Gönderen Konu: S2000 ile İlgili Yaşadığınız bir olay veya Anı...  (Okunma sayısı 43206 defa)

Bad Boy Baby

• Ziyaretçi
Ynt: S2000 ile İlgili Yaşadığınız bir olay veya Anı...
« Yanıtla #25 : Mayıs 28, 2009, 07:25:08 ÖS »
adam gaza dokunmamıştır bile bende bu tarz araba olsa hep oynarım arkama gelince ayarı bi veririm : ) bende anlatıyım bari bi anımı ulusun orda yeni yol var sağ tarafı yeni ulus sitesine bakıyor orda gazlayarak gelirken 2 arabanın arasına daldım 2 şeritlık yolda 4 e koydum arabanın g.tu basladı saga sola kaymaya aman gittim dedim o an ne yaptım nasıl kurtardım hatırlamıyorum cok sukur de bi kazam olmadı bugune kadar allah kımseye kaza bela vermesin beyler dikkatli gidin anlık olaylar kurtuluşu olmuyor !

baba bişi dicem vsa böyle durumlara etki etmiyor heralde..ya da senn vsa açık mıydı ??

yamansen

« Yanıtla #26 : Mayıs 28, 2009, 08:16:57 ÖS »
ne zaman kapalı ki : )) vsa kapalıyken çekişi dusuyo hep pati ye kalıyo vsa kesiyo gazlarken

CuoreSportivo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Mayıs 29, 2009, 12:00:47 ÖS »
Ben ilk aldığım gün yaşadım s2k yı arkadaşımla gittik bundan 2 ay evvel honda bayiine baktım gelmiş benim yawru Japonyadan üzerinde beyaz yapıştırmalar felan , hepsini tek tek çıkarttım neyse taktık plakayı indirdim showroomdan tabi eşşekten inip ata binmiş gibi olduk.Eski aracım 130hp civarındaydı alfa 147 önden çeker.Neyse arkadaşla açtık üstünü tam plazadan çıktım ulen gaza basıorum basıorum gitmio dedim heralde benzin bitti çünkü çok az koyuyolar araca sonra bir baktım ben gaza çok basıomuşum sürekli VSA  yanıyor.O andan sonra alıştım tabi ama VSA yı kapatınca tehlike kendini hissettiriyor çok kez 2 den 3 e geçerken arkayı bıraktım.Ama s2k ya hergün binmediğim için daha ayrıntılı bir hikayem yok :)

illusion

« Yanıtla #28 : Mayıs 29, 2009, 05:19:34 ÖS »

adam gaza dokunmamıştır bile bende bu tarz araba olsa hep oynarım arkama gelince ayarı bi veririm : ) bende anlatıyım bari bi anımı ulusun orda yeni yol var sağ tarafı yeni ulus sitesine bakıyor orda gazlayarak gelirken 2 arabanın arasına daldım 2 şeritlık yolda 4 e koydum arabanın g.tu basladı saga sola kaymaya aman gittim dedim o an ne yaptım nasıl kurtardım hatırlamıyorum cok sukur de bi kazam olmadı bugune kadar allah kımseye kaza bela vermesin beyler dikkatli gidin anlık olaylar kurtuluşu

15 km boyunca ayar veripte  vites kaçırma dısında geçemeyen porsche sahibi bir enayi olabilcegini dusunmuyorum...şöle bişey olabilir araç 4s oldugundan  4çekişin verdiği sürtünme kayıpları ve triptonic vites faktörü...onun dısında s2000 nin kapasitesinin ne olacagını bu aracı yere göğe sığdıramayanlardan daha iyi biliyorum...bu aracın en buyuk avantajı harcadığın paraya karsılık aldıgın zevkin buyuklugu...satıs fiyatı,tuketim,vergiler,kasko bedeli<arkadan itişli,performanslı roadstar...

