Gönderen Konu: Civic vtec ile primera tekna  (Okunma sayısı 9129 defa)

tunci

Civic vtec ile primera tekna
« : Kasım 02, 2012, 10:33:30 ÖÖ »
Vtec civic ile primera 1.6 tekna arasında donanım olarak tekna büyük fark atmasına rağmen civic fiyatları belirgin bir şekilde daha pahalı. İlk arabasını alacak biri kıyaslama yaparken büyük ihtimalle teknayı seçer. Teknalar D sekmentteki bir mondeo ayarında olmasına rağmen neden tutulmuyor olabilir?

YUNUS MERİÇ

Ynt: Civic vtec ile primera tekna
« Yanıtla #1 : Kasım 02, 2012, 10:36:48 ÖÖ »
tutulmamasında parça fiyatları büyük bir etken bence..

tunci

« Yanıtla #2 : Kasım 02, 2012, 10:48:59 ÖÖ »
Bakım maliyetlerini dikkate almazsak, konfor, sağlamlık ve performans olarak civiclerden eksiği var mı peki?

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #3 : Kasım 02, 2012, 10:51:36 ÖÖ »
Bakım maliyetlerini dikkate almazsak, konfor, sağlamlık ve performans olarak civiclerden eksiği var mı peki?

konfor ve diğer etkenler olarak fazlası var uzun yıllarr binmek gibi bir niyeri olan adam alıp binebilir..

tunci

« Yanıtla #4 : Kasım 02, 2012, 10:54:58 ÖÖ »
Çok sık araba değiştirmeyecek olanlar için bu 20-25 bin aralığında alınabilecek arabalar sıralamasında, ilk sırayı zorlar diyebiliriz öyleyse.

Ghan

« Yanıtla #5 : Kasım 02, 2012, 11:06:33 ÖÖ »
Donanım ve konfor olarak vtecden üstün kesinlikle,ancak motor ve ikinci el olarak vtec üstündür.

tunci

« Yanıtla #6 : Kasım 02, 2012, 11:10:32 ÖÖ »
Bu artıları eksileri madde madde belirtecek olsak öne çıkan farklılıkları neler olurdu? Mesela civiğin motoru daha uzun ömürlü ya da lpg ye uyumu daha iyi gibi mi? Ya da yol tutuşu olarak olsun, yalıtım olarak olsun.

s3z3r54100

• Sezer
« Yanıtla #7 : Kasım 02, 2012, 11:15:35 ÖÖ »
O tipe kim bakar şaka bi yana tasarım berbat bi civic olamaz :))

tunci

« Yanıtla #8 : Kasım 02, 2012, 11:25:20 ÖÖ »
Evet tasarım olarak civiğin eline su dökemez. Ama işte ilk arabasını alacak biri için ve civiğe yetişemeyenler için alternatif olur diye düşündüm. Hyundai, clio, megane, peugeot gibi modellerin içinden sıyrılıyor galiba.

semieh

« Yanıtla #9 : Kasım 02, 2012, 11:33:11 ÖÖ »
tipten komple kaybettı bence

adyobatik

« Yanıtla #10 : Kasım 02, 2012, 02:10:21 ÖS »
tamamen tasarımdan kaynaklanan bir olaydır, primera tekna tam dolu diye tabir ettiğimiz araçlardandır, zamanında bende niyetlenmiştim ama sırf gösterge paneli ortada diye almamıştım, dış tasarım göreceli olarak hoşuma gidiyordu ama gösterge paneli ortada aslaaaaaaa :) direk bayan araçlarını andırıyor

tunci

« Yanıtla #11 : Kasım 02, 2012, 02:39:18 ÖS »
D segmentindeki bir aracı , C segmentteki bir araçtan daha ucuza almak bence en büyük artısı. Tipi, dizaynı göreceli evet. Gösterge panelinin ortada olması ilk zamanlar tehlike bile yaratabilir ama alıştıktan sonra yolcular için de merak giderici :)
Arkadaşım seat toledo almak istiyordu toledonun yerine önerdim, donanımlarını gördükten sonra teknada karar kıldı, hayırlısı bakalım.
Cevap veren arkadaşlara da teşekkür ederim.

