Gönderen Konu: Civic FB7 LPG de titreme (silkeleme) sorunu Çözümü.  (Okunma sayısı 57991 defa)

AAE71

• Timothy
Civic FB7 LPG de titreme (silkeleme) sorunu Çözümü.
« : Ocak 24, 2014, 02:26:23 ÖS »
Merhabalar arkadaşlar. Ben bu tekleme sorunu yüzünden 2007 model fiestamı sattım Civic FB7 aldım 2013 model. fakat aynı sorun bunda da oldu. baya uğraştım gitmediğim servis kalmadı. sonunda konya ECE otogaz sorunumu çözdü. araçta hiçbir şekilde tekleme yok şu an. Bu sorun başına gelenler biliyordur ki nereye gittiysem normal dediler. Hatta Honda Müşteri hizmetleri bile. Şu an aracımda tekleme silkeleme hiçbirşey yok.

O zaman benim aracım normal değil mi şu anda? tabiki benimki normal. büyük ihtimalle bilmedikleri için başından savma tekniği bu. honda servisleri FB7 LPG uyumlu çıktığından beri LPG takıyorlar. yani tecrübesizler hatta bilmiyorlar.

Belki yardımcı olur diye benim aracın ayar dosyasını aldım servisten. İsteyene maille atabilirim. Siz de USB ye atıp BRC ye götürüp kendi aracınıza attırırsınız. Umarım bu şekilde düzelir sorununuz.

ARAÇ : 2013 Civic Sedan 1,6 Elegance Otomatik LPG li (LPG uyumlu ECO modeli değil.) Ayrıca LPG serviste değil BRC servisinde taktırdım.

mehmet zengin

Ynt: Civic FB7 LPG de titreme (silkeleme) sorunu Çözümü.
« Yanıtla #1 : Ocak 24, 2014, 04:39:31 ÖS »
Aracınız Eco modeli değil derken? bizdeki eco tuşu sizde yok diye düşünüyorum. Doğrumudur? Ben bu eco tuşunun tüm yeni civiclerde olduğunu düşünüyordum ondan sordum. Umarım bizim araçlarda da sıfır silkelemeyi yakalarız.

ozdemirasil

« Yanıtla #2 : Ocak 24, 2014, 04:47:34 ÖS »
ben aldım bikaç gün sonra denicem inş yararlı olur.bu arada teşekkür ederim gerçekten telefonu açar açmaz hemen gidip kaydettirip gönderiyorum demen bile büyük bi incelik...

sen beni aradığında yolda bilgisayarlı test teydik.ayarlar yapıldı bikaç gün denicem bu yapılan ayarıda aldım ben seninkinide.

yanlız üzücü bi haber olarak honda türkiye den arayıp i-vtec sisteminin çalışma prensibini teknik arkadaş bana yaklaşık 30 dk anlattı.

onun söylediğine göre lpg yanma hızının benzin yanma hızından daha hızlı olması sonucu kaynakanıyomuş ve çözümü yokmuş.bu biraz canımı sıktı.

bu arada aracın çevreci olduğunu gelecek nesilleri düşünmemiz gerktiğini ,eksilerinden çok artılarınıda göz önünde bulundurduğumuzda tölere edilebilir olduğunu söyledi.
ayrıca araca sonradan monte edildiği için fabrikasyon hata olmadığını ekledi.

bakalım senin yazılım umarım işe yarar.

kağıthane ye gidip gelmekten birde test e çıkmaktan 2 depo lpg bitirdim:)

teachers71

« Yanıtla #3 : Ocak 24, 2014, 06:46:10 ÖS »
Aracınız Eco modeli değil derken? bizdeki eco tuşu sizde yok diye düşünüyorum. Doğrumudur? Ben bu eco tuşunun tüm yeni civiclerde olduğunu düşünüyordum ondan sordum. Umarım bizim araçlarda da sıfır silkelemeyi yakalarız.
Eco ile econ tuşunu karıştırıyoruz sanırım. Eco fabrikadan  lpg tesisatı hazır halde çıkıyor. Ve bazı parçalar değişikmiş. Normal civiclerede lpg takıyor servis.

AAE71

• Timothy
« Yanıtla #4 : Ocak 24, 2014, 08:29:21 ÖS »
Hocam Sizin dediğiniz ECON tusu ile aracın ekonomik olmasını sağlıyorsunuz. o tuşa basıp ekranda yeşil işaret çıkınca ekonomik oluyo. mesela klima açıkken gaza yüklendiğinizde klimadan kesiyo gaza veriyo gücü. diğer bi örnek ECON da iken araç düşük viteslere zor geçiyo. kapalıyken daha hizli vites düşürüyo

Civic Eco dediğim ise LPG uyumlu model oluyo. Yani yanma odalarının, subapların ve galiba pistonların malzemeleri farklı oluyo. ayrıca fabrika çıkışı LPG delikleri delinmiş oluyo.

