Gönderen Konu: Civic 2006 ön konsol boşluğu ?  (Okunma sayısı 1884 defa)

By40bir

Civic 2006 ön konsol boşluğu ?
« : Ağustos 24, 2008, 08:16:59 ÖS »
Merhaba..

Civic eski kasalarda ( 2007 kasadan öncekiler ) ön kolsol boşluğundan çoğu kullanıcı şikayetçi. Bu ön konsoldaki teyp ve altındaki boşluğu, Navigasyon uyumlu TV-DVD-Radyo-MP3 özellikli bir Double-Din ekranla kapatabiliyoruz sanırım. Bu tür bir ürün arıyorum...

Piyasada bir çok Double-Din var ve farklı boyutlarda, 6"-6,5" v.s. Civic 2006 için hangi boyutta bir ürün sorunsuz takılabilir ? Birde bu ürünlerin tamamı ekran, CD girişi ekran kalkıpmı yapılıyor, yoksa harici bir CD changer'mi bağlanması gerekiyor ? Ürünü almak haricince bir hazırlık, ayrı bir aparat v.s gerekirmi ? Çerçeve falan gerekir diye okudumda...

Max. 1500ytl ( çok iyi bir ürün için 2000ytl zorlanabilir )

artyom

Ynt: Civic 2006 ön konsol boşluğu ?
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2013, 03:29:44 ÖS »
2008'de de boş. yani klima tuşlarının alt tarafı. neden boş bırakmışlar ki orayı yol bilgisayarı desen olmaz, navigasyon desen olmaz, tv desen olmaz çünkü boşluk aşağıya yani vitese doğru bakıyor. ne işe yarıyor anlamış değilim

BraTo

Ynt: Civic 2006 ön konsol boşluğu ?
« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2013, 03:59:04 ÖS »
Merhaba..

Civic eski kasalarda ( 2007 kasadan öncekiler ) ön kolsol boşluğundan çoğu kullanıcı şikayetçi. Bu ön konsoldaki teyp ve altındaki boşluğu, Navigasyon uyumlu TV-DVD-Radyo-MP3 özellikli bir Double-Din ekranla kapatabiliyoruz sanırım. Bu tür bir ürün arıyorum...

Piyasada bir çok Double-Din var ve farklı boyutlarda, 6"-6,5" v.s. Civic 2006 için hangi boyutta bir ürün sorunsuz takılabilir ? Birde bu ürünlerin tamamı ekran, CD girişi ekran kalkıpmı yapılıyor, yoksa harici bir CD changer'mi bağlanması gerekiyor ? Ürünü almak haricince bir hazırlık, ayrı bir aparat v.s gerekirmi ? Çerçeve falan gerekir diye okudumda...

Max. 1500ytl ( çok iyi bir ürün için 2000ytl zorlanabilir )

Double Din (2din) multimedia sistemlerin hepsi olur oraya. Piyasada birçok markanın farklı farklı ürünleri var. Navigation'lu veya navigation'suz. Tercih size kalmış, bütçe meselesi biraz.
350TL'den başlar fiyatlar.
Birçoğuna aracın orjinal ses tesisatının soketi uymayacağı için tesisatçı soketi kesip teyibe direk bağlar.
Çerçeve olayı da dediğiniz gibi gerekir ve onda da birçoğu uymaz.

Ben Xetec650 modelini kullanıyorum, ses tesisatını komple kendim çektim ve çerçevesini de kendim yaptım.
Eliniz yatkınsa ve bilginiz varsa kendiniz yapabilirsiniz, yoksa tesisatçılar yapar.

İmzamdan araç içinde nasıl durduğunu görebilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki linkten de orjinal teybin nasıl çıkartılabileceğine bakabilirsiniz.
http://www.teamhondaturkey.com/forum/problemler_ve_cozumleri/vtec2_teyp_montaji-t62854.0.html