Gönderen Konu: Genleşme kabinda ki su??  (Okunma sayısı 5441 defa)

07tbh70

Genleşme kabinda ki su??
« : Ağustos 06, 2013, 09:46:31 ÖS »
S.A Arkadaslar..
4 yildir 1.4 ies  kullanicisiyim. Aracim son zamanlarda genlesme kabina asiri derecede su atmaya baslamisti heryere gosterdim herkes conta dedi. Radyator kapagini da degistirmistim ama duzelmedi.ve en sonunda yetkili profesyonel arkadaslar sayesinde benim conta degisti ve tabiki devirdaim pompasi fan musuru termostat da degisti.. fakat ben bu olaydan artik paranoyak oldum.surekli kontrol icerisindeyim.normal sartlarda genlesme kabindaki su motor isindiktan sonra 3 cm civari yukseliyor.motor soguyunca da  normal seviyesine dusuyo. Bazen cok slklstirmada da 2 cm kadar eksiltiyo.(motor sogukken baktim)sorun varmidir acaba? Tesekkurler..

sercanim

• SeRCaN
Ynt: Genleşme kabinda ki su??
« Yanıtla #1 : Ağustos 06, 2013, 09:48:17 ÖS »
takipteyim aynı duruma benzer durum bendede var.

07tbh70

« Yanıtla #2 : Ağustos 06, 2013, 10:05:30 ÖS »
Cok can slklcl bi olay.. diger kullanici arkadaslarin araclari da mi bolee acaba yada su seviyesi hic degismiyo mu?  <783^2

chn_07

« Yanıtla #3 : Ağustos 07, 2013, 09:56:20 ÖÖ »
o kadar yükselip alcalma normal bişi , soğukken farklı sıcakken farklı olabiliryor genleşme kabı kafayı takcak bişi yok :) benim araçda öle soğukken bakıyorum minumum la max.arasında sıcakken max. da oluyor.

bir zamanlar tofaş şahin aracım vardı, bir gün normal giderken harereti birden yükseliverdi , durduk baktık suyu kalmamış oysaki bir kaç gün önceden doldurmuştum :) neyse koyduk suyunu derken bir kaç gün sonra yine aynı şey araçda su kalmıyordu hiç ,nereye gittiğide belli olmuyordu. 1 ay içinde 3 defa conta yaktı böyle araç ,o usta senin bu usta benim dolandık durduk sanayide kimse çözemedi araçdaki sıkıntıyı hepsi biryerileri değiştirdi filan. ama hala conta yakmaya su eksiltmeye devam etti. sonra ustalardan biri  radyatör suyunun içinde lpg kokusu fark etti sonuç , lpg beyninin içinde bir zımbırtı patlamış lpg yi suya karıştırıyormuş , gazladıkca lpg nin basıncıyla su genleşme kapına ittiriyormuş oradanda yere dökülüyormuş giderken meğer :) demem öki araçlarınız da lpg varsa böle durumlarda ilk önce lpg beynini kontrol ettirin, öle ne yaptını bilmeyen ustalara paranızı kaptırmayın. 
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2013, 10:00:19 ÖÖ Gönderen: chn_07 »

23korg23

« Yanıtla #4 : Ağustos 07, 2013, 03:17:48 ÖS »
Arkadasim kafani fazla takmissin en iyisi sen sadece ayda bir bak. Anlattigin durum normal bence cunki adi ustunde genlesme kabi yani su isininca genlesir ve radyator kapagi acip suyu genlesme kabina bosaltir eger genlesme kabi olmasaydi yada kapak suyu birakmasaydi radyator patlardi. Kisacasi sicakken artip sogukken alcalmasi normaldir.

07tbh70

« Yanıtla #5 : Ağustos 07, 2013, 10:31:33 ÖS »
Cvplar icin tesekkur ederim

0mer

« Yanıtla #6 : Ağustos 10, 2013, 09:48:57 ÖS »
bende senin durumuna düştüm kafayı yemek üzereydim sürekli takip ettim senin olay kesinlikle normal :D

07tbh70

« Yanıtla #7 : Ağustos 10, 2013, 11:28:19 ÖS »
 :artisv

07tbh70

« Yanıtla #8 : Ağustos 10, 2013, 11:29:23 ÖS »
 :artis

0mer

« Yanıtla #9 : Ağustos 11, 2013, 05:36:48 ÖS »
artis derken kardeşim bi anlam veremedim