mar1lyn

« Yanıtla #29 : Mayıs 29, 2009, 08:18:00 ÖS »
bende bir maceramı anlatayım daha doğrusu çok varda bu kısa olanı
yazlıktayız herkes arbasını çekmiş site sahilindeki otoparka birinin çıkması içinde arkadaşımın s2000 i geri alması lazm 5 mt kadar
çok sarhoş ben alırım dedm geçtm direksyona oturdum koltuğu geri almaya çalıştım 2paröak gitti dikleştirdim 2 paröak daha gitti parmağın eni bu arada boyu değil :)
beyse giremedim arabanın içine once sağ ayağımı soktum sonra oturdum çalıştırdım arabayı osırada arabanın sahibi kapıyı kapamaya çalışıyo
bacaımı kıracak kapanmıyo kapı küt küt vuruyo dur allah aşkına 2 dk dedm
titrete titrete yarım debriyaj 5 mt geri viteste kullandım s2000 i
bu kullanırkenki tek maceram :)
catheram a bile sığıyorum şu s2000 beni deli etti walla :)

yamansen

« Yanıtla #30 : Mayıs 29, 2009, 08:45:38 ÖS »
adam korkmuştur birşey olucak diye yoksa o amblemı yutturur adama o araba

Bad Boy Baby

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Mayıs 29, 2009, 08:59:13 ÖS »
bende bir maceramı anlatayım daha doğrusu çok varda bu kısa olanı
yazlıktayız herkes arbasını çekmiş site sahilindeki otoparka birinin çıkması içinde arkadaşımın s2000 i geri alması lazm 5 mt kadar
çok sarhoş ben alırım dedm geçtm direksyona oturdum koltuğu geri almaya çalıştım 2paröak gitti dikleştirdim 2 paröak daha gitti parmağın eni bu arada boyu değil :)
beyse giremedim arabanın içine once sağ ayağımı soktum sonra oturdum çalıştırdım arabayı osırada arabanın sahibi kapıyı kapamaya çalışıyo
bacaımı kıracak kapanmıyo kapı küt küt vuruyo dur allah aşkına 2 dk dedm
titrete titrete yarım debriyaj 5 mt geri viteste kullandım s2000 i
bu kullanırkenki tek maceram :)
catheram a bile sığıyorum şu s2000 beni deli etti walla :)

üstad boy kilon ne yav...nasaıl sığamadın ?

mar1lyn

« Yanıtla #32 : Mayıs 29, 2009, 09:39:09 ÖS »
198 boy 120 de kilo :)
ozman birazdaha zayıftım ama bacağımçok kalın değil direksyon ile kapı arasında sıkışıyo içeri çekincede ayağım gazın ustunde olan ayağımın ustune bağdaş kurarak kapatıorm :) kullanmak hayal :)
keşke del sollar kadar olsa içi bende del sol war 3 yetişkin sığmıştık bikere kısa süre binmemiz gerekti :)

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #33 : Mayıs 30, 2009, 03:24:47 ÖS »
1.85 in üstü oldun mu zorluyormuş s2000 seni. hele sen 1.98 sin. Sığamaman normal bence... Ne de olsa büyük bir araç değil s2000.... Bende bir hikaye daha anlatayım. Geçen yaz oluyor bu olay. Beşiktaşa doğru iniyorum otobüsle tabi :) En arkada ayaktayım... ATV binasını geçtik. Bir kükreme sesi duydum kafayı bir çevirdim arkaya ik ne göreyim. İkiside siyah önde S2000 arkada Nissan 350 Z... İkisinin de üstü açık otobüsün arkasındalar. Sonra 350Z sola geçmek için bir hamle yaptı tam bu sırada s2000 bir kırdı sola bir gazladı peşine 350Z de gazladı. o ekzoz sesleri hala kulağımda..

