Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Civic '88-'06 / Ynt: 1.4 SAHİPLERİ BURADA BULUŞALIM
« Son İleti Gönderen: sSer Mayıs 03, 2021, 05:24:32 ÖS »
Merhaba 1 hafta önce 96 model civic euro 1.4 aldım fakat arka hoparlörleri mevcut değil almak istiyorum fakat ebatları hakkında bilgim yok nerden öğrenebilirim çıkma da olsa hoparlör olarak nerden bulabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.
2
Problemler ve Çözümleri / Ynt: 2009 CIVIC TEKLEME PROBLEMİ
« Son İleti Gönderen: Devrim06 Nisan 26, 2021, 02:03:03 ÖS »
2010 honda cıvıc 1.6 otomatik aracım tekleme var birde 2000 3000 deviri geçmiyor araç aynı sorun olabilir mi bujiler orjinal yeni bobinlerde sıkıntı görünmüyor LPG ECU arızası nasıl anlaşılır arıza lambası yanmıyor lpg bilgisayar bağlantısında sıkıntı yok
3
Prelude-Accord (BA/BB,CE) / gen4 prelude otomatik şanzıman
« Son İleti Gönderen: makalin Nisan 15, 2021, 02:19:49 ÖS »
dostlar selamlar..
93 Prelude MP1A otomatik şanzıman arıyorum.. accordlarla uyumlu olduğunu birkaç ustadan duydum ama pek net değiller yani garantisi var mı diye sorunca cevap her seferinde farklı oluyor.. deneyimi olan arkadaşlar bakabilirse çok sevinirim.. manuele çevirelim desek de aynı problemle karşılaşabiliriz ne dersiniz?
4
Problemler ve Çözümleri / Ynt: 2008 Honda civic aracıma arkadan çarptılar yardım
« Son İleti Gönderen: rize.ck Nisan 11, 2021, 07:21:38 ÖÖ »
Trafik kazası sonucu meydana gelen zarar kalemlerinin her biri kusur oranına göre karşı taraf ve sigortadan tazmin edilebilir. Kaza sonucu meydana gelen:

  • Araç hasar onarım bedelini,
  • Aracın pert olmuş olması halinde aracın kaza öncesi değerinin tamamını,
  • Aracın kaza nedeniyle piyasada uğrayacağı değer kaybını,
  • Araç ticari kullanıma konu ise(araç kiralama şirketlerince kiralanan araçlar, ticari taksi ve dolmuşlar ve benzeri ticari kullanım konusu araçlar için) kazanç kaybını,

talep edebilmektedir. https://www.delilavukatlik.com/post/olumlu-ve-yaralanmali-trafik-kazalarinda-tazminat
5
Problemler ve Çözümleri / gazı bırakınca araçta yığılma oluyor geç toparlıyor
« Son İleti Gönderen: saoko Nisan 08, 2021, 09:16:38 ÖS »
Arkadaşlar merhaba; 2005 Honda Accord 2.0 aracım var. Giderken gazdan ayağınızı çektiğinizde araç hava alamıyormuş gibi yığılıyor, rölanti düşüyor ve 2 sn. sonra düzeliyor. Sanki hava alamıyormuş gibi rölanti inip çıkıyor. Rölanti sensörü değişti, boğaz kelebeği temizlendi fakat düzgün adaptasyon yapılmadığını düşünüyorum. Adaptasyon prosedürü konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
6
Merhabalar herkese,
Aracım 2014 model eco elegance LPG' li otomatiktir.
Bugünlerde yaşadığım sıkıntı şu şekildedir.

Aracı sabahları çalıştıracağım zaman kontağı açıyorum benzin yarım depo olmasına rağmen hiç yokmuş gibi gösteriyor.
Ama kontağı 2 defa aç-kapa yaptıktan sonra ibre normal gösteriyor. Ayrıca en az 2 defa marşa basıyorum çalışmıyor. 3. kez marşa bastığımda çalışıyor.
Yolda giderken benzin göstergesi sürekli azalıyor ve bitmiş gibi gösteriyor. Kontağı kapat 5 dakika bekle çalıştır gösterge normale dönüyor.
Bu arada çalışmama sadece sabahları olmuyor. Bir yere gideyim 10-15 dakika bekleyeyim aynı şekilde çalışmama problemi çıkıyor.
Bu neden olmaktadır?
Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?
Ne önerirsiniz?
Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
7
Problemler ve Çözümleri / Ynt: Yeni aldığım civic aracımda boya atması
« Son İleti Gönderen: kenany Mart 29, 2021, 09:41:12 ÖÖ »
Seramik Kaplama hizmeti boya yüzeyinde derin, yüzeysel ve kılcal çizikleri bulunan sıfır araçlara uygulanır. Kurtulması oldukça zor olan derin çiziklerden bu hizmet sayesinde rahatlıkla kurtulabilir, aracınızın değerinin düşmesinin önüne geçebilirsiniz…

Avantajları Nelerdir?

