Gönderen Konu: CİVİC FD6 - SEAT LEON  (Okunma sayısı 21186 defa)

alimagar

• şeyhmus bilgiç
Ynt: CİVİC FD6 - SEAT LEON
« Yanıtla #25 : Haziran 21, 2012, 07:06:44 ÖS »
jettayla passat arsında tek fark ölçümleridir ama  bi acordla civic arasında herşeyiyle farklı  yeni civic  le jettayı kıyaslamak atla eşeği kıyaslamak olur bence yeni civicin rakipi passat olur  acordunda rakibi kalmıyor  ha bayide acordu kullanmak nasip olmadı orda incelediğim kadarıyla pasattan en az 2 gömlek üstün

drmoz

« Yanıtla #26 : Haziran 21, 2012, 07:12:40 ÖS »
:)

drmoz

« Yanıtla #27 : Haziran 21, 2012, 07:16:39 ÖS »
accordla passat 1.4 trendline kıyaslarsanız tabi ki olmaz. accordla passat 2.0 tdi DSG comfortline ya da highline kıyaslanmalı. fiyatları birbirine en yakın modeller. durum böyle olunca da atla eşek olmuyor iki araç :)
ben olsam ne yalan söyleyim accord alıp lpg takacağıma paşalar gibi passat 2.0 tdi DSG alırım :)
tamamen tercih meselesi, iki aracı da tercih edenler yadırganamaz, ayıplanamaz.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #28 : Haziran 21, 2012, 07:23:02 ÖS »
higlen modelinin fiyatını biliyonmu 120bini buluyor bi daire parası acordun en fulu 85bin

drmoz

« Yanıtla #29 : Haziran 21, 2012, 07:26:51 ÖS »
fiyatını biliyom :)
accord tek donanımda satılıyor: 95.500 tl
passat 2.0 TDI DSG comfortline: 98.400 tl
passat 2.0 TDI DSG highline: 114.100 tl

bbhnda

« Yanıtla #30 : Haziran 21, 2012, 07:45:32 ÖS »
alman alacaksam (bu zor bir ihtimal a8 o farklı :D ) mercedes yada bmw alırım.bu arabalar cidden güzel.arkadan itiş farklı.ama vw ve audinin 100 lira bandı pekte farklı değil bizim araçlardan.accord çok güzel bir araba yalnız yeni kasasını kullanmadım 2.4 kullandım.
Yaptığın tespit çok doğru ve yerinde ;)
100-120bin bandındaki Alman araçları Accord gibi değil,en fazla aynı kalitede,ki zaten Accordda 95.500 :D
Yani 80-100binlik araçları da malzeme kalitesi olsun civic'ten çok farklı değil.
Misal bir jetta,golf fd6'nın veya fb7'nin tırnağı etmez.

jetta ve golf fd6 ve fb7'nin tırnağı mı etmez ? şaka yapıyorsunuz değil mi.

vw araçları kalitesiz değil.ama biz hondayı daha kaliteli ve ferah bulduğumuz için öyle düşünüyoruz..forumdan bir arkadaş yazmıştı vw araçlarının ön camları tabiri caizse dik iniyor diye.işte ben vw radikallerine bunu söylemeye çalışıyorum.maalesef vw araçlarının kokpitleri ve dingil mesafeleri muadillerine göre dar.tamam fd6 dan sonra beni ferahlatmasını beklemiyorum bu haksızlık olur ama boğmasında arkadaş. ben herzaman vw araçlarının iç plastik aksam kalitesini övmüşümdür.ancak bazı gerçekleride kabullenmek gerekiyor.ben honda bulunmaz hint kumaşı demiyorum bir çok teknolojide önde olmasına rağmen hala en çok sattığı pazarlardan biri olan türkiye pazarına dizel getirmedi.fd6 mesela tümsek ve çukurlarda arka takkk diye vuruyor.çift salıncak teknolojisinden dolayı ama o ses geliyor işte.ama bütün bu vw hayranlığı maalesef milletimizin alman hayranlığından geliyor.bayiye gidiyorsun bir afralar tafralar sanırsın fermas otoda ferrari satıyor.bu arabaları geç getirmeleri falan güveniyorlar kendilerine nasılsa satarız diyorlar

bbhnda

« Yanıtla #31 : Haziran 21, 2012, 07:46:29 ÖS »
alman alacaksam (bu zor bir ihtimal a8 o farklı :D ) mercedes yada bmw alırım.bu arabalar cidden güzel.arkadan itiş farklı.ama vw ve audinin 100 lira bandı pekte farklı değil bizim araçlardan.accord çok güzel bir araba yalnız yeni kasasını kullanmadım 2.4 kullandım.
Yaptığın tespit çok doğru ve yerinde ;)
100-120bin bandındaki Alman araçları Accord gibi değil,en fazla aynı kalitede,ki zaten Accordda 95.500 :D
Yani 80-100binlik araçları da malzeme kalitesi olsun civic'ten çok farklı değil.
Misal bir jetta,golf fd6'nın veya fb7'nin tırnağı etmez.

