Gönderen Konu: İnsan kılığındaki mahlukatlar arabamı çizmişler  (Okunma sayısı 6114 defa)

wordsman

İnsan kılığındaki mahlukatlar arabamı çizmişler
« : Eylül 09, 2011, 11:50:32 ÖS »
Arkadaşlar,
Bizim biradere akşam oturmasına gitmiştik, akşam giderken mahallenin çocuklarından biri yanıma geldi, "abi araba senin mi ?" diye sordu, "evet" dedim, "Sabahtan beri top vuruyorlar arabaya dedi", neyse bişey demedim bindim arabaya desem ne olacak bide senden üste çıkarlar,
neyse eve kadar geldim arabayı ışığın altına çektim maalesef sağ çamurlukta 12-13 cm uzunluğunda 2 farklı yerde baya derin bi çizik olmuş, ağzıma ne gelirse saydım kendi kendime ama hala sinirim geçmiş değil, karaktersiz heriflerler başkasının malına niye zarar verirsiniz? ben çocuklarımı sürekli tembihlerim garajda bisiklet sürerken aman arabalara dikkat edin, top oynarken ama kimsenin arabasına vurmayın, kendi çocuklarıma bu kadar dikkat ederken hatta zaman zaman kızıyorum, elin sıpası geliyor benim arabamı çiziyor,sıpa dediklerimde mahallenin çakal tipli gençleri, allah herkesi bildiği gibi yapsın ne deyim.

Kusura bakmayın biraz uzun oldu içimi dökmem lazım hakkınızı helal edin.

Şimdi soruma gelince;
evde çizik giderici pasta  ve  ayrıca cila vardı onları kullandım.
Çiziğin birisi eskisine nazaran biraz daha düzeldi,

fakat  diğer çizik eskisinden daha beter oldu,
pastanın üstüne cila sürünce sanki güneş yanığı gibi bişey oldu (4-5 cm2 kadar) sonra tekrar pasta sürdüm bu seferde pasta 2-3 cm kadar sanki macun çekmiş gibi kaldı kaputun üstünde çıkaramadım, hatta elimi sürdüğümde pastayı hiç hissetmiyorum yani boya iyice kazındımı yandımı anlamadım. Yani çiziğin yanında benden kaynaklanan güneş yanığı pasta lekesi gibi tuhaf bişey oldu ve çok çirkin bir görüntü ortaya çıktı.

şimdi buraya lokal boya yapılabilir mi?
ya da kendim sprey boya alsam olur mu? bir de Ankara da sprey boya yapan yer biliyor musunuz?

kusura bakmayın uzun oldu,
saygılar,
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2011, 11:52:10 ÖS Gönderen: wordsman »

faw13

Ynt: İnsan kılığındaki mahlukatlar arabamı çizmişler
« Yanıtla #1 : Eylül 09, 2011, 11:55:24 ÖS »
Arkadaşlar,
Bizim biradere akşam oturmasına gitmiştik, akşam giderken mahallenin çocuklarından biri yanıma geldi, "abi araba senin mi ?" diye sordu, "evet" dedim, "Sabahtan beri top vuruyorlar arabaya dedi", neyse bişey demedim bindim arabaya desem ne olacak bide senden üste çıkarlar,
neyse eve kadar geldim arabayı ışığın altına çektim maalesef sağ çamurlukta 12-13 cm uzunluğunda 2 farklı yerde baya derin bi çizik olmuş, ağzıma ne gelirse saydım kendi kendime ama hala sinirim geçmiş değil, karaktersiz heriflerler başkasının malına niye zarar verirsiniz? ben çocuklarımı sürekli tembihlerim garajda bisiklet sürerken aman arabalara dikkat edin, top oynarken ama kimsenin arabasına vurmayın, kendi çocuklarıma bu kadar dikkat ederken hatta zaman zaman kızıyorum, elin sıpası geliyor benim arabamı çiziyor,sıpa dediklerimde mahallenin çakal tipli gençleri, allah herkesi bildiği gibi yapsın ne deyim.

Kusura bakmayın biraz uzun oldu içimi dökmem lazım hakkınızı helal edin.

