Gönderen Konu: HRV almak istiyorum...Kullananlardan tavsiye alabilir miyim???  (Okunma sayısı 37845 defa)

didaseka

• Ziyaretçi
Ynt: HRV almak istiyorum...Kullananlardan tavsiye alabilir miyim???
« Yanıtla #25 : Haziran 29, 2009, 12:21:54 ÖÖ »
merhabalar ben davut. eskişehirden. yeni 2005 hrv aldım. son derece memnunum. en azından şu an için. internette yorumları okuyorum ve insanlar nasıl bu kadar bu araç için alyhte konuşabiliyorlar anlamadım. sanki başka bir araçtan bahsediyoruz. çok şık ve sağlam araba ve son derecede konforlu. tabiki zevk alınan şeyler görecelidir. ama ben yinede bir çok kişinin bu aracı hiç kullanmadan kulaktan dolma fikirlerle ezbere yorum yaptıklarını düşünüyorum. hanigenelde bilmiyorum demeyi bilmeyizya. mesela en basitinden merak ettim ve ciddi bir şanzıman arızasının bana kaça patlayabileceği konusunda araştırma yaptım ve satıcıların bana dediği 700 ile 800 dolar arası size parça maliyeti var(iç set miymiş neymiş) + işçilik. işçilikte 10000 tl yapacak değil her halde en fazla 1000 lira. nerde kaldı 12.000 liralık maliyet. tabiki sanayide. servise bakmadım. bu araba bana hani mahhallede güzel bir kız vardır ama mahalledeki delikanlıda gözü yoktur ama o delikanlıda onun adını kötü çıkarırya biraz ona benzettim. neyse bundan sonra gerçek bir kullanıcı olduğuma göre paylaşımlarım olacaktır umarım selamlar.

gmlksz

« Yanıtla #26 : Temmuz 26, 2009, 01:32:29 ÖS »
kullanmadgım bır arac bılemıyorum artıları eksılerı bılenlere anlayan kullanana arkadaslaraım daha ıyı bılır  ama turkıyedde yapılamayacak sanzıman yok dıye dusunuyorum ustalarımız bu konuda cok basarılı

Heavenguardian

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Ağustos 02, 2009, 01:38:20 ÖS »
tabiki yaklaşık olarak km de 500 bin civarında yakar tüptede 300 bin civarında yakıyor...
Bunu yazan kim acaba cidden merak ettim... q7 motoru mu takmışlar o senin kullandığın araca da şehir içi 50 kuruş yakıo?_? :D

hak_on

« Yanıtla #28 : Ağustos 02, 2009, 02:01:55 ÖS »
solenilen benzin oranı dgrudur.ayrıca bi cok honda servisi bu arac için hondanın yuz karası diorlar.şanzımanı ise tam bir fiyasko.kuzenimin arıza yaptı 8000 tl istediler ve bu durum kronik sorunuymus hrvlerin o kasaya o motor kaldırmıyor...sakın ama sakın almayın...

fearless

« Yanıtla #29 : Ekim 27, 2009, 01:12:19 ÖÖ »
bende crv var üzülerek satmayı planlıyorum. hrv den çok üstündür. accord almayı planlıyorum.

honda111

« Yanıtla #30 : Kasım 23, 2009, 10:08:22 ÖS »
Hr bence İstanbul gibi bir şehir de kullanıalabılecek farklı bira ractır ve guzeldırde.Yorumlarınıza istinaden ben su acıklamayıda ejkleyecegım.Oncelııkle ole br araba dusununkı jip olacak fakat yuksek jip vergılerınden muaf olacak yakıtıda emsallerıne gore az olacak az yakacak,normal 1,6 arablarla kıyasladıgınızdada anormal basmıyorsanız farkı cok azdır.Ole 3-4 lıtre fazla degıldır.Maksımum 2 lıtre fark olur.Koltukları derı degıl klıması otomatıkde olabılırmıs v sunroofuda bıras daha kolay kullanımlı otomatık olabılırmıs .Bunlar da dogru.Fakat almak ısteyen ıcın pıyasda saglamlıl ve guvenılırlık ve ozellıkle fıyat olarak kesınlıkle tavsıye edıyorum.Orjınal japon üretimidir.Ben 4 sene kadr kullandım belırlı aralıklarla ve cok keyıflı guzel bır araba.Arabdan cok aman aman katılım arabası performansıda beklmeyın fakat arba gayet sınıfına gore atak bır arabadır.1,6 115 hp dıye tahmın edıyourm.Cok keyıflı bır arabadır.

lion80

« Yanıtla #31 : Temmuz 20, 2010, 07:41:35 ÖÖ »
tabiki yaklaşık olarak km de 500 bin civarında yakar tüptede 300 bin civarında yakıyor...