jetta ve golf fd6 ve fb7'nin tırnağı mı etmez ? şaka yapıyorsunuz değil mi.

bu arada size vw radikali demedim genel olarak söyledim söz meclisten dışarı.

onur_s

« Yanıtla #32 : Haziran 21, 2012, 09:04:14 ÖS »
ies alırrrr....
pardon FD6 imiş :D
son zamanlarda deja vu yaşıyorum forumda.
a3 tfsi vs FD6
golf TSI vs FD6
leon TSI vs FD6
çok konuşuldu, kavgalar çıktı :) ama ortada adam akıllı bir roll videosundan başka birşey yok (FD6'nın 150-160 tan sonra yakalayıp geçtiği golf TSI videosu)
bu araçlarla adam akıllı video çekip koyana bi küçük altın takacam artık :D
üstad ben kaç kere dedim artık konuşmaya lüzum yok burada ne oldugu belli olmayan söforler ve videolardan arabalar yürütülüyor.
Bu namus meselesi değil benimde bilenmem filan yok.A3 e biniyorum gidişini beğenmiyorum.Ama hondayı geçeceğini düşünüyorum.Hondası olup aksini iddia eden varsa medeni bi şekilde boş bi yola çıkılır bi akşam denenir.Bizde neymiş ne değilmiş görürüz.
Yine teklif ediyorum o kadar fd6 ya binen var bir tanesi çıkıp gelmiyor,bi yerleri yemiyor değil.Dediğim gibi adam gibi çıkılır denenir uygun bir zamanda.
Aracım 2010 model a3 55 bin kmde.18 jantta var uzunda baya kesiyor yaklasık 20 km fark ediyor.rampada 230 -240 gören araba 220 tıkanıyor.
Aracımın özellikleri
Kn kutu içi filtre
Remus egzoz.
bir de 18 jant var.baya bi eksiye götürdü.
aracımda yazılım vardı orjinale dönüldü.
bunun dısında da birşey çıkarsa arabanın anahtarını alın götürün.Benim arabamın üst devirleri honda kadar tadı yoktur.18 jantlar olmasa iyiydi ama sorun değil.Ben uygun zamanda çıkar denerim çok ta önemli değil sınavlarım vs daha önemli..
Sıfırdan kesinlikle kalkmam,2.vites 50-60 tan 3 korna basarız.Siteye koyulması için videoda cekilir.En fazla geçilirim ucunda ölüm yok ya.Gerçekten aracın tadı yok 18 jantlarla.Mümkünse 17-18 jantlı civic gelsin.Veya yine de eşitlemez ama honda 2 kişi ben tek te denenebilir.Çünkü 18 ler öyle böyle kesmiyor.Benim arkadaşımda otomatik fd6 var,onu rahat geçerim ama manuelle denemek fırsat olmadı.Eğer jantlarım 18 olmasaydı 16 larım takılı olsaydı iddialıydım her türlü :D ama şu jantlarla pek iddiam yok :)
Medeni şekilde deneme yapacak varsa bu teklifime yanıt bekliyorum koskoca honda forumundan da kimse çıkmıyorsa garip.

