Gönderen Konu: aracın ısınma sorunu  (Okunma sayısı 3177 defa)

cerebellum51

• cerebellum51
aracın ısınma sorunu
« : Aralık 07, 2013, 05:22:15 ÖS »
arkadaşlar bana acil bir çözüm Erzurumdayım ve ısınamıyorum 2003 honda accord 2000 sport aracım var arabamda ısınabilmek için kaloriferi açtığımda aracın sağ tarafında bulunan gözler sıcak üflerken şoför mahallini gören bölümler buz gibi üflüyor, aracı gösterdiğim ustalar mekanik aksamda hiç bir sıkıntı yok kapaklar açıyor herşey düzgün çalışıyor  ama kaloriferin petegi tıkalıdır diyorlar açabilmek için bi ilaç kullandılar fakat çare olmadı ne yapacağımı şaşırdım şimdide komple ön göğüs sökülüp petek değişecek diyorlar benim de içim sinmiyo sök tak işine. bana bir alternatif, çözüm önerisi lütfen..

gecetilkisi

Ynt: aracın ısınma sorunu
« Yanıtla #1 : Aralık 07, 2013, 06:54:14 ÖS »
accordcular daha ıyı bılır ama aracınızda cift yonlu klıma olması lazım. yani birbirinden bagımsız olması lasım. sorunu accord binicileri daha iyi bilir elbet baslarına gelen vardır.

honda2002

« Yanıtla #2 : Aralık 07, 2013, 07:07:21 ÖS »
Ayni durum 2004 accodlu arkadasin basina geldi on gogus sokuldu petek acildi ve temizlenip  takildi sorun giderildi

kacaman

« Yanıtla #3 : Aralık 07, 2013, 09:09:20 ÖS »
Petegin içi mı tıkalı yoksa dışı mı. Eğer içi tıkalı ise motor tarafındaki kalorifer hortumları açılır. Önce su gidiyor mu üfleyerek deneyip. Su gitmiyorsa ya da zor gidiyorsa bir şişe kireç çözücü huni ile giriş hortumundan peteğe doldurulur. Diğer uçtan çıkacaktır muhtemelen. Kısa bir süre bu maddenin nüfuz etmesi beklenir. Sonra bir kompresör tabancası ile giriş hortumundan hava basıncı az az verilmeye başlanır. Elbette zorlamadan. Eğer tıkalı ise sistem açılacaktır. Petek dış kısmı tıkalı ise temizleme sıvıları var onları tarif edildiği şekilde kullanarak dış kısmı temizlenir. Şimdiden kolay gelsin. Göğüsü sokturmeyin bence. Mutlaka kirarlar.

cerebellum51

• cerebellum51
« Yanıtla #4 : Aralık 08, 2013, 06:12:32 ÖÖ »
temizlemeye çalışıldı fakat açmadı çözüm olarak ustam torpidonun sökülmesi peteğin değişmesi olduğunu söylüyor bende söktürmemek için yeni yollar bulmaya çalışıyorum ama sıkıntı başka türlü gidecek gibi değil sanırım :( :(

kacaman

« Yanıtla #5 : Aralık 08, 2013, 12:07:49 ÖS »
Içi mı tıkalı?

cerebellum51

• cerebellum51
« Yanıtla #6 : Aralık 08, 2013, 12:36:28 ÖS »
ustamın söylediğine göre evet içi tıkalı :(

kacaman

« Yanıtla #7 : Aralık 08, 2013, 05:51:46 ÖS »
yukarıda yazdığım temizleme yöntemini dene

gecetilkisi

« Yanıtla #8 : Aralık 08, 2013, 06:25:51 ÖS »
birde sanayilerde temizleme makineleri var mantigi arkadasın yazdıgı gibi kalorifer petegine giden iki hortum cıkartılıp makineye baglanıyor gerisini makine hallediyor bunuda araştır istersenn

cerebellum51

• cerebellum51
« Yanıtla #9 : Aralık 08, 2013, 10:15:34 ÖS »
valla temizleme yöntemine gidildi fakat açılacak gibi görünmüyo sanırım, burda da makina felan bulmak biraz zor gibi herşey manuel :(

kacaman

« Yanıtla #10 : Aralık 08, 2013, 10:17:45 ÖS »
kardeş, her halukarda petek değişecek değil mi? bastırırsın havayla açılırsa işin hallolur, eğer petek zarar görürse zaten değişecektim dersin üzülmezsin.

cerebellum51

• cerebellum51
« Yanıtla #11 : Aralık 09, 2013, 11:08:41 ÖÖ »
aynen şu an yapıla bilecek ve denene bilecek her türlü şeyi denemeye çalışıyorum maksat ön göğüsün sökülmeden işimin yapılabilmesi ama olmazsa zaten komple sökülüp değişecek şu an bir ilaç daha deniyoruz buda tutmaz ise tavsiyene uyup basacam komprasörden havayı ...