Gönderen Konu: FN2 problemleri - GENEL BİLGİ PAYLAŞIMI  (Okunma sayısı 122710 defa)

astracoupe

• Almanci Tane-R
    • www.yonja.com/astracoupe
FN2 problemleri - GENEL BİLGİ PAYLAŞIMI
« : Nisan 15, 2008, 11:42:03 ÖS »
merhaba arkadaşlar
bugün bass ve amfi takdırdım. tam iş bitti derken arac birden stop etti ve tüm denemelermize rağmen çalışmadı :(
aslında aracı kendi kendini kilitlemiş. tam ifade edemedim kusura bakmayın :)
aracın sol tarafında direksiyon yanında alt kısımda bir düğme var. oraya basmak gerekiyormuş böyle durumlarda. düğmeye basınca sorun çözüldü
bilginiz olsun yani arkadaşlar
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2008, 05:45:08 ÖS Gönderen: ALG »

ali

• Ziyaretçi
Ynt: fn2 çalışmadı
« Yanıtla #1 : Nisan 16, 2008, 10:38:19 ÖÖ »
elektronik olup olmadığını bilmiyorum ama, vti ların da sağ torpido içinde de öyle bi düğme vardı, bana da bi ustam söylemişti, kilitlerse araç, o düğmeye basacaksın diye.

tşkler bilgi için...

Seko

« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2008, 02:23:32 ÖS »
reset atmak lazım demekki ara sıra araclara :) :)

RattleSnake

« Yanıtla #3 : Nisan 16, 2008, 03:29:34 ÖS »
reset atmak lazım demekki ara sıra araclara :) :)

windows kullanıyor ozaman bu arabalar :):):):)

mutunch

« Yanıtla #4 : Nisan 17, 2008, 01:06:35 ÖS »

elektronik olup olmadığını bilmiyorum ama, vti ların da sağ torpido içinde de öyle bi düğme vardı, bana da bi ustam söylemişti, kilitlerse araç, o düğmeye basacaksın diye.

tşkler bilgi için...

o düğme benim kullanma kılavuzundan okuduğum kadarıyla kaza anında otomatik olarak benzin kesicisini devre dışı bırakan düğme. kaza yaptıktan sonra araba eğer benzini kesmişse ona basmak gerekiyormuş.

sisss

FN2 problemleri
« Yanıtla #5 : Nisan 20, 2008, 03:53:24 ÖS »
benim arabada hoşuma gitmeyen ama duzeltilebileceğini umduğum 3 problem var. 1.)arabanın fren sistemi berbat type-r olmasına rağmen hemde. fren kaliperlerinin üzerinde type-r logosu var sanırsınızki brembo ama gel görki hiçte ööle değil. birde disklerin arka tarafına alüminyumdan büyük bir plaka varki ne işe yaradığını henuz anlamadım ve araştırmadım acıkcası. 2.)debriyajdan özellikle sıkışık trafikteyken her basıldığında çat diye bir ses geliyor ama otomatik debriyajın o switch sesi değil başka bir ses. 3.)birde bu bi hata değil belki ama emniyet kemerlerini kullanmadığın zaman koltuğun kenarlarındaki omuz destek çıkıntısına asmazsan surekli etrafa carpıyor ve ses yapıyor sanki oraya asmak zorundasın gibi. zaten oraya asmadığında da kemere ulaşmak bi işkence. aynı sorunlar sizdede varsa paylaşırsanız sevinirim. bunun dışında araba mukemmel ötesi.
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2008, 05:42:50 ÖS Gönderen: ALG »

ALG

• THT
Ynt: FN2 problemleri - GENEL BİLGİ PAYLAŞIMI
« Yanıtla #6 : Nisan 20, 2008, 05:45:49 ÖS »
FN2 de yaşanan sorunları burada paylaşırsak daha aydınlatıcı olur arkadaşlar.

