Gönderen Konu: Civic'te Anahtarla Camları Kapatmak Mümkün Müdür?  (Okunma sayısı 3660 defa)

MaTaDoR

• Bilgiustam
Civic'te Anahtarla Camları Kapatmak Mümkün Müdür?
« : Aralık 31, 2009, 05:41:24 ÖS »
Merhabalar,

Foruma yeni kayıt oldum. Ben de Honda Civic sahiplerinden birisiyim. Aracıma aşığım desem kesinlikle abartmış olmam. Hele ki şu 1. vitesten 7 bin devirde 2. vitese patinajla geçişi ve o motor sesi yok mu, mest ediyor insanı. :emo

Asıl sormak istediğim konuya gelirsek, bu araçta hiçbir şekilde anahtarla camlar kapatılamıyor mu?

Yani ben önceki Megane aracımdan alışkanlık olarak araçtan inice kart üzerindeki kitleme tuşuna iki kez tıklar ve açık olan camlar otomatik kapanarak kapılar kitlenirdi. Honda Civic gibi klas bir araçta bu özelliğin olmayışını hala çözemedim-hazmedemedim. Acaba bunu ilave ettirebileceğim veya bir şekilde çözüm getirebileceğim bir yol var mıdır acaba? Bu vesileyle kaynaşmış olalım diyorum hem. :|D

nadirgoktan

Ynt: Civic'te Anahtarla Camları Kapatmak Mümkün Müdür?
« Yanıtla #1 : Aralık 31, 2009, 05:42:57 ÖS »
otomatik kapama yok. meganı unut :) bende astradan geçtiğimde öyle olmuştu ama yapcak bişey yok. çözümü var yaptırabiliyosun.

mali

« Yanıtla #2 : Aralık 31, 2009, 05:46:25 ÖS »
öncelikle aramıza hoşgeldiniz kendinizi SİZİ TANIYALIM bölümünde tanıtırsanız sizi daha iyi tanımış oluruz

o sistem sonradan eklenebiliyor
alarmlarla bile takılabilen bir sistem

MaTaDoR

• Bilgiustam
« Yanıtla #3 : Aralık 31, 2009, 05:47:10 ÖS »
@nadirgoktan ;

1 dk 33 sn sonra bir cevap geleceğini zannetmiyordum. Bu ne hız bu ne celal. :mrgreen:

Öncelikle cevap için teşekkürler. Peki bunu nerede yaptırabileceğim konusunda bir bilgin var mı acaba?

mali

« Yanıtla #4 : Aralık 31, 2009, 05:49:52 ÖS »
bu sitenin güzelligi burada
bilgi paylaşımı çok güzel ve hızlı sonuç alabiliyorsun

oto aksesuarcılarda bulabiilirsin :)

kendini tanıtmanı bekliyoruz :)  >=ok
« Son Düzenleme: Aralık 31, 2009, 05:50:42 ÖS Gönderen: mali »

nadirgoktan

« Yanıtla #5 : Aralık 31, 2009, 05:57:03 ÖS »
rekorum 12 sn dir haberin olsun :) :D :d :P

MaTaDoR

• Bilgiustam
« Yanıtla #6 : Aralık 31, 2009, 06:23:27 ÖS »
Hoşbulduk. Cevaplar için teşekkürler. En kısa zamanda bir aksesuarcıya gitmeyi düşünüyorum. :artis

@nadirgoktan, öyle bir hız senden başka kimsede yok o zaman. :evet

Kendimi kısaca tanıtayım;

İsmim Hüseyin Gürsoy, 27 yaşındayım, makina mühendisiyim ve otomobil tutkusu en üst seviyede olan birisiyim. Şu an özel bir şirketin ar-ge departmanında görev yapıyorum. İlaveten bilgiustam.com sitesinin sahibi ve baş editörüyüm. Özellikle otomobil motorlarına ilgim aşırı fazla olduğundan ve mesleğimin verdiği bilgi-birikimle sitemde http://www.bilgiustam.com/drift-nasil-yapilir-incelikleri-nelerdir/, http://www.bilgiustam.com/bir-otomobilin-tum-parcalari-arabayi-olusturan-butun-parcalar/, http://www.bilgiustam.com/tork-nedir-ne-ise-yarar/ gibi çok okunan makalelerim de mevcuttur. >=ok

2006 Megane 2'den Honda Civic'e geçiş yapan birisi olarak şöyle bir net tespitimi anlatayım:

Megane 2 dıştan görünen tank gibi cüssesi ve geniş tekerlek iz açıklığıyla, yola sağlam basan bir otomobil imajı vermektedir. Ama kullanırken hiç de öyle değil. Şöyle ki 110-130 gibi hızlarla giderken direksiyona dümdüz yolda bile sürekli ufak ayar vermek gerekiyor. Rot balans-lastik basıncı vs. tüm ayarları düzgün olmasına ve sıfır araç olmasına rağmen direksiyona ufak sağ ve ufak sol gibi sürekli bir hareket söz konusu oluyor. Hele ki otobüs, kamyon gibi büyük araçların yanından geçerken hava boşluğuyla aracın dengesinin ne kadar kolay bozulduğuna şahit oluyorsunuz. Megane'den daha hafif olan Civic'te ise bu durumun zerresi dahi yok. Araç hızlandıkça yere daha da basıyor resmen. Direksiyon ise bırakın düz çizgide sonsuza kadar gitsin dedirtecek kadar kusursuz...

İşte bu nedenle Megane 2 gibi yine aynı sınıf bir araçtan Civic'e binmek bende Ferrari etkisi yaptı. O yüzden Honda Civic sahipleri araçlarının kıymetini iyi bilsin derim. Ama anahtarla camı kapatma da olsaydı iyidi. :mrgreen:

nadirgoktan

« Yanıtla #7 : Ocak 01, 2010, 12:56:32 ÖÖ »
Aramıza hoş geldin kardeş :)

honda121

« Yanıtla #8 : Ocak 01, 2010, 03:54:02 ÖS »
Sitenize şöyle bir göz gezdiriyim diye girdim, yaklaşık 1 saat çıkamadım. Gerçekten çok sade, akıcı ve açıklayıcı...

digalo

« Yanıtla #9 : Ocak 05, 2010, 03:42:41 ÖS »
doğru söze ne demeli...

alp55

« Yanıtla #10 : Ocak 05, 2010, 04:18:42 ÖS »
arkadaşım aramıza hoş geldin vede doğru yere
siteni inceledim gerçekten çok iyi, gelişmelerini takip edeceğim inşaallah

fatsimsek

« Yanıtla #11 : Ocak 05, 2010, 07:12:12 ÖS »
Güzel site Matador. Emeğine sağlık.