kacaman

« Yanıtla #33 : Haziran 21, 2012, 09:13:11 ÖS »
ies alırrrr....
pardon FD6 imiş :D
son zamanlarda deja vu yaşıyorum forumda.
a3 tfsi vs FD6
golf TSI vs FD6
leon TSI vs FD6
çok konuşuldu, kavgalar çıktı :) ama ortada adam akıllı bir roll videosundan başka birşey yok (FD6'nın 150-160 tan sonra yakalayıp geçtiği golf TSI videosu)
bu araçlarla adam akıllı video çekip koyana bi küçük altın takacam artık :D
üstad ben kaç kere dedim artık konuşmaya lüzum yok burada ne oldugu belli olmayan söforler ve videolardan arabalar yürütülüyor.
Bu namus meselesi değil benimde bilenmem filan yok.A3 e biniyorum gidişini beğenmiyorum.Ama hondayı geçeceğini düşünüyorum.Hondası olup aksini iddia eden varsa medeni bi şekilde boş bi yola çıkılır bi akşam denenir.Bizde neymiş ne değilmiş görürüz.
Yine teklif ediyorum o kadar fd6 ya binen var bir tanesi çıkıp gelmiyor,bi yerleri yemiyor değil.Dediğim gibi adam gibi çıkılır denenir uygun bir zamanda.
Aracım 2010 model a3 55 bin kmde.18 jantta var uzunda baya kesiyor yaklasık 20 km fark ediyor.rampada 230 -240 gören araba 220 tıkanıyor.
Aracımın özellikleri
Kn kutu içi filtre
Remus egzoz.
bir de 18 jant var.baya bi eksiye götürdü.
aracımda yazılım vardı orjinale dönüldü.
bunun dısında da birşey çıkarsa arabanın anahtarını alın götürün.Benim arabamın üst devirleri honda kadar tadı yoktur.18 jantlar olmasa iyiydi ama sorun değil.Ben uygun zamanda çıkar denerim çok ta önemli değil sınavlarım vs daha önemli..
Sıfırdan kesinlikle kalkmam,2.vites 50-60 tan 3 korna basarız.Siteye koyulması için videoda cekilir.En fazla geçilirim ucunda ölüm yok ya.Gerçekten aracın tadı yok 18 jantlarla.Mümkünse 17-18 jantlı civic gelsin.Veya yine de eşitlemez ama honda 2 kişi ben tek te denenebilir.Çünkü 18 ler öyle böyle kesmiyor.Benim arkadaşımda otomatik fd6 var,onu rahat geçerim ama manuelle denemek fırsat olmadı.Eğer jantlarım 18 olmasaydı 16 larım takılı olsaydı iddialıydım her türlü :D ama şu jantlarla pek iddiam yok :)
Medeni şekilde deneme yapacak varsa bu teklifime yanıt bekliyorum koskoca honda forumundan da kimse çıkmıyorsa garip.
şuanda eskişehirdesin doğru mu?
öncelikle sakin tavrınızdan dolayı kutluyorum, gerçekten bu olayı benim babam senin babanı döver gibi algılamadan, sadece basıt bir deneme olayı halinde değerlendirilmesi gerektiğini hatırlattığınız için teşekkürler, elbette eskişehirde bu olaya iştirak edecek bir üyemiz vardır, sonucunu ben de merakla bekliyorum.
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2012, 09:13:50 ÖS Gönderen: kacaman »

onur_s

« Yanıtla #34 : Haziran 21, 2012, 09:18:59 ÖS »
hayır Ankaradayım.Aynen öyle teneke parçasıdır,hızlı öfkelideki gibi katılıma tutulcak halimizde yok bomboş uygun bi yol bulunur denenir.Kimsenin canı tehlikeye atılmadan viraj miraj olmadan.
Ben 16 jantlarımla iddialıydım ama 18 lerle pek iddiam yok.4.vites bariz hantallaştı bitmemeye başladı.Ama ben videodaki gibi geçileceğimi düşünmüyorum arkadan basıp civic in geçeceğini.Basalım ben biraz önde gideyim üst devirden dolayı civic uzunda yetişsin ona da tamam.Araç 18 jantlarla sanki 3 kişi binmiş gibi oldu kafadan.o yüzden honda da 2 kişi olursa bende tek olursam daha eşit olabilir.Veya sorun değil teke tek te deneriz ben kış gelirken 16 ları takarım bir de öyle deneriz farkı görürüz.
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2012, 09:21:35 ÖS Gönderen: onur_s »

kacaman

« Yanıtla #35 : Haziran 21, 2012, 09:21:52 ÖS »
hayır Ankaradayım.Aynen öyle teneke parçasıdır,hızlı öfkelideki gibi katılıma tutulcak halimizde yok bomboş uygun bi yol bulunur denenir.Kimsenin canı tehlikeye atılmadan viraj miraj olmadan.
Ben 16 jantlarımla iddialıydım ama 18 lerle pek iddiam yok.4.vites bariz hantallaştı bitmemeye başladı.

evet ankara THT duy sesimizi, evet bekliyoruz.

tttolga

« Yanıtla #36 : Haziran 21, 2012, 09:31:43 ÖS »
@onur_s ' e katılıyorum herkes biraz taraflı konuşuyor civic jetta karşılaştırması atla eşeği karşılaştırmak veya city'nin rakibi jetta olmalı civic'in rakibi passat olmalı diye yapmayın arkadaşlar burası tamam honda forumu ama objektif yaklaşalım olaya.. her aracın ayrı segmenti var

