Gönderen Konu: Civic 1.4is için El yapımı Filtre Kiti  (Okunma sayısı 6454 defa)

By_emre

Civic 1.4is için El yapımı Filtre Kiti
« : Şubat 22, 2014, 08:36:51 ÖS »
1.4is için el yapımı kit örneğidir yapmak isteyen dostlarım için örnek olarak paylaşıyorum yapı marketinden 1 adet izalasyon süngeri alarak sarın ve plastik kelepçe ile tutturun , sorusu olan yazsın yardımcı olalım saygılarımla

Motorun Resmi :

1 Adet '' JSV Filtre adaptörü 60-77mm '' almanız yeterlidir kelebekden çıkışı verebilmek için gerekiyor. 70''lik Pvc borusu kullanıcaksınız. 1.4is'in motor içindeki alan geniş olduğu için fazla dirsek kullanmamıza gerek olmuyor kelebekden direk far arkasına kadar uzatabiliriz. Montajı yaptıkdan sonra sensör için uygun yeri işaretleyip , kiti çıkarıp sensöre göre delik açıp sensörü içeri geçirin ve etrafına silikon uygulayın hava almasın sonra ise kiti tekrar takın :)

3 Honda civic 1.4is kullanıcısı abime bu konuda yardımcı oldum ve araçlarına uyguladılar sağolsunlar videoda atmışlardı çıkan ses çok iyi herkese tavsiye ederim.

dewo

Ynt: Civic 1.4is için El yapımı Filtre Kiti
« Yanıtla #1 : Şubat 23, 2014, 03:54:45 ÖS »
en kısa zamanda deneyeceğim

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #2 : Şubat 23, 2014, 05:15:26 ÖS »
güzel,emeğinize sağlık. montajlı resmi ekleme şansın varsa iyi olur emre.

By_emre

« Yanıtla #3 : Şubat 23, 2014, 08:00:48 ÖS »
güzel,emeğinize sağlık. montajlı resmi ekleme şansın varsa iyi olur emre.
Teşekkürler abi aracım vtec 2 biliyorsun kendi aracıma kit yaparken 1.4is'in içinde şeklini yaptım arkadaşlara örnek olmak için kendi aracıma yaptığımın montajlı halinide korum

By_emre

« Yanıtla #4 : Şubat 23, 2014, 08:05:18 ÖS »
İnternetten temsili bir resim buldum araç üstündeki hali bu şekil olucak.

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #5 : Şubat 23, 2014, 08:13:32 ÖS »
Elinize saglik emre
bu arada pvc borusu sensorunu iyi kapatin ordan hava aldiginda islik calacaktir bilginize :)
Birde bu pvc borudan hava akisi cok rahat olmayacaktir ses icerde yanki yapar ama cok saglikli olmaz die dusunuyorum
ama bulus guzel emeginize saglik :)

By_emre

« Yanıtla #6 : Şubat 23, 2014, 08:20:40 ÖS »
Teşekkür ederim abi :) Haklısın abi sensörün olduğu kısımları iyi kapatmak lazım mümkünse silikon kullanmalı..
Aksine Hava akışı daha rahat olucaktır diye düşünüyorum abi piyasadaki kit hortumlarının içi kat kat şeklinde buda giren havanın kırılmasına sebep oluyor internettede bu şekilde okudum pvc borunun içi düz izalasyonu yapıldığında bir sorun olucağını düşünmüyorum :)

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #7 : Şubat 23, 2014, 08:23:36 ÖS »
Teşekkür ederim abi :) Haklısın abi sensörün olduğu kısımları iyi kapatmak lazım mümkünse silikon kullanmalı..
Aksine Hava akışı daha rahat olucaktır diye düşünüyorum abi piyasadaki kit hortumlarının içi kat kat şeklinde buda giren havanın kırılmasına sebep oluyor internettede bu şekilde okudum pvc borunun içi düz izalasyonu yapıldığında bir sorun olucağını düşünmüyorum :)
iyi hadi bakalim
benim Si' de oyleydi simota koydum anca o zmn farki anladim
simota 3hp koyuyosa
pvc de 2hp diyebiliriz :))

nofearnever

« Yanıtla #8 : Şubat 25, 2014, 12:40:56 ÖS »

Bende sana katılıyorum bu konuda. CRX içinde PVC borudan filtre yapmıştım,polis cevirmişti.Eksozum OEM olmasına ragmen arabadan bögürtü geliyordu adama sesin motordan geldigine inadıramamıştım :)

By_emre

« Yanıtla #9 : Şubat 25, 2014, 11:12:09 ÖS »

Bende sana katılıyorum bu konuda. CRX içinde PVC borudan filtre yapmıştım,polis cevirmişti.Eksozum OEM olmasına ragmen arabadan bögürtü geliyordu adama sesin motordan geldigine inadıramamıştım :)

:D

bycrx

« Yanıtla #10 : Şubat 26, 2014, 05:57:16 ÖS »
demekki benim çakma big tubeden gelsen ıslık sesi bu yüzden bilgi için teşekkür ederim :)

0mer

« Yanıtla #11 : Şubat 26, 2014, 07:25:03 ÖS »
emiğiniz sağlık modifiye parçaları gerçekten çok pahalı 1.4 is vardı bi simota kit soruyorum 350 lira ya zaten araba 12-13 lira anca ediyodu yazık günah gercekten çok başarılı bi çalışma
bende başka bi araçta görmüştüm aynı bu pvc kalınlığında istediğiniz şekilde bükülüyor sağlam bi malzemeye benziyor dediğiniz gibi kat kat aslında ondan da bulunsa daha iyi olur gibi

dewo

« Yanıtla #12 : Mart 01, 2014, 09:07:47 ÖS »
bugün bi filtre bi 50 mm açık dirsek ve depoda doğalgaz kombisinden arta kalan bacaborusundan bi bit yaptım yarın resimlerini yükleyeceğim

dewo

« Yanıtla #13 : Mart 02, 2014, 10:27:12 ÖS »

okan 1857

« Yanıtla #14 : Mart 02, 2014, 11:21:23 ÖS »
Ses nasıl kardeşim.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #15 : Mart 03, 2014, 08:35:32 ÖÖ »

Emeğinize sağlık..

Emmenin üzerindeki filtre kutusunuda sökerek dirsek kullanarak takın derim.

dewo

« Yanıtla #16 : Mart 03, 2014, 11:50:37 ÖÖ »
ses güzel filtre kutusuna bi kacbaglantı var bilmeden sökmek istemedim dirsek te bulamadım açıkcası

By_emre

« Yanıtla #17 : Mart 06, 2014, 04:41:30 ÖS »
Sizinkide güzel olmuş :) kalan kutuyuda sökseydiniz görsellik olarakda güzel olurdu

yarasa67

« Yanıtla #18 : Mart 07, 2014, 11:21:25 ÖÖ »
borunun dışını izalasyonla kaplarsan daha iyi olur bence