Gönderen Konu: FD6 rampa aşağı fren zonklama  (Okunma sayısı 2659 defa)

wordsman

FD6 rampa aşağı fren zonklama
« : Haziran 12, 2018, 07:14:34 ÖÖ »
Arkadaşlar aracım 2008 fd premium. Aracım ramba aşağı meğilli yerlerde boşta giderken düşük hızlarda ayağım frenin üstündeyken böyle ABS devreye girmesi gibi ama tam olarak sanki abs de değil gibi. biz zonklama titreme gibi bişey oluyor. Bu bazen anlık oluyor ben fren pedalından hissediyorum. Bazende baya sesli oluyor arabanın içindekilerde sesi duyuyor.  Bazende anlık frene basmışım gibi araç fren yapıyor gibi oluyor zonklamayla birlikte. Ama bu dediklerin bir anlık oluyor ve geçiyor ve sadece rampa aşağı meğilli yerlerde ve düşük hızlarda oluyor. Örneğin arabayı çalıştırdım saldım aşağı doğru 15-20 ile giderken mesela.
Forumlarda araştırdım erken abs devreye girmesi diye bir sorun varmış bizim araçlarda, benim sorunum bu mu değil mi emin değilim. Bir de sürekli olmuyor.
Yorum yapacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2018, 07:17:43 ÖÖ Gönderen: wordsman »

bestami_1

Ynt: FD6 rampa aşağı fren zonklama
« Yanıtla #1 : Temmuz 04, 2018, 05:02:40 ÖÖ »
gardaş sıkıntı etme abs erken devreye giriyor bende de aynı sorun var 2009 premium ka. defa servise gittim sende bi göster istersen

Serkan

« Yanıtla #2 : Şubat 05, 2019, 07:24:15 ÖÖ »
Aynı sorun bende de var.
2007 civic Dream.
Frenciye gittim.   Sadece ön balataları değişti.  Ama sorun devam ediyor.
Frene basınca abs tutulu kalmış gibi yapıyor. Çok tedirgin ediyor.  Şimdi arka balataları ve fren hidrolik yağını değiştirmeyi düşünüyorum. 
Sonra yorum yazarım.

iszen

« Yanıtla #3 : Haziran 22, 2019, 01:52:01 ÖS »
Kaliperlerinizin sıkışık olmadığından emin olun. 80 - 90 lı hızlarda frenli bir şekilde yol aldıktan sonra aracınızı kenara çekip tüm jantların ısısını elinizle kontrol edin. Önler daha sıcak arkalar daha ılık olmalı. Ön sağ-sol ve arka sağ-sol aynı ısıda olmalı. Aşırı  bir fark olmamalı. Frene bastığınız anda yapıp yapmadığını iyi gözlemleyin.  Sorun daha çok disklerde gibi gözüküyor.

verygood

« Yanıtla #4 : Şubat 25, 2020, 09:24:40 ÖÖ »
alt salıncak burcunu konturol ettir