Gönderen Konu: 2007 honda cıvıc elegance 2.bobin arızası  (Okunma sayısı 13109 defa)

back2404

2007 honda cıvıc elegance 2.bobin arızası
« : Ocak 27, 2011, 11:52:35 ÖS »
merhaba arkadaslar benım sorunum aracım son zamanlarda havalarda sogudugundan oturu arıza lambası yakması sabah aracı calıstırdıgımda arıza lambası yakıyor servıse goturdum 2. bobın arızası verıyor bobını degıstırdım ancak yıne aynı sibop ayarı yaptırdım gaz kelebegını temızlettım bujılerı degıstırttım.ancak sorunum devam edıyor aracımda zavolı marka lpg sıstemı takılı ancak ılk calıstıgında yapıyor ısık ıkaz seklınde yanıyor ve teklıyor arac hararet arttıktan sonra kontagı kapatıp actıgımda ıse arıza ısıgı sabıtlenıyor.motor normale donuyor yakıt haddınden fazla artmıs durumda eger ıllıgı arkadaslar var ıse lutfen yardımcı olsunlar pesınden kosmaktan bıktım acaba sebeblerı ne olabılır bu arada her ıkı yakıt sıstemındede yapıyor lutfen yardımlarınızı beklıyorum

adnyldz

Ynt: 2007 honda cıvıc elegance 2.bobin arızası
« Yanıtla #1 : Ocak 28, 2011, 12:04:09 ÖÖ »
bencee şöyle yapalım sen ilk once sizi tanıyalım bolumunde kendını tanıt ve sonra arkadaşlar sana gerekli yardımda bulunurlar :)
http://www.teamhondaturkey.com/forum/sizi_taniyalim-b19.0/
burdan ulaşabılirsin
saygılar..

koraygeo

« Yanıtla #2 : Ocak 28, 2011, 10:12:29 ÖÖ »
bu sorunun aynısını ben yaşadım rölanti oynuyor araç silkeliyor kapanacak gibi oluyordu bazende kapanıyordu..araç silkelerken arıza lambası yanıyordu aracı kapatıp açınca düzeliyordu..servise gittim LPG den olacağını belirttiler gittim LPG servisindende birşey çıkmadı..dediğiniz gibi LPG de fazla benzinde daha az silkeleme yapıyordu..öncelikle şunu soracağım bujileri nerden aldınız ve ne marka..benim sorun bujilerden kaynaklandığı ortaya çıktı bizim bujiler iridyum uçlu performans bujisidir,ama araca takılı olan piyasada 3-5 tl ye satılan adi bujilerdendi..yakıtta sarfiyatıda düzeldi aracın titreme silkelemeside..siz bujileri değiştirdiniz ama orjinal mi ? yoksa herhangi bir bujimi..şimdi gene belirteceğim LPG malesef araçlarımızı bitiriyor benim araç lpg de kmde 25 krş yakıyordu benzindede ortalama 32 krş yakıyor bence pek fark yok..canımı sıktığıma değmez :)

back2404

« Yanıtla #3 : Ocak 28, 2011, 01:16:59 ÖS »
ngk nın iridyum unun aldım taktırdım bende 120 tl verdım.lpg cıye gıttım aynı sekılde bızden kaynaklanmıyor dedı bugunde gıdecegım lpg yı sokturecegım sadece benzınde deneyecegım bakalım ne olacak ınsallah lpg den yada bujılerden kaynaklanıyordur bu arada dun bujılerı tekrar degıstırdım cok noktalı bujıler sorun yapabılıyormus tamırcım oyle soyledı ama gece usenmedım kalktım sogukta tekrar calıstırdım yıne aynı arıza ısıgı yaktı yıne canımı fena halde sıkıyor bu arıza olayı beyınde sorun varsa dıye dusunuyorum

