Gönderen Konu: apaçiler yüzünden ceza yiyeceğiz dikkat  (Okunma sayısı 22876 defa)

ERTUNGA

Ynt: apaçiler yüzünden ceza yiyeceğiz dikkat
« Yanıtla #75 : Temmuz 13, 2014, 02:41:17 ÖS »
sana gülüp geçiyorum.sen hatırlatmaya devam et ;) mevlananın sözü var çok güzel.nasıl anlarsan.hayırlı işler
Yuvarlayarak konuşma konusunda iyisiniz bence şu yazdığınız sözünüzü tutun  bari '' bu saatten sonra susuyorum istediğini yaz ''

teachers71

Ynt:
« Yanıtla #76 : Temmuz 13, 2014, 04:55:36 ÖS »
Egm gerçekten tehlike arzeden araçlarla uğraşacaksa ki sonuna kadar destekliyorum. Çok basit bi yöntem var. Fenni muayeneye girmeyen onbinlerce apaçi  arabası var. Hepsinin adresi ve teledonu belli. Oturduğu yerden trafikten men çıkartıp adreslerine tebligat yapabilir. Öyle göstermelik ayda 2 defa ana arter bağlayıp ya nasip demekten daha kolay ve masrafsız. Amaç insanları tehlike arzeden araçlardan korumaksa tabikii :(

maryellen

« Yanıtla #77 : Temmuz 16, 2014, 11:47:02 ÖS »
Azıcık yetkiyi eline geçirenin, sözde yaptığı kanun uygulamasının kat be katı EFELİK (evet bir çok yerinde tabirden bir tanesi de kesinlikle budur) yapıp hem kendini hem de karşısındaki günaha soktuğu bir ülkede, bir çok 'insan gibi insan' da o sözde EFE'lerin eşref ve eşşek saatlerine bağlı olarak muamele gördüğü maalesef çok açık ve net bir durumdur..!
Zira gerçekten suçlu olanların suçunun cezasını, görevinin gereği olarak uygulamaya çalışan amir-memurlara o suçlu serserilerin yaptığı gibi "KOMSERİM ABİM YAPMA" aşağılığını (!), gerçekten doğru düzgün insanların karşısında, elindeki o a.ına koduğum dedirten yetkisini kendi eşşekliğiyle doğru orantılı olarak kullanıp yaşatanlar da şunu bilmiyorlarsa bilsinler derim; nasıl ki elindeki yetkiyle bir yerlerini oynatıp istediği gibi atını koşturduktan sonra "istersen gider mahkemede ararsın hakkını, hadi şimdi sktir git" artistliği yapanlara, elinde yetkileri olmadığında o zamanında yaptığı muameleye göre kimin adam gibi KOMSER, kimin SERSERİ olduğunu, hiç zorlanmadan SEVE SEVE anlatacak bir çok HAKLI ve de istekli insan var bu ülkede..!!
Aslında hiç de sözüm ona Artist EFE'lerin aşağıladığı gibi bir durumda olmayıpta, sırf kişinin sabır sınırlarının zorlanması neticesinde, psikolojilerine mecburen dönüştürülen 'delikanlı'ların, o "KOMSERİM ABİM YAPMA"lardan haz duyan sözde yetkililerin kabalığına tam denk gelecek "efelikse efelik" bâbındaki jargon sözü, anlamak isteyene jargonunun dışında da çok şey anlatır; Kalabalıkta artistlik yapanın, tenhada özrü kabul olmaz..
Bakmayın sözün kaba olduğuna, herkes kendi için olanı çıkarır en nihayetinde..
Bu yazdıklarım burada yazan kimseyi direk işaret ederek yazılmış bir yazı olmayıp, tamamen genelde, bu tür konularda bir çok farklı kişinin bir çok farklı fikirleri gibi sıradan ve maalesef 'acı ama gerçek' sonucu çıkarılan bir düşünce sentezidir..

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #78 : Temmuz 17, 2014, 07:58:43 ÖÖ »
ertunga bey tarafı bu kadar belli etmenin bir anlamı yok burası form sitesi ve bir çok arabada modifiyeli ama ''sade modifiyeli'' şahin doğan siteleriyle karıştırmayın yıllardır bir çok kişi buradayız ve sadece arabalarla ilgili paylaşımlar,tartışmalar yapıyoruz(seviye cercevesinde)siz buraya üye oldunuz eyvallah sadece 19 mesajınız var ve hepsi bu konu üstünde lütfen bu konuyu bırakalım ve aracınızla ilgili falan payşlaşımlarınız olacaksa ona yardımcı olalım gereksiz şeylere girmeyin...

anlayışınız için teşekkürler.

