Gönderen Konu: Servise derdimi bir türlü anlatamıyorum .  (Okunma sayısı 1894 defa)

smartengineer

Servise derdimi bir türlü anlatamıyorum .
« : Şubat 08, 2013, 04:16:48 ÖS »
Arkadaşlar aracım 2012 FD6 kasa civic 2 aydır özellikle kasislerde sol ön taraftan gıcır gıcır diye (sanki iki parça arasına kum sıkışmış gibi ) sesler geliyo. bir defa servise gittim orada kasisli yol olmadığı için ve servis işlek cadde üzerinde olduğu için sesi duyamadık. ses yok deyip gönderdiler. ve ses hala devam ediyor ve ben o sesi duydukça sinir oluyorum.servisi bu gün tekrar aradım ses hala var ve sizin oraya gelince sesi tespit edemiyoruz. bi genel ön takımları kontrol ediverseniz olmaz mı dedim adam yapamayız yani belli olmaz duymayınca müdahele edemeyiz diyor.ne yapacağımı şaşırdım özel servise mi gitsem acaba.?orada parasıyla nasılsa bakarlarmı? yoksa onlarda mı gönderirler.

omeryesil

Ynt: Servise derdimi bir türlü anlatamıyorum .
« Yanıtla #1 : Şubat 08, 2013, 05:17:33 ÖS »
aracın garantide değilmi servis bakmak zorunda bastır biraz yine çare olmazlarsa sorununa bana pm at ben fabrikadayım yardımcı olurum sana

smartengineer

« Yanıtla #2 : Şubat 08, 2013, 06:09:10 ÖS »
evet garanti kapsamında yani en azından 3 yıllık lpg taktırdım 3 yılı iptal oldu çok teşekkür ederim ilgin için yarın gideyim servise...

hsyn28

« Yanıtla #3 : Şubat 08, 2013, 06:54:23 ÖS »
Honda için bişe diyemeyecem ama hondadan önce punto evo aracım vardı bahsettiğin sesin aynısı ondada vardı servise gidiyorum sesi duyuyolar fakat bulamıyolardı forumda biri bulmuş kalorifer hortumları araç kasise girdiği zaman birbirine sürtüomuş arasına kauçuk vb.birşey koyunca ses kesildi.İstersen bu olaydan servise bir bahset belki hondada ordan ses geliyo olabilir.

levo

« Yanıtla #4 : Şubat 08, 2013, 07:02:17 ÖS »
Benimde 2005 model otomatik vites aracımda daha birkaç gün öncesine kadar buna benzer bir sorun vardı,araçla 50 km ve üzerinde hızla yaklaşık 20 dakika civarı  yol yapınca direksiyonu sağa sola çevirince gıcır gıcır diye ses geliyordu bende servisi gittiğimde duymamız lazım dediler ve o gün tüm zorlamalara yormalarımıza rağmen usta sesi duyamadı ve ''Enteresan şimdiye kadar böyle bir şeyle karşılaşmadım'' sözünden  sonra maslak sanayideki arkadaşıma gittiğimde direksiyon milinin kontrol ettiği kısımda 1 litre civarı yağ olduğunu o yağım eksilmesinden dolayı yaptığını söyleyerek o kanala yaklaşık 1 litre 10/40 motor yağı ilave etti. O günden sonra hem direksiyon daha yumuşak oldu hemde artık ses gelmiyor.Sizinde buna benzer bir sorununuz olabilir şunuda belirteyim ki benim izlenimim yetkili serviste çalışan ustalar pekte işlerinin ehli değiller gibi geliyor bana...

omeryesil

« Yanıtla #5 : Şubat 08, 2013, 07:45:56 ÖS »
Benimde 2005 model otomatik vites aracımda daha birkaç gün öncesine kadar buna benzer bir sorun vardı,araçla 50 km ve üzerinde hızla yaklaşık 20 dakika civarı  yol yapınca direksiyonu sağa sola çevirince gıcır gıcır diye ses geliyordu bende servisi gittiğimde duymamız lazım dediler ve o gün tüm zorlamalara yormalarımıza rağmen usta sesi duyamadı ve ''Enteresan şimdiye kadar böyle bir şeyle karşılaşmadım'' sözünden  sonra maslak sanayideki arkadaşıma gittiğimde direksiyon milinin kontrol ettiği kısımda 1 litre civarı yağ olduğunu o yağım eksilmesinden dolayı yaptığını söyleyerek o kanala yaklaşık 1 litre 10/40 motor yağı ilave etti. O günden sonra hem direksiyon daha yumuşak oldu hemde artık ses gelmiyor.Sizinde buna benzer bir sorununuz olabilir şunuda belirteyim ki benim izlenimim yetkili serviste çalışan ustalar pekte işlerinin ehli değiller gibi geliyor bana...
+1