Şimdi soruma gelince;
evde çizik giderici pasta  ve  ayrıca cila vardı onları kullandım.
Çiziğin birisi eskisine nazaran biraz daha düzeldi,

fakat  diğer çizik eskisinden daha beter oldu,
pastanın üstüne cila sürünce sanki güneş yanığı gibi bişey oldu (4-5 cm2 kadar) sonra tekrar pasta sürdüm bu seferde pasta 2-3 cm kadar sanki macun çekmiş gibi kaldı kaputun üstünde çıkaramadım, hatta elimi sürdüğümde pastayı hiç hissetmiyorum yani boya iyice kazındımı yandımı anlamadım. Yani çiziğin yanında benden kaynaklanan güneş yanığı pasta lekesi gibi tuhaf bişey oldu ve çok çirkin bir görüntü ortaya çıktı.

şimdi buraya lokal boya yapılabilir mi?
ya da kendim sprey boya alsam olur mu? bir de Ankara da sprey boya yapan yer biliyor musunuz?

kusura bakmayın uzun oldu,
saygılar,

düz boya olsa belki kurtarır da (sprey boyayla olmaz ama o da) metalik boyada lokal uygulama yapamazsınız, kabak gibi belli olur, anca kesilicek parça edicek vs vs vs bi ton işi var, o da mini onarıma girer, kaskonuz varsa autoking'in yolları taştan, gerçi yoksa da gidin görüşün, komple parçayı boyatmaktan ucuza geliceği kesin

wordsman

« Yanıtla #2 : Eylül 09, 2011, 11:58:36 ÖS »
kasko yok, yarın sanayiye gidip boyacılara bi göstereyim buraya ne yapılabilir diye,
ucuz yollu yapılabilecek bişeyse yaptıracam, yoksa nazarı olsun diyecem bir süre binecem böyle,

MerT01__civic

« Yanıtla #3 : Eylül 09, 2011, 11:59:04 ÖS »
abi malesef öyle insanlar var.. kendilerinin olsa ortalığı ayağa kaldırırlar..hiç düşünmüyorlar bu adam bu arabayı nasıl aldı nasıl bakıyor.. geçenlerde biyerden bisikletle geçiyordum önümde hurda bir toros vardı dar yol arkadaşlar geç çizilse ne olur araba ölmüş zaten :D dediler ona bile kıyıp geçmedim ordan.. Allah ıslah etsin ne diyelim..
çiziklere gelince.. sanırım kaskon yoktur abi.. kasko böyle çizikleri yapıp gerekirse lokal boyada sürüyormuş.. ve bu hasarsızlık indirimini etkilemiyormuş geçende söylediler.. en iyisi sen bidaha pasta çek abi güzelce yada çektir makinayla çekiyorlar.. olmadı boya tertemiz olsun..

wordsman

« Yanıtla #4 : Eylül 10, 2011, 12:01:18 ÖÖ »
pastayı boyacılar mı çekiyor? sadece çamurluğu pasta yaptırmak istesek oluyor mu öyle

ovunisin

« Yanıtla #5 : Eylül 10, 2011, 09:53:42 ÖS »
Öncelikle geçmiş olsun. Sizi çok iyi anlıyorum. bende çok dikkat ederim otoparkta kapı açarken, inerken, binerken ama maalesef sizinde dediğiniz gibi bir çok mahlukat, hemde okumuş etmiş, görmüş geçirmiş insan şeklindeki yaratıklar dikkat etmiyorlar. Benimde aracım durduğu yerde çizilip duruyor. Neyse sıkmayın canınızı o kadar düzelmeyecek bir şey değil. Ama sprey boya ile sakın denemeyin. Muhtemelen pastayı fazla bastırıp boyayı iyice aldınız gibi durum onu gösteriyor. Aynı hatayı bende yapmıştım. Pastayla çiziğin üzerine öyle bir bastırmışım ki tamponun plastiği ortaya çıkıvermişti. Autokingi hiç ama hiç tavsiye etmem. Ufacık bir çizik için kaskodaki mini onarım hakkımı Autokingde kullanmıştım. Durum tam bir faciaydı. Keşke yaptırmasaydım da öyle çizik kalsaydı. Tabi bu İstenbul Küçükyalı şubesi için diğer yerleri bilemiyorum. Ama Autokingin geneli için çok iyi şeyler duymuyorum. Memnuniyetsizlik çok fazla. Sanayide çok daha sanatkar ustalar var. Önemli olan onlardan birini bulabilmek. Eğer bulursanız şansılısınız. Hiç belli olmadan lokal boya yapabilirler. Tavsiyem sanayide ilk gördüğünüz boyacıya hemen gitmeyin önce bir araştırın derim. Hatta yetkili servislerin bazılarında da işinin ehli boya ustaları var. Onlara da yaptırablirsiniz.