HONDAHAN

« Yanıtla #79 : Temmuz 17, 2014, 08:01:46 ÖÖ »
Azıcık yetkiyi eline geçirenin, sözde yaptığı kanun uygulamasının kat be katı EFELİK (evet bir çok yerinde tabirden bir tanesi de kesinlikle budur) yapıp hem kendini hem de karşısındaki günaha soktuğu bir ülkede, bir çok 'insan gibi insan' da o sözde EFE'lerin eşref ve eşşek saatlerine bağlı olarak muamele gördüğü maalesef çok açık ve net bir durumdur..!
Zira gerçekten suçlu olanların suçunun cezasını, görevinin gereği olarak uygulamaya çalışan amir-memurlara o suçlu serserilerin yaptığı gibi "KOMSERİM ABİM YAPMA" aşağılığını (!), gerçekten doğru düzgün insanların karşısında, elindeki o a.ına koduğum dedirten yetkisini kendi eşşekliğiyle doğru orantılı olarak kullanıp yaşatanlar da şunu bilmiyorlarsa bilsinler derim; nasıl ki elindeki yetkiyle bir yerlerini oynatıp istediği gibi atını koşturduktan sonra "istersen gider mahkemede ararsın hakkını, hadi şimdi sktir git" artistliği yapanlara, elinde yetkileri olmadığında o zamanında yaptığı muameleye göre kimin adam gibi KOMSER, kimin SERSERİ olduğunu, hiç zorlanmadan SEVE SEVE anlatacak bir çok HAKLI ve de istekli insan var bu ülkede..!!
Aslında hiç de sözüm ona Artist EFE'lerin aşağıladığı gibi bir durumda olmayıpta, sırf kişinin sabır sınırlarının zorlanması neticesinde, psikolojilerine mecburen dönüştürülen 'delikanlı'ların, o "KOMSERİM ABİM YAPMA"lardan haz duyan sözde yetkililerin kabalığına tam denk gelecek "efelikse efelik" bâbındaki jargon sözü, anlamak isteyene jargonunun dışında da çok şey anlatır; Kalabalıkta artistlik yapanın, tenhada özrü kabul olmaz..
Bakmayın sözün kaba olduğuna, herkes kendi için olanı çıkarır en nihayetinde..
Bu yazdıklarım burada yazan kimseyi direk işaret ederek yazılmış bir yazı olmayıp, tamamen genelde, bu tür konularda bir çok farklı kişinin bir çok farklı fikirleri gibi sıradan ve maalesef 'acı ama gerçek' sonucu çıkarılan bir düşünce sentezidir..

>=ok  En doğru yere, en güzel şeyleri yazmışsın. Bahsettiğin tipteki canlılar kurban olsun o parmaklarına :D

madfok

• Fok
« Yanıtla #80 : Temmuz 17, 2014, 08:58:36 ÖÖ »
Hocam zaten görevli memur arkadaş çevirme de arabaya, sürene ,sürenin konuşma tarzına ,yaklaşımına ,jest ve mimiklere dikkat ediyor.Bakıyor oturaklı ,ne dediği bilen, gevşek konuşmayan, efendi ise bir de ailesi çoluk çocuğu yanında ise kesinde bir ihbar yok ise şöyle bir bakıp yolluyor fakat arabaya da göz ucuyla bakıyor açık numara filmi var yani kapkara değil aracında başka abartı yok yolluyor...Aslına bakarsanız açık numara filimden ceza yiyen arkadaşlar filime yazılmıyor o ceza size yazılıyor hal ,hareket ,tavrınıza ,konuşmanıza yazılıyor burada genelleme yapıyorum istisnalar kaideyi bozmaz her ceza yazılan da yukarıda saydığım özelliklerde de değildir. Hiç bir memur arkadaşın eşinizin durumunu izah ettik den sonra ceza yoluna gideceğini sanmam çünkü biz memurların da bir ailesi var...Hocam benim eşimde 50 faktör kullanıyor gayet iyi bilirim....İşin özü seviyeli ve terbiyeli insanlar her zaman memurun gözünde maça 1-0 galip başlarlar.......

