Gönderen Konu: Fb7 elegance ov 2012 teyp led sorunu  (Okunma sayısı 1779 defa)

mayfe

Fb7 elegance ov 2012 teyp led sorunu
« : Nisan 11, 2020, 06:36:15 ÖS »
Akü tamamen bitmişti. Yeni değiştirdim çelik marka 55 Ah değerinde. Daha önce mutlu akü vardı 47 Ah degerinde. Şimdi farkettim teyp ekranindaki led aydinlatma yanmıyor sorun nedir sizce. Aküden mi kaynaklı . Klima ve yan ayna açma yerlerindeki ledlerde sorun yok. Tek sorun teyp led ışıklar yanmıyor.

mayfe

Ynt: Fb7 elegance ov 2012 teyp led sorunu
« Yanıtla #1 : Nisan 11, 2020, 08:16:47 ÖS »
Bu durumla daha once de karşılaştım o zaman aracin garantisi vardı ve durduk yere led ışıkları yanmaz olmuştu. Garantiden komple teyp degisti. Simdi ise garantisi yok ve tamiri mümkün müdür öğrenmek istiyorum

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #2 : Nisan 14, 2020, 12:22:16 ÖS »
Elektronik işlerine hakim bir elektrikçiye uğramanızda fayda var.

eshabil01

« Yanıtla #3 : Haziran 11, 2022, 07:00:01 ÖS »
merhaba arkadaşlar. tanışma bölümüne yazmadan buraya yazıyorum umarım sıkıntı olmaz.
malesef benimde başıma geldi teyp ışıkları yanmama ve direksiyondan ses aöma kapama çalışmama sorunu.

ilk olarak aküm bitmişti akabinde takviye yaptık. ama bi kaç gün sonra trafikte seyrederken teyp ışıkları yanıp yanıp sönmeye başladı. noldu diye anlamaya çalışırken direksiyonda da tuşlarda ses geliyor ama değişim olmuyordu.
sorup soruştururken internetten araştırırken hiç bir çözüm bulamadım..
en son sanayiye gittim 500 tl ile 1000 tl tamir (!) masrafı çıkardılar. tabi can sıkıntısı ile geldim eve. honda manyağı arkadaşımı aradım durumu anlattım. yetkili servisten arkadaşına sorup bana dönünce kutup başlarını söksün diye cevap aldım. ama tek değil ikisinde söktüm. normalde 10-15 saniye beklemem söylendi. ben 15 dakikadan fazla bekledim.
kutup başlarını tekrar bağladım. ve sonuç olarak teyp ışıkları yanmaya başladı ve direksiyon  ses açma kapama tuşları çalışmaya radyo fm/am değiştirme fonksiyonu da çalışmaya başladı. umarım arkadaşlara fayfalı olur. herkese selamlar.... >=ok :lovee