Bad Boy Baby

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Mayıs 30, 2009, 03:39:21 ÖS »
1.85 in üstü oldun mu zorluyormuş s2000 seni. hele sen 1.98 sin. Sığamaman normal bence... Ne de olsa büyük bir araç değil s2000.... Bende bir hikaye daha anlatayım. Geçen yaz oluyor bu olay. Beşiktaşa doğru iniyorum otobüsle tabi :) En arkada ayaktayım... ATV binasını geçtik. Bir kükreme sesi duydum kafayı bir çevirdim arkaya ik ne göreyim. İkiside siyah önde S2000 arkada Nissan 350 Z... İkisinin de üstü açık otobüsün arkasındalar. Sonra 350Z sola geçmek için bir hamle yaptı tam bu sırada s2000 bir kırdı sola bir gazladı peşine 350Z de gazladı. o ekzoz sesleri hala kulağımda..

350 Z ninki de müthiştir sesi...off !!..=)

adilhcl

« Yanıtla #35 : Mayıs 31, 2009, 12:57:01 ÖS »
Durunnn Bende de var bı tane :D
Gecen hafta meltepe sahıldeyız oyle takılıyoruz bı vızıldama geldı ılerden bı baktım ıkı tane motosıkletlı kapatmıs gelıyor hıc yoktan hızları 150 Km/h cıvarı
daha ıkı sanıye gecmeden kukreye kukreye gelen bı tane sıyah S2000 Geldı motorların aralarından bı gecısı vardı gormenız lazım rahat 200Km/h ı vardı adamın..
Bire ben bu arabalar için Bununla olmek bıle zewklıdır dıyorum ya cok hosuma gıdıyor bu araclar...
Daha bi tur atmak bile nasip olmadı :(

Saygılar..

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #36 : Mayıs 31, 2009, 02:26:44 ÖS »
Şu s2000 çok başka bir araba ya. Bana da sürmek hiç nasip olmadı ama yakında alacağım inşallah. Bende dün akşam İstanbul'dan İzmit' e dönüyordum. Levent'in oradan FSM ye dönüş yapacağız ki arkadan bir ses geliyor ama ne ses... yanımızdan sihay bir s2000 kükreyerek geçti... araba titredi yaa. o nasıl bir ses öyle yarabbim... İçimin yağları eridi :)

et302gti

« Yanıtla #37 : Mayıs 31, 2009, 02:33:00 ÖS »
off off, bende bi s2000 macerasıı yaşamalıyım:)

Bad Boy Baby

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Mayıs 31, 2009, 02:35:42 ÖS »
off off, bende bi s2000 macerasıı yaşamalıyım:)

inşşllah... herkes tatmalı :D :D 

nikky

« Yanıtla #39 : Mayıs 31, 2009, 11:19:48 ÖS »
Benimde içinde s2000 olan bi anım var ama biraz kısa :D Bmw 530i ile s2000'le kapışmak gibi bi hata yapmıştım kısa sürdü zaten  >%6rol

CuoreSportivo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Haziran 01, 2009, 11:06:29 ÖÖ »
s2k nın sesi inanılmaz Password JDM power :)

illusion

« Yanıtla #41 : Haziran 09, 2009, 01:19:10 ÖS »
Bende amblemi yermiyim diye bulaşmasam mı demiştim ama bulaştım yediremedi(:,bende porshe onda s2000 olsaydı ya hiç muhattap olmazdım ya da arka plakayı okuturdum bol bol arayı kapattırıp kapattırıp gazlardım...kafamda kurtlar var header,egzoz,testpipe bir yere kadar,ancak amuse,toda,spoon,j's gibi ürünler alıcan ki bişeyler alasın oda gerçekçi halinle 20 hp verir vermez,harcıyacagın parada 6000 tl yi bulur...en temizi  12000, 13000 harca  SC tak paşalar gibi 118 beygiri al yok adam gazladımı gazlamadımı derdin kalmasın...ama ömrünün sonuna gelmiş bir model için bu paralar harcanmaya deger mi?Sizce?

