Gönderen Konu: BAĞAJ SU ALIYO????  (Okunma sayısı 41480 defa)

nisay

Ynt: BAĞAJ SU ALIYO????
« Yanıtla #25 : Kasım 04, 2009, 08:22:04 ÖÖ »
öncelikle geçmiş olsun.

Aynı sorunu geçen sene ilk aldığımda yaşadım ve o kadar zoruma gitmiştiki. 29000 km araç içine nasıl su alır demiştim. bagaj resmen göl olmuştu arkadaşlar. öncelikle suyu boşaltamak için stepnenin ordan ufak bi delik deldi usta. suyu boşalttık. arkasında ben bagaya girdim, usta su döktü.farkettikki stoplarin kenarından sızdıryor.  usta bagajın içinden stopların kenarına adını unuttuğum silikon tarsı bi madde sıktı. o gün bugündür sorum yaşamıyorum.

fzthgosm

« Yanıtla #26 : Kasım 04, 2009, 10:16:58 ÖÖ »
öncelikle geçmiş olsun.

Aynı sorunu geçen sene ilk aldığımda yaşadım ve o kadar zoruma gitmiştiki. 29000 km araç içine nasıl su alır demiştim. bagaj resmen göl olmuştu arkadaşlar. öncelikle suyu boşaltamak için stepnenin ordan ufak bi delik deldi usta. suyu boşalttık. arkasında ben bagaya girdim, usta su döktü.farkettikki stoplarin kenarından sızdıryor.  usta bagajın içinden stopların kenarına adını unuttuğum silikon tarsı bi madde sıktı. o gün bugündür sorum yaşamıyorum.

esi arabamda aynı sorunu bende bu yöntemle çözmüştüm.cekomast mı ne diyorlar çektikleri silikon tarzı şeyin adına.stop kenarları.arkadaşada zaten öyle yazdık ama bakalım yapıp çözüm bulacak mı?insllah çözüm bulur yoksa çok can sıkıyor ben bilirim

nisay

« Yanıtla #27 : Kasım 04, 2009, 10:34:00 ÖÖ »
öncelikle geçmiş olsun.

esi arabamda aynı sorunu bende bu yöntemle çözmüştüm.cekomast mı ne diyorlar çektikleri silikon tarzı şeyin adına.stop kenarları.arkadaşada zaten öyle yazdık ama bakalım yapıp çözüm bulacak mı?insllah çözüm bulur yoksa çok can sıkıyor ben bilirim

evet çekomas adı. şimdi hatırlarım. Yeni arabanız nedir?

fzthgosm

« Yanıtla #28 : Kasım 04, 2009, 12:13:36 ÖS »
öncelikle geçmiş olsun.

evet çekomas adı. şimdi hatırlarım. Yeni arabanız nedir?

2008 civic

adnanmenderesbaysal

« Yanıtla #29 : Kasım 04, 2009, 07:06:58 ÖS »
ona kaportacılar tarosan diyor ama tarosan adı mı markası mı onu bilmiyorum

demircan

« Yanıtla #30 : Kasım 12, 2009, 10:53:27 ÖS »
slm arkadaslar bagaj su alma olayı test ettım ve arka bagaj kapagında olan stop lardan su alıyor ıcerıye stop arka lastıklerını degıstırın olay ortadan kalkıyor arkadaslar.

adnanmenderesbaysal

« Yanıtla #31 : Kasım 12, 2009, 11:02:55 ÖS »
o lastikleri nerden bulacaz peki?

honda121

« Yanıtla #32 : Kasım 13, 2009, 05:01:09 ÖS »
bende fitillere silikon sıktım ama sorun azalmasına rağmen devam ediyor
birde arabanın tabanında (havalandırma) deliği var ordan alma ihtimali varmı

Onlar kalorifer....

Edit  : Yani alma ihtimali yok ordan...
« Son Düzenleme: Kasım 13, 2009, 05:02:17 ÖS Gönderen: honda121 »

mali

« Yanıtla #33 : Kasım 13, 2009, 05:56:53 ÖS »
bende fitillere silikon sıktım ama sorun azalmasına rağmen devam ediyor
birde arabanın tabanında (havalandırma) deliği var ordan alma ihtimali varmı

Onlar kalorifer....

Edit  : Yani alma ihtimali yok ordan...
o zaman pekte bir seçenek kalmadı

-fitil kenarlarına
-stopların arkasına silikon sıktım

azaldı ama hala alıyor

adom41

« Yanıtla #34 : Kasım 14, 2009, 12:57:36 ÖÖ »
tebrikler cok doğru yerlerden bahsetmişsin bende gözlemledim oraları ve aynı yerlerden aldığı kesin ama sanırım senin kadar azimli olamıcam paylaşım için teşekkürler..bende şöle bi cözüm buldum benim sular istepnenin yanına birikiyodu ben de tabana 2 adet ufak delik deldim sular yukardan gelip aşadan gidiyolar yani buda  kestirme bi çözüm olabilir ben şuanda memnunum:)
« Son Düzenleme: Kasım 14, 2009, 12:59:08 ÖÖ Gönderen: adom41 »

adnanmenderesbaysal

« Yanıtla #35 : Kasım 14, 2009, 11:11:47 ÖÖ »
iyi yapmışsın da arabanın bagajı çürüyebilir veya arabaya toz da girebilir

akurtalan

« Yanıtla #36 : Kasım 16, 2009, 07:49:32 ÖS »
BU USTALAR VARYA PARAYI GÖRÜNCE HEMEN YÜZLERİ GÜLÜYOR GÖZLERİ PARLIYOR BU TARZ SORUNLARA GELDİMMİ YANLIZ BIRAKIYORLAR BENİMDE ARABA AYNEN ARKA CAMIN YANLARINDAN YOĞUN ALIYORDU HALLETTİM SİYAH SİLİKONLA ŞİMDİ SUYU ALMAYI BIRAKTI USTA OLCAZ SERVİS AÇICAZ BU İŞİN SONUNDA PUUHHAAHAHHAHHA...