GRKN51

« Yanıtla #37 : Haziran 21, 2012, 09:40:11 ÖS »
evet arkadaşlar buyurun fd6 cılar buyurun sakince yazılmış ama rest çeken bi kardeşimiz var bende  İES var fd6 olsa hemen denerdim ,,
seat konusunada gelince tamam bende honda hastasıyım ama abartmayalım gözümüzde bu kadar büyütmeyelim araçlarımızı seat leon alır..

onur_s

« Yanıtla #38 : Haziran 28, 2012, 10:17:15 ÖÖ »
neyse görünen köy kılavuz istemez,buradan boş boş konuşan kimseye de inanmıyoruz arkadaşlar..
ben çok sayıda fd6 geçtim,ama hiçbirini saymıyorum,çünkü anlaşıp kimseyle basmadık,trafikte gördüğümle kesin sonuç çıkartmam.
ama anladıgım kadarıyla ya burada arabası olmayıp fd6 tsi nedir bilmeyip havadan konusan yasça küçük insanlar fazla sayıda ya da oturdugu yerden kalkmayan oturdugu yerden fanatiklik yapan ,adın ne desek honda geçer diyecek insanlar da var gibi.bunun yanında gayet olgun kişiler,tarafsız kişiler de var ama azınlık maalesef.
bana 2.4 accordda getirin bi bakalım deyin yine basarım bilmem kac km fark yesem de sorun değil ama yeterki insanların içinde art niyet olmasın.emin olun o art niyetle böyle bişey yazmadım ama sinirlendiğim şey bazı gerçekler var ve hondacılar bunu kabullenemiyor.hondanın motorları güzel.çoğu da benden hızlı.ama aile sınıfı bir honda 1.4 tsi 122 lik olanı geçemez.1.6 ies-fd6-vtec2 lerden bahsediyorum.benim aracım filtre egzoz-beyinli si la kafa bas gıdıyor,çıktık denedik yolda filan basılmadı 2.vites 60 tan 160-170 e kadar.si da kesinlikle bitik değil,kısa sanzıman,headers yok.p29 beyin var-filtre egzoz.eğer hondadan bahsediyorsak böyle bi örnek verebilirim.fd6 böyle özelliklerde bi si ı geçebiliyorsa beni de geçer.Si 4 te duvar oluyor muhtemelen uzunda geçicektim kafa cıkardım ama maalesef yol bitti.Kısa sanzımanla bunu cozuyorlarmıs ama onda yoktu.
honda geçer..videolardan neyin ne olduğunu bilmeden,soforlerı bilmeden körü körüne araba katılımtırmaya devam.

ed35

« Yanıtla #39 : Haziran 28, 2012, 11:07:48 ÖÖ »
neyse görünen köy kılavuz istemez,buradan boş boş konuşan kimseye de inanmıyoruz arkadaşlar..
ben çok sayıda fd6 geçtim,ama hiçbirini saymıyorum,çünkü anlaşıp kimseyle basmadık,trafikte gördüğümle kesin sonuç çıkartmam.
ama anladıgım kadarıyla ya burada arabası olmayıp fd6 tsi nedir bilmeyip havadan konusan yasça küçük insanlar fazla sayıda ya da oturdugu yerden kalkmayan oturdugu yerden fanatiklik yapan ,adın ne desek honda geçer diyecek insanlar da var gibi.bunun yanında gayet olgun kişiler,tarafsız kişiler de var ama azınlık maalesef.
bana 2.4 accordda getirin bi bakalım deyin yine basarım bilmem kac km fark yesem de sorun değil ama yeterki insanların içinde art niyet olmasın.emin olun o art niyetle böyle bişey yazmadım ama sinirlendiğim şey bazı gerçekler var ve hondacılar bunu kabullenemiyor.hondanın motorları güzel.çoğu da benden hızlı.ama aile sınıfı bir honda 1.4 tsi 122 lik olanı geçemez.1.6 ies-fd6-vtec2 lerden bahsediyorum.benim aracım filtre egzoz-beyinli si la kafa bas gıdıyor,çıktık denedik yolda filan basılmadı 2.vites 60 tan 160-170 e kadar.si da kesinlikle bitik değil,kısa sanzıman,headers yok.p29 beyin var-filtre egzoz.eğer hondadan bahsediyorsak böyle bi örnek verebilirim.fd6 böyle özelliklerde bi si ı geçebiliyorsa beni de geçer.Si 4 te duvar oluyor muhtemelen uzunda geçicektim kafa cıkardım ama maalesef yol bitti.Kısa sanzımanla bunu cozuyorlarmıs ama onda yoktu.
honda geçer..videolardan neyin ne olduğunu bilmeden,soforlerı bilmeden körü körüne araba katılımtırmaya devam.
Arkadaş arabanın 122lik tsi olduğunu yazmasan gti vs. sanacaktım :D
Amma abartmışsın ilk turbo tecrüben herhalde...
140'lık Astra J'yide geçersin s2k'ide,Accord 2.4'üde,rahatlarsın umarım artık ;)
Kusura bakma sidik katılımına dönmüş iş,madem kalktın si ile birde video atsaydın da bizde ona göre değerlendirseydik...