Bad Boy Baby

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Haziran 09, 2009, 05:53:25 ÖS »
Bende amblemi yermiyim diye bulaşmasam mı demiştim ama bulaştım yediremedi(:,bende porshe onda s2000 olsaydı ya hiç muhattap olmazdım ya da arka plakayı okuturdum bol bol arayı kapattırıp kapattırıp gazlardım...kafamda kurtlar var header,egzoz,testpipe bir yere kadar,ancak amuse,toda,spoon,j's gibi ürünler alıcan ki bişeyler alasın oda gerçekçi halinle 20 hp verir vermez,harcıyacagın parada 6000 tl yi bulur...en temizi  12000, 13000 harca  SC tak paşalar gibi 118 beygiri al yok adam gazladımı gazlamadımı derdin kalmasın...ama ömrünün sonuna gelmiş bir model için bu paralar harcanmaya deger mi?Sizce?

ya abicim ben valla yedek parçayı falan düşünüyorum daha doğrusu üretim durdu falan ?..

illusion

« Yanıtla #43 : Haziran 10, 2009, 02:54:14 ÖS »
yedek parca sorun olmaz,üretimi durdurduktan sonrada yedek parça üretiyolar ya en kötü yan sefaköyden çıkmasını alırız (: 

Bad Boy Baby

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Haziran 12, 2009, 01:56:15 ÖS »
ayazağandan lanet bir öğle günü cehennem gibi yanıyor herkes toplaşmış otobüs bekliyorum.tıkış tıkış bindik otobüse.her yerim kanter içinde sıkışık ...bir ses geldi ulan baktım s2000 ah be dedim !!! ulan ne zmn düşçek bu tükürdüğümnn 2. eli..offffffffff!!! <783^2

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #45 : Haziran 13, 2009, 01:02:25 ÖÖ »
Alçim bugun yaşadığım bir olayı anlatayım sana hemen sıcağı sıcağına. okulu bitirdim allaha şükür. son sınavıma da bugn girdim. kurtuldum. neyse okuldan çıktım araba ile izmite doğru yola çıktım mutlu bir şekilde. boğaziçi köprüsüne yaklaşık 1 km kala arkada bir ses... bir baktım aynadan gri bir s2000. açmış üstünü orta şeritten gidiyor. ama nasıl tatlı gidiyor. sonra yavaşladım beni geçti ve bende hemen geçtim arkasına. ta köprü gişelerinden çıkana kadar takip ettim. ekzoz stock gibi duruyordu ama çok daha değişik bir ses çıkıyordu anlam veremedim. sanki ekzoz patlakmış gibi :) ama gene de mükemmel bir sesti. mutluluğuma mutluluk kattı...
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2009, 01:03:34 ÖÖ Gönderen: hakangunister »

CuoreSportivo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Haziran 13, 2009, 09:58:24 ÖÖ »
Alçim bugun yaşadığım bir olayı anlatayım sana hemen sıcağı sıcağına. okulu bitirdim allaha şükür. son sınavıma da bugn girdim. kurtuldum. neyse okuldan çıktım araba ile izmite doğru yola çıktım mutlu bir şekilde. boğaziçi köprüsüne yaklaşık 1 km kala arkada bir ses... bir baktım aynadan gri bir s2000. açmış üstünü orta şeritten gidiyor. ama nasıl tatlı gidiyor. sonra yavaşladım beni geçti ve bende hemen geçtim arkasına. ta köprü gişelerinden çıkana kadar takip ettim. ekzoz stock gibi duruyordu ama çok daha değişik bir ses çıkıyordu anlam veremedim. sanki ekzoz patlakmış gibi :) ama gene de mükemmel bir sesti. mutluluğuma mutluluk kattı...

Test Pipe :)

umut77

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Haziran 13, 2009, 10:00:40 ÖÖ »
geçen otoparkta gördüm bir s-2000 anım budur.

umut77

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : Haziran 13, 2009, 10:02:14 ÖÖ »
birde bir gece s-2000 le kenan doğuluya gittik eller havaya çok eğlendik ..bu s-2000 bir sarhoş oldu ..sarholuğu çok pismiş rezillik çıkardı...

fikito

« Yanıtla #49 : Haziran 13, 2009, 11:47:08 ÖÖ »
perşembe günü malasef mavi bir s2000 gördüm pert olmuştu çekici üstündeydi :(