Bu ne demektir 'Ertunga' bunu adam akıllı açıklayabilir misiniz "Bakıyor oturaklı ,ne dediği bilen, gevşek konuşmayan, efendi..." ? Adalet yargı falan atıp tutmuşsunuz ama hangi yasada var gevşek konuşan kişi aile babasına göre daha suçludur gibi bir madde? Aynı sebepten sağa çekilen araca nesnel olarak yaklaşıp araçtaki kusur neyse ona ceza yazılması gerekmez mi, ben mi yanlış biliyorum? Yaşınız itibariyle saygı göstermemiz gerektiğini düşünüyorsunuz ama adaletin adamına göre uygulandığını, dahası bunun kolaylıkla savunulabilecek birşey olduğunu düşünen bir insanın faşist olmadığını iddia etmesi de biraz abes kaçar diye düşünüyorum.

Dediklerinizden yola çıkarak; karşımızdaki polise göre mi davranacağız yani suçsuzluğumuzu ispat etmek için? Polisler efendi adam seviyor diye efendi davranılması gerektiğini söylemişsiniz, peki karşımdaki polis (aşırı bir örnek farkındayım ama olamaz diye bir kural yok) cinsel tercihlerini gay olarak yaptıysa benim de ona hoş görünmem için gay görünmem mi gerekir? Siz karşınıza böyle bir memur gelse böyle birşey mi yaparsınız ya da yapılmasını önerirsiniz? Eğer siz ve uğruna görev yapıp burada misyoner tavırlarla bize anlattığınız hükümetiniz bir hukuk devleti olduğumuzu iddia ediyorsanız alıntıdaki paragrafı bana açıklamanızı rica ediyorum.

Not: Eğer işiniz dolayısıyla üzerinizde bir baskı varsa ve bu nedenle cevap vermezseniz sizi anlarım, nasıl olsa hukuk devletiyiz.
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2014, 08:58:59 ÖÖ Gönderen: madfok »

ali eren

• eren
« Yanıtla #81 : Temmuz 17, 2014, 10:56:14 ÖÖ »
selamlar yazıyı gülümseyerek okudum hem alıntıyı hem sizin cevap ve sorularınızı.bende polisim trafikçide değilim onu söyleyeyim.şimdi ertunga abimizin anlatmak istediği aslında polisin ceza yazmak için can atan milletin canını yakmak için elinden geleni yapan bir insan olmadığını söylemek istemiş tabi bunu anlatmak içinde polisin görmemezlikten gelme :) şartlarını kendine göre sıralamış bi nebze doğru ama tabiki sırfta adam efendi diye kimseyi es geçmiyoruz yada adam laubali diye dur şuna ne varsa yazalım aklı başına gelsin demiyoruz en azından ben kendi adıma kimseye böyle davranmadım.anlatılmak istenen tetikleyici unsurlar yoksa kimse kusura bakmasın adamın ailesi yanında efendi saygılı diye yaptığı hatayı affetmem ben bu işi vicdanımla yapıyorum onu es geçerken bir başkasına aynı şartlarda aynı işlemi yapmazsam nerde kaldı benim adaletim nerde kaldı Allah la kul arasındaki o görünmeyen bağ?evet bizde en az diğer memurlar kadar 657 denen devlet memurları kanununa tabiiyiz ama gel görki hiç bir polis memuru hiç bir nüfus memuru kadar sevilmeyecek bu dünyada :) yada en basiti maliyedeki vergi memurları her sene adamların ayaklarına kadar tıpış tıpış gidiyoruz bir ton para verip mutlu mesut cıkıyoruz hiçte kin gütmüyoruz o memurlara cebimizdeki parayı aldı diye.ama polis hiç haberi olmadan çıkan yasaları sırf uyguluyor diye ballandıra ballandıra anlatıyoruz polisle olan hikayelerimizi :) tabiki haksızlık yapan memur var her kurumda olduğu gibi.aslında bişey diyeyimmi çok samimi olarak benim bi tespitim var polislerin neden diğer memurlara göre daha az sevildiğine karşın!bizler vatandaş olarak diğer memurların ayağına kadar gidiyor işlemimizi öyle yapıyoruz rica minnet sanki adama borçluymuşuz gibi ama polis 24 saat sokakta ya hani onun işi bu ya hani biz onların vergisiyle maaş alıyoruz ya o yuzden bizim değerimiz yok.diğer memurların maaşını amerika ödüyor bizimkini türk vatandaşı :)
   NOT:yanlış bi söz ettiysem affola yada farkında olmadan birilerini kırdıysam ayrıca diğer memur arkadaşlar sakın alınmasın ben sadece polisi kıyaslamak için örnek verdim yoksa benim eşimde memur :) normal memur :D 657 olandan  :D

