Gönderen Konu: Expertiz firmaları ne kadar güvenilir?  (Okunma sayısı 3658 defa)

tunci

Expertiz firmaları ne kadar güvenilir?
« : Şubat 18, 2012, 01:38:16 ÖS »
Araba pazarlarından, netten talip olduğumuz 2. el arabalar için, hele arabadan anlamayanlar için ya yetkili servise götürüyoruz ya da expertiz yapan firmalara. Hadi yetkili servisler güvenilir ya özel firmalar?
Bu hafta içinde şahit olduğum olayı anlatayım.
Eğer sakıncası yoksa firmanın ismini ve adresini bir sonraki mesajımda yazarım. Raporda, ön çamurluklar, kaput ve ön panel sacının değiştiğini belirttiler ama bu mümkün değil. Başka bir şehirden gelen alıcı vazgeçti, şimdi uzaklardan gelen alıcıya mı üzülürsün, arabasını nakte çevirmenin sevincini yaşayan satıcıya mı?
Biz bu firmaların sağlamasını nasıl yaparız nasıl güveniriz?

onur1980

• onur1980
Ynt: Expertiz firmaları ne kadar güvenilir?
« Yanıtla #1 : Şubat 18, 2012, 01:51:46 ÖS »
2004 megane 2 vardı 6 ay kullandım bu arada arka kapıya çarptı birisi ve serviste değişti kapı sacı. satarkende alıcıyla birlikte tanıdıgı bir reno yetkili servisine gittik. adamlar arabayı yarım saate yakın incelediler. değişen yok dediler. ben bile şaşırdım. daha sonra aracın gecmısıne baktılar kayıtlardan anca ozman çıktı. ben araç alırken kesinlikle yetkili servise götürmem. sonuna kadar güvendiğim usta var bostancı sanayide. honda özel servisinde ona götürürüm. al derse alırım alma derse almam.

tunci

« Yanıtla #2 : Şubat 18, 2012, 02:32:25 ÖS »
İyi güzel de, sen satıyosun diyelim alan da şehir dışından geldi, tanıdığı kimse yok gösterecek, bilirkişi olarak ya yetkili servise götürecek ya expertiz firmasına. Senin de yetkili serviste başına gelmiş , sen yetkili serviste yaptırmasaydın kaydı da olmayacaktı. Yani değneğin iki ucu misali. Durum şunu gösteriyor, güvendiğimiz ustadan arabanın yol tutuşunu, donanımını mekaniğini bozmayan bir araba olduğunu teyit edip, içimize sinsin ona bakıcaz. Yoksa ne expertiz firması ne de yetkili servise güvenimiz yok.

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #3 : Şubat 18, 2012, 02:46:05 ÖS »
bu durumda pacak bişey yok tabi. 2. el şans işi biraz. içinize sindiyse ustada olumlu bişey söylerse alın. dediğim gibi yetkili servis bile yanılabiliyor

ümit07

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 18, 2012, 08:43:43 ÖS »
özel firmalar konusunda seçtiğin firmaya baglı antalyada ada honda var çok güvenilir.....