Gönderen Konu: 05 civik'in polen filtresinin takıldığı yeri bulamadım  (Okunma sayısı 2463 defa)

nisay

Arkadaşlar aracım servisten geldikten torpidonun olduğu yerden bi zırıltı gelmeye başladı. özellikle kasisli yollarda. Torpidonun alt kısmından filtre takmışlardı. Ama ben takılan yeri bulamadım. Kanımca ordan biyerden ses geliyor. Tırnağı mı yerine oturmadı diye düşünüyorum ama orda öyle biryer bulamadım. Bilen varmı ?

GhostRider

• Co-Admin
Ynt: 05 civik'in polen filtresinin takıldığı yeri bulamadım
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2009, 04:25:25 ÖÖ »
torpidonun iki yanındaki klipsleri çıkar. torpido aşağı tam olarak açılacaktır. tam karşında bir kapak var yaklaşı 7 cm ye 2.3 cm kadar. onun üzerindeki klipsi sağa doğru basarak kendine doğru çek kapak açılacak. önce 1. filtreyi kendine doğru çek. sonra 2. filtreyi önce sola sonra kendine doğru çek. ikisinide sökmüş oluyorsun bu durumda. bunu yaparken yaptığın işlemleri dikkatli izle unutma. ters düz olmamasına dikkat et
takarkende aynı çıkardığın sıralamanın tersini yap ok. umarım yardımcı olmuşumdur.

nisay

« Yanıtla #2 : Ocak 05, 2009, 08:58:42 ÖÖ »
torpidonun iki yanındaki klipsler, hımm. Aracımı işe getirmedim bugün. Akşam eve gidince bir bakayım.

Sizce ses ordan geliyor olabilir mi ?

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #3 : Ocak 05, 2009, 02:43:55 ÖS »
orda zırıltı yapacak birşey yok bence
eğer aynanda zincir yakılı bir süs varsa onun zinciride aynaya değiyor oda zırıltı yapıyor ama sanki torpidodan geliyor gibi oluyor.

nisay

« Yanıtla #4 : Ocak 05, 2009, 03:38:25 ÖS »
ses ilk geldiğinde acaba sağ yan aynadan mı geliyor diyor bakmıştım. çünkü öyle aynalı sesi zırıltısı gibiydi.

dikiz aynamda zincir süsü yok.

tesekkür ederim bilgi için