HONDAHAN

« Yanıtla #82 : Temmuz 17, 2014, 12:05:45 ÖS »

Bu ne demektir 'Ertunga' bunu adam akıllı açıklayabilir misiniz "Bakıyor oturaklı ,ne dediği bilen, gevşek konuşmayan, efendi..." ? Adalet yargı falan atıp tutmuşsunuz ama hangi yasada var gevşek konuşan kişi aile babasına göre daha suçludur gibi bir madde? Aynı sebepten sağa çekilen araca nesnel olarak yaklaşıp araçtaki kusur neyse ona ceza yazılması gerekmez mi, ben mi yanlış biliyorum? Yaşınız itibariyle saygı göstermemiz gerektiğini düşünüyorsunuz ama adaletin adamına göre uygulandığını, dahası bunun kolaylıkla savunulabilecek birşey olduğunu düşünen bir insanın faşist olmadığını iddia etmesi de biraz abes kaçar diye düşünüyorum.

Dediklerinizden yola çıkarak; karşımızdaki polise göre mi davranacağız yani suçsuzluğumuzu ispat etmek için? Polisler efendi adam seviyor diye efendi davranılması gerektiğini söylemişsiniz, peki karşımdaki polis (aşırı bir örnek farkındayım ama olamaz diye bir kural yok) cinsel tercihlerini gay olarak yaptıysa benim de ona hoş görünmem için gay görünmem mi gerekir? Siz karşınıza böyle bir memur gelse böyle birşey mi yaparsınız ya da yapılmasını önerirsiniz? Eğer siz ve uğruna görev yapıp burada misyoner tavırlarla bize anlattığınız hükümetiniz bir hukuk devleti olduğumuzu iddia ediyorsanız alıntıdaki paragrafı bana açıklamanızı rica ediyorum.

Not: Eğer işiniz dolayısıyla üzerinizde bir baskı varsa ve bu nedenle cevap vermezseniz sizi anlarım, nasıl olsa hukuk devletiyiz.

=d> =d> =d> =d> =d> =d>

@madfok seni alkışlıyorum ve ekliyorum ;

Akıl yaşta değil, başta imiş.
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2014, 12:08:00 ÖS Gönderen: HONDAHAN »

mehmet06

• Mehmet
« Yanıtla #83 : Temmuz 17, 2014, 10:54:42 ÖS »
Sonuçta aynı fikirdeyiz. teknik değişikliklerde güvenlik mutlaka ön planda olmalı. film konusunda kısmen ayrılıyoruz. Zift gibi film hariç Ve ön camda yoksa ben filmin sakıncası olmadığını düşünüyorum. ne görüşümü engelliyor nede kaza anında sakınca doğuruyor.bilakis cam kırılmalarında camın parçalanmasını engeller. Ayrıca polis 1 km öteden benim özel mülküm olan aracımın içindekileri (karımı, kızımı ) neden görebilsinki. yakından zaten görülüyor. Jant konusunda haklı olabilirsiniz. Onu belirttim. Bu olayın amacı yollarda fenni muayensiz dolaşan katil araçları engellemekken benim gibi aracına düşük numara film kaplayan belki abartılı  olmayan body kit yapıp yolunda gidip gelen insanlara kan kusturmak olmamalı. bahsettiğim katil araçları zaten gündüz ana yollarda göremezsiniz. onlar gece ara sokaklarda çıkıyorlar saklandıkları inlerden. O saatlerde ise maalesef memur arkadaşları yollarda göremiyoruz. :) saygılarımla...
not:benim eşim gündüz 50 numara koruyuculu güneş kremi sürmeden sokağa çıkamıyor. Bunu anlayışla karşılayacak bir memur olacağını umut ederim :)
Hocam zaten görevli memur arkadaş çevirme de arabaya, sürene ,sürenin konuşma tarzına ,yaklaşımına ,jest ve mimiklere dikkat ediyor.Bakıyor oturaklı ,ne dediği bilen, gevşek konuşmayan, efendi ise bir de ailesi çoluk çocuğu yanında ise kesinde bir ihbar yok ise şöyle bir bakıp yolluyor fakat arabaya da göz ucuyla bakıyor açık numara filmi var yani kapkara değil aracında başka abartı yok yolluyor...Aslına bakarsanız açık numara filimden ceza yiyen arkadaşlar filime yazılmıyor o ceza size yazılıyor hal ,hareket ,tavrınıza ,konuşmanıza yazılıyor burada genelleme yapıyorum istisnalar kaideyi bozmaz her ceza yazılan da yukarıda saydığım özelliklerde de değildir. Hiç bir memur arkadaşın eşinizin durumunu izah ettik den sonra ceza yoluna gideceğini sanmam çünkü biz memurların da bir ailesi var...Hocam benim eşimde 50 faktör kullanıyor gayet iyi bilirim....İşin özü seviyeli ve terbiyeli insanlar her zaman memurun gözünde maça 1-0 galip başlarlar.......
Ertunga bey "Bakıyor oturaklı ,ne dediği bilen, gevşek konuşmayan, efendi " bu söylediğinize kesinlikle katılmıyorum, ben benzini biten aracımı benzinliğe iteklerken ceza yedim.

