Gönderen Konu: DERİ DİREKSİYON ONARIMI VE BAKIMI  (Okunma sayısı 12253 defa)

23korg23

DERİ DİREKSİYON ONARIMI VE BAKIMI
« : Mayıs 27, 2010, 06:13:46 ÖS »
deri direksiyonumun özellikle üst bölgelerinde soyulmalar vardı bir forum sitesinde okuduklarıma dayanarak bugün bir deneme yaptım ve sizlerle paylaşmak istedim resimde eklemek isterdim ama makinam yok.. öncelikle direksiyonun soyulan bölümlerini sıfır zımpara ile iyice soydum ama soyulmayan bölümleri soymadım yani cok zorlamadım isteseydim tümünü soyabilirdim va galiba ilk fırsatta tümünü soyup tekrar yapcam.. ardından stil marka deri mont ve deri eşya boyası ile boyadım kuruduktan sonra bir kat daha boya attım ve cok güzel oldu yalnız boya rengi siyah olduğu için ortadaki amblemli yeride boyamak zorunda kaldım gercekten cok güzel oldu boya kesinlikle çıkma falan yapmıyor soyulan direksiyonlar için uygulanabilecek bir yöntem ve de soyulmayan direksiyonlar için koruma amaclı yapılabilir tabii soyulmamışsa zımparaya gerek olmadan boyanır.. yalnız bunu deneyecek arkadaslar tavsiyem stil boyanın antrasit rengi var bu rank sanırım ieslerin konsol rengine cok uygun olabilir ben onuda denicem

Esinti

Ynt: DERİ DİREKSİYON ONARIMI VE BAKIMI
« Yanıtla #1 : Mayıs 27, 2010, 06:23:34 ÖS »
öncesini ve fonrasını görmek isterdim nasıl olmuş diye

statik

« Yanıtla #2 : Mayıs 27, 2010, 06:25:07 ÖS »
Ödünç bir fotoğraf makinasıyla bizi aydınlatmanızı bekliyoruz :)

23korg23

« Yanıtla #3 : Mayıs 27, 2010, 06:37:26 ÖS »
ok statik makinanı ödünç verirmisin :))
önceki halini göremeyiz artık ancak yarın yeni halini resimleyebilirim unutmazsam ama dediğim gibi tam siyah oldu ve sırıtıyor:)) sıfır gibi belki bahsettiğim o antrasit rengi konsol ile aynı renk olabilir

statik

« Yanıtla #4 : Mayıs 27, 2010, 06:52:57 ÖS »
ok statik makinanı ödünç verirmisin :))
önceki halini göremeyiz artık ancak yarın yeni halini resimleyebilirim unutmazsam ama dediğim gibi tam siyah oldu ve sırıtıyor:)) sıfır gibi belki bahsettiğim o antrasit rengi konsol ile aynı renk olabilir

Yakın olsak çoktan sendeydi usta :)

kacaman

« Yanıtla #5 : Mayıs 27, 2010, 09:31:30 ÖS »
ilginç
boya ellerimize çıkmıyormu

odemirel

« Yanıtla #6 : Mayıs 27, 2010, 09:46:31 ÖS »
şaka gibi

23korg23

« Yanıtla #7 : Mayıs 27, 2010, 10:12:30 ÖS »
bende şaka yapmıştım zaten:) arkadaslar hiç mi deri mont boyatmadınız? cok basit daga önce düşünememiş olmak kötü... boyanın markası stil ve boya su bazlı bir boya belki daha kaliteli bir boyada bulunabilir.. bugün aracı kullandım ve boya cıkmadı elime.. ayrıca dikkatimi çeken bişey oldu buna dikkat edin lütfen!! boya hafiften elime döküldü ve ben aldırış etmeden işime devam ettim sonra gidip elimi yıkadım ve tırnağımın üstündeki boyalar çıkmadı ama diğer tırnağımla kazıyınca cıktı ve cıkarken gördüğüm manzara soyulan direksiyonumu anımsattı, yani o soyulan kısım boyamıydı diye düşündüm tabiki deri uzmanı falan değilim ve yarın resim eklersem daha iyi anlaşılır sanırım.. bi ara boş vaktimde komple zımparalayıp komple yapmayı düşünüyorum ve bu kez antrasit rengini almayı düşünüyorum.. bu arada kafanızda bi şekil oluşsun diye söyliyim wolsvogen direksiyonları gibi simsiyah oldu :)

23korg23

« Yanıtla #8 : Mayıs 28, 2010, 01:00:57 ÖS »
arkadaslar cekebildiğim resimler bunlar

« Son Düzenleme: Mayıs 28, 2010, 01:02:00 ÖS Gönderen: 23korg23 »

statik

« Yanıtla #9 : Mayıs 28, 2010, 01:13:28 ÖS »
Of of of offf mükemmel yaa.. Böyle siyah parlak oluyor ya içim gidiyor yaa. Bütün torpitoyu boyasak nasıl olur acaba?

23korg23

« Yanıtla #10 : Mayıs 28, 2010, 01:27:22 ÖS »
aklımdan gecmedi değil ama orjinalliğini bozmak istemiyorum ayrıca o boya işine girilse kapı panzidotlarıda boyanır o zor iş uğrastırır.. ayrıca yukarıda bahsettiğim rengi bi denemk lazım sanırım o renk tam  göğüs renginde ama görmeden emin olamıyorum