Gönderen Konu: ilk aracım olucak lütfen yardımcı olun  (Okunma sayısı 3695 defa)

murat16

ilk aracım olucak lütfen yardımcı olun
« : Aralık 04, 2012, 10:53:34 ÖS »
evet arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi ilk aracıma sahip olucam inşallah. herkes gibi benimde gönlümde yatan vti ancak bütçem taş çatlasa 18 19 olabilir bu bile beni çok zorlar 16 17 arası diyelim.hem öğrenci olduğum için hemde vti aşkımdan dolayı 1.4 is hactback düşünüyorum.bu aracın performansı çekişi gidişi hızlanması nasıldır. stock kac bgdir torku ve bgsini arttırmak için neler yapabiliriz (turbo vs değilde onun haricince ufak oynamalarla) hangi modelini tavsiye edersiniz.ilk aracım olacağı için tatmin edermi gidişi hızlanması v.b. lpgde sakin kullanım ve agresif kullanımı ne kadar yakar.

sözün özü her türlü tavsiye fikir ve görüşlerinize acığım :)

teşekkürler

murat16

Ynt: ilk aracım olucak lütfen yardımcı olun
« Yanıtla #1 : Aralık 04, 2012, 10:55:07 ÖS »
birde piyasa şuan uçmuş durumda ben oynanmış araba değilde orjinal bi araç alıp kendim bişeyler yapmak istiyorum sıkı bir pazarlıkla hakkı nedir bu araçların

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #2 : Aralık 05, 2012, 07:42:01 ÖÖ »
Dostum güzel araçlardır benim tavsiyem sunroof'lu modellerine bakman yönünde olur. Ben makyajsız kasa sedan 1.6 kullanıyorum ve makyajsız kasalar gözüme daha hoş geliyor. Sonuç olarak tercih senin ama Civic'i bu kadar ön plana çeken kasalar EG ve EK kasa adı verilen araçlardır. (Yanlış anlaşılmasın diğerleri kötü demiyorum. Bu benim ve çevremdeki bir çok kişinin görüşü) Bütçene göre ve aracın koltuğuna oturduğunda "bu benim olmalı" dediğin araca para ver! 96-98 arası max. 17.000TL para vererek temiz bir araç bulabilirsin. VTI görünümü vereceksen kırmızı yada siyah olması daha fazla dikkat çeker ;)
Hayırlısı olsun bakalım diyelim :D
Bu aracada bir göz at derim eğer bütçen bu kadar varsa ;)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-34-fb-0011-107194283/detay

murat16

« Yanıtla #3 : Aralık 05, 2012, 06:31:48 ÖS »
verdiğin ilanı daha önce gördüm garanti bi sıkıntısı vardır kimse babasının hayrına bu paraya vermez o rabayı :D

murat16

« Yanıtla #4 : Aralık 05, 2012, 10:47:36 ÖS »
ben bu forumu böyle bilmezdim teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz(!)

yazık...!

the_world

« Yanıtla #5 : Aralık 05, 2012, 11:25:42 ÖS »
verdiğin ilanı daha önce gördüm garanti bi sıkıntısı vardır kimse babasının hayrına bu paraya vermez o rabayı :D
nerden biliyorsunuz? :) bi bakın bi araştırın. fiyatları saçma sapan o kadar yükselttilerki herkes böyle düşünüyor artık.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #6 : Aralık 06, 2012, 07:25:27 ÖÖ »

yazık...!

Merhaba arkadaşım. Sen bir soru sordun ve bu bağlamda görüp ilgilenmek isteyen yorum yapar ilgilenir. Öncelikle bu konuda hem fikir olalım. Ayrıca kimse sana burada yanıt vermek zorunda da değil sonuç olarak burası serbest bir bilgi paylaşım platformu. Bir konu açıp soru sordun ve yanıt alamadın diye bu şekilde cevap vermen hiç hoş bir davranış değil!
Umarım kendine göre bir araç bulursun!

semieh

« Yanıtla #7 : Aralık 06, 2012, 08:42:48 ÖÖ »
arkadasım sız  ucuz olan arabalara  bır sıkıntı vardır dıyıp yanasmazsanız  uzun sure araba alamazsınız sizler 20-21 verdiğiniz için  piyasa düşmez diğerleride alamaz.  burada araba arayan  ınsanlar  dogru aracı bulana kadar   o kadar cok  araca bakıp  o kadar cok ekspere  ustaya vakıt ayırıyor kı  ınanamazsın. Bence site değil siz kendinize yardımcı olmuyorsunuz

murat16

« Yanıtla #8 : Aralık 06, 2012, 06:20:05 ÖS »
burası dediğiniz gibi bir bilgi paylaşım platformu sizde girdiniz konuya 1 dknızı harcadınız iyi kötü bi yorum yaptınız bu zor bişey değil.O mesajı yazdığımda 50-60 kişi bakmıştı sizin gibi 30 saniyelerini ayırıp bir yorum yazmak zor bişeymi buda bir çeşit yardımdır bu 50 kişiden hiçbirinin mi bi bilgisi yok bu araç hakkında.birbirimize yardım etmiceksek birbirimize iyi kötü yorum yapmıcaksak niye giriyoruz ki siteye.yinede dediğiniz gibi kimse yorum yapmak yada ilgilenmek zorunda değil bende zaten fikrimi söyledim yine söylüyorum siteyi uzun süredir takıip ediyorum sadece fd 6 konusunda 5-10 kişi kendi arasında muhabbet ediyor o kadar. buna katılırsınız katılmazsınız yada kızarsınız kızmasınız buda benim görüşüm.

semih arkadaşım
anlaşılan yazdığım yorumu tam okumamışsın vti ların piyasası zaten 22den başlar arabasına göre değişir bu araçlar spor araç sonuçta alan adam yeri gelicek dip gaz gidicek yeri gelicek zorlcak arabayı zaten bu aracı alan birindende pamuklar içinde saklaması beklenmez şimdi sen olsan piyasası 22 den başlayan bir aracı 18 bin liraya verirmisin ?  hee 1.4 is için yazdıysan üsteki yazıyı ilk mesajımdada belirttim bütçem 16 17 diye bu aracın hakkıda bu zaten yani pahalı alıyım pahalı araba sağlamdır diye bir düşüncem yok ayrıca cebinize koyun 18 bin lira parayı bakın o 20 21 ler nasıl 18 19 a düşüyo şuan babamın kullandığı aracada 27 bin demişlerdi koyduk cebimizde 24 bin lirayı pazarlığımızı yaptık aldık arabayı ilk arabam dediysem kendi ilk aracım aile için bolca araba aldık sattık yani bizde biliyoruz piyasayı piyasa sahibinden.comdaki gibi değil

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #9 : Aralık 06, 2012, 07:38:35 ÖS »

yazık...!

Merhaba arkadaşım. Sen bir soru sordun ve bu bağlamda görüp ilgilenmek isteyen yorum yapar ilgilenir. Öncelikle bu konuda hem fikir olalım. Ayrıca kimse sana burada yanıt vermek zorunda da değil sonuç olarak burası serbest bir bilgi paylaşım platformu. Bir konu açıp soru sordun ve yanıt alamadın diye bu şekilde cevap vermen hiç hoş bir davranış değil!
Umarım kendine göre bir araç bulursun!

+1

kardeşim rahat ol isteyen cevaplar , Allah gönlüne göre nasip etsin inş...