
ahhh ahh ınsan ıstemezmı charger a bınmeyı challenger a bınmeyı en kötü 4000cc v8 hatta tadını daha da kaçırayım v12 makıneye bınmeyı ama burda onları almak bı dert hadı yıllarca çalıstın aldın yıllık vergıyı odemek dert onuda geçtım gunde 30 km bıle yürütmek ayrı dert.

bbhnda

« Yanıtla #74 : Mayıs 20, 2013, 07:32:06 ÖS »
ahhh ahh ınsan ıstemezmı charger a bınmeyı challenger a bınmeyı en kötü 4000cc v8 hatta tadını daha da kaçırayım v12 makıneye bınmeyı ama burda onları almak bı dert hadı yıllarca çalıstın aldın yıllık vergıyı odemek dert onuda geçtım gunde 30 km bıle yürütmek ayrı dert.

burda olmaz usta zaten yüksek lisansa abd ye artık :D 2014 typeR 2.0 300 hp...