Gönderen Konu: 2002 HONDA CİVİC 1.6 VTEC Manuel Tekleme Sorunu Hk.  (Okunma sayısı 5387 defa)

meh0650

• Geronimo
2002 HONDA CİVİC 1.6 VTEC Manuel Tekleme Sorunu Hk.
« : Temmuz 09, 2017, 01:52:56 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar ;

Aracımı uzun süreden beri kendim kullanmaktayım ancak son 6 aydan beri beni sanayiden çıkmaz etti ya ustam iyi değil yada gerçekten bu işi anlayan birine ihtiyacım var . Sorunun araç seyir halindeyken teklemesi ve arıza lambası yakması . İlk olarak bu sorun nedeniyle LPG den sanıp LPG beyni tesisat komple elden geçti ancak sorunumuz çözülmedi . Daha sonra alt kapak üst kapak içinde bulunan Motor Krank Devir Sensörü ve EKSANTRIK DEVIR SENSÖRÜ de dahil değişti yine sorunum çözülmedi . En son beyin dediler onuda çıkma aldım beyin takıldı 1 hafta gezdim yine aynı sorun başladı . Ankara da bu sorunumu düzeltecek beni bu konuda aydınlatacak bir usta var mı burada . Bu arada araç Benzinde de aynı sorunu vermekte

Saygılar. <783^2 <783^2 <783^2

23korg23

Ynt:
« Yanıtla #1 : Temmuz 10, 2017, 04:55:56 ÖS »
meshur bar honda huseyin ustaya gidebilirsiniz

yakacikli55

Ynt: 2002 HONDA CİVİC 1.6 VTEC Manuel Tekleme Sorunu Hk.
« Yanıtla #2 : Haziran 26, 2018, 09:21:27 ÖÖ »
USTA AYNI AYNI SIKINTILARI SUAN BENDE CEKIYORUM KRANK VE EKSANTIRIK SENSORLERINI DEGISTIRDIM SORUN YINE AYNI BOGAZ KELEBEGINI TEMIZLETTIRDIM YINE AYNI SIBOP AYARI YAPTIRDIM YINE AYNI BENZINDEDE AYNI TUPDEDE AYNI ARACLA GIDERKEN BIRDEN KERKINMEYE BASLIYOR 2, YADA 3.VİTESDE DAHA FAZLA YAP0IYOR DELİ ETTİ BENİ KIMSEDE CARESINI BULAMIYOR. EGER BULURSAN CARESINI BANA ULAS LUTFEN 0544 484 17 35

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #3 : Haziran 27, 2018, 10:15:08 ÖÖ »
bende 2002 vtec2 var bu dediğiniz sorunların hiçbirini yaşamadm 5 senedir de kullanıyorum aracı ama hiç lpg bağlatmadm belkide sorunsuzluğunu buna borçluyum.EGR valfini bi temizlettir ve manifold tarafındaki oksijen sensörünü değiş ondan yapar bende de yaptı bi ara temizlettim düzeldi çok şükür kendim temizledm hatta 2 gün boyunca porçöz tarzı kimyasalı bir bardak suya koydum sensörüde içine bıraktm düzeldi şansıma.
sıfır yan sanayi oksijen sensörü aldım arıza ışığı yaktı ara ara mennun kalmadm çıkardm eskisini OEM malzemeyi temizleyip taktım düzeldi.

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #4 : Haziran 27, 2018, 10:19:42 ÖÖ »
VTEC2 motorlarda üst kapakta EGR kanalları var onlarda zamanla kurum yapıyor sizin sorununuz ordaki yani üst kapaktaki kanalların kurum yapması yüzünden de yapabilir birde müökünse karteri alttan söktürün ve yağ süzgecini temizletin VTEC2 kasalarda çok çabuk tıkanıyor bu süzgeç ,sebebi dandık yağ kullanımı malumunuz piyasada sahte yağ çokça mevcut zamanla karter içindeki yağ süzgecini tıkıyor ve bu durum olur olmadık zamanlarda arıza ışığı yaktırıyor ve arac trafik ışıklarında beklerken birden gaz yemiyor kerkilme yapıyor arıza ışığı yakıyor ve daha sonra kendiliğinden düzeliyor.bu tarz sorunları sanayideki ustalarla halledemezsiniz teşhisini koyamıyorlar anca parça değiştirtiyorlar tek bildikleri bu.
« Son Düzenleme: Haziran 27, 2018, 10:21:48 ÖÖ Gönderen: fsunnetci »

meh0650

• Geronimo
« Yanıtla #5 : Kasım 19, 2018, 11:05:37 ÖÖ »
Arkadaşlar aracımın sorun kaynağı bulundu ve sorun çözüldü . İşin garip tarafı Ankara da gitmediğim usta gitmediğim yetkili servis kalmamasına rağmen sorunumu sadece K.Maraş Afşin ilçesindeki bir elektrik ustası çözdü . LPG takılırken lpg beynini elektronik aksamın geçtiği kabloların üzerine monte etmişler ve ısıdan o kablolar erimiş ve zamanla birbirine çarparak şase yapmış o nedenle aracım devamlı istop ediyor motor arıza ışığı yakıyormuş.