Gönderen Konu: Klima Üflüyor ama soğutmuyor  (Okunma sayısı 117383 defa)

112emergency

Ynt: Klima Üflüyor ama soğutmuyor
« Yanıtla #125 : Temmuz 12, 2019, 10:48:17 ÖÖ »
Merhaba 10 gün önce 2012 model fb7 kasa civic aldım. Aküsü bittiği için 60 amperlik akü ile aküsünü değiştirdim. klima öncesinde çalışıyordu. aküsü değiştikten sonra açtığımda klima devreye giriyor 10 sn sonra devre dışı kalıp normal hava üflüyor. kutup başını söküp 2 dakika bekledikten sonra tekrar çalıştırdım sıkıntısız çalışıyor. kapatıp tekrar çalıştırdığımda aynı hatayı veriyor 10 sn sonra devreden çıkıyor. Neden olabilir ?

fzthgosm

« Yanıtla #126 : Aralık 01, 2019, 01:11:56 ÖÖ »
Merhaba 10 gün önce 2012 model fb7 kasa civic aldım. Aküsü bittiği için 60 amperlik akü ile aküsünü değiştirdim. klima öncesinde çalışıyordu. aküsü değiştikten sonra açtığımda klima devreye giriyor 10 sn sonra devre dışı kalıp normal hava üflüyor. kutup başını söküp 2 dakika bekledikten sonra tekrar çalıştırdım sıkıntısız çalışıyor. kapatıp tekrar çalıştırdığımda aynı hatayı veriyor 10 sn sonra devreden çıkıyor. Neden olabilir ?
Klima gazı bitmiş ve akü değişimine denk gelmiş

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #127 : Temmuz 08, 2021, 02:04:59 ÖS »
Arkadaşlar selamlar herkese 2007 model FD6 aracım var. Benimde klima soğuk üflemiyor. Gaz bastırdım fakat 5-10 km gittikten sonra yine ılık üflemeye başlıyor. Sanıyorum klima kompresörü değişecek , En son maslak oto sanayide Erdem Oto - Muharrem ustaya gittim. Kompresörün değişmesi gerektiğini söyledi. Başka bir klimacım vardı oda diyor ki hem kompresör hem radyatör değişmesi lazım diyor sizin bu konuda ki tecrübeniz nedir hangi daha doğru ? Muharrem usta sadece Klima kompresörüne 2.000 TL fiyat verdi. Klimacım ise hem radyatör hem kompresör için 2500'e hallederiz dedi. Yorumlarınızı rica ediyorum