Aracımın benzini bitti tek başıma itekleyerek kavşaktan geçtim,
yanıma polis aracı geldi, arkamdaymış hiç dikkat etmedim, çek sağa dedi, durdum doğal olarak araçta durdu.(çünkü itekliyorum çalışmıyor)
- Kırmızı ışıkta geçtin dedi
şaka yapıyor zannettim güldüm abi benzin bitti şu benzinliğe itekliyorum arabayı dedim (benzinlik 30 - 35 metre ileride)
-Kırmızı ışıkta geçtin ehliyet ruhsatı ver dedi.
çıkardım verdim, (sana ışık ihlalinden ceza yazıyorum demeden) bir güzel ışık ihlali cezası yazdı. Kırmızı makbuzu elime verdi ve gitti.
Buradan kimin ne kadar anlayışlı ve saygılı olduğunu anlamış oldum.
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2014, 10:57:39 ÖS Gönderen: mehmet06 »

maryellen

« Yanıtla #84 : Temmuz 18, 2014, 11:11:03 ÖÖ »
Bi sabah işe giderken kaza yaptım, kadın şöfürün biri arkasından çok hızlı şekilde gelmekte olan bir arabadan kaçmak için aniden benim önüme kırdı, ama öyle bir kırdı ki sol şeritten direk emniyet şeridine geçti ve o telaşla frenlere yüklendi, ben de şahin var o zaman, ablanın altında da citroen, e tabi şahinin fren sistemi citroen kadar olmadığından arkadan çarpmayayım diye ben de sola kırdım, tam ikimiz de yanyana geldiğimizde arkadan gelen bir araç benim aracımın sol arka köşesinden bi patlattı, ben kadının arabasının önünden spin atarak yoldan çıktım ve orda kaldım, arabadan indim, kadının arabasına yönlendim kadın hemen kapıları kilitledi korkudan, halbuki bişey yapacağım yok sadece kendinde misin ne yaptığının farkında mısın diyeceğim, sonra bana arkadan çarpan eleman da ileride durmuş arabasından inmiş yanıma geldi, abi ya çok üzgünüm var mı bişeyin, valla benzinlikten yeni çıktım gaz almıştım benim gaz ışıkları biraz geç yanıyor eğilip onlara bakarken kafamı bi kaldırdım seni gördüm ama artık çok geçti, frenlere yetiştiremedim bütün suç benim çok özür dilerim diye çok nazik şekilde konuştu.. Ben kadına çarpmamak için sola kırdığımda kendi şeridimin çizgisini aşıp diğer şeride geçmedim, zira bunu lastik izlerimden gördüğümüz gibi bana çarpan eleman da abi ben yola bakmadığımdan yolu biraz ortalamışım dedi, yani bana çarpan arkadaş yola bakıyor olsa biz 3 araba yanyana birbirimize çarpmadan geçmiş olacağız..
Neyse, ben sevdiğim bi abim var onu aradım, evi zaten kaza yaptığımız yere çok yakın hemen geldi, polisi de aramıştık, kadın da anladığım kadarıyla kocasını aramış ki kocaman jipiyle bi adam geldi, polisler gelince adam onlarla biraz konuştu, ama polis o adamla konuşurken bizi uzaklaştırdı, o arada biz de diğer polis abiyle konuşuyoruz, bana çarpan eleman polise dedi bütün suç benim yola bakmıyodum arkadan çarptım diye, polis abi de şunu dedi; şu hayatta 2 şeye arkadan vurmak suçtur, afedersiniz biri kadına biri de arabaya arkadan vurmak..
