Gönderen Konu: Honda Cıvıc VTEC II (ES-LS) Hangi Yay Önerirsiniz..?  (Okunma sayısı 5831 defa)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
Evet bilen ve tecrubesi olan herkesten mutlaka bu konuya yorum bekliyorum.

Ls var.3,5 yay ve 18'' jant var.Ama ufak bir tümsekten geçmeye gelmiyor.Hemen altı sürtüyor.

Kimiside diyor 5'lik var hiç problem bile olmuyor.

Nedir bunun sebebi..? Şu konuya bir açıklık getirelim.

Esinti

Ynt: Honda Cıvıc VTEC II (ES-LS) Hangi Yay Önerirsiniz..?
« Yanıtla #1 : Ekim 19, 2010, 11:09:27 ÖS »
bende 17 jant 5mm eibach yay kullanmıştım hic sürtme yasamadım yalnız 5mm bizim buraların yollarına uymadıgı icin cıkartım.  3.5mm eibach taktım ve cok memlunum gayet güzel

enginturan

• Engin
« Yanıtla #2 : Ekim 20, 2010, 08:03:03 ÖÖ »
3,5 yay ile 18 jantlar asla sürtme yapmaz 3,5 olduğuna eminmisiniz yayların

ProCyoN

• SevimLiNet.Com
« Yanıtla #3 : Ekim 20, 2010, 08:20:30 ÖÖ »
3,5 yay ile 18 jantlar asla sürtme yapmaz 3,5 olduğuna eminmisiniz yayların

Valla istanbuldaki setlerde sürtüyo :)) benim araçtada 5mm var ufak tümseklerde çapraz geçiyorum ama bazı yerlerdekiler çok büyük oluyor aracın altı sürtüyor bende 3.5mm eibach aldım onları takıcam hem sürtme olmaz hem konforu artar biraz 5mm ile pek konfor sağlanmıyor.
bana kalırsa 3.5mm eibach derim.

mehmetozler

« Yanıtla #4 : Ekim 20, 2010, 08:44:01 ÖÖ »
Gürsel sonunda altın sürtmeyecek olması çok güzel :))

enginturan

• Engin
« Yanıtla #5 : Ekim 20, 2010, 08:45:48 ÖÖ »
3,5 aibach kullandım uzun zaman 205 45 17 ile hiç sürtme problemi olmadı gerçekten.

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #6 : Ekim 20, 2010, 01:09:38 ÖS »
voglant yay kullanılmıştı vtec ES de 18 jantlarla sorun yasanmamıstı 3,5 yayla sürtmesi iilginc

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #7 : Ekim 20, 2010, 09:10:27 ÖS »
Allah allah ya. :S Acaba başka bir problem mi var..? Serviste demişlerki bu yaylar ile amortisörler uyumlu değil.Ama bilmiyorum :S Ben sordum 3,5'luk yay takmış adam. 18'' jant var.

gronholm_07

« Yanıtla #8 : Ekim 20, 2010, 09:36:54 ÖS »
Allah allah ya. :S Acaba başka bir problem mi var..? Serviste demişlerki bu yaylar ile amortisörler uyumlu değil.Ama bilmiyorum :S Ben sordum 3,5'luk yay takmış adam. 18'' jant var.
kardes yavasca gecerken kapıyı ac bak pacalıklar surtuyor. bende altı surtuyo sanmıstım ama pacalıklarmıs meger

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #9 : Ekim 20, 2010, 09:42:22 ÖS »
kardes yavasca gecerken kapıyı ac bak pacalıklar surtuyor. bende altı surtuyo sanmıstım ama pacalıklarmıs meger

Yok ya bildiğin demir sesi :( Eksoz vuruyor :( Ama söylerim bakarlar.

merburvehan

« Yanıtla #10 : Ekim 21, 2010, 08:10:38 ÖÖ »
Aracın egzosu daha önce söküldüyse değer (komple araborusu) çünkü onu kaynatırken azda olsa yan kaynatıldığında borunun kıvrım açısından aşağı daha yakın duruyo ve sürtüyo...

07_kuzey

« Yanıtla #11 : Ekim 21, 2010, 12:07:11 ÖS »
arkadaşlar benim aracımın arka amartisörler coliwer var 7cm arka düşük önlerde aibach 5 cm yay takılı ve amartisörleri kısattırdım yani 7 cm de önler düşük  eksozda sürtme vardı cat iptali ve orta susturucu iptali yapıldıktan sonra boruyu yukarı doğru eğim verdim şimdilik hiç bi şekilde sürtme yok yani eksoz sürtüyodu onuda bu şekilde hallettik tabi bu araç içinde 2 kişi için geçerli 4 veya 5 kişi binilidiğinde tümseklerden geçemiyorum hiç bi şekilde  altı oturuyor yanlış olmasın:D

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #12 : Ekim 21, 2010, 04:39:58 ÖS »
arkadaşlar benim aracımın arka amartisörler coliwer var 7cm arka düşük önlerde aibach 5 cm yay takılı ve amartisörleri kısattırdım yani 7 cm de önler düşük  eksozda sürtme vardı cat iptali ve orta susturucu iptali yapıldıktan sonra boruyu yukarı doğru eğim verdim şimdilik hiç bi şekilde sürtme yok yani eksoz sürtüyodu onuda bu şekilde hallettik tabi bu araç içinde 2 kişi için geçerli 4 veya 5 kişi binilidiğinde tümseklerden geçemiyorum hiç bi şekilde  altı oturuyor yanlış olmasın:D

Bizde 3,5 luk var.Arkada bir tek ben oturdum eksoz nasıl sürtüyor ya tümsekte. :(

Aracın egzosu daha önce söküldüyse değer (komple araborusu) çünkü onu kaynatırken azda olsa yan kaynatıldığında borunun kıvrım açısından aşağı daha yakın duruyo ve sürtüyo...

Hımm,sorarım onu.Sağolasın Burhan Abi.