Gönderen Konu: Civic'in Gizli Özellikleri  (Okunma sayısı 103785 defa)

Sado01

Civic'in Gizli Özellikleri
« : Ocak 07, 2012, 07:02:58 ÖS »
2011 model civic elegance aldım ve bilinmeyen gizli özellikleri hakkında bilgi verirseniz sevinirim :) )

BGR19

Ynt: Civic'in Gizli Özellikleri
« Yanıtla #1 : Ocak 07, 2012, 09:47:41 ÖS »
Radyo ya biseler yapiliyodu radyo ekraninda hiz vs biseler yaziyodu
Bi de kadran testi var benim bildigim

Sado01

« Yanıtla #2 : Ocak 07, 2012, 09:57:15 ÖS »
Radyo ya biseler yapiliyodu radyo ekraninda hiz vs biseler yaziyodu
Bi de kadran testi var benim bildigim

peki nasıl uygulayacağım bunları?

asilkan01

« Yanıtla #3 : Ocak 07, 2012, 09:58:34 ÖS »
radyoyu açmadan önce 1 ve 6 tuşlarına basılı şekilde radyoyu açtığınızda radyoda diag die bi yazı çıkıyor BGR19 un dediği gibi hiz radyo ekranında gözüküyor ama devir saatindekinden biraz daha az (5 km/sa) az gösteriyodu hatırladığım kadarıyla bi de  ekranda şekil ve yazılar çıkıyordu 1 ve 6 tuşları arasında gezinince ne işe yaradığını anlamış değilim(birnevi radyo ekran testi sanırım)

civic46

« Yanıtla #4 : Ocak 07, 2012, 10:12:52 ÖS »
silecekler fasılalı modda çalışırken her frene bastığınızda silecekler çalışır,radyoyla ilgili bi hıza duyarlı mod ama nasıl yapıldığını tam hatırlamıyorum

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
« Yanıtla #5 : Ocak 07, 2012, 10:18:01 ÖS »
silecekler fasılalı modda çalışırken her frene bastığınızda silecekler çalışır,radyoyla ilgili bi hıza duyarlı mod ama nasıl yapıldığını tam hatırlamıyorum

20 km nin üstüne çıktığınızda da silecekler çalışıyordu normal ayarından önce :)

Loss Minute

« Yanıtla #6 : Ocak 08, 2012, 01:34:23 ÖÖ »
Aynen ben de ilk farkettigimde garipsemistim. Silecek hizi duzensiz gelmisti. Frenle alakali oldugu anlayinca dahq bi sevdim aracimi. Enteresan bi ozellik

darkerr

« Yanıtla #7 : Ocak 08, 2012, 03:04:30 ÖÖ »
Çok gizli bir özelliği var ama kimseye söylemezsen söylerim... :D :D :D :D Aslında arabalarımız Voltron aslanı :D
(amacım güldürmek sadece )

« Son Düzenleme: Ocak 08, 2012, 03:06:26 ÖÖ Gönderen: darkerr »

kacaman

« Yanıtla #8 : Ocak 08, 2012, 07:45:35 ÖÖ »
yol bilgi ekranı tuşuna basılı tut, farları yak, kontağı açık konuma getir, farları kapat - aç - kapat, yol bilgisayar tuşuna 4 kez ard arda bas, kadran testi yapacaktır.

aliylmz

• http://www.facebook.com//bestelenmis.satirlar
« Yanıtla #9 : Ocak 08, 2012, 08:29:25 ÖÖ »
Hayırlı olsun aracın...

yumurtanın sarısı ile beyazını ayır,       o kadar :)

Sado01

« Yanıtla #10 : Ocak 08, 2012, 09:33:12 ÖÖ »
Hayırlı olsun aracın...

yumurtanın sarısı ile beyazını ayır,       o kadar :)

teşekkür ederim :)

2432

« Yanıtla #11 : Ocak 08, 2012, 10:50:36 ÖÖ »
benim araç 2011 elegance otm ancak abimin 2010 premium  manuel de fasılalı silecekler araç durduğunda duruyor, hızlandığında hızlanıyor. fakat benim araçta nasıl ayarlama yaptıysan öyle çalışıyor. durma ya da hızlanma gibi eğilim göstermiyor. ???

bu konuda bilgisi olan varmı

bozdemir

« Yanıtla #12 : Ocak 08, 2012, 11:20:25 ÖÖ »

Bu silecek olayında; fasılalı çalışırken silecek kolu üzerindeki hızlı/yavaş ayar kolunu ortanın üzerine aldığınızda yani daha yoğun yağmura göre ayarladığınızda çok daha hızlı çalışıyor ya + frene basıp durduğunuzda silecekler de duruyordu ve normal ayar üzerinden çalışmaya devam ediyordu siz hareket edene kadar..

