Gönderen Konu: 2004 civic EGR sorunu...  (Okunma sayısı 3838 defa)

karapilot

2004 civic EGR sorunu...
« : Nisan 14, 2018, 10:54:01 ÖS »
İyi akşamlar. 2004 Civic aracımı yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum. Tüp yok. 9 yıldır İstanbul'da kullandım. Bir senedir de Diyarbakır'dayım. Geçtiğimiz hafta arıza lambası yanması üzerine en yakın ustaya götürdüğümde bujilerden kaynaklı olduğunu söyledi.  Honda Özel servisine (Diyarbakır) gösterdiğimde bilgisayara bağladıklarında Egr arızası olduğunu söyledi. HAftaiçi yetkili servise götürüp göstereceğim tekrardan. Ancak sorum şu bu arıza yakıt kaynaklı arıza mı? Shell harici hiçbir yerden yakıt almıyorum.
Ayrıca EGR parçasının (orjinal) fiyatının 2000tl civarında olduğunu söyledi usta.
ağlamak istiyorum. :( :gulegule

onuruzun34

Ynt: 2004 civic EGR sorunu...
« Yanıtla #1 : Nisan 16, 2018, 12:10:04 ÖS »
EGR temizliğine bakılmalı belki temizlik ile giderilebilir.
Doğu illerinde SHELL , BP , OPET farketmez yakıtlarda her zaman karışım oluyor.
Arkadaş Ağrı'da opetten almış , araba arıza yaptı 1 hafta gecikti.

karapilot

« Yanıtla #2 : Nisan 23, 2018, 08:58:00 ÖÖ »
Teşekkür ederim. İnşallah dediğiniz gibi temizlik ile giderilir.

karapilot

« Yanıtla #3 : Mayıs 03, 2018, 04:45:26 ÖS »
Tekrardan merhaba. EGR valfini ve hava emme manifoltunu temizlettim arkadaşlar ancak 200 km  yaptıktan sonra tekrar arıza ışığı yanmaya başladı. Yani tekrar Egr problemi yaşıyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. Egr valfinden mi yoksa egr uzantısı olan parçada mı sıkıntı var bulamadım.
Yetkili servisle telefonla görüştüğümde valfin değişmesinin yeterli olduğunu ve bunun kronik bir arıza olduğunu hep bu şekilde sorunu çözdüklerini söylediler.
İStanbuldaki Honda özel servisle görüştüğümde temizlemeyle giderdiklerini ve hemen hepsinin bu şekilde yaptıklarını söyledi. Çıkma alıp valfi değiştirsem sorun çözülür mü? aranızda bu sorunu yaşayan yok mu?

karapilot

« Yanıtla #4 : Ağustos 24, 2018, 06:56:07 ÖS »
Eğer sorunu yaşayan başka kimse yok mu? Ben hala bu sıkıntıyla uğraşıyorum.

idedeler

« Yanıtla #5 : Eylül 02, 2018, 11:42:32 ÖS »
Ayni sorunu bende yasiyorum. Arac 2005 model ve 295000 kmde.Buna benzer ariza veren araclara iliskin bazi yorumlari okudugumda anladigim su ; egr yenilemenin sorunu cozemedigi,egr temizlemenin riskli oldugu (parcayi duzgun toplayamama ihtimali) ,soz konusu ariza lambasinin cok daha farkli bir sorundan yaniyor olabilme sansi (katalizor). Ariza lambasini sondursemde 25 30 km surus sonrasi kendisini yeniden yakiyor ve aracin eskisi gibi calismadigindan eminim. Bu sensordan ecu ya gidin veri duzgun olmadigi icin motorun calismasini sacmalttigini dusunuyorum. Umarim bunu yasayip sorunu cozen bir arkadas yardimci olur. Saygilar...

Mitsubishi

• Lancer evolution 9
« Yanıtla #6 : Eylül 03, 2019, 03:37:03 ÖS »
 :conArkadaşlar bizim araçlar Vtec sistemi yani yağ basıncı ile çalışan bir sistem olduğu için başta yağınızın çok kaliteli olması lazım. Egr valfi bizim benzinli motorlarda diesele göre daha az tıkanıyor aldığımız gaz da iyi bir petrol olması egr nin arızalanmamasına etki ediyor. Bende lpg Atiker var ve arıza ışığı yanarak aldım kesinlikle arıza ışığı Sönmez dediler egzantrik sensörü değişti ve Birde Atiker servisinde eksik bağlantı ve uzun boruların kesilip ayarlanmasıyla şeytan kulağına kurşun 2 3 haftadır biniyorum kesinlikle arıza lambası yanmadı. Şimdi Marmaris'e. Düğüne gideceğim uzun yolda deneyeceğim araç düzeldi ama baya uğraştım. Size burdan testimi anlatırım.

karapilot

« Yanıtla #7 : Haziran 18, 2020, 02:52:35 ÖS »
arkadaşlar bu sorunu çözemedim ben inanın