Bizimle konuşan polis bizi alkolmetreye falan üfletti, gitti yolu falan ölçtü resimleri çekti, biz de diğer arabanın içinde oturan polise ifademizi anlatırken benim yanımdaki abim de bi ara lafa karışınca polis ona sert bi şekilde sen kim oluyorsun be dedi, hepimiz bi an şok olduk, halbuki bizimki hiç o tepkiyle karşılaşak bişey söylememişti, polis öyle deyince bizimki de "ne bağırıyorsun güzel güzel anlatıyoruz işte, bak çarpan arkadaşta suçun kendinde olduğunu söylüyor zaten" gibi sinirli bi konuşma geçti.. Neyse polis tutanağı tutmuş, ne bize gösterdi nasıl bir tutanak tuttuğunu ne de bi imza attırdı, günlerden Cuma'ydı, Pazartesi trafikten tutanaklarınızı alırsınız dedi ve gittiler.. Biz de diğer arkadaşla trafik sigortasına vermek için ruhsat ve poliçe fotokopilerimizi birbirimize nasıl vereceğimizi falan konuştuktan sonra herkes kendi işine baktı, ben çekici çağırıp arabamı aldırdım sonra da işyerime gittim..
Sonra Pazartesi oldu ve trafik şubeye kaza tutanağını almaya gittim, tutanağa baktığımda şok oldum, çünkü suçu 8'de 8 bana yazmış 'sevgili polis memuru'.. Bana çarpan arkadaşı aradım aldın mı tutanağı dedim, aldım ama inanamıyorum ben bütün suçu kendime bekliyordum hepsini sana yazmışlar çok üzüldüm dostum dedi.. Polis arkadaş sözde "kontrolsüz şerit ihlali"nden bütün cezayı bana yazmış..! Allah'ım ağlasam mı gülsem mi, çünkü polis arkadaşın çizdiği krokiye göre de bizim yolda çektiğimiz resimlere göre de ben şerit çizgisini aşıp diğer şeride geçmemişim, adam kroki çiziyor benim arabama nerede çarptılar, arabam nereden geçmiş işaretliyor ama yazıyla yazılan yorum kısmına şerit ihlali yazıyor, yaa bari krokide de şeridi aştığımı (ki öyle bişey olmadığı halde) göster di mi..??!!
Neyse, ben sonra dava açtım ve benim suç oranım 8'de 4'e düştü.. Bi gün Trafik şube müdürünü tanıyan bi abiyle müdürün yanına gittik, sağolsun çok babacan bi adam, bizimle yakından ilgilendi, kazanın nasıl olduğunu bizim kendi çektiğimiz resimler ve polis tutanağını da göstererek anlattık, adam evet bence de suç senin değil evlat ama benim memurum neden öyle bişey yapmış ben bi kendisiyle ilgileneceğim dedi.. Benim kendi trafik polisi tanıdıklarım da var, onların da hiç biri sen suçlusun demedi.. Sonra bi ara öğrendim ki bana o cezayı ittiren, o kocaman jipi olan zengin adamla konuşan sinirli polis abimizin marmaradaki eşek adasına tayini çıkmış, ve sonra yine öğrendim ki sevgili memur abilerin sürgün yeri de aslında orasıymış..  :gulegule

ali eren

• eren
« Yanıtla #85 : Temmuz 18, 2014, 12:17:19 ÖS »
geçmiş olsun demekten başka bişey gelmiyor elden işgüzar memur mu desek yiyici memurmu desek yamyam mı desek :) nesek şimdi bilemedim.ya bi polis olarak şunu çok merak ediyorum hiç iyi bi anınız olmadımı şu polislerle

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #86 : Temmuz 18, 2014, 12:28:38 ÖS »
Şu "efendi" tiplere ceza konusunda insiyatife takıldım biraz. Önceki aracım Linea idi. Serviste 1 numara film takmıştım. Bir cumartesi akşamı Yıldız çıkışında polis çevird. Araçta tek başımaydım, ama herşey gayet normaldi. Alkol var mı dedi, yok dedim, isterseniz üfleyeyim, sonra araca şöyle bir baktı. (arka koltukta çocuk koltuğu var, oyuncaklar var....  yani belli ne olduğumuz).... cam filmi var, yasak ceza kesecem dedi, ne dediysem ikna edemedim (ki ben de bir K.İ.T çalışanıyım, kimliğimi felan gösterdim, öyle apaçi ya da abuk sabuk biri değilim dedim, çocuk için hme de 1 numara film vardı). yedim cezayı söktürdüm filmi paşa paşa. Şimdiki hondama film yapmadım, perde aldım. Stress olacağıma perde ile idare ederim.