GRKN51

« Yanıtla #40 : Haziran 28, 2012, 11:30:35 ÖÖ »
ED35 durumu abartmanın bi anlamı yok araç ve özelliklerini yazmış , varsa deneyelim fd6 ile diyor ne olursa razıyım illaki geçerim dememiş

ed35

« Yanıtla #41 : Haziran 28, 2012, 11:31:50 ÖÖ »
ED35 durumu abartmanın bi anlamı yok araç ve özelliklerini yazmış , varsa deneyelim fd6 ile diyor ne olursa razıyım illaki geçerim dememiş
Bence de abartmanın lüzumu yok bende onu diyorum...!

GRKN51

« Yanıtla #42 : Haziran 28, 2012, 11:36:30 ÖÖ »
aynen  >=ok

mhmtdnr

• mhmtdnr32
« Yanıtla #43 : Haziran 28, 2012, 12:00:53 ÖS »
valla 1.3 cdti tecrübem oldu, muhakkak 1.4 tsi la arasında fark vardır ama 1.3 turbo şu kadar söyliyeyim araçtan nefret ettirir insanı. aracon ilk devrini alması için arkadan birinin iteklemesi gerekiyo sanki...

ed35

« Yanıtla #44 : Haziran 28, 2012, 12:06:39 ÖS »
valla 1.3 cdti tecrübem oldu, muhakkak 1.4 tsi la arasında fark vardır ama 1.3 turbo şu kadar söyliyeyim araçtan nefret ettirir insanı. aracon ilk devrini alması için arkadan birinin iteklemesi gerekiyo sanki...
1. vites zaten yok onlarda araba hareket ettiği an vites değiştireceksin,kanser eder adamı.Gerçi o araba dizel,benzinli ile kıyası pek olmaz ama 1.3 multijetler rezalet,zaten ekonomi için .

tttolga

« Yanıtla #45 : Haziran 28, 2012, 12:39:53 ÖS »

si   konusunda video olsa çok daha iyi olur çünkü o kadar dolu bir si 122'lik tsi için kolay lokma olmaz düşüncesindeyim... 

realsheva

« Yanıtla #46 : Haziran 28, 2012, 02:59:20 ÖS »

1.3 cdti ile 1.4 tsi karşılaştırmak ? evet abartmayalım gerçekten.

mhmtdnr

• mhmtdnr32
« Yanıtla #47 : Haziran 28, 2012, 03:21:00 ÖS »
yanlış anlaşılmasın, ben karşılaştırma yapmıyorum, 1.4 tsi bilmiyorum, sonuçta 122 hp diyorsunuz muhakkak iyidir, ben 1.3 cdti için cidden kötü diyorum...

1.3 cdti ile 1.4 tsi karşılaştırmak ? evet abartmayalım gerçekten.

mhmtdnr

• mhmtdnr32
« Yanıtla #48 : Haziran 28, 2012, 03:23:00 ÖS »
kaldıki turbo tecrübem yok, cdti ile sınırlı, şuda var golf tsi ın da harika uzadığını biliyorum, bi abimizin aracından biliyorum, yalnız aşırı yakıt tükettiğini söylemişti onunda...

onur_s

« Yanıtla #49 : Haziran 30, 2012, 02:51:37 ÖS »
Arkadaş arabanın 122lik tsi olduğunu yazmasan gti vs. sanacaktım :D
Amma abartmışsın ilk turbo tecrüben herhalde...
140'lık Astra J'yide geçersin s2k'ide,Accord 2.4'üde,rahatlarsın umarım artık ;)
Kusura bakma sidik katılımına dönmüş iş,madem kalktın si ile birde video atsaydın da bizde ona göre değerlendirseydik...
video yok hayırdır inanmadınmı :) eziklemeye büzüklemeye gerek yok olayı saptırıp başka yerlere çekme istersen, neyle nasıl gittiğini yazdım .bana göre GİTMEDİĞİNİ de yazdım.200+ güçte çok araç tecrübe ettim o sebepten bana göre kağnı