adnanmenderesbaysal

« Yanıtla #37 : Kasım 17, 2009, 12:05:18 ÖÖ »
bencede ustalar paralı iş peşinde ama işini düzgün yapan ustaya denk gelirsen kafaya takar ve iğne deliğini bulur

fzthgosm

« Yanıtla #38 : Kasım 17, 2009, 12:55:36 ÖS »
bu ustalardan hemen her yerde çekiliyor herhalde.işini iyi yapan bilgili usta bulmakta zorlanıyoruz artık ugraşıp kendi kendimize çözüyoruz.iyiki bu formlar var insanlar birbirine yardımcı oluyor

bahricelik1984

« Yanıtla #39 : Şubat 15, 2012, 12:24:37 ÖS »
selam arkadaşlar öncelikle herkeze kolay gelsin honda 1.6 ies aracım var fakat bagazı yani istetmenin olduğu yer su doluyor aracta lpg de var öncelikle yaptığım işlemler stopları söküp silikonladım, bagaj fitilini değiştirdim , bagaj kanallarını kapattım yinede su giriyor dün gece baktım arka cam en alt sağ ve sol köşelerden su var panzottan su aşağıya süzülüyo camı söktürüp tekrar taktırdım cam fitilinide değiştirdim baktım yine su alıyor terleme yapsa damla damla su düşermi bagaja sizce valla artık carem kalmadı hondadan vazgecicem bi fikri olan veya tandık usta varmı ben istanbuldan

demons

« Yanıtla #40 : Şubat 20, 2012, 12:34:46 ÖÖ »
bagajın sağdece sağ ve solunda nemlenme yada ıslanma varsa arka cam lastiğinden alıyo ben kafayı yemiştim onu ararken sonra birgün arka panzotu söktüm oraların ıslak olduğunu gördüm  su cam lastiğinden girip arka hoparlörlerin ordan  süzülüp bagaja iniyor  sorunu hallettim artık bagajım su anmıyor

barbit

« Yanıtla #41 : Şubat 23, 2012, 08:39:54 ÖÖ »
resimdeki işaretli yerlerde perçinler var arkadan darbe aldıysa perçinler açılmış olabilir.belli olmuyor ama ordanda alabiliyor benim araç su alıyordu ordanmış:)

Uploaded with ImageShack.us

mertkaan01

« Yanıtla #42 : Ağustos 12, 2012, 10:21:01 ÖS »
arkadaşlar aracım 2007 civic.arka bagaj kapağı hafif darbeden değişmiş içte oynama yok.ama bagaj su alıyor.tek bakılmayan yer stop lambası.sol taraftan alıyor suyu.kesin stopmudur.süngerlerne ve birleşim yerlerine tarosan yaptıralım bakalım.inş olur.

mertkaan01

« Yanıtla #43 : Ağustos 27, 2012, 08:18:29 ÖS »
arkadaşlar yaptırdım yinede hafif alıyor su çıldırttı beni ya.stop kenarlarını yaptırdım birde hafif çarpılan yerden alıyor gibiydi,oralarada tarosan sıklıdı yapıldı ama yinede sonuç olumsuz

mertkaan01

« Yanıtla #44 : Ağustos 27, 2012, 08:22:56 ÖS »
araca su dökünce aldığı yer belli ama nereden oraya sızıntı oluyor bizi zorlayan o oldu.

mertkaan01

« Yanıtla #45 : Ağustos 27, 2012, 08:24:08 ÖS »
ayrıca stepnenin oraya birikiyor

mertkaan01

« Yanıtla #46 : Ağustos 27, 2012, 08:26:01 ÖS »
hafif darbeden çok az bir yer zedelenmiş ordan alıyordur diye orayıda tarosanladık ama sonuç alamadık acaba tam kapadamadık mı tarosanla açık yerleri.

metinh

« Yanıtla #47 : Ağustos 27, 2012, 09:53:56 ÖS »
ARKADAŞLAR BAGAJ BİR YERDEN BSULA LIYO YADA BAŞKA BİŞİ BAGAJ PASPASININ YAN KISIMLARI NEMLENMİŞ NEDEN OLUR ACABA BAKTIM BULAMADIM BİR YARDIMCI OLUN
Selamlar benim araçteda aynı sorun vardı arka tamponun sağdan ve soldan tutturma yerleri var depo kapağının  alt tarfı ve karşısına denk geliyor birde depo kapağının alt kısmında havalandırma tahliye kapağı var iç döşeme gevşetilince görebilirsin, aracın yan taraflarından yavaşça su dökersen vaya tamponun birleşim yerlerinin üst kısımlarında su aktıkça kaçırıp kaçrmadığını görebilirsin kaçak varsa iyice kurulayıp silikonlamakla halledebilirsin ben öyle yaptım. Benim bagajada su kaçıyordu artık kaçmıyor selamlar

mertkaan01

« Yanıtla #48 : Ağustos 28, 2012, 11:19:57 ÖÖ »
benim araçta halıfleks nemlenmesi yok direkt stepnenin havuzuna alıyor suyu.

kadir8690

« Yanıtla #49 : Ağustos 28, 2012, 12:38:23 ÖS »
benim araçta halıfleks nemlenmesi yok direkt stepnenin havuzuna alıyor suyu.
aynen benımkıde oyle.sonuç negatıf bulunmuyor çözüm.