Gönderen Konu: Kazayı koklayan CR-V Türkiye'de  (Okunma sayısı 5772 defa)

son1

• Ziyaretçi
Kazayı koklayan CR-V Türkiye'de
« : Aralık 17, 2007, 09:52:46 ÖÖ »
Honda, CR-V modelinde bulunan ve çarpışma durumlarını öngörerek otomatik frenleme yapmayı sağlayan CMBS’yi (Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi) Türkiye’de de donanım paketlerine dahil etti.              

Özellikle trafiğin ani durmasından kaynaklanan çarpışmaların riskini azaltan sistem, öndeki araçla aradaki mesafenin kapanma hızı çarpışmanın söz konusu olabileceği bir seviyeye yükseldiğinde önce sesli ve görsel olarak sürücüyü uyarıyor.

Sistem, sürücünün tepkisine göre çarpışma olasılığının kabul edilebilir bir seviyeye gerilediğini belirlerse devreden çıkıyor.

Freni devralıyor

Şayet sürücü çarpışma olasılığını yeterince azaltacak tepkiler vermezse, o zaman hafifçe frene basıyor. Mesafe daha da kapanıyorsa bu kez sert fren yapan sistem, aynı zamanda sürücü ve ön koltuktaki yolcunun emniyet kemerlerini geriye çekerek güvenliği artırıyor.

CMBS, hızın 15 km/s’in üzerinde ve CR-V ile önündeki aracın hızı arasındaki hız farkı 15 km/s’den daha fazla olduğu durumlarda devreye giriyor. Sistem bir düğmeye basılarak devre dışı da bırakılabiliyor.

CR-V ile ayrıca aracın önündeki trafik durumuna göre hızını ayarlayabilen “Uyarlanabilir Hız Sabitleyici” de satın alınabiliyor.

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=287250

>=ok 10 NUMARA

ŞEFİKA

Ynt: Kazayı koklayan CR-V Türkiye'de
« Yanıtla #1 : Aralık 17, 2007, 10:01:25 ÖÖ »

son1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Aralık 17, 2007, 10:05:52 ÖÖ »
kendi eklediğim konu başlığı için arattığımdan dolayı bulamadım  >=ok

konuyu arattım bulamayınca eklelim bilgi olsun diye

armstrong94612

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 26, 2008, 03:01:41 ÖS »
Arkadaşlar,aşağıdaki sitede Honda ve Toyota ve diğer otomobilerin çarpışma test sonuçlarını bulacaksınız.Honda Civic 5 yıldız, Toyota Corolla 4 yıldız, Yeni Mitsubishi lancer 4 yıldız, Amerika NCAP çarpışma test sonuçları aşağıdaki gibidir.

http://www.safercar.gov/staticfiles/DOT/safercar/pdf/BASC2008.pdf

Bu sonuçları iyi inceleyin,Ben Amerikada uzun seneler yaşadım, yollarda bir tane Fransız arabası ve italyan arabası Ferarri hariç  görmedim.Alman Arabalarında VW,Audi ve Mercedes var.Opel de fazla satılmıyor.Ama AMerikada bir numara Honda,Acura ve Toyota,Lexus dur.

SoNaMe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mayıs 26, 2008, 10:24:04 ÖS »
http://www.samanyoluhaber.com/haber-91559.html

Ben 4 yıldız diye biliyorum...

armstrong94612

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 27, 2008, 10:15:54 ÖÖ »
Samanyolu haberde bahsettiğiniz Euro-NCAP Honda 4 yıldız aldı,benim anlatmaya çalıştığım Amerika USA-NCAP Honda 5 yıldız aldı,Amerikadaki NCAP çarpışma testlerinde japon otomobiler bir numara ,Avrupada NCAP da yapılan çarpışma testlerinde japon arabalar genellikle 4 yıldız almıştır.Örneğin Renault Clio 5 yıldız aldı Euro-Ncapta ,Clio kullandığım zaman tarlada traktör kullanıyorum hissine kapıldım,sağlamlık açısındanda kutu koladan farkı yok.:))

kemalengin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mayıs 27, 2008, 10:31:29 ÖÖ »
Clio 5 yıldız mı almış >%6rol
Ben eski bir clio kullanıcısıyım ama sağlam araba kavramını bilmesek Clio yu sağlam diye çakacaklar bize yaa...

armstrong94612

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mayıs 27, 2008, 11:18:00 ÖÖ »
http://www.euroncap.com/tests/renault_clio_2005/220.aspx    5 Yıldız almış :))))Komedi:)) Kullandığım için biliyorum.

kemalengin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mayıs 27, 2008, 11:33:07 ÖÖ »
Bu souçlardan sora bu testlere de güvenim kalamadı yaw...

Lawyer

« Yanıtla #9 : Eylül 19, 2008, 07:36:09 ÖS »
Fiatın reklamlarını görmüyor musunuz? Sağlamlıkta 5 yıldız diye reklamları dolaşıyor. Hanım'a hondanın sağlamlığından bahsettim bana reklamı gösterdi. Fiat da sağlammış bak diye..

Egemen

« Yanıtla #10 : Ekim 04, 2008, 03:28:12 ÖÖ »

Fiatın reklamlarını görmüyor musunuz? Sağlamlıkta 5 yıldız diye reklamları dolaşıyor. Hanım'a hondanın sağlamlığından bahsettim bana reklamı gösterdi. Fiat da sağlammış bak diye..
:) Gercekten Güldüm Ya, Saglam Araba Yapsalar Ne Olacak, Kaderde Varsa Zaten istedigin kadar frene bas :)