Benzinde 500 yaktıgı doğrudur da, lpg de 300 imkansız, benim aracım şehir içi 180 ile 200 arsında yakıyor.

canguder

« Yanıtla #32 : Temmuz 20, 2010, 09:15:12 ÖÖ »
yaklaşık 9 ay sonra cevap gelmiş yakıt konusunda :) alacak arkadaş alıp satmış hatta yeni araç almıştır.

lion80

« Yanıtla #33 : Temmuz 20, 2010, 09:28:59 ÖÖ »
Askerlik, iş güç derken yeni katılabildim ve hemen cevaplamaya çalıştım:)

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
« Yanıtla #34 : Ağustos 26, 2010, 10:22:07 ÖS »
Eski bir konuya mesaj yazmış olacağım ama biraz da beni ilgilendiriyo açıkçası civici sattık malum ama yine hoda almaktan yanayız :) Hr-v lere bakmıştım internetten de bir tane buldum 2006 model 40 bin de 33 istemiş araç resimde güzel felan duruyor da buradaki yazılanları okudukdan sonra vezgeçtim aklım 2004-2006 CR-V lere gitti hem hr-v de i-vtec motor da yok zaten inş. temiz cr-v bulabiliriz :)

lion80

« Yanıtla #35 : Ağustos 27, 2010, 07:56:04 ÖÖ »
Eski bir konuya mesaj yazmış olacağım ama biraz da beni ilgilendiriyo açıkçası civici sattık malum ama yine hoda almaktan yanayız :) Hr-v lere bakmıştım internetten de bir tane buldum 2006 model 40 bin de 33 istemiş araç resimde güzel felan duruyor da buradaki yazılanları okudukdan sonra vezgeçtim aklım 2004-2006 CR-V lere gitti hem hr-v de i-vtec motor da yok zaten inş. temiz cr-v bulabiliriz :)

Bence Hr-v nin 2000-2001 modeline bineceksiniz bu modeldekileri binek araç fiyatına alabiliyorsunuz. Yani binek araç fiyatına Suv'a biniyorum diyebiliyorsunuz. Ben Hr-v binicisi olarak kesinlikle 23 binden fazla veripte Hr-v'ye binmem, en mantıklısı 33 binlere çıktıktan sonra Cr-v'ye binmek.

vw.bora

« Yanıtla #36 : Ağustos 27, 2010, 10:30:01 ÖÖ »
benim 2003 honda crv araç ankara yoğun tarfikte k de 280 - 300 kuruş yakmakta bir hrv için 300 kuruş çok fazla

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
« Yanıtla #37 : Ağustos 27, 2010, 11:39:55 ÖÖ »

Bence Hr-v nin 2000-2001 modeline bineceksiniz bu modeldekileri binek araç fiyatına alabiliyorsunuz. Yani binek araç fiyatına Suv'a biniyorum diyebiliyorsunuz. Ben Hr-v binicisi olarak kesinlikle 23 binden fazla veripte Hr-v'ye binmem, en mantıklısı 33 binlere çıktıktan sonra Cr-v'ye binmek.
bence de cr-v daha mantıklı :)

benim 2003 honda crv araç ankara yoğun tarfikte k de 280 - 300 kuruş yakmakta bir hrv için 300 kuruş çok fazla
lpgli değil demi araç :S benzinde 300 ü geçmiyorsa o cip çok iyi bana göre

lion80

« Yanıtla #38 : Ağustos 27, 2010, 01:15:40 ÖS »

Benim Hr-v lpgde hiç 200 kuruşu geçmedi.

avionicman

« Yanıtla #39 : Kasım 28, 2010, 01:27:41 ÖS »
merhabalar,
99 cvr yi almadan önce hr-v yi bayaa bi araştırdım ve burda paylaşılan bilgilere ulaştım otomatik vites hr-v lerde şanzuman problemi yaşanıyormuş ve yalan olmasın ama yıllık 2000 tl kadar bi masrafı varmış (sanırım özel bir şanzuman yağı ile bakım yapılıyormuş,) civic ten uyarlama bir şanzumanın yaklaşık 1400 kg lık bir araca pek uymayacağı kesin. size tavsiyem hr-v değil crv yi düşünmeniz. şayet yüksek yapılı bi araba düşünüyorsanız. sedan almayı düşünüyorsanız kesinlikle yeni citty derim, yeni dizaynıyla göz dolduran bi araba.
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2010, 01:33:23 ÖS Gönderen: avionicman »

