Gönderen Konu: ****Nedir Bu SAC TINDIRDAMASI anlamadım gitti !!!! ***  (Okunma sayısı 2950 defa)

Jumper

****Nedir Bu SAC TINDIRDAMASI anlamadım gitti !!!! ***
« : Şubat 08, 2011, 09:58:37 ÖÖ »
aşşağı yukarı 2 senedir arabanın altından sacın tıngırdıması gibi bir ses geliyor bazen giderken bazen düşük devirde bazende hiç gelmiyor, arabanın altına yattım üstüne çıktım ne gördüm ne anladım, sesi

tahmini olarak sanki altta sağ tekerin oralardan geliyor gibi ama bir türlü bulamadım,

egzosla ilgili olduğunu sanmıyorum önce orjinal sistem vardı ses vardı, sonra headers + düz boru vs vardı lanet ses gene vardı ama egzosun sesinden giderken anlamıyordum, şimdi gene orjinal sistemi var ses yakamdan düşmüyor hala var

twstr

Ynt: ****Nedir Bu SAC TINDIRDAMASI anlamadım gitti !!!! ***
« Yanıtla #1 : Şubat 08, 2011, 11:24:29 ÖÖ »
aynı sorun bendede var kardesım cozemedım gıttı egsozcuya gıttım oda bıse yapamadı altına yattım yok bulursan banada bı haber et :)
bnm son 2 aydır var bu olay

Jumper

« Yanıtla #2 : Şubat 08, 2011, 11:27:47 ÖÖ »
senin araçtamı ek ?

ilk egzosçuya gittiğimde levyeyle iki yerden kastı keser gibi oldu sonra devam etmişti, 2 sene önce bide 20 tl aldı o gün bugün ustaya gitmiyorum zaten bulursam kendim bulucam bilip bilmeden sallıyor herifler

poseidon999

« Yanıtla #3 : Şubat 08, 2011, 11:30:24 ÖÖ »
Benim ilk aracımda yapıyordu sedan ek civic
şanzıman boşluğundan yapar dediler.
Metal yorgunluğundan bu ses gelirmiş.
Ses dışında zararı olmaz dediler.
Aynı ses mi bilmiyorum ama genelde kalkışlarda
çingg diye bir ses.

chevasil

« Yanıtla #4 : Şubat 08, 2011, 11:41:56 ÖÖ »
Kardeşim o ses bendede vardı arabayı ilk aldgımda ustaya götürdüm benım burda özel bir servise adam baktı senin motor kulagı catlamış dedi (motorun sarsıntısını en az'a indiren parcaymış) parcacıdan siparişi verdi taktı bişey kalmadı bi baktır derim. 50 tl ye halletmiştim yazın.

Jumper

« Yanıtla #5 : Şubat 08, 2011, 11:46:43 ÖÖ »
motor kulağımı !!! bu kötü ya peki çatlak gözle farkedilebilirmi ?

chevasil

« Yanıtla #6 : Şubat 08, 2011, 03:59:42 ÖS »
motor kulağımı !!! bu kötü ya peki çatlak gözle farkedilebilirmi ?

arabayı lifte kaldırdımı bıras zor yerde usta lıfte kaldırmıştı benım arabayı öyle göstermişti bana. pahalı birşey değil kardeş.

copil34

« Yanıtla #7 : Şubat 08, 2011, 04:19:06 ÖS »
Babamda bora var ve ondada motor kulağındaki patlaktan dolayı kalkışlarda setlerde gıcır gıcır ses geliyordu değiştirince bişey kalmadı.Zaten motor kulağını görünce neden PATLAK dediğimi anlıcaksınız çünkü tam bağlantı noktalarında amortisör gibi düşünün,laistikler var.Onlar zamanla patlıyormuş.Muhtemelen ses ondan olabilir bi baktırın isterseniz..