koraygeo

« Yanıtla #4 : Ocak 28, 2011, 02:46:02 ÖS »
dostum bende çıkarttım LPG yi burda çok tartışmalar oldu LPG hakkında ama şunu kabul etmek lazım bu arçlar benzinle çalışacak şekilde tasarlanmış LPG mutlaka zarar verecektir araca...ben söktürdüm LPG yi ve o kadar rajatladı ki aracım şuan hiç sıkıntım yok..aklıma şuda geldi montajın yanlış yapılması,montaj yapılırken hata olduysa sorun ondan kaynaklanabilir..neyse dostum sende şu LPG yi söktür burda paylaşırsan sonraki durumu bizde sonraki arkadaşlara yardımcı olabliriz..
ngk nın iridyum unun aldım taktırdım bende 120 tl verdım.lpg cıye gıttım aynı sekılde bızden kaynaklanmıyor dedı bugunde gıdecegım lpg yı sokturecegım sadece benzınde deneyecegım bakalım ne olacak ınsallah lpg den yada bujılerden kaynaklanıyordur bu arada dun bujılerı tekrar degıstırdım cok noktalı bujıler sorun yapabılıyormus tamırcım oyle soyledı ama gece usenmedım kalktım sogukta tekrar calıstırdım yıne aynı arıza ısıgı yaktı yıne canımı fena halde sıkıyor bu arıza olayı beyınde sorun varsa dıye dusunuyorum

emre16

« Yanıtla #5 : Ocak 28, 2011, 03:39:44 ÖS »
arkadaşlar bobin patlaması lpg den oluyor çünkü orjinal bujiler benzine göre ayarlıdır.Bujilerinizi değiştirseniz bile sorun ortadan kalkmaz onun için tırnak aralığını %20(ör;0.8mm ise 0.6 olsun)küçülttürün sorun büyük ihtimalle çözülecektir....

back2404

« Yanıtla #6 : Ocak 28, 2011, 05:03:54 ÖS »
lpg yı sokturmek ıcın gıttım adam 2.bobıne baktı ve kontak atesleme 2.bobıne baglı dedı soktu ve sıgortaya bagladı acaba burdan olabılırmı dıyerek bugun yıne denıcem yarın sabah calıstırıcam aracı bakalım sorun kalkıcakmı tam ısmını bılmedıgım ıcın boyle yazdım yarın daha detaylı bılgı verebılırım buyuk sıkıntı yapıyor ınsana cok sevdıgım arabamdan sogudum haklısınız lpg yı sokturmek lazım ancak bılıyorsunuzkı benzın fıyatı altınla kapısıcak neredeyse memleketımızde.....

emre16

« Yanıtla #7 : Ocak 28, 2011, 10:37:22 ÖS »
bence lpgcinize söyleyin tırnak aralığını daraltsın sorun çözülecektir....

ademira

• alp
« Yanıtla #8 : Mayıs 20, 2012, 07:50:58 ÖÖ »
EE sonra ne oldu. Kadük mü oldu. Sorun varken yazın çizin, problem çözülünce fişi çekin. Bu mu paylaşım anlayışınız. Bu sitenin temel sorunu bu zaten.Sorununu çözen sessizce sıvışıveriyor.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #9 : Mayıs 20, 2012, 08:26:23 ÖÖ »
EE sonra ne oldu. Kadük mü oldu. Sorun varken yazın çizin, problem çözülünce fişi çekin. Bu mu paylaşım anlayışınız. Bu sitenin temel sorunu bu zaten.Sorununu çözen sessizce sıvışıveriyor.

+++++++

kallito

« Yanıtla #10 : Ocak 26, 2014, 04:59:07 ÖS »
Kelimesi kelimesine aynı sorun bende de bir sabah aniden oldu.
Kontağı kapatıp açınca düzelmesi ilginç.
4-5 Saat gibi uzun süreli beklemeler sonucu ilk çalışıp lpg ye geçince bu sorun oluyor.
Sibop ayarı yaptırdım dün düzelmedi
Ne yapacagımı bilmiyorum sorunu bulamadılar
4-5 sene sorunsuz kullandıktan sonra neden bir anda böyle bişey oldu.
Yazan arkadaş sorununu çözdü kayboldu sanırım :(

kallito

« Yanıtla #11 : Ocak 30, 2014, 12:23:04 ÖS »
sorunum çözüldü...

öncelikle sibop ayarı yaptırdım fakat hata devam etti
sonrasında tüp ayarlarını ve tesisatını kontrol ettirdim normal dediler
en sonunda bobinlerin 4 ü de değişti sorun düzeldi(bobin kontrolünde normal diyorlardı...!)

saygılarımla

Devrim06

« Yanıtla #12 : Mart 30, 2020, 09:22:19 ÖÖ »
Aynı sorun bendede var nasıl çözüm yolu ne buldunuz