canguder

« Yanıtla #40 : Kasım 28, 2010, 06:56:06 ÖS »
33 bin liraya crv alınır. crv daha karizmatik bana göre

bulentus

« Yanıtla #41 : Temmuz 12, 2011, 04:02:02 ÖS »
 hr-v hakkında  burayı ve diğer forumları okuyorum.memnun olanda var kullanmadığı halde kulaktan dolma bilgilerle memnun kalmazsınız diyenlerde...yaklaşık 1 ay önce (haziran 2011) siyah renkli 36000km de bir hr-v aldım.tabiiki her aracın kendine özgü artı ve eksileri var..bence hr-v nin artıları+++++yüksek oturuş ve yol hakimiyeti++++gece sürüşünde karşıdan gelen araçların farlarının rahatsız etmemesi+++honda markası güvencesi++++gerektiğinde koltuklar yatırılarak bir buzdolabı girecek kadar büyüyebilen bagajı++++otomatik vites keyfi++++ Oooooo jip almışsın denmesi..::-))
gelelim eksilerine---2006 sonrası üretiminin durdurulması.---mp3 çalar olmaması---hem jipe biniyor hemde cimrilik yapıyor denmesi...:-)))

Grafink

« Yanıtla #42 : Eylül 12, 2011, 10:35:40 ÖÖ »
HRV Honda'nın çok büyük motorlu, %100 arazi taşıtı... Aslında pek problem çıkarmıyor, motoru pek eskimiyor, ama rutin bakımları için gerekli parçalar yok denecek kadar az ve çoğu sipraşile dışarıdan geliyor, bu yüzden de aşırı pahalılar... Onun yerinde, Türkiye'de baya tutmuş SUV modeli olan CRV tercih etmek çok daha akıllıca olacaktır. Hem tüketim HRV den oldukça düşüktür, Hem parça ağı daha geniştir, Hem yüksektir, Hem güvenilirdir.  Hemde üretimi tam gaz devam etmektedir. Heleki en son kasadaki tasarım gerçekten büyüleyicidir...
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2011, 10:37:15 ÖÖ Gönderen: Grafink »

mecittelli

« Yanıtla #43 : Eylül 13, 2011, 12:57:48 ÖS »
Merhabalar..aranıza yeni katıldım..henüz bir hondam yok..bir süredir hrv bakıyorum..dün baktığım aracı çok beğendim fakat forum sitelerinde okuduklarım kafamı karıştırıyor doğrusu..bazı arkadaşlar crv tavsiye ediyorlar fakat bu güzel siteye bağlı olan crv kullanıcılarınında bir bölümü neredeyse lanet ediyorlar bu araç için...insan istereitemez kısmet diyor...aklıma ençok 2005 yılından sonra hrv üretilmedi bu yüzden sıkıntı olacak ve aracın bakım masrafı birhayli artacak denmesi..osa günümüzde yeni yeni modeller üretiliyor, bazılarının model ismi devam ederken araba bir önceki seneye göre tanınmaz bir yeniliğe bürünüyor.(örneğin laguna)....ben honda yı çevremdeki kullanıcılardan dolayı sevdim, umarım bir honda sahibi olurum..hayırlısı, sevgiler....
« Son Düzenleme: Eylül 13, 2011, 01:00:31 ÖS Gönderen: mecittelli »

mecittelli

« Yanıtla #44 : Eylül 14, 2011, 10:30:14 ÖÖ »
bugün bir honda servisine gidip hrv hakkında bilgi alacağım.öğrendiklerimi sizlerle paylaşacağım.sevgiler..

mecittelli

« Yanıtla #45 : Eylül 19, 2011, 11:56:19 ÖÖ »
serviste üç kişiyle görüştüm ikisi aracı görmemiz gerek dedi..diğeri yaramaz parana yazık dedi...bakalım neler olacak..

tasch

« Yanıtla #46 : Ocak 12, 2012, 11:27:58 ÖS »
Bende civic 05 var çok'da memnunum.Lakin HRV modeli çok hoşuma gidiyordu.Demekki hondanın bu modeli "turşu suyu" gibi bir şeymiş uzaktan bakınca benimde ağzım sulanıyordu, iyiki bu forum var.Paylaşımlarınız için teşekkürler.