Gönderen Konu: eL yapımı anfi  (Okunma sayısı 2466 defa)

PearL GreY MoNsteR

eL yapımı anfi
« : Eylül 24, 2010, 05:32:55 ÖS »
s.a daha Lise 2 öqrencisiyim mesLek Lisesi elektrik elektronik böLümünde okuyorum ve hedefim elektronik muhendisi
vede Lise3 te hayaLim anfi yapmak .
eLektronikçi abiLerime soruLarım oLacak
sizce zor bir işLem mi(bu konuda çok merakLıyımdır her konuyu daha ii öqrenmek için merak ediyorum vede söz konusu anfi oLunca kendi emeqimLe bide tadından yenmez)
kaç wattLık yapıLır sizce?
maLiyeti ne oLur?
nette araştırdım fakat yaptıktan sonraki videoLarını koymuşLar
koLay bir işiLem gibi qörüLüyor fakat kafanın basması qeerekiyor heraLde
fakat bu konuda çok merakLıyım
en fazLa kaç çıkış aLabiLirim ?
vede pioneer koLonlarım var uyumsuzLuk gibi nedenLer oLabilirmi?
oLuşacak oLumsuz nedenLer oLabiLirmi

şimdiden teşekkürLer

merak merak merak :D

Cecul

Ynt: eL yapımı anfi
« Yanıtla #1 : Eylül 27, 2010, 04:48:07 ÖÖ »
Merhaba genç kardeşim. Merakını takdir ediyorum. İnsanın bazı şeyleri kendisi yapması çok güzel. Bitirdiğinde gurur duyuyorsun:)
Lisedeyken ben de senin gibi bazı çalışmalar yapmıştım. Ama öğrenci harçlığıyla beni zorluyordu biraz açıkcası. Bu yüzden kaliteli malzeme kullanamıyordum. Sonuçta yüksek bir ses elde etmiştim ama ses kaliteli değildi.
Zorlandığım diğer bir konu da, kutu olayıydı. Çok uzun süredir o konuyla ilgilenmiyorum ama o zamanlar amfi kutusu diye satılan bir şey yoktu. Şimdi var mıdır bilmem. En uygun olabileceğini düşündüğüm alüminyum hazır kutulardan alıyordum ya da mukavva kullanıyordum. Görünüşü çok çirkin oluyordu.
Bir de, devre çok büyük oluyor. Fabrikasyon gibi yapılamıyor doğal olarak.

Çalışmanda, öncelikle devreyi belirle, parça listeni çıkart. Böylelikle maliyeti belirlemiş olursun.
Sana kolay gelsin diyor ve başarılar diliyorum.

PearL GreY MoNsteR

Ynt: eL yapımı anfi
« Yanıtla #2 : Ekim 03, 2010, 01:30:02 ÖS »
Merhaba genç kardeşim. Merakını takdir ediyorum. İnsanın bazı şeyleri kendisi yapması çok güzel. Bitirdiğinde gurur duyuyorsun:)
Lisedeyken ben de senin gibi bazı çalışmalar yapmıştım. Ama öğrenci harçlığıyla beni zorluyordu biraz açıkcası. Bu yüzden kaliteli malzeme kullanamıyordum. Sonuçta yüksek bir ses elde etmiştim ama ses kaliteli değildi.
Zorlandığım diğer bir konu da, kutu olayıydı. Çok uzun süredir o konuyla ilgilenmiyorum ama o zamanlar amfi kutusu diye satılan bir şey yoktu. Şimdi var mıdır bilmem. En uygun olabileceğini düşündüğüm alüminyum hazır kutulardan alıyordum ya da mukavva kullanıyordum. Görünüşü çok çirkin oluyordu.
Bir de, devre çok büyük oluyor. Fabrikasyon gibi yapılamıyor doğal olarak.

Çalışmanda, öncelikle devreyi belirle, parça listeni çıkart. Böylelikle maliyeti belirlemiş olursun.
Sana kolay gelsin diyor ve başarılar diliyorum.

tşk abicim arkamda babam ve patronun oqLu var siparişLer veriLdi hertürLü yeterki oLsun yani :D