Benzer durum yakın arkadaşımın da başına geldi. Aracı citroen di, yine çocuklu biri, bir numara film var, işe gidiyor takım elbiseli felan.... boğaz köprüsünde onlarca filmi araç içinde bunu durdurdular, ve aynı muamaleyi o da gördü....

Sanırım polisin "efendilik" kavramı ile bizimkisi biraz farklı, bilemiyorum.

Kanun olması iyi, ortalıktaki apaçilerde gına geldi. Ama bazı konularda yardımcı olunması gerek. polisin insiyatif kullanmasını istemem ben de, o zaman objektifliğe halel gelir, ancak ne bileyim örneğin cam filmi için ruhsata işletmemnin önü açılmalı. Bunun maliyeti de olmalı ama bir yol olmalı. İnanın ben de dahil maliyetine bakmadan cam filmini ruhsata işletmek isteyen çok kişi vardır. Devlet biraz yardımcı olmalı. Bu tip uygulamaları sınıflandırmalı ve yasal düzene çekmeli, sonrasında uymayan varsa efendi (ya da değil) bassın cezayı

maryellen

« Yanıtla #87 : Temmuz 18, 2014, 01:49:26 ÖS »
Ali Eren arkadaşım, yazdıklarından anladığım kadarıyla sen gayet anlayışlı ve de elinde yetkin olmasına rağmen o yetkiyi kendi keyfine göre kullanacak tiplerden değilsin, o yüzden sen trafik memuru olsan eminim seninle iyi bir anımız olabilir, şöyle ki;
Benim profil resmimde de görüldüğü üzere 2000 model Honda Civic 1.6 ies aracım var. Aracımı alalı yaklaşık 2 ay falan oldu, aracımı aldığımda üzerinde o kadar garip garip yazılar, yapışkanlı ıvır zıvır şeyler vardı ki hepsini sökerken resmen 2 saatim gitti.. Aracı aldığımda üzerinde kış lastikleri ve kesik yaylar vardı, taa Kırıkkale'den 650 km yolu o gürültülü lastikler ve aracın konforunu resmen traktör konforuna düşüren kesik yaylarla geldim ve geldiğimde bitkin haldeydim, halbuki herkes bilir bizim araçlar uzun yolda çok konforlu ve rahattır.. Memlekete döndüğümde ilk işim yaz lastiği ve orjinal yay almak oldu, sonra aracın eksozunu düz boru yapıp katalizör iptali yapmışlar, eksozun ucuna da şu dandik uçlardan takıp kaynatmışlar, eksozun son susturucusu da biraz eski olduğundan garip cırtlak bir ses veriyordu, o yüzden eksozu değiştireyim istedim.. almışken bari biraz sesi değişik olsun, inceden bir homurtusu olsun ama ortalığı da yıkmasın insanları rahatsız etmesin zira en başta ben sevmediğimden ve kafam kaldırmadığından susturuculu olsun diye silencer'lı eksoz aldım ve silencer'ı hiçç çıkarmadan kullanıyordum, ki bu mevzular çıktı.. O zaman demek ki artık yasak ceza yeriz orjinal eksoz alayım diye karar verdim ve aldım, şuan orjinal eksozumla dolaşıyorum.. Ama orjinal eksoz almadan önce hep şu aklıma geldi, ki trafik kanunlarıyla ilgili tereddütlü olduğum konularda hep bir trafik çevirmesinin olduğu yerde beni durdurmasalar bile kendim durayım sormak istediklerimi direk yetkili kişilere sorayım öğreneyim isterim.. Amma velakin bizim ülkemizde bu pek mümkün görünmüyor, çünkü polisler yaptıkları muamele ve davranışlar yüzünden insanları öyle çekinceli hale getiriyorlar ki, ben o silencer'lı eksozla onların yanına gitsem "memur abi benim eksozum bak böyle, camlarda film var ama gördüğünüz üzere en açık olanından ve içerisi görünüyor, bunlar kanunen yasak mı, değiştirmem gerekir mi, beni bi aydınlatsanız?" diye sorsam bana "bak şimdi ben önce sana bişey yazayım sen sonra nasıl aydınlanıyorsun" diyeceklerini maalesef çok kolay tahmin ediyorum..
Bu mesajı senin için yazdım, eğer bu olayı senin trafik memuru olduğun bir karşılaşmamızda yaşasam ve neticesinde sen de bana yukarıda en son tırnak içinde yazdığım durumu yaşatmasan işte o zaman benim polislerle güzel bir anı'm olmuş olur..  >=ok