HondaCivic10

« Yanıtla #6 : Eylül 10, 2011, 10:02:26 ÖS »
Çok geçmiş olsun akşam arabayı park edip eve geldiğim zaman neler geçiyor aklımdan ama Allaha Emanet diyelim tekrar geçmiş olsun.

ridingstorm

« Yanıtla #7 : Eylül 13, 2011, 01:27:12 ÖS »
geçmiş olsun hakketen çok terbiyesiz mahluklar var bu dünyanın birde öbür tarafı var şimdi yap kaç öbür tarafta o kul haklarını nasıl ödeyecekler acaba .... aynı benim arabayı da hergelnin birisi ufaktan çizmiş ben etrafını bantla kapatıp sadce yarım milimlik o ince uzun çiziğe aynı boyaya çok yakın bi  sprey boya sıkmayı düşündüm fark olsa bile çok az belli olur gibime geliyor ama henüz hala uygulamdım

canguder

« Yanıtla #8 : Eylül 13, 2011, 01:54:52 ÖS »
geçmiş olsun öncelikle. belki çok saçma gelecek ama bol miktarda sigara külü ve bir damla suyu karıştırım krem kıvamına getirin. çizik yerin etrafına bolca sürün yarım saat bekleyin daha sonra bezle silin. çıkmazsa sanayide boya attırırsınız.

Loss Minute

« Yanıtla #9 : Eylül 13, 2011, 05:12:53 ÖS »
İnsanlar çok acayip. Daha arabayı alalı 1 sene olmadı sağ ve sol arka kapılarda 1-2 cm lik birer tane gamze oldu. Sağ ön kapıda 5 cm lik çizik var. Allahtan yapanlar bana denk gelmedi adam hastaneye ben karakola. Şaka bir yana allah daha beterinden saklasın. İlk başlarda çok canım sıkıldı ama sonrasında takmadım kafaya. Ben de servise gidip rötuş boya attırıcam. yapacak birşey yok :/

Qzann

« Yanıtla #10 : Eylül 14, 2011, 09:28:26 ÖS »
geçmiş olsun abii   , herhangi bir kaportacıya götürsen onu halledebilirler. ama çizik 2 cm bile olsa  onu etrafıyla bırlıkte  10 cm çapında boyuyolar.

wordsman

« Yanıtla #11 : Eylül 14, 2011, 09:43:38 ÖS »
birkaç yere gösterdim, hepsi çamurluğu komple boyayalım diyor, 150 TL. fiyat veriyorlar, yamalı bohça gibi oldu, şimdilik nazarı olsun diyorum bakalım,

ateşbey

« Yanıtla #12 : Eylül 14, 2011, 11:16:22 ÖS »
sıpa mıı!!! sadece bu kadarmı.vallaha sabırlı adamsın sen...çok geçmiş olsun

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #13 : Eylül 14, 2011, 11:51:42 ÖS »
geçmiş olsun arkadaşım yaa..

Tricoti

« Yanıtla #14 : Eylül 15, 2011, 12:10:37 ÖÖ »
Geçmiş olsun , ben özellikle bisiklet sürenlerden korkuyorum.

wordsman

« Yanıtla #15 : Eylül 15, 2011, 07:10:22 ÖÖ »
sıpa mıı!!! sadece bu kadarmı.vallaha sabırlı adamsın sen...çok geçmiş olsun

Daha ağırlarını yazacaktım fakat forum kuralları müsade etmiyor. Allah bildiği gibi yapsın ne deyim başka,

can98

« Yanıtla #16 : Eylül 15, 2011, 11:51:44 ÖÖ »
benimde çizmişler bagaj üstünü bir boydan bir boya çizmiş adiler kıskançlar

ateşbey

« Yanıtla #17 : Eylül 15, 2011, 12:23:58 ÖS »
maalesef hondanın boya kalitesi çok kötü.su bazlı boya kullanıldığını duymuştum ne kadar doğru bilemiyorum ama sitedeki kediler sürekli arabaların üzerinde ve dikkatli bakınca kimi yerlerinde ince tırnak izleri görülüyor:(