Tşkler.

maestro_es

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Nisan 22, 2008, 01:33:37 ÖÖ »

benim arabada hoşuma gitmeyen ama duzeltilebileceğini umduğum 3 problem var. 1.)arabanın fren sistemi berbat type-r olmasına rağmen hemde. fren kaliperlerinin üzerinde type-r logosu var sanırsınızki brembo ama gel görki hiçte ööle değil. birde disklerin arka tarafına alüminyumdan büyük bir plaka varki ne işe yaradığını henuz anlamadım ve araştırmadım acıkcası. 2.)debriyajdan özellikle sıkışık trafikteyken her basıldığında çat diye bir ses geliyor ama otomatik debriyajın o switch sesi değil başka bir ses. 3.)birde bu bi hata değil belki ama emniyet kemerlerini kullanmadığın zaman koltuğun kenarlarındaki omuz destek çıkıntısına asmazsan surekli etrafa carpıyor ve ses yapıyor sanki oraya asmak zorundasın gibi. zaten oraya asmadığında da kemere ulaşmak bi işkence. aynı sorunlar sizdede varsa paylaşırsanız sevinirim. bunun dışında araba mukemmel ötesi.

Senin bu saydığın sorunların aynılarını ben de çektim ve aynen katılıyorum. yalnızca o debriyajdan gelen sese aldırma çünkü o normal bir ses. cruise control fonksiyonunun algılayıcısından gelen bir ses. hani cruise control açıkken debriyaja dokunsan bile devre dışı kalıyo ya?? işte o algılayıcından geliyo o ses. hepimizde var yani rahat ol aldırma.
            Benim arabada çok ama çok sinirimi bozan şey ise: her arkaya birini bindirdiğimde kendi koltuğumu yeniden ayarlamak. işte bu gerçekten can sıkıcı ama bu konuda pek yapabilecek bişey yok maalesef.

fn2silver06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Nisan 22, 2008, 11:26:31 ÖÖ »
frenlerden gelen ses bendede var ve sinir hastası etti benide..özellikle 100 ün üstündeyken fren yapınca gokart freni gibi hissettiriyo..servise gittim normal dediler!!! araştırdım disklerin adiliğinden kaynaklanıyo yani disklerin değişmesi gerek garantiden ama servise göre normalmiş bu problem!!

sisss

« Yanıtla #9 : Nisan 23, 2008, 08:39:39 ÖÖ »

Senin bu saydığın sorunların aynılarını ben de çektim ve aynen katılıyorum. yalnızca o debriyajdan gelen sese aldırma çünkü o normal bir ses. cruise control fonksiyonunun algılayıcısından gelen bir ses. hani cruise control açıkken debriyaja dokunsan bile devre dışı kalıyo ya?? işte o algılayıcından geliyo o ses. hepimizde var yani rahat ol aldırma.
            Benim arabada çok ama çok sinirimi bozan şey ise: her arkaya birini bindirdiğimde kendi koltuğumu yeniden ayarlamak. işte bu gerçekten can sıkıcı ama bu konuda pek yapabilecek bişey yok maalesef.

maestro debriyajdaki o ses başka sanırım abi yaa. yani senin dediğin ses de var tamam ama o çok hafif bi ses duyulmuyor sadece hissediliyor ve daha debriyaja basar basar basmaz geliyor. oysa benim bahsettiğim ses daha altlarda yani zemine çok yaklaştığında çıkıyor ve bayağı yuksek bir ses. 10.000 km. olmasını bekliyorum heralde serviste duzeltilir. senin sorununda çok sıkıcı benim başıma pek gelmiyor o olay çünkü arka tarafa henuz kimseyi almadım kolay kolayda almam heralde.

fn2silver06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Nisan 23, 2008, 05:44:51 ÖS »
aman arkadaşlar ben yayları değiştirmiştimya siz değiştirmeyin geri çıkarttım araba kendine geldi..yoltutuş artıyo yayla ama cok sert oluyo araba dağılcak sandım..

sisss

« Yanıtla #11 : Nisan 23, 2008, 07:06:47 ÖS »
hadii yaaa. üzüldüm şimdi bende yayları değişmek istiodum çok sert oldu demek. e peki nasıl düşürcez abi biz arabayı yere. coilower desen daha sert olacak. naapıcaz ??