ali eren

• eren
« Yanıtla #88 : Temmuz 24, 2014, 05:30:11 ÖS »
Ali Eren arkadaşım, yazdıklarından anladığım kadarıyla sen gayet anlayışlı ve de elinde yetkin olmasına rağmen o yetkiyi kendi keyfine göre kullanacak tiplerden değilsin, o yüzden sen trafik memuru olsan eminim seninle iyi bir anımız olabilir, şöyle ki;
Benim profil resmimde de görüldüğü üzere 2000 model Honda Civic 1.6 ies aracım var. Aracımı alalı yaklaşık 2 ay falan oldu, aracımı aldığımda üzerinde o kadar garip garip yazılar, yapışkanlı ıvır zıvır şeyler vardı ki hepsini sökerken resmen 2 saatim gitti.. Aracı aldığımda üzerinde kış lastikleri ve kesik yaylar vardı, taa Kırıkkale'den 650 km yolu o gürültülü lastikler ve aracın konforunu resmen traktör konforuna düşüren kesik yaylarla geldim ve geldiğimde bitkin haldeydim, halbuki herkes bilir bizim araçlar uzun yolda çok konforlu ve rahattır.. Memlekete döndüğümde ilk işim yaz lastiği ve orjinal yay almak oldu, sonra aracın eksozunu düz boru yapıp katalizör iptali yapmışlar, eksozun ucuna da şu dandik uçlardan takıp kaynatmışlar, eksozun son susturucusu da biraz eski olduğundan garip cırtlak bir ses veriyordu, o yüzden eksozu değiştireyim istedim.. almışken bari biraz sesi değişik olsun, inceden bir homurtusu olsun ama ortalığı da yıkmasın insanları rahatsız etmesin zira en başta ben sevmediğimden ve kafam kaldırmadığından susturuculu olsun diye silencer'lı eksoz aldım ve silencer'ı hiçç çıkarmadan kullanıyordum, ki bu mevzular çıktı.. O zaman demek ki artık yasak ceza yeriz orjinal eksoz alayım diye karar verdim ve aldım, şuan orjinal eksozumla dolaşıyorum.. Ama orjinal eksoz almadan önce hep şu aklıma geldi, ki trafik kanunlarıyla ilgili tereddütlü olduğum konularda hep bir trafik çevirmesinin olduğu yerde beni durdurmasalar bile kendim durayım sormak istediklerimi direk yetkili kişilere sorayım öğreneyim isterim.. Amma velakin bizim ülkemizde bu pek mümkün görünmüyor, çünkü polisler yaptıkları muamele ve davranışlar yüzünden insanları öyle çekinceli hale getiriyorlar ki, ben o silencer'lı eksozla onların yanına gitsem "memur abi benim eksozum bak böyle, camlarda film var ama gördüğünüz üzere en açık olanından ve içerisi görünüyor, bunlar kanunen yasak mı, değiştirmem gerekir mi, beni bi aydınlatsanız?" diye sorsam bana "bak şimdi ben önce sana bişey yazayım sen sonra nasıl aydınlanıyorsun" diyeceklerini maalesef çok kolay tahmin ediyorum..
Bu mesajı senin için yazdım, eğer bu olayı senin trafik memuru olduğun bir karşılaşmamızda yaşasam ve neticesinde sen de bana yukarıda en son tırnak içinde yazdığım durumu yaşatmasan işte o zaman benim polislerle güzel bir anı'm olmuş olur..  >=ok

söylediklerin ve düşündüklerin için tşk ederim.çok şükür yetkimizde vicdanımızda var :) umarım bi yerde karşılaşırız o zaman anlatcak iyi bir anın olur dediğin gibi bu arada şu apaçi meselesinede iyi oldu aslında kafa beyin kalmıyor acayip seslerden dolayı ama bakalım bu işin sonu nereye gitcek umarm keyfi muameleler çifte standartlar olmaz

canergkts

« Yanıtla #89 : Ekim 24, 2018, 03:29:16 ÖS »
Yapacak pek bir şey yok. Yasa ve kanunlara geliyor ise yiyeceksiniz yasayı. Apaçisi, kekosu ayrım yapılmıyor bu işte.