AAE71

• Timothy
« Yanıtla #5 : Ocak 24, 2014, 08:31:26 ÖS »
ben aldım bikaç gün sonra denicem inş yararlı olur.bu arada teşekkür ederim gerçekten telefonu açar açmaz hemen gidip kaydettirip gönderiyorum demen bile büyük bi incelik...

sen beni aradığında yolda bilgisayarlı test teydik.ayarlar yapıldı bikaç gün denicem bu yapılan ayarıda aldım ben seninkinide.

yanlız üzücü bi haber olarak honda türkiye den arayıp i-vtec sisteminin çalışma prensibini teknik arkadaş bana yaklaşık 30 dk anlattı.

onun söylediğine göre lpg yanma hızının benzin yanma hızından daha hızlı olması sonucu kaynakanıyomuş ve çözümü yokmuş.bu biraz canımı sıktı.

bu arada aracın çevreci olduğunu gelecek nesilleri düşünmemiz gerktiğini ,eksilerinden çok artılarınıda göz önünde bulundurduğumuzda tölere edilebilir olduğunu söyledi.
ayrıca araca sonradan monte edildiği için fabrikasyon hata olmadığını ekledi.

bakalım senin yazılım umarım işe yarar.

kağıthane ye gidip gelmekten birde test e çıkmaktan 2 depo lpg bitirdim:)

ne demek hocam kim olsa yapardı diye düşünüyorum. dediğim gibi Fiesta ile 1,5 yıl uğraştım. sonra bunu aldım aynı sorun olunca yakacaktım arabayı. siz o hondadan arayan kişiye benim aracı söyleseydiniz. o zaman benimki sorunlu mu teklemediği için onu öğrenirdik.

AAE71

• Timothy
« Yanıtla #6 : Ocak 24, 2014, 08:33:41 ÖS »
ARKADAŞLAR BU UYGULAMAYI YAPMADAN ÖNCE KENDİ ARACINIZIN AYARINI KAYDETTİRİN Kİ BİRŞEY OLURSA ESKİ AYARINA DÖNSÜNLER.

avans

« Yanıtla #7 : Ocak 24, 2014, 09:45:56 ÖS »
Hocam tesekkurler geldi meil
Ama cepten açamadım pc bakıcam
Tekrar tesekkurler.

mustafah

« Yanıtla #8 : Ocak 26, 2014, 02:56:29 ÖÖ »
Diğer arkadaşlar ayar yaptırabildiler mi acaba merak ediyorum sonuçları :)

concon

« Yanıtla #9 : Ocak 26, 2014, 12:42:39 ÖS »
Aynı derdi ben de 2 yıldır çekiyorum, benim araca da olurmu acaba ?

....2011 civic elegance otomatik (LPG- Romano)...
« Son Düzenleme: Ocak 26, 2014, 12:43:28 ÖS Gönderen: concon »

AAE71

• Timothy
« Yanıtla #10 : Ocak 30, 2014, 04:33:27 ÖS »
Aynı derdi ben de 2 yıldır çekiyorum, benim araca da olurmu acaba ?

....2011 civic elegance otomatik (LPG- Romano)...
hocam bu ayar dosyası 2012-2013 için. FD kasaya olmaz galiba ki FB kasalardan da tam olarak emin değiliz. FB kasa uyan bikaç kişi var ama diğerleri dönmedi daha.

burhan042

« Yanıtla #11 : Ocak 30, 2014, 04:59:05 ÖS »
AAE71 Ben prins lpg yı ece otogaza taktırmıstım.Babamın dukkanda sanayıde olduğu için iyi biliyorum.Serviste subap ayarı yaptırdım sonra arac ılk kalkısta tıtreme yapmaya basladı.Aracım 2008 otomatık fd6.Ece otogaza goturdum daha sonra baktı dedi ki:senın aracın benzındede tıtreme yapıyor.lpg de o tıtremeyı ıkı kat yaptıgı ıcın daha çok hissettiriyor dedi.Şu an aracım bazen titriyor sebebi ne olabilir bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin.Birde subap ayarından sonra aracım çok yakmaya başladı.