fn2silver06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Nisan 24, 2008, 10:38:24 ÖÖ »
valla yay fazla pahalı bişey değil istersen bi dene ama arabadan nefret edebilirsin..çukura girdikçe arabayı yolda bırakasım geliyodu şimdi yeniden keyif almaya başladım..coilover da bence gereksiz arabanın yayları iyi gerçekten arabayı yolda tutabiliyo vede rahat gerçekten..eğer 100 hp artırırsan gücünü ozaman coilowerda yeni fren sistemide şart..ben şimdi bi supercharger kiti buldum getirtebilirsem onu deniycem bakalım ama tahminimce 1-2 ayda anca gelir..

fn2silver06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Nisan 24, 2008, 10:39:30 ÖÖ »
sağ ön koltuğundan ses gelen varmı???

fn2silver06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Nisan 24, 2008, 10:40:48 ÖÖ »
arabamın resimlerini ekleyemiyorumnasıl yapcam???

sisss

« Yanıtla #15 : Nisan 24, 2008, 12:43:39 ÖS »
sağ ön koltuktan benimde ses geliyor biraz geriye yatırınca geçiyor ama can sıkıcı yinede.

sisss

« Yanıtla #16 : Nisan 24, 2008, 12:45:16 ÖS »
supercharger kitimi 1/1 uymlu bizim araç için. nerden getirticeksin belki yardımcı olabilirim. yurtdışında biçok ülkede tanıdıklarımız var.

fn2silver06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Nisan 26, 2008, 01:24:39 ÖS »
evet 1/1 uyumlu ama ellerinde hzırda yokmuş imal edilmeside 2-4 ay arası srüyomuş..dediklerine göre %55 güç artırıyomuş.bakalım fiyatını mail atcaklar.

maestro_es

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Nisan 27, 2008, 01:28:55 ÖÖ »

evet 1/1 uyumlu ama ellerinde hzırda yokmuş imal edilmeside 2-4 ay arası srüyomuş..dediklerine göre %55 güç artırıyomuş.bakalım fiyatını mail atcaklar.

TTS çıkardı mı acaba bizim kasa için bi sc kiti?

sisss

« Yanıtla #19 : Nisan 27, 2008, 11:04:44 ÖÖ »

acaba supercharger uygulamasında motorun başka yerlerindede değişikliğe gitmek gerekiyormu piston kol vs. yoksa arabamızın kendi parçaları %55 lik güç artışı için yeterlimi. birde bu uygulama için motor indirilmiyor sanırım doorumu.

fn2silver06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Nisan 27, 2008, 09:34:26 ÖS »
yok işte sc nin güzelliği burda..lego gibi takıyosum 1/1 uyumly olursa cok kolay ..jtune diye bi marka avusturalyalı.2-4 ay arası beklemek gerekiyomuş ..hiç bi parçayla oynamayada gerek yok,vede turbodan çok daha uzun süre sorunsuz kullanılıyo.tek sorun turbo gibi canın isterse büyütemiyosun..bizim arabalar zaten atmosferik,dolayısıyla problemsiz olsun sanayide yaşlanmıyım diyosan sc.ama tabiki turbo ayrı zevk.keşke arabalar fabrika cıkışı turbo olsaydı diyorum..ben bu kiti kesin getirtcem turbo yapcaktım ama vazgeçtim elbet bi gün honda mühendislerinin beyni çalışırda turbo kullamaya başlarlar ozamanda zaten problem kalmaz :)

fn2silver06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Nisan 27, 2008, 09:35:34 ÖS »
ha bide catback egzos ve beyinde var kitin içinde..toplam 16 kalem parça var kitde

ali

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Nisan 28, 2008, 10:30:56 ÖÖ »

ha bide catback egzos ve beyinde var kitin içinde..toplam 16 kalem parça var kitde

fiyat ne civarda?

fn2silver06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Nisan 28, 2008, 10:44:29 ÖÖ »
bekliyoruz hala cevap gelmedi ama tahmini 6-7000 dolar

sisss

« Yanıtla #24 : Nisan 28, 2008, 12:33:16 ÖS »
fiyat gelince paylaşırsan sevinirim. alınabilir diye dusunuyorum bende.