    Kışın aracın üzerinde biriken kar kütlelerinin temizlenmesi sırasında araç boyasında oluşabilecek çizikleri önler.
    Kışın yollara serpilen kimyasalların ve tuzun oluşturabileceği renk solmalarının önüne geçer.
    Sert rüzgarlar ve ağır yol şartlarından doğan boya yüzeyine gelebilecek partiküllerin zarar vermesini önler.
    Kuş dışkılarında bulunan ürik asitin boya yüzeyine vereceği zararlardan korur.
    Boyanın ömrünün uzun olmasını sağlar.
    Aracın değerini korumasını sağlar.
    Aracın boya yüzeyi 3 yıl boyunca parlaklığı bozulmadan korunur.
    Sürüş keyfini artırır. Detaylı bilgi ve fiyat için https://cankayagarage.com/seramik-kaplama/

8
Problemler ve Çözümleri / Ynt: 2018 Civic Arka Cam Çerçevesi Boya Atma
« Son İleti Gönderen: kenany Mart 29, 2021, 09:08:14 ÖÖ »
    Meydana gelen bir kaza sonrası aracın kaza öncesi hasarsız ikinci el piyasa değeri ile kaza meydana geldikten ve tamir edildikten sonraki ikinci el piyasa değeri arasındaki farka araç değer kaybı denmektedir.

Kaza sonrasında hasar gören aracınızı en orijinal parçalar ile aslına uygun olarak tamirini gerçekleştirseniz bile bu hasar geçmişi kayıtlara geçecektir ve aracınızın ikinci el piyasasında talep edilebilirliği eskiye nazaran azalacaktır.

Söz konusu haksız fiilinden kaynaklı değer kaybı zararının giderilmesi için kusursuz veya daha az kusuru olan taraf kendisinden daha çok kusurlu veya tam kusurlu olan tarafa (ya da sigortacısına)talepte bulunabilecektir. Değer kaybı başvurusu ve diğer şartları öğrenmek için https://or.av.tr/faaliyet-alanlari/trafik-kazasi-avukati-sigorta/arac-deger-kaybi-avukati/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
9
Problemler ve Çözümleri / Honda civic 1.4is tekleme sorunu
« Son İleti Gönderen: kadirhonda Mart 25, 2021, 12:04:30 ÖS »
Merhabalar sayın abilerim, kardeşlerim varsa ablalarım. 2001 model honda civic 1.4i s(ies kasa vtec değil.) sahibiyim. Tüpte aşırı, benzinde arada bir hafif olmakla birlikte tekleme, gaz yememe hatta sönme sorunu vardı aracımda. Seiwa marka buji kablosu ve NGK marka buji aldım değiştirdim ve sorunum düzeldi, yakıtım da çok fazlaydı 50 tl LPG'ye 83km yani km'de 60 kuruş yakıyordu... Yakıtım 48 kuruş seviyelerine düştü(ki yine fazla) bugün fark ettim araç yine bazen tekliyor fakat çok az hafif bir şekilde(öncekine göre yine iyi buna şükür.). Ben bu sorunu araştırırken distribütör, buji-buji kabloları diye düşündüm ucuzdan başladım değiştirdim düzeldi fakat hala bir tekleme yakıt da fazla yakıyor diyebilirim. Şimdi size sorum sayın forum üyeleri abilerim, kardeşlerim bu sorunu yaşayan oldu mu aranızda? Distribütör keçesinden ya da ne bileyim distribütörün tamiriyle düzelebilecek bir sorun mudur benim yaşadığım bu sorun? Distribütör değiştirecem gerekirse orijinal almayı düşünüyorum yan sanayiyi özellikle önermiyorlar, peki hangi markayı almalıyım? Bilgisi olan ustalarımız da varsa beni aydınlatırlarsa çok sevinirim ve memnun olurum. Teşekkürler iyi ve sağlıklı günler diliyorum.
10
Civic '88-'06 / Ynt: 1.4 is 96-98 hb hakkında
« Son İleti Gönderen: Kanjozoku Mart 21, 2021, 05:47:30 ÖS »
selamun aleyküm. 96 1.4 hb 3 kapı aracım var kaloriferi açtığımda ön cam peteğinden sıcak hava gelmiyor buğu'dan önümü görmüyorum sebebi ne olabilir arkadaşlar ?
Sayfa: [1] 2 3 ... 10