civicci35

« Yanıtla #12 : Kasım 02, 2012, 04:19:43 ÖS »
tolede pug ve renonun baz modellerine kıyasla tercih edileblilir bir otomobil.donanım olarak bariz üstün motor ve lpg uyumu olarak en az honda kadar başarılı nissan küççümsenecek bir marka değil fakat eksi yanları tasarım göreceli evet fakat orta yaş üzerine hitap ettiği kanısındayım.ayrıca cıvıc gibi köklü model değil sunny'nin yerini aldı ve malesef 2.jenarasyonu nerdeyse hiç tutulmadı ilk kasanın gt.si wardı o biraz hareketlendirdi ama diğerleri malesef bekleneni veremedi.Benzen bir örnek mazda böyle dolu sağlam tasarım olarak nissandan daha başarılı bir markanın ülkemizde rağbet görmemesi enteresan.

maryo21

« Yanıtla #13 : Kasım 04, 2012, 07:55:43 ÖS »
bu tam benim konum iki aracada sahip oldum primera teknolojisi ile mükemmel bir araç civic ise motor kabiliyeti dışında hiçbir konuda primeraya yaklaşamaz iki aracıda internette yeyınlamak için açıklama yazmaya çalıştığımda civic için yazacak 2satır bulamazken primeraya yarım sayfa yazma ihtiyacı duymuştum
fiat farklılığını ben söyleyim nissanın satış disbiritörü türkiye yollarında fazla görünmek istemiyo çok satma gibi bir amaçları yok varsa yoksa kamyonet tipi pikuplar yakıt olarak aralarında ağırlık farkından dolayı civic az farkla önde ama lpg uyumu olarak primera çok daha iyi şimdi 2008 fd6 kullanıyorum ama primerayı hala konfor olarak arıyorum uzun vade binilecek performans değilde aheste kullanılacak bir araç arıyorsanız primerayı tek geçerim ama satarken sorun yaşamak istemiyorsanız civic iyidir
benim amcam araba alırken el için alacaksın (yani satacağın kişi alıcıyı kasdediyor) der bende ozaman toros al rahat sat ata binergibi bin derim buralarda çeyrek altın gibi toros satılır.

tunci

« Yanıtla #14 : Kasım 05, 2012, 10:12:20 ÖÖ »
@maryo21 arkadaşım, yazdıkların verdiğin bilgiler her iki aracı da kullanan biri olarak daha geçerli benim için. Görüşlerini bildiren, zaman ayıran @civicci35, @adyobatik, @semieh, @s3z3r54100, @Ghan, @YUNUS MERİÇ adlı üyelerimize de teşekkür ederim. Arkadaşım connect den bu araca geçeceği için sizlerin değerlendirmeleri çok önemliydi. Tüm hafta sonu başka bir nissan forumundan bu teknaları inceledim, 99-01 arası CR-V almak istememe rağmen bu arabayı da alternatifimin içine koydum, tabi ki bir an önce kendi civiğimi satmam gerekiyor.

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #15 : Kasım 05, 2012, 10:36:36 ÖÖ »
@maryo21 arkadaşım, yazdıkların verdiğin bilgiler her iki aracı da kullanan biri olarak daha geçerli benim için. Görüşlerini bildiren, zaman ayıran @civicci35, @adyobatik, @semieh, @s3z3r54100, @Ghan, @YUNUS MERİÇ adlı üyelerimize de teşekkür ederim. Arkadaşım connect den bu araca geçeceği için sizlerin değerlendirmeleri çok önemliydi. Tüm hafta sonu başka bir nissan forumundan bu teknaları inceledim, 99-01 arası CR-V almak istememe rağmen bu arabayı da alternatifimin içine koydum, tabi ki bir an önce kendi civiğimi satmam gerekiyor.