2.olay- Geçtiğimiz günlerde fark ettim; şöför tarafındaki cam'ın otomatik modülü varmış. Camı açmak yada kapatmak için sertçe kuvvet uyguladığınızda kendisi otomatik olarak kapanıyor ya da açılıyor.. Aynı özellik diğer camlar için geçerli değil. Sadece şöförün olduğu cam için geçerli. :)

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #13 : Ocak 08, 2012, 11:49:56 ÖÖ »
araba 6 vitesmiş geçen gün farkettim :D

faw13

« Yanıtla #14 : Ocak 08, 2012, 12:58:20 ÖS »
ya aslında paçam yese aracın işletim sistemine el atıp yeni özellikler eklemeyi planlıyorum da yemiyor işte :D viraj içini aydınlatan sis lambaları ya da 4 camı otomatik yapmak, ya da kapılar kilitlenince 4 camın ve sun roof un kapanmasını sağlamak gibi özellikler kesinlikle yazılımla eklenebilir ama dediğim gibi paçam yemiyor :D

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #15 : Ocak 08, 2012, 01:00:17 ÖS »
aracın işletim sistemine müdahale edemezsin. yazdıkların modülle yapılabilecek şeyler. ecu ile alakası yok.

BGR19

« Yanıtla #16 : Ocak 08, 2012, 01:04:24 ÖS »
Evet sis olayini bilmem de digerleri icin moduller satiliyor

faw13

« Yanıtla #17 : Ocak 08, 2012, 01:12:53 ÖS »
aracın işletim sistemine müdahale edemezsin. yazdıkların modülle yapılabilecek şeyler. ecu ile alakası yok.

modülle yapılabildiğini elbette biliyorum, ancak aracın yazılım güncellemesi olduğunda yüklenebildiğine göre, o güncellemeyi alıp kendin isteğine göre yazıp araca onu da yükleyebilirsin, astrada mesela otomatik vitesteki bir sorunu gideren bir güncelleme, lineada da yağmur sensöründeki kilitlenme sorununu çözen güncellemeler serviste yüklenmişti araçlarıma, ha derseniz ki civic e yükleme yapılamıyor, hani chip tuning yapılamaması durumu, bir sıkıntı olması durumunda honda illa ki bir şekilde onun düzenlenmesi için yapı bırakmıştır, düşünsenize 1.000.000 araçta yazılımsal bir sıkıntı çıktı, 1.000.000 tane ecu değiştirmek biraz pahalı bir iş olurdu

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #18 : Ocak 08, 2012, 01:19:29 ÖS »
o iş biraz detaylı. Yazılım güncellemesi ateşleme ve yakıt değerlerini içeriyor mu vs bakmak lazım.

faw13

« Yanıtla #19 : Ocak 08, 2012, 01:42:26 ÖS »
bildiğim kadarıyla motor yönetimi ve aracın geri kalan işleri (otomatik kapı kilitleme, silecek yazılım, far sensörü ıvır zıvırları falan) farklı yazılımlar birbirinden ve farklı güncellemelere sahipler, sonuçta bütün o sensörlerin vs. çalışma mantığı "eğer böyleyse o zaman şunu yap" üstüne kurulu misal "eğer direksiyon 5 dereceden fazla sola dönükse o zaman sol sis farını (belki bir dimmer devresi eklenerek) %20 yak 10 derece de  %40 yak 15+ derecede %100 yak" gibi, sonuçta araç direksiyon ne yöne kaç derece dönük biliyor, vsa için gereken bir veri, o durumda sis farını dönülen yöne göre yakabilmesi teoride birkaç satır kod demektir, ya da kumandadan sinyal gelince kapılarını kilitlemesi gerektiğini biliyor, o zaman 25km hızı geçince otomatik kilitlemesi de birkaç satır kod demektir gibi düşünüyorum, ama dediğim gibi bunlar teoride :) pratikte uygulaması nasıl olur, aracın yazılımı nasıl elde edilir, nasıl geri yüklenir vs. orasını bilemiyorum :P

tahirarit

« Yanıtla #20 : Ocak 08, 2012, 02:56:15 ÖS »
Yurtdışındaki sitelerde bizim aracın kasası fd2 olarak geçiyor. Yurtdışındaki modellerde bir kaç hidden function mevcut ama hiçbiri bizim araçlarda olmuyor.

En basit olanı, Kontak açıkken(ışıklar yanıyorken) teybi kapatıyoruz. Power ve Tune tuşuna aynı anda basıldıgında karşılama mesajı girebiliyorsunuz. Araca anahtarı taktıgınız zaman teyb ekranında sizin belirlediginiz karşılama mesajı çıkıyor fakat bu olay bizim araçlarda olmuyor malesef.
« Son Düzenleme: Ocak 08, 2012, 02:58:06 ÖS Gönderen: tahirarit »

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #21 : Ocak 08, 2012, 03:01:58 ÖS »
onlar fd2 1.8 üstelik usdm spec olması lazım

sizin fd6 lar asian spec

tayvan tayland singapur mısır aynı kasayı kullanıyor olması lazım.

tahirarit

« Yanıtla #22 : Ocak 08, 2012, 03:10:49 ÖS »
onlar fd2 1.8 üstelik usdm spec olması lazım

sizin fd6 lar asian spec

tayvan tayland singapur mısır aynı kasayı kullanıyor olması lazım.

Bizim araçlardan daha iyi oldukları kesin :)

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #23 : Ocak 08, 2012, 03:18:22 ÖS »
Donanım paketleri farklı. Honda türkiyenin başında ki adam firmayı batırmaya çalışıyor sanırım.
türkiyeden sıkılmış japonyaya dönmek istiyor.

tahirarit

« Yanıtla #24 : Ocak 08, 2012, 03:28:30 ÖS »
Japonyadan gelen modellerle Türkiye de üretilen modeller arasında o kadar çok fark varki, yol sesi bile farklı...