AAE71

• Timothy
« Yanıtla #12 : Ocak 31, 2014, 06:04:39 ÖS »
AAE71 Ben prins lpg yı ece otogaza taktırmıstım.Babamın dukkanda sanayıde olduğu için iyi biliyorum.Serviste subap ayarı yaptırdım sonra arac ılk kalkısta tıtreme yapmaya basladı.Aracım 2008 otomatık fd6.Ece otogaza goturdum daha sonra baktı dedi ki:senın aracın benzındede tıtreme yapıyor.lpg de o tıtremeyı ıkı kat yaptıgı ıcın daha çok hissettiriyor dedi.Şu an aracım bazen titriyor sebebi ne olabilir bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin.Birde subap ayarından sonra aracım çok yakmaya başladı.
burhan bey rolantide mi tekliyo arac?

burhan042

« Yanıtla #13 : Şubat 03, 2014, 03:05:30 ÖS »
Rolantide değil hocam N de iken D ye alıyorum kalkarken titreme yapıyor yolda giderken herhangi bir sıkıntı vermiyor hocam

tarumatsu

« Yanıtla #14 : Şubat 03, 2014, 10:20:19 ÖS »
merhaba arkadaşlar bende aynı silkme sorununu yaşıyorum aracı 2. el aldığımdan sorunlu olabileceğini düşünüyordum ama çoğu kişi aynı sorundan yakınınca genel bir problem olduğunu anladım. peki aae71 rumuzlu arkadaş sorunun kendi aracında çözüldüğünü yazmış diğer arkadaşlar ayar dosyasını kendi araçlarına yükletince sorun çözüldümü?

tarumatsu

« Yanıtla #15 : Şubat 03, 2014, 10:44:04 ÖS »
bi de arkadaşlar aranıza yeni katıldığım için mazur görün ama bu fd7 fb7 açılımı nedir benim araç 2013 civic eco o.v bu fd mi fb midir?

mehmet zengin

« Yanıtla #16 : Şubat 04, 2014, 01:08:05 ÖÖ »
Sanirim sasi kodu? Zira benim ruhsatta sasi kodu icinde fb7 olan kisim var. Fb7 deyincede bizim kasalar akla geliyor :) tabi bu benim fikrim

mehmetgürbüz

• Hadimül Haremeyn
« Yanıtla #17 : Şubat 04, 2014, 01:26:52 ÖÖ »
değerli arkadaşlarım bende fd6 vardı.Prins lpg kit taktırdım. Sabah soğuk havalarda ilk çalıştırma anında silkelenme sorunu vardı hatta stop bile oluyordu. Ben bu sorunu sübap ayarı ve gaz ayarıyla düzelttirdim. Serviste sübap ayarı yapıldı AMAAAAA maalesef servisten çıkınca devam etti. Özel serviste iyi bir usta bunu yaptı. Zaten serviste ustalar durmuyor kendilerine dükkan açıyor. Oyüzden sübap ayarı için servise 150 tl bayılıp yaptırmayın gidin dışarıdan iyi bir ustaya yaptırın. Ardından gaz ayarı çeektirin. Ankarada Kadir usta bu işi güzel yapıyor. İyi geceeler forum

BiTEC

« Yanıtla #18 : Şubat 04, 2014, 02:07:12 ÖÖ »
Sanirim sasi kodu? Zira benim ruhsatta sasi kodu icinde fb7 olan kisim var. Fb7 deyincede bizim kasalar akla geliyor :) tabi bu benim fikrim
+1
2007-2012 arası sizlere göre eski olanların kasa-motor kodu fd6
2012-... Yeni kasalar yani sizin kasa-motor kodu fb7
Bizim 2001-2006 kasa-motor kodu es7

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #19 : Şubat 05, 2014, 07:13:31 ÖS »
fd6 ya oluyor mu şimdi.Oluyorsa bende alabilir miyim e mail

concon

« Yanıtla #20 : Şubat 09, 2014, 10:52:05 ÖÖ »
AAE71 arkadaşım ,

Bu usb dosyayı ben de alabilirmiyim ?

mustafah

« Yanıtla #21 : Şubat 12, 2014, 08:06:54 ÖS »
Bu problem nihai çözüme kavuşabildi mi, bu sorun çözülebildi mi? Bilgisin olan varsa paylaşırsa sevinirim :)

AAE71

• Timothy
« Yanıtla #22 : Şubat 12, 2014, 09:00:23 ÖS »
fd6 ya oluyor mu şimdi.Oluyorsa bende alabilir miyim e mail
FB7 için dosya. FD6 ya olmaz diye düşünüyorum.

AAE71

• Timothy
« Yanıtla #23 : Şubat 12, 2014, 09:00:48 ÖS »
AAE71 arkadaşım ,

Bu usb dosyayı ben de alabilirmiyim ?
mail adresinizi özelden yazın atayım hocam.

AAE71

• Timothy
« Yanıtla #24 : Şubat 12, 2014, 09:01:20 ÖS »
Arkadaşlar. birçok kişiye attım dosyayı. Lütfen tecrübelerinizi paylaşın.