Gönderen Konu: 2008 Honda civic aracıma arkadan çarptılar yardım  (Okunma sayısı 3596 defa)

MrScae

2008 Honda civic aracıma arkadan çarptılar yardım
« : Ekim 01, 2016, 09:57:42 ÖS »
Herkese iyi akşamlar öncelikle 2008 model honda civic aracıma bugun istanbul maltepe istikatinde ilerlerken arkadan dikkatsiz bir sürücünün çarpması sonucu hasar almış bulunmakta aracım 2008 model olmasına rağmen hatasız bir araçtı ve bu durum beni gerçekten çok üzdü gözlerimden yaş gelicekti diyebilirim. Arkadan araç ort. 40-50 km bir hizla bana vurdu ve adamın açıklaması arkadan ambulans sesi duydum aynadan ona bakarken birden seni göremedim ve arkadan vurdum oldu. Olan yine bize oldu sizin anlıyacağınız. Merak ettiğim hadi body kiti servis değiştirmiyor o neyse ben onu bizim ustaya yaptırırım ancak benim bagaj kapağım ve tomponum serviste değişecek bize tramerde bu fiyat ne kadar olarak yansır bilgi ve deneyimli arkadaşlarıdan yardı istiyorum yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Arkadaşlar aynı zamanda tutanakta ben önümdeki araç frenlediği için frenlediğimi ve arkadamdaki x plakalı aracın bana vurduğunu arkamdaki araç sahibi de önümdeki aracın yavaşladığını ve fark edemediği için arkadan çarptığını tutanakta belirtti benim herhangibir sigortadan para alamama durumum olur mu yardım ederseniz sevinirim. İyi akşamlar

kayaci26

Ynt: 2008 Honda civic aracıma arkadan çarptılar yardım
« Yanıtla #1 : Ekim 03, 2016, 12:23:10 ÖS »
Arkadan vuran %100 suçludur. Trafik sigortası muadil parça gönderir. Varsa Kaskondan dosya açtır, senin kasko çizilmez ama orijinal parça ile toplanır, kasko karşı tarafın trafik sigortasından parasını alır. 

MrScae

« Yanıtla #2 : Ekim 03, 2016, 12:54:56 ÖS »
Aracımı bugun ****** honda servisine bıraktım aynen sizin dediğiniz gibi yaptım ancak canımı sıkan nokta servisteki elemanlar 7 bin tl hasar kaydı çıkar dedi. Karşı tarafın sigortasına ayrıca değer düşme davası açmayı düşünüyorum

UK61

« Yanıtla #3 : Ekim 03, 2016, 01:06:40 ÖS »
Yetkili servisler orijinal parça yaptırıyor sonucunda hasar kaydı yüksek çıkıyor. Ama siz karşı taraf suçlu olduğundan değer kaybı için başvurun .

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #4 : Ekim 03, 2016, 08:45:15 ÖS »
geçmiş olsun,allah beterinden korusun.Orjinal şekilde yaptırıp,resimleri,servis faturalarını saklayıp değer kaybı başvurusunda bulunun.Tekrar geçmiş olsun.

MrScae

« Yanıtla #5 : Ekim 04, 2016, 11:12:25 ÖS »
Yetkili servisler orijinal parça yaptırıyor sonucunda hasar kaydı yüksek çıkıyor. Ama siz karşı taraf suçlu olduğundan değer kaybı için başvurun .
geçmiş olsun,allah beterinden korusun.Orjinal şekilde yaptırıp,resimleri,servis faturalarını saklayıp değer kaybı başvurusunda bulunun.Tekrar geçmiş olsun.

Öncelikle saolun Allah beterinden saklasın.. Dediğiniz gibi servis fiyatı kabartıyor ancak değer kaybına başvurucam servisteki elemanlar 7 bin tl çıkar dediler buna göre ort. Ne kadar değer kaybı alabilirim acaba

HIZIR KAYA

« Yanıtla #6 : Ekim 07, 2016, 06:21:53 ÖS »
öncelikle geçmiş olsun arkadaşım...
2013 mod.bende var. aynı şekilde kaza yaptım ışıklarda duruyorken çarptılar yani bire bir gibi bir kaza şekli,  8600 TL hasar kaydı var şimdi yüzde yüz kusursuz iseniz değer kaybı alabilirsiniz tabi diğer şartları taşıyorsanız araç hiç kusursuz olacak 16000 km den fazla olmayacak ve siz raporlarda 0  kusurlu olacaksınız.
ben aldım detay isterseniz yardımcı olabilirim..

uzanyan

« Yanıtla #7 : Ekim 09, 2016, 11:26:24 ÖÖ »
2008 model aracın km 16 binden fazla oldugu için değer kaybı parası alamazsınız fakat size bir tavsiyem şu olur.. Aracı ilerde satmayı düşünüyorsanız mutlaka serviste yapılan fatura örnekleri ile kazaya ait resimleri saklayın alan kişiye gösterilmesi halinde fazla sorun teşkil etmeyecektir.

UK61

« Yanıtla #8 : Ekim 10, 2016, 07:30:39 ÖÖ »
16000 km nerden çıktı bizim tanıdık var aracı 100 küsürde aldı parasını o nasıl oldu?

rize.ck

« Yanıtla #9 : Nisan 11, 2021, 07:21:38 ÖÖ »
Trafik kazası sonucu meydana gelen zarar kalemlerinin her biri kusur oranına göre karşı taraf ve sigortadan tazmin edilebilir. Kaza sonucu meydana gelen:

• Araç hasar onarım bedelini,
  • Aracın pert olmuş olması halinde aracın kaza öncesi değerinin tamamını,
  • Aracın kaza nedeniyle piyasada uğrayacağı değer kaybını,
  • Araç ticari kullanıma konu ise(araç kiralama şirketlerince kiralanan araçlar, ticari taksi ve dolmuşlar ve benzeri ticari kullanım konusu araçlar için) kazanç kaybını,

talep edebilmektedir. https://www.delilavukatlik.com/post/olumlu-ve-yaralanmali-trafik-kazalarinda-tazminat