ben teşekkür ederim arkadaşım elimizden geldiği kadar her konuda yardımçı olmalıyız birbirimize:)

adyobatik

« Yanıtla #16 : Kasım 05, 2012, 11:12:21 ÖÖ »
biz teşekkür ederiz, bende şahsen satma niyeti olmadan 6-7 sene binecek olsam, yada binebileceğimi bilsem primerayı kafadan alırım, ama özel sektörde çalışıyoruz, geleceğimiz işverenin 2 dudağının arasında, bu sebepten 2. elde değer kaybı az olan ve rahat elden çıkan araçlara yöneliyoruz, yoksa primera tekna süper araç, mazda örneği doğru olmuş nissan için, ama enteresan bir şekilde mazda inanılmaz pahalı 2. elleri var, nissan ucuza gidiyor ama mazda hem satılmıyor hemde pahalı, enteresan bir durum?

CONCEPT

« Yanıtla #17 : Kasım 06, 2012, 12:23:29 ÖS »
2005  ve üzeri primeralarda ortadaki bilgi akranı renkli hale getirildi. iç mekan ferahlığı, yol ve motor sesi segmenti gereği civicten daha iyi olduğunu düşünüyorum. bu araç renault ortaklığı ile geliştirildi. 2000 makyajlı kasa megan ile aynı motora sahip olabilir. güncel nissan araçlarda dizel  1.5 lt motorlarda reno motoru.

tunci

« Yanıtla #18 : Kasım 06, 2012, 12:44:18 ÖS »
Donanımı güzel. Geri görüş kamerası, sunroof, yağmur-far sensörü, xenon far standart. Ama motor olarak bu kasaya az deniyor, bizim civiclerdeki gibi kronik sorunları da var. Direksiyon kutusu, katalizör, oksijen sensörü arızası gibi. Ama çoğu C sınıfı araçtan daha alınası tabi 2. el olarak fiyatı çok uygun.

maryo21

« Yanıtla #19 : Kasım 07, 2012, 04:29:32 ÖS »
primeranın çekişini 1.6benzinli passatla bizzat kıyasladım pek fark yoktu ama son hızlarda passat daha iyi idi. çevremdeki arkadaşlara sorduğumda 1.6 son kasa vektra volvo 1.6s40 aynı çekiş problemini yaşıyor.

cobra34

« Yanıtla #20 : Kasım 09, 2012, 12:21:27 ÖS »
Donanım ve konfor olarak vtecden üstün kesinlikle,ancak motor ve ikinci el olarak vtec üstündür.
nissan motor olarak hondadan çokta geride kalmaz arkadslar ama tip ve 2.el tabiki honda.

maryo21

« Yanıtla #21 : Kasım 22, 2012, 02:52:48 ÖS »
ben ikisinide kullanmış biri olarak 0-100 iki aracı kaldırsak araya 2tır sığar sanırım vtec hem az yakar hem çok kaçar

kavga35

« Yanıtla #22 : Kasım 27, 2012, 06:27:56 ÖS »
tamamıyla tipinden ve parça sıkıntısından kaynaklanan bi durum ve artık üretilmiyor ayrıca 105 hp olması lazım çok hantal diye duydum ama donanım ve konforu süper bir araç ama gel gelelim tip beş para etmez

maryo21

« Yanıtla #23 : Kasım 29, 2012, 09:37:17 ÖS »
2003 modeline 2010 mu diye sormuşlardı tank gibi araç hantallığı doğru ama vektra veya passat kadar

prevailingboy

« Yanıtla #24 : Kasım 29, 2012, 09:41:10 ÖS »
primera denildiği gibi uzun yıllar sorunsuz kullanılabilecek konforlu güzel bi araba,ancak piyasası pek yok,ama açıkçası bindiğimde öyle çok da bi konfor hissetmemiştim