Gönderen Konu: VanaLı Eksoz konusunda yardım Lütfen  (Okunma sayısı 14783 defa)

HonDa[34]

VanaLı Eksoz konusunda yardım Lütfen
« : Mart 29, 2010, 03:50:11 ÖÖ »
mRb arkadasLar ßen aracıma VanaLı eksoz taktırmak ıstıyorum yanlız vanalı eksoz hakkında pek bılgım yok + ları yada - lerı nelerdır ist anadoluda nerde yaptırabılırım bu konu hakkında bılgısı olan arkadaslar yardım ederse sevınırım =)

Ser-G

Ynt: VanaLı Eksoz konusunda yardım Lütfen
« Yanıtla #1 : Mart 29, 2010, 08:47:50 ÖÖ »
+ 'sı  istediğin zaman kapatıp açabilirsin araçtan inmeden.
- 'si şaseni deliyorlar.
yapılan işlem tam olarak nedir bilmiyorum ama silecek motoruyla yapılabiliyor fakat yagmur suyu vs. nedeniyle egzosa kadar giden tel paslanabiliyormuş ve bi zaman sonra sistem yalan oluyormuş. gacur gucur sesler geliyormuş. sanayilerde yaptırabilirsin sanırım.anadolu yakasından arkadaslar yardımcı olur arkadasım.

HonDa[34]

« Yanıtla #2 : Mart 29, 2010, 08:58:07 ÖS »
öncelıkle yardımın ıcın tskrler peki bole bıseyı tavsıye edermısınız yaptırayımmı yaptırmıyayımmı gacur gucur otmesı sonradan kotu ve saseyı delmelerıde kotu sonradan gacur gucur otcekse yaptırmaya gerek yok ozaman

koluman

« Yanıtla #3 : Mart 30, 2010, 07:15:06 ÖÖ »
vana yerine düğmeli mekanizma kullanıyolar artık şase delinmiyo. iyi bi egzozcuya sor net bilgi al. bende fazla şey bilmiyorum

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #4 : Nisan 01, 2010, 02:27:22 ÖS »
mRb arkadasLar ßen aracıma VanaLı eksoz taktırmak ıstıyorum yanlız vanalı eksoz hakkında pek bılgım yok + ları yada - lerı nelerdır ist anadoluda nerde yaptırabılırım bu konu hakkında bılgısı olan arkadaslar yardım ederse sevınırım =)
ümraniyedeyim istersen bu konuda sana yardımcı olabilirim

vefakcr

« Yanıtla #5 : Nisan 01, 2010, 03:24:02 ÖS »
kendi aracımda kullanmadım ama uygulanmış 2 araç gördüm (kollu vanalı ). bitanesi vtec 2 idi. ve drag yaptığımızda vana açıkken aracı biraz kastığını gördük...

dohc motor

« Yanıtla #6 : Nisan 01, 2010, 04:39:15 ÖS »
BENİM FİKRİMİ SORARSAN TABİKİDE SLENCERLI EGZOS VANALI EGZOS DAN 1000 KAT DAHA BUYUK PERFORMANS USTELIK VANALI CABUK BOZULUYO AMA SLENCER ANLATILMAZ YAŞANIR VANALIDANDA UCUZ ;)

ocean0636

« Yanıtla #7 : Nisan 02, 2010, 12:14:43 ÖS »
lınk vermek sorun olmaz inş. bende sundan almayı dusunuyorum http://www.jdmworks.net/urunler/x-force-varex-egzoz-sistemleri

mali

« Yanıtla #8 : Nisan 02, 2010, 05:50:57 ÖS »
çok güzelmiş

fhalicioglu

« Yanıtla #9 : Mayıs 12, 2010, 12:56:45 ÖS »
mrhb arkadaslar bende 2005 model honda civic var bende vanalı taktırmayı düsüyordum ve tanıdıgım bi gsozcu bana bizim arabalara yani söyle diyim 2001 den sonralarına gitmiyoomuş bizim egsoz cıkışları  alt tabandan z seklind egeldigi için ve oo yzüden de belli zaman sonrası bozluyoo dedi  tak derim olur derim dedi ama  yabancı degilsin dedi  ama en iyisi vanalı taktırma dedi ama bende cok istiyoru m   ve hala kararsız kaldım  anladım ki sende benim gibi kararsızsın arkadasım

alican_07

« Yanıtla #10 : Mayıs 12, 2010, 04:59:34 ÖS »
mrhb arkadaslar bende 2005 model honda civic var bende vanalı taktırmayı düsüyordum ve tanıdıgım bi gsozcu bana bizim arabalara yani söyle diyim 2001 den sonralarına gitmiyoomuş bizim egsoz cıkışları  alt tabandan z seklind egeldigi için ve oo yzüden de belli zaman sonrası bozluyoo dedi  tak derim olur derim dedi ama  yabancı degilsin dedi  ama en iyisi vanalı taktırma dedi ama bende cok istiyoru m   ve hala kararsız kaldım  anladım ki sende benim gibi kararsızsın arkadasım

ya ne alakası varmış egzosun z şeklinde gelmesiyle vana nın vana bi noktaya konulucak sadece polis gördünmü tuşuna basıp kapadıcan tabii elektrikli yaptırıyorsan forumda mack var antalya tht den bulabilirsin kendisine pm at sana anlatsın kendisi egsozcuların kralıdır adana iskender den sonra mack gelir ona sor.

bayrambasari

« Yanıtla #11 : Aralık 05, 2012, 08:00:30 ÖÖ »
kumandalı eksoz taktırmayı dusunuyorum 300 lıralık bişi olurmu nasıl olur hıc  bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim... bursadan tavsıye edebılcenız bir yer

BerkYurtbaşı

• BerkYurtbaşı
« Yanıtla #12 : Aralık 13, 2012, 03:31:11 ÖS »
1.5 yıldır Vanalı egzost kullanıyorum. Bostancı Sanayi'de Gider Egzost var. Mustafa abi, ona yaptırırsan sorunsuz şekilde en son teknolojide yaptırabilirsin. Fiyatı 500 lira 600 lira civarı, ben yarı fiyatının altnıda yaptırmıştım tanıdık olduğundan, isteyen ulaşabilir ben yaptırabilirim.
İşlem; orta susturucu ile son susturucu arasındaki boruya kaynakla bir delik açılıyor. ufak bir vana adı verilen parça oraya takılıyor. Mekanik cihaz istenilen yere takılıyor, ben akünün yanına koydum. alttan kablo oraya iletildi. Aküden çekiyor gücü. 1.5 yıldır hiç sıkıntı yaşamadım. Ses seviyesini ustanın orayı deldiği boyutla ilgili, size soruyor her deldikçe yetermi büyütüyim mi daha diye. Kesme biçme yok sadece boru deliniyor, istenildiğinde cihaz sökülüp boru istenilirse değiştirilir veya o delik kapatılabilinir.